У цьому році збільшено можливості комунальників щодо ремонту електрощитових в багатоповерхівках Оболоні та столиці, а також отримати фінансову компенсацію для покращення енергонезалежності свого будинку.У лютому цього року Київрада виділила 200 млн грн на ремонт електромереж і електрощитових у житлових багатоповерхівках, значна частина з яких направлена саме в Оболонський район.Замовником ремонтів електрощитових виступає районна Керуюча компанія.Крім того, в Оболонській РДА повідомили, що станом на сьогодні вже підготували та вчасно подали повні пакети документів для участі у державній програмі забезпечення будинків енергообладнанням для роботи інженерних систем щодо 79 будинків. З них 50 належать до форми управління ОСББ і 29 обслуговує Керуюча компанія. Також стало відомо, що термін прийому документів планують продовжити, що стане додатковою можливістю прийняти участь у цій програмі на закупівля для будинків генераторів, інверторів з батареями, сонячних панелей тощо.Детальніше про участь у державній програмі можна ознайомитися тут.Життя🫶Оболонь
Сьогодні ми прощаємося з Героєм – Ігорем Малаховим.Його життєвий шлях – це приклад надзвичайно глибокої, цікавої та змістовної біографії у сфері кіно. Ігор Малахов був не просто режисером – він був людиною, яка жила кінематографом, шукала історичну правду та відкривала її глядачам.Народжений у Києві, він пройшов шлях від історика до режисера, здобувши освіту у Київському державному педагогічному інституті ім. М. П. Драгоманова. Його роботи отримували міжнародне визнання, а сам він став частиною формування сучасного українського кіно.Ігор Малахов не лише створював фільми – він розвивав індустрію. Працював на кіностудії ім. О. Довженка, підтримував молодих режисерів, співпрацював із «Вавилон’13», створював документальні стрічки, які фіксували правду про Україну для майбутніх поколінь.На прощанні з Героєм були його колеги з кіноіндустрії. Прозвучало багато теплих, щирих слів – про його талант, людяність і величезний внесок у спільну справу. Для багатьох він був не лише професіоналом, а й другом та людиною, яка надихала.Він був людиною, яка зробила надзвичайно вагомий внесок у розвиток української культури. І залишив по собі великий слід – у кіно, у спільноті, у серцях людей.У 2023 році Ігор Малахов добровільно став на захист України. Служив командиром бойової машини та штурмового відділення на Авдіївському напрямку. І навіть там продовжував свою справу – фіксував історії війни.29 грудня 2023 року він прийняв свій останній бій, до кінця залишившись вірним присязі та Україні. Понад два роки вважався зниклим безвісти, і лише у 2026 році був ідентифікований за результатами ДНК.Світла пам’ять людині, яка творила українську культуру і захищала Україну зі зброєю в руках.Вічна пам’ять Герою.Соцмережі 👉 Telegram | Instagram | Facebook
За дії під час теракту в Києві, двом поліцейським повідомлено про підозру Провів нараду з прокурорами та переглянув відеоматеріали з місця подій, минулої суботи у Києві. Екіпаж патрульних прибув на виклик про стрілянину. На місці вони побачили поранених: дитину, чоловіка та жінку, які потребували невідкладної допомоги. Поруч були й інші люди, зокрема ще одна дитина.Хлопчик з вогнепальним пораненням, просить правоохоронців не рятувати його, а допомогти батькові. Це прояв неймовірної мужності дитини.Натомість, патрульний екіпаж, маючи при собі табельну вогнепальну зброю та всі законні підстави для її застосування, фактично тікає з місця події.Через бездіяльність співробітників поліції озброєний чоловік продовжив безперешкодно рухатися вулицею та стріляти в беззахисних перехожих.З 16:35 до 18:00 18 квітня у Києві було вбито шістьох людей. На жаль, сьогодні у лікарні від отриманих поранень помер ще один чоловік, він став сьомою жертвою теракту. Зібрано достатньо доказів для повідомлення про підозру двом співробітникам Управління патрульної поліції у місті Києві через їхні дії під час терористичного акту. Їм інкриміновано службову недбалість, що спричинила тяжкі наслідки за ч. 3 ст. 367 КК України.Досудове розслідування триває.
