Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Леонід Нєвзлін
Додано 14 лип 2024

Леонід Нєвзлін

@leonidnevzlinUA
Кількість підписників: 594
Фото: 577
Відео: 159
Посилання: 1,610
Опис:
Особистий канал Леоніда Нєвзліна

👥 Кількість підписників

594
Середній/День:: 0
Середній/Тиждень:: 0
Середній/Місяць:: -4

👁️ Середній перегляд на повідомлення

243
Середній/День:: 266
Середній/Тиждень:: 210
ERR: 40.91%

📊 Кількість повідомлень на день

2.1
Останній день: 3
Середнє за тиждень: 2
Середнє за день: 2.1

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 276 26-05-24 15:12
Кількість загиблих внаслідок нічного удару по Україні зросла до чотирьох осіб. Ще близько 100 людей постраждали від російського терору. У Києві пошкоджено близько 30 житлових будинків. Окремо варто зазначити, що путінські війська завдали шкоди цілій низці культурних об’єктів столиці. Серйозно постраждав Національний музей «Чорнобиль». Також були пошкоджені Національна філармонія України, Національна музична академія, Національна бібліотека, Київська опера та численні пам’ятки архітектури.Міністр культури Тетяна Бережна повідомила, що станом на сьогодні РФ уже зруйнувала або пошкодила 1783 пам’ятки культурної спадщини та 2540 об’єктів культурної інфраструктури України. Справедливо зазначивши, що ця війна спрямована, зокрема, проти української культури та самої української ідентичності.Це не лише тактика залякування, покликана схилити до визнання територіальних втрат. Це ще й спроба змусити українців відмовитися від власної історії та національної самосвідомості, визнавши себе підданими імперії. Ми бачимо, що відбувається на окупованих територіях і як Москва намагається випалити там усе українське.Путін балістичними ракетами намагається реалізувати свою абсурдну концепцію «одного народу». Але в нього нічого не виходить — він лише шаленіє та підраховує розбиті НПЗ. Він сам загнав себе в кут і шукає вихід через ескалацію. Але вийти він має до камери Слободана Мілошевича — саме там його місце.Підписатися: Леонід Нєвзлін
👁 264 26-05-22 07:58
Україна змогла звільнити близько 400 квадратних кілометрів своєї території після того, як були деактивовані тисячі портативних інтернет-терміналів Starlink, які використовували російські війська.Американська військова розвідка вважає, що військові можливості РФ були «тимчасово, але суттєво ослаблені» після відключення терміналів. Російська армія також зіткнулася з подвійним ударом по своїх комунікаціях після обмежень Кремля щодо Telegram, зазначає Bloomberg.Варто нагадати, що окупанти незаконно використовували Starlink для координації переміщень і ударів безпілотників. Повідомлення про те, що російські військові купують і застосовують ці термінали, почали з’являтися ще у 2024 році. І лише у лютому цього року, після зусиль Міноборони України, Ілон Маск та SpaceX почали вживати заходи проти їхнього використання Росією.Результати не забарилися. Надійна ізоляція РФ та інших терористичних режимів від передових технологій — питання першочергової важливості. Диктатури за жодних обставин не повинні отримувати доступ до можливостей, якими володіє демократичний світ. Інакше технологічні досягнення вільних суспільств неминуче будуть спрямовані проти них самих.Підписатися: Леонід Нєвзлін
👁 284 26-05-21 10:18
Прийнято вважати, що політичні коаліції тримаються на спільних цінностях. Але це лише теорія.Якщо подивитися на ізраїльську коаліцію, ви не знайдете там ідеології. Ви знайдете бухгалтерію.Ультраортодоксальні партії в ізраїльському уряді не поділяють націоналізм «Лікуду». Вони взагалі ставляться до сіонізму з історичним скептицизмом — держава Ізраїль для частини з них є в кращому разі тимчасовою домовленістю з Богом, а не предметом гордості. Але вони перебувають у коаліції, тому що коаліція дає їм бюджети для єшив, звільнення від призову та право жити за власними законами всередині демократичної держави. Нетаніягу дає їм це — вони дають йому голоси. Ідеологія тут ні до чого. Лояльність у такій системі — це транзакція.