Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Заглушка
Додано 14 лип 2024

Заглушка

@mortisaeterna
Кількість підписників: 46
Фото: 4,560
Відео: 457
Посилання: 4,720
Опис:
You can view and join @mortisaeterna right away.

👥 Кількість підписників

46
Середній/День:: 0
Середній/Тиждень:: -13
Середній/Місяць:: -23681

👁️ Середній перегляд на повідомлення

10 833
Середній/День:: 12,400
Середній/Тиждень:: 13,443
ERR: 23550%

📊 Кількість повідомлень на день

2.6
Останній день: 4
Середнє за тиждень: 4
Середнє за день: 2.6

Історія змін лого

Історія змін назви

Заглушка 2026-05-27
Mortis Æterna / Департамент пасивних заходів 2026-04-06
Mortis Æterna / Розвідка та антидепресанти 2025-11-22
Mortis Æterna / Війна солов'їною 🇪🇺/🇬🇧/🇳🇴 2025-07-14
Mortis Æterna / OSINT-війна солов'їною 🇪🇺/🇬🇧/🇳🇴 2025-03-05
∆ Mortis Æterna / OSINT-війна солов'їною 🇪🇺 (except 🇭🇺 and 🇵🇱 for now) ∆ 2024-10-02
∆ Mortis Æterna / OSINT-війна солов'їною 🇪🇺 (except 🇭🇺 for now) ∆ 2024-08-07
Mortis Æterna / OSINT-війна солов'їною 🇪🇺 (except 🇭🇺 for now) 2024-07-14

