День Соборності України: єдність, перевірена історією та часом 🇺🇦Сьогодні Україна відзначає День Соборності — річницю проголошення Акта Злуки 1919 року. Ця дата нагадує про фундаментальну єдність українських земель, у розбудову якої Одещина внесла вагомий історичний вклад.Одеса та регіон завжди були важливими центрами українського державотворення на Півдні. Зокрема, одеська громада на чолі з такими діячами, як Іван Липа, активно підтримувала процеси об’єднання та розбудови Української Народної Республіки. Сучасна стійкість мешканців області є продовженням цих традицій державної єдності.«Соборність — це наша головна зброя. Сьогодні ми як ніколи відчуваємо, що Україна не ділиться на захід чи схід, на південь чи північ. Кожна зміна енергетиків після обстрілів, кожен крок наших захисників на фронті — це і є справжня соборність у дії. Як і понад сто років тому, Одеса залишається невід’ємною частиною єдиної соборної України», — зазначив голова Одеської обласної ради від партії «Слуга Народу» Григорій Діденко.
Провів спеціальний енергетичний селектор. Були всі урядові посадовці, які задіяні в ліквідації наслідків, обласна влада, військові, представники енергетичного сектору. В усіх регіонах, де були влучання, вже розпочалися відновлювальні роботи. Дякую всім залученим фахівцям. Станом на зараз найбільші складнощі в Києві, в частині Київської області, у Харкові. Окремо обговорили ситуацію на Дніпровщині, у Запоріжжі та області, на Сумщині, Чернігівщині та в Одесі. Триває відновлення в Рівненській області. Командувач Повітряних сил ЗСУ доповів щодо застосування наших систем ППО для збиття російських ракет і щодо перших фактів про оновлену тактику ворога. Доручив військовим негайно зв’язатися з партнерами, перш за все зі Сполученими Штатами, і поінформувати їх детально щодо зміни російської тактики удару та особливого спрямування атаки на ураження обʼєктів енергетики. Будемо працювати й щодо запитів на ракети для систем ППО – час має значення по кожному запиту, по кожному елементу постачання. Міністр внутрішніх справ України доповів про ліквідацію пожеж на уражених об’єктах, а також про резервні обсяги обладнання для столиці. За наявною інформацією, щонайменше частину ракет, які росіяни застосували в цьому ударі, вони виробили вже цьогоріч. Це ще раз говорить про те, як важливо, щоб санкції світу проти Росії та блокування постачання критичних компонентів реально працювали. Доручив Прем’єр-міністру України та міністру енергетики України до 18-ї години сьогодні дати повний аналіз щодо термінів відновлення в кожному регіоні та щодо необхідних ресурсів. Усі сили державних і приватних компаній у галузі енергетики мають бути спрямовані на те, щоб забезпечити для українців максимально швидке відновлення. Дякую всім, хто з Україною!
Провів енергетичний селектор щодо ситуації саме в тих регіонах, де найскладніше. Київ та область, зокрема Біла Церква, Васильків, Бориспіль, також Харків та область, Запоріжжя, міста Дніпровщини – Дніпро, Кривий Ріг, Чернігів та область, Сумщина, Одеса та область. Для Києва залучені додаткові ремонтні бригади з інших регіонів, допомагають працівники Укрзалізниці та інших державних компаній. Міністр енергетики доповів щодо темпів відновлення та конкретних заходів для стабілізації енергосистеми. Міністр оборони доповів щодо обсягів постачання дронів-перехоплювачів і реальної ситуації зі збиттям російських дронів – визначені обсяги постачання будуть дотримані. Командувач Повітряних сил ЗСУ доповів щодо системи протидії «шахедам» – разом із міністром оборони реалізують трансформацію цієї системи. Міністр внутрішніх справ доповів щодо постачання додаткових генераторів і сформованого запасу обладнання. Дякую всім партнерам, які реально допомагають. Визначені окремі завдання для Служби безпеки України.
