У Києві до 7 років 6 місяців позбавлення волі засуджено молодика, який заклав вибухівку у скутер, щоб підірвати військовогоЗа підтримання публічного обвинувачення Київською міською прокуратурою Дніпровський районний суд міста Києва визнав 20-річного чоловіка винним у вчиненні теракту.Його дії кваліфіковано за ч. 2 ст. 258 КК України.Прокурорами у суді доведено, що у червні 2025 року молодик був завербований російськими спецслужбами та діяв в інтересах держави-агресора. Він приїхав до Києва аби підготуватися до вчинення терористичного акту. За інструкцією куратора на орендованій квартирі обвинувачений виготовив саморобний вибуховий пристрій. Після цього замовник злочину придбав на сайті оголошень скутер, в який обвинувачений заклав вибухівку. Скутер, начинений вибухівкою, залишили за обумовленою адресою у Дніпровському районі Києва.Саморобний вибуховий пристрій планували підірвати дистанційно в той момент, коли до нього підійде військовослужбовець. Втім вибухівка не спрацювала належним чином, а постраждалий встиг відбігти. Перед цим він познайомився у чат-боті для знайомств з дівчиною, яка запросила його на побачення і попросила взяти ключі від домофона її будинку під сидінням мопеда. Саме в цей момент і мав відбутися вибух.За вчинення теракту обвинуваченому обіцяли заплатити 10 000 доларів США.Зважаючи на те, що він визнав свою вину і заявив про щире каяття, Дніпровський районний суд призначав йому покарання у виді 7 років 6 місяців позбавлення волі з конфіскацією майна.ДетальнішеПресслужба Київської міської прокуратури
Парк на вулиці Прирічній будують фірми з сумнівною репутацієюЖурналісти порталу Telegrafua виявили цікаві факти відносно компаній, які були обрані підрядниками облаштування парку на косі між затоками Оболонь і Собаче гирло. Вони освоять більше 100 млн гривень.Перший тендер на 33,4 млн гривень виграло ТОВ "Український виробничо-будівельний альянс "Центр", яке не вперше отримує бюджетні підряди. Серед найдорожчих – ремонти лікарень, зокрема КНП "Психіатрія" у Подільському районі за 380,4 млн гривень. Зараз правоохоронці звинувачують керівництво компанії у незаконному отриманні податкового кредиту через субпідрядників та постачальників матеріалів. Вироку по цій справі ще немає.У свою чергу, другий тендер на 78,9 млн гривень виграло ТОВ "Євротехнологія Груп". Її засновником є брат чинного керівника КО "Київзеленбуд" Володимира Бойправа - Тарас. За "збігом обставин" ця компанія регулярно виграє тендери КО - за останні роки йдеться про підряди на 137 млн гривень.Підписатися | Надіслати новину | Реклама
⚡️У Києві внаслідок нічної атаки внесено зміни в низку маршрутів громадського транспорту, а трамваї №№ 14, 15, 18 тимчасово не курсуютьТак, тролейбуси маршрутів №№ 6, 16, 18, 19, 23, 28, 31, 33 курсують:▪️ №№ 6, 18, 28, 33 – до ст. м. «Почайна»;▪️ №№ 16, 23 – до вул. Оранжерейна;▪️ № 19 – бульв. Чоколівський – вул. Вадима Гетьмана – вул. Ольжича;▪️ № 31 – до Дегтярівського шляхопроводу.🚃Трамваїв маршрутів №№ 11, 12, 16, 19 – до Подільського трамвайного депо.🚌Рух автобусів організовано: ▪️ № 9 – до Дегтярівського шляхопроводу;▪️ № 14Т – просп. Відрадний – Дегтярівський шляхопровід;▪️№ 31 – до Дегтярівського шляпровода;▪️№ 50 – ст. м. "Дорогожичі" – вул. Олени Теліги – просп. Берестейський. Далі за власним маршрутом; ▪️№ 90 – пл. Валерія Марченко – вул. Естонська – вул. Данила Щербаківського. Далі за власним маршрутом;▪️№№ 110, 111, 112 – в напрямку центру – Русанівські сади – міст Метро – вул. Набережне шосе. Далі за власними маршрутами;▪️№ 114 – в напрямку Залізничного вокзалу – по вул. Електриків – вул. Набережно-Луговій – вул. Набережно-Хрещатицькій. Далі за власним маршрутом.↪️Слідкуйте за змінами руху громадського транспорту в Telegram-каналі Зміни руху | Київпастранс.