Звідси — важливий наслідок: такі коаліції не розпадаються через моральні розбіжності. «Соратник» не йде тому, що лідер збрехав, порушив закон чи привів країну до катастрофи. Він іде лише тоді, коли лідер більше не може платити або коли ціна лояльності починає перевищувати її вигоди.В Ізраїлі коаліційна бухгалтерія дає збій просто зараз. Ультраортодоксальні партії роками отримували від Нетаніягу головне — звільнення своїх громад від військової служби. Це був центральний пункт угоди. Але на тлі постійних воєн суспільство гостріше почало реагувати на нерівність у питанні призову; Верховний суд заблокував відповідний закон, і навіть деякі «лікудники» вимагають перегляду статус-кво. Бібі опинився в ситуації, коли фізично не може виконати зобов’язання перед партнерами. Транзакція зламалася — валюти більше немає. І партії харедім, не вагаючись, почали вимагати дострокових виборів.Але не поспішаймо з висновками. Цілком можливо, що після дострокових виборів Нетаніягу повернеться. Зачистить «Лікуд» від незгодних, збере нову коаліцію й знову викладе на стіл закон про призов — той самий, через який усе й розсипалося.Релігійні партії тоді повернуться в обійми «Лікуду». Кредит зійдеться з дебетом. І все почнеться знову.Криза системи? Аж ніяк — це і є система.Підписатися: Леонід Нєвзлін
👁 428 26-05-20 16:31
На сайті Кремля опубліковано перелік документів, підписаних і ухвалених за підсумками переговорів Путіна та Сі Цзіньпіна. І, судячи з цього переліку, візит провалився. Підписані суцільні меморандуми про взаєморозуміння між різними відомствами та інститутами, а також угоди про співпрацю у сфері ЗМІ. Тобто документи — ні про що.Тим часом вкотре не були підписані давно бажані Кремлем контракти щодо проєкту газогону з Росії через Монголію до Китаю «Сила Сибіру-2». Хоча путінські чиновники й роблять вигляд, що залишилося зовсім трохи — і контракти буде підписано. І так із року в рік вже приблизно десять років. Питання перетворилося на принцип — хто кого дотисне: Пекін Кремль чи Москва Пекін. Китай хоче отримувати газ за цінами, майже на рівні внутрішньоросійських. І він перебуває у сильнішій позиції, адже після того, як Європа відмовилася від російського газу, ринків збуту для нього залишилося не так багато. А Китай — головний покупець.Документ, підписаний під час візиту Путіна до Китаю, який може викликати інтерес, — це меморандум про взаєморозуміння між «Росатомом» і Міністерством науки і технологій КНР щодо науково-технічного співробітництва у сфері керованого термоядерного синтезу.Експерименти з термоядерним синтезом проводяться протягом останніх 50 років. За цей час продуктивність термоядерних установок збільшилася у 100 000 разів, але для досягнення рівня продуктивності, необхідного для електростанції, її потрібно збільшити ще у п’ять разів. Над проблемою термоядерної енергетики працюють різні країни. І останнім часом відбуваються стрімкі зміни.Згідно з розрахунками Массачусетського технологічного інституту, за сценарію, коли у 2050 році мінімальні капітальні витрати становитимуть 2,8 тисяч доларів США за 1 кВт, до 2100 року частка термоядерної енергії у структурі виробництва може сягнути 50%.У квітні канцлер ФРН Фрідріх Мерц заявив про амбіції Німеччини запустити перший власний термоядерний реактор. Водночас у Франції реалізується міжнародний проєкт ITER зі створення експериментального термоядерного реактора. Тепер Китай і РФ вирішили певною мірою об’єднати свої зусилля. Хто першим і коли вийде на промисловий рівень — досі невідомо.Підписатися: Леонід Нєвзлін
👁 231 26-05-19 13:28