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

Стан російських БТРЗДовгоочікуваний тред від Jompy перетворився на повноцінне відео від CoverCabal за участі Jompy та HighMarsed.Увага до БТРЗ менша ніж до баз зберігання, проте саме виробничих потужностей БТРЗ залежить,скільки техніки потрапить на фронт.У таблиці ми можемо побачити, кількість техніки яка зберігалася біля БТРЗ. Кількість цієї техніки збільшувалася із продовженням бойових дій. Так наприклад на 163 БТРЗ, який займається відновленням БМП, ми бачимо різке зростання у 2023 році. Те саме стосується і 560 БТРЗ, який має ті самі задачі. Загалом у 2023 році, кількість техніки яка зберігалася біля БТРЗ зросла на 50%, після чого впала до позначок 2022 року.Причина такого зростання доволі проста. Після успішних наступальних операцій ЗСУ, росія понесла дуже багато втрат у техніці і живій силі, через що вимушена була проводити мобілізацію та створювати нові сили та частини, які необхідно було комплектувати технікою. Власне через це ми і бачимо, таке різке зростання кількості техніки на БТРЗ у 2023 році.Загалом за цією тенденцією виробництва зрозуміло, що росіяни у 2023 не мали проблем із кількістю ліній необхідних для відновлення техніки. Проте зараз, схоже так просто збільшити кількість ремонту техніки не виходить, тому і існують такі ерзац рішення у вигляді штурму на легкових автомобілях, мотоциклах і багі.
Еміль Кастегелмі з Black Bird Group опублікував Хвіттер-тред з аналізом ситуації на лінії фронту в Донецькій області поблизу КураховогоСтисло: Еміль наводить два можливі worst-case scenarioСценарій 1: Досягнувши Курахівського водосховища, росіяни продовжать просування в напрямку Андріївки. Просування вздовж пагорбів, на якому знаходиться Андріївка здебільшого зведе нанівець її оборонні переваги; одночасно наступ з півдня продовжуватиметься через поля без укріплень, також в напрямку Андріївки - в результаті це примусить ЗСУ відійти з Курахівського укріпрайонуСценарій 2: та сама ідея, але в меншому масштабі - російські «кліщі» змикаються за спиною оборонців Курахового у Дачному, що призводить до необхідності відступу з Курахового на висоти Андріївки.Еміль вважає, що цілком можливо, що українці зможуть перекинути резерви в цей район і звести нанівець механізовані атаки до того, як реалізується будь-який з вищезгаданих найгірших сценаріїв. Однак, якщо нинішні тенденції збережуться, Україна може втратити Курахове до кінця 2024 року.
Пропоную до ознайомлення переклад нового матеріалу Олександри Прокопенко для Carnegie PolitikaСтисло: Важка демографічна ситуація і брак робочої сили - головні проблеми російської економіки сьогодні. У Кремля недостатньо людських ресурсів, щоб одночасно продовжувати війну і забезпечувати економічне зростання, а залучити більше мігрантів теж не вийде. У цих умовах зростання заробітної плати сприяє не підвищенню продуктивності праці та технологічному прогресу, а розгону інфляції.Зниження зарплат непросто дається будь-якому уряду, і Кремль навряд чи на нього піде. У результаті зарплати, що зросли, просто з'їсть інфляція, що ще більше збільшить витрати для влади, якій доводиться мати справу не тільки з прямими витратами на війну, а й із серйозними бюджетними проблемами.Звичайно, за всієї своєї гостроти поточна ситуація навряд чи створить для Кремля політичні ризики - адже в умовах повного контролю над інформаційним полем і санкцій, що зберігаються, Путін легко може звалити відповідальність за сповільнення економіки і падіння якості життя на підступи підступного Заходу. Водночас відтік найактивніших людей із країни зробить російську економіку менш конкурентоспроможною. Кремль це знає, але поки що утримується від повного закриття кордонів або від запровадження обмежень на пересування на кшталт виїзних віз, що існували в радянські часи.Боротися з поганою демографією можна комбінацією кількох способів: стимулювати народжуваність за допомогою пільг і підтримки для родин із дітьми, збільшувати тривалість життя, інвестуючи в систему охорони здоров'я, залучати в країну мігрантів, інтегруючи їх у суспільство. Зрештою, демографічні проблеми накопичувалися давно і навряд чи стали новиною для російської влади. Про небезпечні тенденції демографи і Росстат говорили ще десятиліття тому, попереджаючи, що економічне зростання упреться в демографічну стелю.Однак замість збалансованої політики Кремль вибрав найнеочевидніший шлях: почав війну, яка забирає життя чоловіків і провокує еміграцію, запустив ксенофобські кампанії проти мігрантів і намагається змусити росіян народжувати за допомогою виплат і штрафів. Ці заходи точно не поліпшать демографічної ситуації, але Кремль, який застряг у вічному сьогодні, майбутніх проблем поки не розрізняє.