❗️Прокуратура заблокувала можливість будівництва 24-поверхового будинку на місці закинутої будівлі по вулиці Пріорській, 18.Ми ще давно писали, щодо ганебної передачі земельної ділянки Київрадою ТОВ «П-18», тоді депутати були вмотивовані порєшати ці земельні питання.Але незаконність таких дій не оминули прокурори і згідно з інформації Єдиного державного реєстру судових рішень, 16.12.2025 року Господарський суд Києва повністю задовольнив вимоги Київської міської прокуратури щодо скасування рішення Київради про відведення земельної ділянки на вулиці Пріорській, 18 в оренду ТОВ «П-18», визнання недійсним відповідного договору оренди ділянки та скасування державної реєстрації права оренди за цією компанією. Крім того, на розгляді Касаційного суду знаходиться справа за ще одним позовом прокуратури, в рамках якого правоохоронці добиваються скасування права власності ТОВ «П-18» на розташовану на даній ділянці нежитлову будівлю та визнання недійсними договорів купівлі-продажу, укладених з її попередніми власниками.Таким чином, прокурори заблокувала будівництво на перетині вулиць Пріорської та Автозаводської 24-поверхового будинку, який ТОВ «П-18» планувало звести на місці напівзруйнованої триповерхової «сталінки» в рамках її «реконструкції».Також, ТОВ «П-18» намагалося продати іншим зацікавленим особам право на забудову цієї ділянки. І враховуючи незаконність набуття права власності на будівлю і оренду землі, така спроба продажу даних активів може кваліфікуватися як шахрайство.❗️Якби депутати Київради дослухалися до нас на етапі передачі землі в оренду, то цього сраму не було б!Життя🫶Оболонь
⚡️❗️Ресторан-дебаркадер «ДЕСАНТ» перемістили із затоки Оболонь недалеко…Ресторан-дебаркадер «Десант», який десятиліттями стояв на затоці Оболонь біля вул. Прирічної, було переміщено.Але не далеко…Одна з його плавучих частин пришвартувалася на Оболонській набережній - навпроти елітних котеджів.Інші частини вже знаходяться біля коси в затоці Собаче Гирло - поруч із нудистським пляжем, у зоні дикої природи, де активісти борються за створення природного заказника.❗️Попередньо, частина на набережній стоїть тимчасово - для часткового демонтажу даху. Це потрібно, щоб дебаркадер зміг пройти під мостом-Хвиля, коли рівень води знизиться.Після цього «Десант» повністю планують перемістити до затоки Собаче Гирло.Нагадаємо, за заявою КП «Плесо», ресторан раніше швартувався незаконно, що й стало причиною змін під будівництво нової пвшохідної зони за 100 млн грн з бюджету і містка над канавою на €600 тис. як допомоги від Литна на особисте прохання мера Кличка.Реакція мешканців різна:- хтось радіє змінам;- хтось сумує за атмосферою і шашликами;- а хтось вже готується до боротьби за збереження природи на косі.👀 Слідкуємо далі за розвитком подій разом.Життя🫶Оболонь
⚡️ Знову виявлена корупція в КМДА.Столичні поліцейські повідомили про підозру директору Департаменту комунальної власності міста Києва (КМДА) Андрію Гудзю через збитки громаді на понад 8,7 млн гривень.Правоохоронці та прокурори з’ясували, що КМДА здавала в оренду одному з підприємців нежитлове приміщення площею понад 575 кв.м у Солом’янському районі та отримувала кошти до бюджету громади. Втім, невдовзі орендар заявив про проведення значних поліпшень приміщення, які дають право на його викуп. Підозрюваний не забезпечив контроль за проведенням поліпшень орендованого майна та не перевірив подані орендарем документи, де були зазначені неправдиві відомості про нібито виконані будівельні роботи, і підписав їх. Надалі, на підставі цих документів було оформлено право на викуп об’єкта, хоча фактично необхідні умови для приватизації виконані не були - більшість цих робіт або були виконані раніше, або не відповідали заявленим обсягам. Попри це, об’єкт був приватизований із заданням збитків тергромаді на суму понад 8,7 млн гривень.Життя🫶Оболонь
❗️Кличко своїм розпорядженням від 2 квітня призначив директоркою Департаменту суспільних комунікацій КМДА Олесю Зубрицьку, яка є депутаткою Київради від Удару.До цього мер звільнив з посади директорку цього Департаменту іншу депутатку Київради з Удару (від Оболоні) Мирославу Смірнову.Свого часу цей Департамент очолював екс-заступник голови Оболонської РДА Роман Лелюк, якого з посади посунула Смірнова.Департамент суспільних комунікацій КМДА згідно зі свого Положення виконує важливі завдання для міста, але останнім часом виконання цих завдань носили чисто формальний характер.Основними завданнями є: - Участь у реалізації державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства.- Координація проведення консультацій з громадськістю та надання методологічної підтримки структурним підрозділам КМДА та РДА з питань формування та реалізації державної політики.- Здійснення організаційного забезпечення участі членів територіальної громади міста Києва у вирішенні питань місцевого значення на території міста Києва.- Аналіз та прогнозування суспільно-політичних процесів у місті Києві.- Сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації.- Участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації та видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення міста Києва в інформаційній та видавничій продукції.- Здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної ю інфраструктури на території міста Києва.- Забезпечення реалізації права громадян на участь в управлінні державними справами та задоволення їх потреб в інформації.- Аналіз стану та тенденцій соціально-економічного і культурного розвитку міста Києва в інформаційній та видавничій сферах, вжиття заходів для усунення недоліків.- Вивчення міжнародного досвіду щодо вдосконалення та розвиткуінструментів громадської участі.