Цієї ночі Росія продовжила бити по наших громадах і по енергетиці. Під ударами були Дніпровщина, Житомирщина, Запоріжжя, Харківщина й Херсонщина. Основна мішень – це обʼєкти енергетики, важлива інфраструктура, яка забезпечує нормальне життя для наших людей: тепло, світло. Вранці працювали наші сили ППО в Києві, повітряна тривога була у столиці та в регіоні, на Чернігівщині. Сто тринадцять ударних дронів випустили. Близько 70 з них – це «шахеди», також були ракети – три балістичні. Дякую захисникам, які щодня й щоночі відбивають повітряні напади Росії: авіації, зенітним ракетним військам, підрозділам РЕБ та безпілотних систем, мобільним вогневим групам Сил оборони України. Дякую всім, хто працює над ліквідацією наслідків цих атак. Вдячний за таку підтримку для країни. Зараз перший пріоритет для нас – це посилення нашої ППО, ракети до систем передусім. Внески партнерів у програму PURL потрібні, і потрібна підтримка й зі складів у Європі, швидше виконання домовленостей з Америкою. Дуже важливо зараз посилити наших воїнів. Якщо ми зможемо на сто відсотків протидіяти цим атакам Росії, для терору Путіна вже не буде сенсу. Зараз це їхня перевага, і саме на це ставить РФ. Маємо позбавити її цього. Це може спрацювати і змусить Росію припинити вбивства й рухатись до миру. Вдячний всім у світі, хто готовий допомагати нам.
💥Нічна атака на Одесу: під ударом опинилася цивільна інфраструктураУ ніч проти 13 січня Одеса зазнала чергового масованого обстрілу з боку ворога. Цього разу під ударом опинилася цивільна інфраструктура міста, що призвело до поранень серед мирного населення та руйнувань у житлових кварталах.Внаслідок атаки пошкоджено:🔴енергетичні об’єкти, 🔴багатоквартирні будинки, 🔴низку соціальних установ (лікарню, ліцей, дитячий садок та фітнес-центр.) Руйнувань зазнав навіть місцевий луна-парк та приватний транспорт одеситів. Постраждали шестеро осіб віком від 35 до 68 років. Двох поранених госпіталізовано. На місцях влучань працюють оперативні штаби та Пункти незламності.Голова Одеської обласної ради від «Слуги Народу» Григорій Діденко наголосив:«Цей масований удар по житлових кварталах та соціальних закладах — черговий доказ підступності ворога. Наразі всі зусилля спрямовані на допомогу постраждалим та оперативне відновлення пошкоджених об'єктів. Енергетики та комунальні служби працюють у посиленому режимі».
💉 Безоплатне щеплення проти ВПЛ з 1-го січня 2026 року: Регіони отримують першу партію вакцинуУ регіони розвозять вакцину проти вірусу папіломи людини (ВПЛ) для безоплатних щеплень за оновленим Наіональним календарем профілактичних щеплень з 1 січня 2026 року. Про це розповів народний депутат від «Слуги Народу», голова Комітету ВР з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.💬 «НА «Медичні закупівлі України» придбала дев’ятивалентну вакцину, першу партію вже перевірили на якість і доправляють до медзакладів. Доставку інших вакцин заплановано на літо 2026 року», - уточнив парламентар.За його словами, вакцинація проти ВПЛ передбачає одне щеплення для дівчат віком від 12 до 13 років включно. «Саме в цьому віці вакцина є найбільш ефективною, оскільки вводиться до початку можливого контакту з вірусом. Вакцина захищає від типів ВПЛ, які спричиняють до 90% випадків раку шийки матки, а також інших онкологічних захворювань», - пояснив Радуцький.