Доброго ранку, смачного сніданку!Пропоную до ранкової кави переклад статті Джека Марголіна для War on the Rocks про пост-Прігожинську «Групу Вагнера»Стисло: У 2023 році низка драматичних подій змусила західних спостерігачів заявити про неминучу загибель «Групи Вагнера», сумнозвісного російського воєнізованого формування. По-перше, з причин дорогий штурм «Групою Вагнера» Бахмуту навесні [того року], де організація втратила, за оцінками, до 20 000 бойовиків, багато з яких були засудженими з російських в'язниць. Потім був червневий заколот, який очолив головний куратор і головний герой «Групи Вагнера», російський бізнесмен Євгєній Прігожин. Нарешті, підозріла смерть Пригожина в авіакатастрофі в серпні.Проте рік потому «Група Вагнера» продовжує залишатися важливим елементом російської інтервенції в Україні та Африці: там, де багато хто вважав сагу про «Групу Вагнера» ознакою слабкості Кремля, спецслужбам вдалося отримати вигоду від її злету і стрімкого падіння. Збройні сили росії, зокрема Міністерство оборони і Росгвардія, фактично «вагнеризували» себе, запозичивши найефективніші частини «вагнерівської» моделі, щоб скористатися своїми конкурентними перевагами і створити дилеми для України і західних супротивників від Африки до Європи.
Реддітор For_All_Humanity опублікував у сабреддіті r/CredibleDefence вижимку зі звітів Розвідувального управління МО США та звіту Армії про стан та спроможність армії КНДР, також відомої як Корейська народна армія (КНА) - пропоную ознайомитися з перекладомСтисло: - Військовослужбовці строкової служби КНА становлять щонайменше 6 відсотків населення і щонайменше 12 відсотків чоловічого населення КНДР, але очікується, що голод 1990-х років матиме помітний вплив на певні сегменти збройних сил.- Маневрені підрозділи ССО КНА складають значну частину особового складу їхньої армії і потенційно добре пристосовані до бойових дій на полі бою в Україні - однак те, що КНА називає підрозділ підрозділом «Сил спеціальних операцій», не робить його таким. Багато підрозділів ССО, швидше за все, підготовлені за тими ж стандартами, що і звичайні війська в інших арміях. Підрозділи ССО КНА є особливими лише у порівнянні з іншими підрозділами північнокорейської армії.- Доктрина міських боїв Сухопутних сил КНА схожа на тактику, яку використовує росія в Україні: «Супутня шкода інфраструктурі та жертви серед цивільного населення можуть бути очікуваним або запланованим результатом застосування вогню по противнику з боку КНА».- КНА має великий артилерійський парк, а також великі запаси боєприпасів, але з серйозними оперативними обмеженнями: понад 70% усіх артилерійських Сухопутних сил КНА розгорнуті в південній третині країни і зосереджені на Південній Кореї. Північна Корея може мати достатні запаси лише на 2-3 місяці (війни з Півднем). Продовольства може вистачити на 3 місяці, а боєприпасів - трохи довше. Ймовірно, велика кількість боєприпасів від усіх видів артилерійських озброєнь, які використовуватиме КНА, не спрацьовуватиме належним чином.- Малоймовірно, що КНА відправить до росії ненадійні сили, де вони можуть дезертирувати і поставити режим у незручне становище. Всупереч твердженням деяких проукраїнських ЗМІ, це може означати, що військовослужбовці Сухопутних сил КНА значно менш схильні до здачі в полон, ніж російські військовослужбовці.- Загроза з боку Повітряних сил КНА незначна, але не відсутня: ПС КНА використовують певну кількість штурмовиків Су-25, які могли б використовуватися для завдавання ударів по наземних об'єктах, в той час як справні Міг-29 ПС КНА можуть використовуватися для перехоплення дронів.- Значне залучення північнокорейських військ, на яке Захід майже не реагує, може різко змінити хід війни на користь росії завдяки великій кількості людей і техніки.