Життя🫶Оболонь
❗️Мер Кличко планує підвищити тарифи на проїзд в громадському транспорті столиці, при цьому «інвестуючи» 100+ млн гривень в набережну і непотрібний місток через канаву на вулиці Прирічній.За зверненням профільних Департаментів КМДА та профспілок транспортних підприємств міста дав доручення Департаментам економіки та транспорту підготувати розрахунки на основі економічного обґрунтування щодо перегляду тарифів на проїзд в громадському транспорті столиці.
Кличко зазначив, що вартість проїзду в Києві залишається найнижчою в Україні. І її не переглядали з 2018 року. Здорожчання пального, електроенергії, витратних матеріалів, логістики змушує міську владу наблизити вартість проїзду до економічно обґрунтованого. При цьому, мер забув, що наприклад у Харкові проїзд взагалі безкоштовний. Щоб кияни не обурювались щодо підвищення тарифів за проїзд, мер каже, що зменшення колосальної дотації на транспорт дозволить, зокрема, спрямувати частину цих коштів і на підготовку наступного опалювального сезону. Чесно, виглядає як прикриття.Тобто, 100+ млн гривень на піар-проєкт - це норм, а все інше треба утискати, бо треба ж і про енергетику подумати…Вчергове міська влада провалює комунікацію…Життя🫶Оболонь
Шановні Оболонці!Повідомляю, що ми повертаємось до вже відпрацьованого раніше формату відкритого спілкування шляхом проведення прямої лінії, яка відбудеться 14 квітня 2026 року о 16:00.Це можливість обговорити актуальні питання району, звернути увагу на проблемні ситуації та отримати відповіді у прямому етері. Відкритий діалог та оперативна реакція на ваші звернення є важливою частиною моєї роботи.Для звʼязку працюватиме багатоканальна телефонна лінія за номерами : 044 334 74 76 та 095 334 74 76Прямий етер триватиме годину.Якщо ви не матимете можливості долучитися до етеру, ви можете залишити свої запитання під цим дописом і в кінці етеру за наявності часу, я відповім на запитання з коментарів під цим дописом. Якщо ж часу не вистачить, усім відповімо письмо в коментарях.Запис етеру буде з бережно і ви матимете можливість його переглянути в записі.Посилання на трансляцію буде опубліковано в день проведення прямої лінії.Слідкуйте за оновленнями та до зустрічі в етері !Соцмережі 👉 Telegram | Instagram | Facebook
⁉️ Михайло Буділов - стане новим королем МАФів в Києві? В столиці готують монополію над МАФами під прикриттям чергової «реформи».Поки киянам розповідають про нові правила та «прозорість», у кулуарах міської влади намагаються протягнути нове рішення, яке може зірвати саму ідею нової реформи розміщення тимчасових споруд (ТС) у Києві.Так, 26 березня Київрада мала затвердити статут КП «Київ.Прозоро» - підприємства, яке намагається запустити прозору і зрозумілу систему розміщення МАФів. Але в останній момент з’являється правка від профільної комісії Київради: передати підприємство під контроль Департаменту територіального контролю міста Києва.Того самого Департаменту, який сьогодні масово зносить МАФи по місту.Виходить проста і небезпечна конструкція:однією рукою - демонтаж, іншою - розподіл місць під нові ТС. Це не реформа. Це - пряма дорога до монополії з одним «смотрящим».І, як вже говорять підприємці, - зачистка ринку під «своїх». Це видно і по Оболоні, де зняли старі кіоски одних підприємців, щоб поставити на їх місце нові МАФи інших. На цьому фоні особливо дивує позиція голови профільної комісії Вагана Товмасяна, який підтримав подану правку директором Департаменту територіального контролю (КМДА) Михайлом Буділовим. Хоча раніше сам наголошував: поєднання функцій демонтажу і розміщення ТС в одному органі - неприпустиме.Водночас, варто прямо сказати: виведення КП «Київ.Прозоро» з підпорядкування Департаменту промисловості та розвитку підприємництва - це правильний крок.Даний департамент КМДА роками дискредитує себе «ярмарковими» схемами, корупцією та кулуарними домовленостями, про що неодноразово заявляли навіть правоохоронці. За що, представники керівництва департаменту ходять на роботу з підозрами.Ймовірно, все ж таки КП «Київ.Прозоро» - це шанс на реальну реформу: прозорі правила, конкуренція і мінімізація корупції. Але зараз цей шанс намагаються поставити під контроль тих, хто вже сьогодні «зачищає» ринок.Київський міський голова та депутати Київради ще мають можливість виправити ситуацію і не допустити концентрації всіх процесів в одних руках.Бачимо раціональний вихід - підпорядкувати КП «Київ.Прозоро» Департаменту комунальної власності як нейтральному органу, або напряму меру, якщо це можливо.Також цікаво, якою ж буде реакція Антимонопольного комітету України на спробу фактичної монополізації ринку?Києву потрібні нові правила, а не стара система в новій обгортці.Життя🫶Оболонь