Роз’яснення щодо затримання громадян в Оболонському районіПід час спільного патрулювання з військовослужбовцями ТЦК та СП в Оболонському районі патрульні помітили двох чоловіків, які поводилися підозріло та намагалися уникнути спілкування.Надалі правоохоронці зупинили громадян для перевірки. Встановлено, що один із них порушив законодавство про військову службу.Після цього чоловік намагався втекти з місця події, а його знайомий чинив активний опір — намагався завдати тілесних ушкоджень поліцейським і військовослужбовцям.Патрульні затримали обох чоловіків із застосуванням кайданок, відповідно до ст. 45 Закону України "Про Національну поліцію". Під час затримання на місці зібралася група осіб, які почали агресивно поводитися: завдавали ударів та шарпали за формений одяг військових та поліцейських.У зв’язку з цим поліцейські привели табельну вогнепальну зброю в бойову готовність та попередили присутніх про можливість її застосування відповідно до ст. 46 Закону України "Про Національну поліцію". Після попередження правопорушники розійшлися. Вогнепальна зброя не застосовувалася.Затриманих доставили до Оболонського РТЦК та СП, де на них складено відповідні адміністративні матеріали.
Інформація щодо програми лояльності на матчі ФК «Динамо» Київ для учасників бойових дій 🫡💙 Футбольний клуб «Динамо» Київ є співзасновником багатьох соціальних ініціатив, спрямованих на підтримку захисників Вітчизни. Одна з них – це можливість безкоштовно відвідати домашні поєдинки першої команди клубу для учасників бойових дій.🎟️ З урахуванням аспектів безпеки клуб виділяє 5% безкоштовних місць від дозволеної кількості заповнення трибун стадіону «Динамо» імені Валерія Лобановського.🪖 Учасники бойових дій можуть отримати квитки тільки скориставшись онлайн-формою.На 1 посвідчення можна отримати 1 квиток. Прийом заявок закінчується за 24 години до початку матчу, або після вичерпання зазначеної квоти.Запуск на стадіон розпочинається за півтори години до початку матчу. Для проходу на стадіон просимо мати при собі квиток та посвідчення УБД, відображене в замовленні на безкоштовний квиток.➡️ Будь ласка, слідкуйте за інформацією з цього приводу на офіційному сайті клубу та в соціальних мережах.УВАГА ‼️Відкрито онлайн-форму для прийому заявок на отримання квитків для учасників бойових дій на матч «Динамо» - «Зоря», який відбудеться 17 квітня о 15:30.📄 Заповнити онлайн форму можна на нашому сайті у розділі квитки 👉 https://fcdynamo.com/news/informaciya-shodo-programi-loyalnosti-na-matchi-fk-dinamo-kiyiv-dlya-uchasnikiv-bojovih-dij
❗️Вдумайтесь в масштаб подвійних стандартів нашого мера і КМДА…Офіційна новина: Київрада затвердила договір партнерської допомоги від литовської сторони на будівництво паркового мосту в південно-західній частині парку на вулиці Прирічній в Оболонському районі столиці. Пішохідний міст зведуть через існуючу заводь за мотивами мосту короля Міндаугаса у Вільнюсі. Ідея його створення виникла як символ багаторічного партнерства між Києвом і Вільнюсом та знак підтримки України під час війни.