Передаю привітання усім хайпожерам, що почали розганяти нібито цитату «Зараз ми обираємо НАТО».«Чи це працює? Ні, цей документ не працює.Чи працюють домовленості інших великих партнерів з росією? Ні, не не працюють.Тобто це не тільки були домовленості України з росією, а України з усіма партнерами.Значить, в цілому - всі ці домовленості не спрацювали.Хто з цих великих країн, всіх ядерних держав, хто з цих країн постраждав? Всі? Ні, одна - Україна.Хто віддав ядерну зброю - всі? Ні, одна. Хто? Україна.Хто сьогодні воює? Україна.І тому виходить у нас так - і в розмові з Дональдом Трампом я йому сказав: «У нас виходить так, який же вихід? Або в України буде ядерна зброя - і це для нас захист - або ми повинні мати якийсь альянс».Окрім НАТО на сьогодні ми не знаємо дієві альянси. Країни НАТО сьогодні не в війні. Країни НАТО не воюють.В країнах НАТО люди всі живі, слава Богу.І тому ми обираємо - ми і обираємо НАТО, не ядерну зброю. Ми обираємо НАТО.І я вважаю, що мене почув - ну, в даному випадку, Дональд Трамп - він почув і він сказав «У вас справедливі аргументи».
❗️Президент Зеленський у Раді представив план перемоги. Основні пункти:🔹 Запрошення України в НАТО. За словами Зеленського, це стане «свідченням рішучості» і покаже, як партнери бачать Україну в «архітектурі безпеки».🔹 Зміцнення оборони. Пункт включає операції у визначених місцях, щоб не допустити буферних зон на території України; виведення ППО, спільне з партнерами збиття російської авіації, розширення використання українських дронів і ракет та зняття обмеження на використання зброї; доступ до розвідданих партнерів.🔹 Стримування. Пункт передбачає розміщення комплексного неядерного пакета стримування, який захистить від агресії Росії і звузить її можливості. 🔹 Розвиток стратегічно-економічного потенціалу України та посилення санкцій. 🔹 Після закінчення війни українські військові можуть застосовувати свій досвід для зміцнення оборони НАТО та Європи. Контингент США зможуть замінити українські військові.Другий, третій та четвертий пункти мають таємні додатки, які презентували партнерам. Зеленський заявив, якщо все «буде йти по плану», то війну можна закінчити до кінця наступного року.
Вся Європа вже декілька тижнів сахається вантажного судна MV Ruby, що перевозить аміачну селітру з рф. Всього лише 20 тисяч тонн. Як бонус судно має пошкодження, тому не дивно, що дружнього порту щось якось не знаходиться. Мабуть, через рф і свіжі спогади про бігбадабум у Бейруті.Та й чого гріха таїти, подорож MV Ruby з самого початку якось не задалася. В серпні балкер відплив з Кандалакші, що на Кольському півострові рф, але майже одразу сів на мілину та отримав пошкодження. Продовжити рух до Африки в такій ситуації не вийшло, тому прибилися до берегів Північної Європи. Норвегія пустила балкер на невеличкий ремонт у порт Тромсе, де він й пробув з 1 по 4 вересня.Потім корабель зробив спробу ремонту в Клайпеді, але в Литві не були раді його бачити. Мальта і собі сказала, що судно пустять у мальтійські води лише після розвантаження. Якщо що, воно зареєстровано на Мальті та належить мальтійській компанії Ruby Enterprise, а керує цим всім Serenity Shipping, що базується в ОАЕ.Наразі цей потенційний нітратоамонієвий летючий голландець все ще валандається біля узбережжя Кента. На сьогодні британська влада поки ніяк не прокоментувала, чому судно і досі тут. Тому деякі жителі країни вже розмірковують чи не дозволять йому увійти в Дуврську протоку.Судно вже навипередки називають плавучою бомбою та троянським конем для якогось з портів Європи. Британці ще й пригадали недавні російські погрози ядеркою у свій бік і наполягають, що їм таких сюрпризів не треба.