📍 Детальніше
Хороша й дуже тепла розмова з Його Всесвятістю Вселенським Патріархом Варфоломієм. Подякував за дуже щире привітання для українців із Різдвом, за підтримку нашого захисту життя, наших дипломатичних зусиль.На жаль, навіть у Святвечір і Різдвяну ніч російська армія не припиняла своїх жорстоких ударів по Україні, по енергетиці, по наших людях. У багатьох наших містах і селах діють графіки відключень світла.Сьогодні вдень російські війська знову бʼють по містах нашого Сходу. І в Чернігові фактично в час нашої розмови з Патріархом надавали допомогу пораненим від влучання російського дрона у звичайний житловий будинок.Дуже правильна оцінка всього цього прозвучала в нашій розмові: на жаль, ми маємо справу з варварами, які, зрештою, і в Бога не вірять. Саме такою Росія стала, і ще й зовсім цього не соромиться. Навпаки, свою жагу до вбивств вони там, у Росії, намагаються зробити основою національної гордості.Будемо протидіяти російській війні та агресії так, як тільки можливо, захищаючи наше життя, життя українців та всіх людей, які страждають від того, що досі війна триває.Вдячний за готовність Його Всесвятості й надалі допомагати всім мирним зусиллям.Христос народився! Славімо Його!
14 грудня завершився мій другий термін на посаді голови партії Президента України Володимира Зеленського Слуга Народу. Очоливши цю посаду 4 роки тому я мала багато планів щодо розбудови партійної структури, але як і для всіх українців, всі задуми, скоригувала повномасштабна війна. Та скажу чесно: те, що роблять політичні партії у часи війни – абсолютно унікальний досвід, який ні з чим не зрівняти. І цей час дозволяє осмислити і оцінити, наскільки є ціннісними люди поруч і наскільки важливі речі вони можуть робити.Я щиро дякую усім головам партійних осередків “Слуги Народу”, спільно з якими нам вдалося швидко і ефективно перелаштувати політичні процеси на військові рейки і перетворити партійні офіси на гуманітарні хаби, які 24/7 стали допомагати нашим збройним силам, ВПО, волонтерам і усім, хто цього потребує. Звісно, десятки офісів ми втратили через окупацію, але я щиро пишаюся тим, що за 4 роки нам вдалося відкрити з нуля 134 нові партійні офіси і тепер їх налічується 168. На сьогодні в усіх куточках України у нас працюють команди порядних професіоналів, які не просто допомагають тим, хто цього потребує, а й самі захищають нашу країну в лавах Збройних Сил України, лікують поранених, навчають, реалізовують найрізноманітніші проекти, що наближають перемогу і повертають надію.Варто розуміти, що партія “Слуга Народу” це не лише депутати у Верховній Раді. Це тисячі депутатів, десятки тисяч активу та сотні тисяч прихильників по всій країні. Це захисники та захисниці як на фронті, так і адвокати українських інтересів на міжнародній арені. Наші партійці – це найрізноманітніші фахівці, яких об’єднує професіоналізм та велика любов до країни.4 роки тому, прийшовши на посаду голови партії, ще зі старту я запровадила обов'язкове звітування для всіх голів осередків партії, адже бути чесними зі своїми виборцями – надважливо. Тому сьогодні я також звітую. ➡️За цей час ми вагомо розширили і розвинули два партійних крила – ЗеМолодіжка та ЗеЖінки. Ці два рухи стали справжньою “нервовою системою” нашого політичної команди, яка дозволила не втратити чутливість до реального життя десь між кабінетами й протоколами. На сьогодні наша молодь і наш жіночий рух – понад 20000 прихильників та прихильниць по всій Україні! Це реалізовані проекти та рішення на місцевих та центральному рівнях, це міжфракційні об’єднання, маніфести, міжнародні співпраці та багато-багато іншого. Я щиро пишаюся кожним і кожною.