Тобто, в Україні вже немає війни, наша економіка стрімко зростає, росія нас не атакує щодня дронами і ракетами, відновлена енергетика, електрощитові, трансформаторні, зроблені дороги (зокрема по вулиці Миколи Гулака), нові парки і сквери, всюди встановлені нові ліфти, зроблені вхідні групи, комунікації, утеплені фасади, всюди гарний благоустрій в нашому районі…І міський голова разом з литовськими партнерами будують новий пішохідний міст за €600 тисяч - як символ багаторічного партнерства між Києвом і Вільнюсом та знак підтримки України під час війни.Ну реально схоже, що під час активної фази затяжної війни робити непотрібний пішохідний міст через канаву (реально канаву) за десятки мільйонів гривень - виглядає як якась антиутопія, якийсь тролінг суспільства…❗️Зараз не на часі такі піар-проєкти.Життя🫶Оболонь
Сьогодні Оболонь прощалася з Героєм – Жуковим Михайлом Олександровичем.Михайло народився 4 грудня 1987 року в Києві. Усе його життя було пов’язане з Оболонню — тут він виріс, навчався у середній школі №231, після 9-го класу вступив до вищого професійного училища №26, яке закінчив у 2006 році.З дитинства Михайло захоплювався футболом, грав за школу, брав участь у змаганнях між школами Оболоні та був нагороджений медаллю за ІІІ місце. Був відданим уболівальником «Динамо Київ». Любив туризм, особливо гори й намети – це була його справжня віддушина. Мріяв знову поїхати до Українського Криму.4 листопада 2025 року був мобілізований та направлений на навчання до 82 окремої десантно-штурмової Буковинської бригаді на посаду солдата, стрільця-снайпера.Михайло віддав найдорожче – своє життя, за нашу свободу, за спокій у наших домівках, за майбутнє України.І хочу окремо сказати важливе. Ми не просто виходимо на прощання з Героєм, аби мовчки віддати шану. Для мене особисто це – важлива процедура, яку я пропускаю лише у виняткових випадках, якщо фізично не маю змоги вирватися з наради міського значення чи іншого критично важливого процесу. Кожну процесію я проводжу особисто, як співведучий разом з Миколою Ковтуненко.Церемонія прощання – це наша шана. Це вже традиція, яку ми започаткували виключно за власним бажанням і внутрішнім переконанням. Вона проходить у важливому для нас місці – на збудованій нами Алеї пам’яті. Ми прагнемо, щоб кожна родина, яка проводжає на щиті рідну людину, відчувала турботу, підтримку та нашу щиру вдячність.Ми не маємо права знецінити цю втрату. Низький уклін батькам за виховання сина-Героя. Щирі співчуття всім рідним, близьким, друзям і побратимам.Пам’ять про Михайла назавжди залишиться в наших серцях.Світла пам’ять і вічна шана Герою.Соцмережі 👉 Telegram | Instagram | Facebook
Численні переломи, розтрощені автівки та витрати десятків тисяч гривень на лікування – прокурори повідомили про підозру посадовцям комунальних підприємств столиціУ Києві внаслідок неналежної роботи комунальних служб з чищення доріг та тротуарів та обробки їх засобами проти ожеледиці упродовж грудня 2025 року - лютого 2026 зі скаргами на травмування до медичних закладів звернулося 6169 громадян, серед травмованих 321 дитина. Госпіталізовано 1155 осіб, з них діти - 66.Відтак усім цим фактам органами прокуратури надається правова оцінка. Подільський район. Літня жінка послизнулася та впала, діставши переломи обох кісток лівої гомілки. Витрати на лікування склали 57 тис. гривень. Ще одна пішохід впала та зламала шийку стегна, витративши на лікування 45,5 тис. гривень. Чоловік послизнувся та дістав перелом двох кісток лівої ноги. Витрати на лікування – 50 тис. гривень. На цій же вулиці жінка впала на слизькій ділянці дороги та отримала перелом п’яткової кістки правої ноги в трьох місцях. На лікування вона вже витратила 24,7 тис. гривень. Голосіївський район. Через слизьку дорогу, не оброблену засобами проти ожеледиці, водія одного автомобіля занесло у стовп, іншого – у бетонну огорожу. Загальна сума збитків сягає майже 1 млн гривень.