На днях у Голдерс-Грін — одному з центрів єврейської громади Лондона — п’ятеро людей у масках напали на 22-річного ізраїльтянина. Почули іврит — цього виявилося достатньо, щоб протягом кількох хвилин бити його ногами, вигукуючи образи.Місяць тому в тому ж районі чоловік із ножем напав на євреїв біля синагоги. Двоє людей поранені, один — тяжко.На цьому тлі в лондонському Шордичі відкривається виставка Nova — про 378 людей, убитих на музичному фестивалі 7 жовтня. Щоб потрапити всередину, потрібно пройти повз поліцейські фургони та охорону з раціями. Не тому, що приїхав глава держави — а тому, що це виставка про єврейських жертв.Елькана Бохбот — один з організаторів фестивалю, який провів 738 днів у заручниках, 690 з них — у тунелі — звернувся до тих, хто збирається протестувати зовні: «Зайдіть на одну хвилину. Не на годину — на одну хвилину. Просто зайдіть».Але не факт, що це допоможе. У місті, де євреї бояться говорити івритом, виставка про 7 жовтня теж стане приводом для напруженості, якщо не насильства.Підписатися: Леонід Нєвзлін
👁 236 26-05-18 11:05
Україна, можливо, вже змінила саму природу сучасної війни. Дуже рекомендую цю статтю Jerusalem Post.Україна не могла воювати з Росією симетрично — кількістю танків, літаків чи ракет. Тому країна спробувала зруйнувати саме рівняння, за яким у війні на виснаження зазвичай перемагає сторона з більшим бюджетом і потужнішою промисловою базою. Відповіддю стали масові дешеві дрони, розподілена інженерна екосистема, швидкість адаптації та фактична «демократизація» військових технологій.За кілька років Україна перетворилася на живу лабораторію війни XXI століття. FPV-дрон вартістю у сотні доларів тепер здатний знищувати техніку вартістю у мільйони. Волонтерські майстерні, невеликі технологічні команди та фронтові інженери почали впливати на поле бою сильніше, ніж традиційні оборонні корпорації.І це, ймовірно, лише початок. Наступний етап — автономні системи: дрони-перехоплювачі, роботизовані наземні платформи, AI-assisted targeting, напівавтоматична, а згодом і автоматична ППО.Світ довго готувався до воєн минулого: країни виробляли високотехнологічні платформи, розподіляли гігантські бюджети, а цикли модернізації залишалися повільними. Але майбутнє може виявитися набагато дешевшим, масовішим, гнучкішим і технологічно розподіленим.Дрони зовсім не є «диво-зброєю». Вони не скасовують артилерію, логістику, піхоту чи промисловість. Але вони радикально змінюють економіку війни та ціну помилки на полі бою. Саме тому досвід України зараз вивчають практично всі армії світу.
👁 253 26-05-17 15:04
Крилаті ракети, якими РФ завдала удару по Україні минулого четверга, зруйнувавши житловий будинок у Києві, були вироблені цього року з використанням західних компонентів. Зокрема, у цих ракетах виявили мікросхеми американських брендів, а також продукцію німецьких, нідерландських та інших компаній, пише Financial Times.Видання зазначає, що РФ значно наростила виробництво крилатих ракет після 2022 року. У 2024 році випуск деяких ракет був у вісім разів вищим за довоєнний рівень. Але, попри різке розширення виробництва, Москва, як і раніше, залежить від західних технологій у низці ключових сфер, зокрема мікроелектроніки. Оскільки багато таких товарів підпадають під експортний контроль США, частина з них тепер виробляється в Китаї.«Контролювати дотримання експортних обмежень складно: після продажу західними компаніями товари можуть перепродаватися третіми сторонами російським покупцям. Деякі компоненти, знайдені в російських ракетах, також виявилися підробками — китайські фабрики створювали копії західних виробів», — йдеться у публікації.Водночас те саме видання повідомило, що цього тижня генсек НАТО Марк Рютте має намір закликати європейські оборонні компанії збільшити інвестиції та наростити виробництво. Компанії також попросили надати інформацію про великі інвестиції та можливості розширення виробництва, особливо у таких сферах, як системи ППО та ракети великої дальності.Це абсолютно вражаюча ситуація. РФ уже п’ятий рік нарощує виробництво своїх найсучасніших ракет із використанням західних компонентів. Ба більше, вона працює з Китаєм над заміщенням цих компонентів, фактично проводячи випробування у бойових умовах. Ефективно контролювати власні санкції Захід не здатний. А в НАТО лише зараз збираються закликати оборонні компанії збільшити виробництво. У чомусь Дональд Трамп звісно, має рацію.Підписатися: Леонід Нєвзлін