➡️За ці роки “Слуга Народу” стала частиною альянсу лібералів та демократів за Європу ALDE, що є найчисельнішою у Європі. Ба більше, у 2025-му наша партія отримала найбільшу кількість голосів на Конгресі (66 голоси) та Раді (16 голосів), а на посаду віце-прем’єрки ALDE обрали нашу депутатку, що дозволило просувати українські інтереси на міжнародному рівні ще з більшою силою. Завдяки політичній участі “Слуги Народу” в ALDE голос України потрапляє в порядок денний, перетворюється на сотні рішень і закріплюється в документах, меморандумах, коаліціях, резолюціях, які напряму впливають на політичні рішення щодо підтримки України.➡️За останні 4 роки партія “Слуга Народу” системно спрямовувала значну частину свого державного фінансування на підтримку Збройних Сил України. У час повномасштабної війни, коли кожна гривня має вагу, це було свідоме всієї політичної команди: перетворювати ресурс політичної інституції на реальну допомогу тим, хто щодня тримає країну. Таким чином, з бюджетного фінансування ми направили на захист країни ❗️понад 600 мільйонів гривень ❗️Окремо наголошу ще на декількох цифрах (весь список дивиться у звіті нижче), які були зібрані нашими депутатами від СН поза бюджетним фінансуванням, і які пішли на:✅195,9 млн грн на збройні сили;✅ 171,7 млн грн для підтрики ВПО;✅ 31,3 млн грн на медикаменти;✅ 15 462 куплено різноманітних дронів;✅ 4764 куплено одиниць транспорту;✅ 5124 куплено генераторів, EcoFlow;✅ 832 куплено старлінків;
Усі необхідні служби зараз працюють над відновленням електро- та водопостачання в наших громадах, які постраждали після нічної російської атаки. Основний удар знову був по нашій енергетиці, по півдню та Одещині.Двоє людей поранено на Одещині. Більше десятка цивільних обʼєктів пошкоджено по країні. Тисячі сімей зараз залишаються без світла після ударів цієї ночі в Кіровоградській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях. Били також по Дніпровщині та Черкащині. Всього більше 450 ударних дронів та 30 ракет різних типів застосував ворог. Робимо все, щоб відновити та покращити ситуацію. Дякую всім нашим людям, хто залучений до відновлення. Важливо, щоб зараз усі бачили, що робить Росія. Кожен їх крок у терорі проти наших людей, всі атаки, бо це точно не про завершення війни. Вони й надалі хочуть знищити нашу державу, завдати якнайбільше болю нашим людям. Саме тому нам потрібна підтримка у всьому, що допоможе захистити життя та закінчити цю війну: посилення ППО та наших воїнів на фронті, посилення нашої далекобійності та посилення тиску на Росію. Щоб усі наші дипломатичні зусилля мали результати, потрібно тиснути на агресора, щоб вони завершували війну, яку розпочали. Дякую всім, хто розуміє це і готовий допомагати.
Сьогодні російська армія завдала ракетного удару по нашій Одещині, минулої ночі була й російська атака на енергетику Одеси. Свого часу ми говорили про ситуацію в цьому місті, про людей Одеси з Президентом Трампом. Сьогоднішній російський удар, як і багато інших подібних ударів, не мав і не міг мати жодного воєнного сенсу. Було пошкоджене цивільне судно в порту Чорноморськ. Це ще раз доводить, що росіяни не тільки не сприймають достатньо серйозно шанс на дипломатію, який є зараз, але й продовжують війну саме на знищення нормального життя в Україні. Важливо, щоб у таких умовах у світу залишались правильні орієнтири: хто затягує цю війну і хто намагається її закінчити миром, хто використовує балістику проти цивільного життя і хто завдає ударів саме по таких цілях, які впливають на російську машину війни. Я дякую всім у світі, хто старається поширювати реальну інформацію і хто не дозволяє російській пропаганді впливати на політичні рішення.Зараз в Одесі та Чорноморську робиться все для захисту життя. Так само, як у Харкові, Сумах, Херсоні, Запоріжжі та містах нашої Донеччини. І треба, щоб у Москві перестало домінувати бажання воювати, а це залежить виключно від того, як світ реагує на російські дії. Дякую всім, хто з Україною! Дякую кожному, хто продовжує тиснути на Росію заради досягнення справжнього миру.