Святошинський район. Пенсіонерка, яка прийшла до бювету набрати води, послизнулася та отримала перелом шийки правої плечової кістки зі зміщенням. Їй зробили операцію, що разом з лікуванням коштувало 240 тис. гривень. Деснянський район. На тротуарі жінка послизнулась та впала, діставши перелом великогомілкової кістки зі зміщенням та ушкодженням колінного суглоба, на неї чекає операція. Ще одна жінка впала на сходах до підземного переходу та зламала праву ногу, а інший пішохід має зламану руку.Дарницький район. Із заявами звернулись семеро людей, серед них дитина, яка через падіння на слизькій дорозі отримала перелом лівої ключиці зі зміщенням та літня жінка, яка під час виходу з маршрутного таксі впала та отримала складний перелом гомілки. На неї чекає оперативне втручання з установленням металевих гвинтів. Солом’янський район. Двоє чоловіків послизнулись та впали неподалік зупинки громадського транспорту. Один з них порізав руки, оскільки ніс пакет з банками, у іншого – перелом одного з хребців хребта. Потерпілий заявив цивільний позов на 500 тис. гривень та вимагає від комунальників компенсації.Печерський район. На пішохідному переході послизнувся та впав чоловік, отримавши переломи руки. Витрати на лікування склали 25 тис. гривень. Жінка при падінні отримала переломи лівої ноги. Витрати на лікування – 89 тис. грн. Інша жінка, отримавши через падіння травми, витратила на лікування 35 тис. грн.Дніпровський район. Через слизькі дороги сталися дві ДТП, внаслідок яких автомобілі зазнали серйозних пошкоджень. Крім того, у різний час травмувалися 5 пішоходів – жінка отримала перелом тазостегнового суглоба, чоловік – перелом ребра. Ще двоє пішоходів мають перелом шийки правої стегнової кістки та вивих правого суглоба. Їх лікування триває.Шевченківський район. На тротуарі пенсіонерка послизнулась та впала, діставши закритий перелом кісток правої гомілки зі зміщенням. Їй зробили операцію, що разом з лікуванням коштувало понад 40 тис. гривень. Ще одна жінка під час падіння зламала зап’ясток правої руки зі зміщенням. Дівчина-підліток на слизькій дорозі отримала розрив заднього рогу меніску правого колінного суглобу, ще одна пішохід - перелом гомілки у трьох місцях. Причиною травмувань цих людей стала неналежна обробка тротуарів та доріг засобами проти ожеледиці. Усі зазначені вулиці обслуговують столичні комунальні підприємства. Відтак їх керівникам прокурорами повідомлено про підозри у службовій недбалості 9 керівникам столичних комунальних підприємств.ДетальнішеПресслужба Київської міської прокуратури
Віталій Кличко: Мусимо пройти найближчі кілька діб, що будуть дуже складними для КиєваУ столиці знову прогнозують сильні морози, зокрема, вночі. Через вкрай складну ситуацію в енергосистемі України після чергового масованого обстрілу ворога, в більшості регіонів країни тривають аварійні відключення. За повідомленням Міненерго, мешканці столиці отримують електроенергію тільки на півтори-дві години.Доручив главам райдержадміністрацій столиці забезпечити належну роботу пунктів обігріву міста. В них має бути забезпечене тепло, електрика, харчування. Глави районів разом з міськими службами повинні подбати про підключення генераторів у пунктах, пальне до них та інше необхідне. Щоб мешканці Києва могли й прийти погрітися та зарядити пристрої, й попити гарячого чаю та перекусити. Нагадаю, що, зокрема, в Дарницькому, Дніпровському та Деснянському районах столиця раніше облаштувала також опорні пункти, де є можливість для мешканців міста залишитися на ніч. Ворог продовжує робити все, щоб зламати наш дух і волю, посіяти відчай і паніку. Але не буде цього! Тримаймося! Міські служби роблять все для життєзабезпечення столиці в дуже складних кризових умовах. Київ — серце країни. І не раз доводив свою нескореність!