Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - МІНЕНЕРГО
Додано 02 лис 2023

МІНЕНЕРГО

@energyofukraine
Кількість підписників: 10 519
Фото: 5,560
Відео: 602
Посилання: 2,710
Опис:
Офіційний канал Міністерства енергетики України

👥 Кількість підписників

10 519
Середній/День:: -4
Середній/Тиждень:: -25
Середній/Місяць:: -73

👁️ Середній перегляд на повідомлення

3 033
Середній/День:: 1,380
Середній/Тиждень:: 2,819
ERR: 28.83%

📊 Кількість повідомлень на день

2.9
Останній день: 4
Середнє за тиждень: 2.3
Середнє за день: 2.9

Історія змін лого

Історія зміни статуса

Офіційно підтверджена 2025-05-01
Офіційно не підтверджена 2025-04-30
Офіційно підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 9,500 25-06-18 15:21
🇺🇦🇨🇿 Енергетична безпека та євроінтеграція: Україна і Чехія посилюють партнерствоЗаступник міністра енергетики Олександр Павліченко із спеціальним уповноваженим Міністерства закордонних справ Чеської Республіки з питань енергетичної безпеки Вацлавом Бартушкою обговорили питання співпраці у сфері енергетичної безпеки, зокрема: гуманітарну підтримку українського енергосектору, постачання необхідного обладнання, а також розвиток нових генерувальних потужностей та зміцнення захисту критичної інфраструктури. 💬 «З початку повномасштабного вторгнення Україна втратила близько 18 ГВт генерувальних потужностей, значна частина яких була зруйнована чи окупована. Попри це, значну частину потужностей уже повернуто в роботу. Ми щиро вдячні Чеській Республіці за надану гуманітарну допомогу», - зазначив заступник міністра енергетики Олександр Павліченко.Україна отримала від Чехії 22 гуманітарних вантажі загальною вагою 94 тонни. Серед переданого обладнання - легкові автомобілі, газове обладнання, трансформатори, обмежувачі перенапруги, автоматичні вимикачі та інше. Ця допомога дозволила надати підтримку енергетичним компаніям по всій території України. 📌 Вацлав Бартушка запевнив у подальшій підтримці України та відзначив високий рівень професійності українських інженерів і оперативне реагування на виклики, спричинені війною. Сторони також обговорили інтеграцію українського енергосектору до ЄС - імплементацію європейських директив, процес підготовки до скринінгу, а також питання санкційної політики щодо російського газу, перспективи використання заморожених російських активів і участі чеських компаній у торговельних місіях до України.
👁 7,200 25-06-17 12:16
💡 Підготовка до ОЗП: обсяги закачування газу зростають, розвиваються нові маршрути постачання Докладається максимум зусиль, щоб комплексно підготуватись до опалювального сезону в частині накопичення достатнього обсягу природного газу в передопалювальний сезон, щоб максимально безпечно пройти ОЗП 2025-2026 років. Про це повідомив заступник міністра енергетики України Микола Колісник в ефірі телемарафону «Єдині новини».💬 «Міненерго разом з Нафтогазом докладають максимум зусиль, щоб такі запаси було сформовано. Обсяги закачування газу до підземних сховищ поступово зростають. У травні 2025 року Україна закачала до підземних сховищ в 1,5 раза більше, ніж у травні 2024 року. Щодня ми маємо максимально необхідний обсяг для того, щоб сформувати цей достатній рівень у передопалювальний сезон», - зазначив заступник міністра.Для забезпечення своєчасного закачування газу також триває робота з розвитку міждержавних перетинів і нових маршрутів постачання.💬 «І сьогодні за рахунок гарантування потужностей за напрямком Польщі, за новим Трансбалканським маршрутом ми маємо можливість постачати LNG, незалежну молекулу з інших країн, маємо можливість купувати норвезький газ. У такий спосіб ми диверсифікуємо маршрути постачання, паралельно здійснюючи кампанію із закупівлі максимальних обсягів доступного газу в передопалювальний сезон», - додав Микола Колісник.Заступник міністра зауважив, що для реалізації відповідних завдань і забезпечення їх фінансування Уряд працює з міжнародними партнерами, а Нафтогаз наразі вже законтрактував значну частину обсягів, запланованих для імпорту до ОЗП 2025-2026.
👁 10,800 25-06-16 14:01