Товариство, від 5-го жовтня почнуть діяти нові правила призову на військову службу по мобілізації ініційовані Генеральним Штабом ЗСУ та підтримані урядом. Ці зміни радикально спрощують процедуру призову і максимально унеможливлюють проблеми в цьому процесі 🪖Зокрема, тепер усі добровольці в процесі призову по мобілізації взаємодіють виключно напряму із військовою частиною, яку обрали для служби. Звертатись і приходити в ТЦК та СП більше не потрібно, також більше не відбуватиметься розподіл в Навчальних Центрах. 📝 Детальна процедура для рекрутів-добровольців:1. відгук на вакансію до обраного підрозділу Сил Оборони2. проходження відбору, отримання позитивного рішення представника підрозділу3. направлення заяви із бажанням призватись на військову службу по обраній посаді командиру військової частини (в/ч)4. отримання направлення на проходження військово-лікарської комісії (ВЛК) від командира в/ч5. проходження ВЛК (можна за місцем обліку в ТЦК або за місцем знаходження пункту постійної дислокації в/ч)6. прийняття на службу по обраній посаді в пункті постійної дислокації (ППД) обраної в/ч7. в разі відсутності досвіду військової служби протягом останніх 10 років — відправка у відрядження в Навчальний Центр для проходження базової загальної військової підготовки (БЗВП)📌 Ще кілька важливих моментів:• прямий призов наразі можливий лише по МОБІЛІЗАЦІЇ; для служби за КОНТРАКТОМ наразі працює попередній механізм із Рекомендаційними Листами (читайте наші попередні пости щодо цього)• прямий призов працює і для громадян з рядовими званнями, і з сержантськими, і з офіцерськими• п. 2 та п. 3 може бути реалізований дистанційно поштою або в ППД в/ч – керуйтесь інструкціями представника підрозділу щодо цього• наявність направлення на ВЛК є документом, який унеможливлює примусову мобілізацію громадян групами оповіщення ТЦК щонайменше 5 днів з моменту видачі направлення• відповідно до нових правил так само існують пріоритетні та непріоритетні підрозділи; статус підрозділу можна дізнатись в представника підрозділу після проходження співбесіди; прямий призов по мобілізації в непріоритетні підрозділи здійснюється після погодження призначення кандидатури в ГШ (представники підрозділів знають відповідну процедуру)• про можливість прямого призову до військових формувань, що не є в складі ЗСУ, уточнюйте у представника підрозділу на співбесідіДетальні роз’яснення щодо процедури реалізації прямого призову для представників в/ч ми надішлемо вже завтра безпосередньо представникам підрозділів, котрі взаємодіють з Lobby X по рекрутингу.Як і раніше, в разі виникнення запитань або складнощів — звертайтесь в нашу службу підтримки. А всі актуальні військові вакансії можна переглянути на сайті www.lobbyx.army або в telegram-каналі @lobbyxArmy 📲Дякуємо за готовність боронити нашу Батьківщину!
Можемо багато сміятися з му-му, але генерала гєрасімова варто іноді читати щоб розуміти російську доктрину. В них військова операція - це фінальний етап, коли ворог вже мав повірити в свою приреченість і коли москалі вже прийшли, сподіватися, що смерть буде швидка і безболісна. Після своїх перших поразок росіяни оговталися і адаптувалися. Стало зрозуміло, що доктрина, заснована на досягненні рефлексивного контролю над супротивником не мертва, а досі здатна давати плоди. Просто потрібна знову ж таки адаптація, ресурси і системність. Ми не впали одразу і ще й дали москалям тягла на полі бою. Без бравади. В нас купа проблем, але ми б'ємося і досягаємо результату. Проте, це дало ворогу стимул краще пропрацювати і усвідомити особливості суперника. І почати знову. Знову атакувати наш тил в смисловій площині. Вони не зламали нас перед вторгненням, але продовжили спроби. Семантика нездоланності російської військової машини лише дещо видозмінилася в їх підривній роботі. Попри всі свої втрати і витрати, вони так само намагаються створити видимість, що вони не закінчаться. Що раніше закінчимося ми. Кампанію проти поповнення української армії вони великою мірою можуть зарахувати собі в актив. Боюсь, ми не повною мірою зробити з цього висновки. Разом з тим, як би вони не атакували тил, ми маємо армію яка б'ється. Поки є вона, є всі ми. Я мало слідкую за Курськом. Ми б'ємося за Покровськ і не хочеться мати марну надію на будь-що. Хочеться лише щоб всі пам'ятали, що для москалів ця війна йде у парадигмі "ми або вони". Разом з тим, вони працюють над тим, щоб ми так не думали. Куди б нас не привів цей шлях, хотілося б щоб всі пам'ятали, що якщо йти ним, то є шанс. Якщо припинити боротьбу, то всі варіанти зведуться до глибини ями. Допомагайте армії травити паразитів, в тому числі, під Покровськом. І доведіть гєрасімову, що його доктрина - лайно.