👁 234 26-05-15 09:25
205 захисників України сьогодні повернулися додому — бійці Збройних сил України, Національної гвардії та прикордонники. Більшість із них перебували в російському полоні з 2022 року, серед звільнених — і захисники «Азовсталі». Президент Володимир Зеленський заявив, що це перший етап обміну 1000 на 1000, який вдалося погодити ціною «парадного перемир’я». Те, що цей масштабний обмін розпочався, — чудова новина і величезне досягнення всіх, хто над цим працював.На жаль, є й жахливі новини. У Києві завершено розбір завалів житлового будинку, зруйнованого російською крилатою ракетою. Загинули 24 людини, у столиці України сьогодні траур. Невимовний біль.Радість за врятованих і сльози за загиблими — так уже п’ятий рік живе вся Україна: героїчно бореться і повертає своїх. Протистоїть терору, масштаби якого міжнародному трибуналу ще належить оцінити та винести справедливі вироки всім, хто вчинив це зло. Це той мінімум справедливості, який міжнародна спільнота зобов’язана забезпечити.Підписатися: Леонід Нєвзлін
👁 266 26-05-14 13:36
Іран почав пропускати китайські судна через Ормузьку протоку — після домовленості з Пекіном про «управлінські протоколи» для стратегічного водного шляху. Про це повідомляє напівофіційне іранське агентство Fars.Збіг у часі показовий. Поки Дональд Трамп зустрічається із Сі Цзіньпіном у Пекіні, Іран робить жест у бік Китаю — відкриває протоку для його суден. Трамп і Сі домовилися, що протока «має залишатися відкритою для вільного потоку енергоносіїв». Іран почув — але відповів вибірково.Нічого дивного. Китай — головний покупець іранської нафти та ключовий дипломатичний союзник в ООН. Саме Пекін, за повідомленнями ЗМІ, відіграв вирішальну роль у тому, щоб переконати Тегеран прийняти квітневе перемир’я.Вплив Китаю на Іран великий. Але його інтереси ширші, ніж купівля підсанкційної нафти. Допомагати США тиснути на Іран у них не входить, адже чим більш провальною виглядає війна Трампа, тим краще для Пекіна.Трамп при цьому заявив напередодні візиту: «Я не думаю, що нам потрібна чиясь допомога з Іраном». Але факти свідчать про протилежне: переговори зайшли в глухий кут, протока закрита, режим у Тегерані встояв. Саме в надії на прорив Трамп прилетів до Пекіна. Забувши, що Китай — по інший бік поля.Підписатися: Леонід Нєвзлін
👁 261 26-05-13 10:01
Путін зосереджений на окупації нових українських територій і має намір ще більше розширити свої вимоги після того, як РФ встановить контроль над ключовим регіоном Донбасу, пише FT. При цьому і в Києві, і в Москві вважають, що перспективи відновлення мирних переговорів за посередництва США залишаються мінімальними навіть після завершення війни на Близькому Сході.Джерела видання розповіли, що військове командування переконало Путіна в тому, що російські сили зможуть захопити весь Донбас до осені. Після цього Путін має намір підвищити ціну будь-якого припинення вогню, посиливши територіальні вимоги. Справжні амбіції Путіна, ймовірно, полягають у захопленні Києва та Одеси, зазначає видання.«Він не візьме Запоріжжя, не візьме Донбас, не візьме Херсон. Але пам’ятайте: план завжди полягав у захопленні Києва. Завдання поставлене і має бути виконане. Йому доповідають, що українці зазнають труднощів, їхній фронт руйнується і в них закінчуються люди», — сказав один зі співрозмовників журналістів.Як я і писав раніше, не варто переоцінювати промови Путіна про «швидке завершення». Він може мати на увазі зовсім не те завершення, про яке думають усі нормальні люди. При цьому успіхи України очевидні: просування ворожих військ вдалося уповільнити до мінімального, а ефективність дальніх ударів по території РФ зростає з кожним днем.Лише нові технології та безпрецедентний героїзм Сил оборони України можуть призвести до завершення війни. Покладатися на «добру волю» будь-кого не доводиться.Підписатися: Леонід Нєвзлін