⚛️ Україна та ЄС продовжують координувати зусилля з деокупації ЗАЕСЗаступник міністра енергетики України Роман Андарак взяв участь у 12-му раунді консультацій між Україною та Європейським Союзом щодо наслідків тимчасової окупації окремих територій України, включно з Автономною Республікою Крим та містом Севастополем. Під час заходу заступник міністра підтвердив непохитність української позиції у питанні необхідності повернення Запорізької атомної електростанції під контроль України та наголосив, що окупація найбільшого в Європі атомного об’єкта становить загрозу ядерній та радіаційній безпеці в усьому регіоні. 💬 «Насильницьке захоплення ЗАЕС, створення загроз життю персоналу та декларації про намір перезапустити окремі блоки грубо порушують усі норми міжнародного права, у тому числі Статут ООН та міжнародні договори щодо мирного використання ядерної енергії. Також окупація ЗАЕС прямо суперечить ухваленим МАГАТЕ «семи незамінним стовпам ядерної безпеки та захищеності в умовах збройного конфлікту», - зауважив Роман Андарак. Заступник міністра вніс декілька пропозицій щодо розробки нових міжнародних інструментів щодо захисту цивільної ядерної інфраструктури під час збройних конфліктів, зокрема стосовно заборони військової присутності на ядерних об’єктах і поблизу них, зобов’язань підтримувати зовнішнє електропостачання та заборони примусової праці або тиску на персонал.❗️ Роман Андарак також закликав партнерів до створення міжнародного механізму захисту ЗАЕС під егідою ООН або МАГАТЕ, який забезпечить демілітаризацію атомної станції, наддасть доступ спеціалістам МАГАТЕ до всіх її об’єктів та сприятиме поверненню станції під суверенний контроль України.Сторона ЄС підтвердила невизнання тимчасової окупації українських територій, включно з ЗАЕС, та підтримала необхідність подальшої спільної роботи з притягнення росії до правової відповідальності за військову агресію та відшкодування завданих збитків.
👁 1,600 25-06-13 13:06
❗️ Оператори газотранспортних систем Польщі та України вдвічі збільшать гарантовану пропускну потужністьОператори газотранспортних систем Польщі та України домовилися тимчасово збільшити рівень гарантованої пропускної потужності в напрямку України з 6,4 до 12,4 млн м³ добу. Частину додаткової потужності буде запропоновано вже під час щомісячного аукціону на липень 2025 року, який відбудеться 16 червня. За ініціативи Міненерго оператори ГТС провели серію технічних переговорів і досліджень, спрямованих на визначення потенційних варіантів забезпечення додаткових можливостей транспортування газу до України. Як результат - досягнення вищезазначеної угоди. 💬 «Ми постійно працюємо над диверсифікацією поставок і розширенням існуючих маршрутів. Це важливе рішення, оскільки польський маршрут – один з найважливіших напрямків імпорту газу в Україну, - наголосив міністр енергетики України Герман Галущенко. - Роль цього маршруту лише зростатиме, адже газотранспортна система Польщі забезпечує доступ до диверсифікованих джерел природного газу, зокрема скрапленого газу з усього світу». Для забезпечення стабільної потужності на більш постійній основі Gaz-System здійснює реконструкцію ГВС «Германовичі». Раніше у травні оператори газотранспортних систем погодилися продовжити пропозицію існуючої гарантованої потужності на 2025/2026 газовий рік.
👁 9,400 25-06-10 14:47
⚡️ Фонд підтримки енергетики України: Німеччина спрямувала 385 мільйонів євро на відновлення Вже три роки Німеччина залишається найбільшим донором Фонду підтримки енергетики України. Через цей механізм німецькі партнери надали фінансової допомоги майже 385 мільйонів євро. Це понад третина у загальному обсязі внесків до Фонду.Підтримка Німеччини — критично важлива для забезпечення стабільного енергопостачання в умовах війни. Завдяки постійній співпраці українські енергетики можуть швидко відновлювати пошкоджену інфраструктуру та впроваджувати стійкі енергетичні рішення. 💬 «Німеччина — надійний партнер у відновленні енергетики України. Системна підтримка цієї країни допомагає нам не просто відновлювати зруйноване, а будувати стійку та надійну енергетичну інфраструктуру. Ми вдячні за це партнерство, яке рятує життя та забезпечує світло в українських домівках», — зазначив Міністр енергетики України Герман Галущенко.Серед найбільших проєктів, реалізованих завдяки внеску Німеччини, — закупівля шести газотурбінних установок загальною потужністю 156 МВт. Їх встановили на об'єктах Оператора ГТС України. Вартість цього проєкту — понад 127 мільйонів євро.Крім того, фінансову допомогу Німеччини спрямовували на відновлення пошкоджених обстрілами магістральних електромереж по всій країні та розподільних електромереж. Коштами Німеччини відновлено тепломережі у прифронтових містах. Придбані блочні трансформатори потужністю 430 МВА класом напруги 330 кВ для Укргідроенерго підвищують стійкість енергосистеми до аварійних режимів і сприяють безперебійному електропостачанню в межах ОЕС України 📌 Від початку повномасштабної агресії російської федерації Німеччина передала Україні гуманітарні вантажі вагою понад 2 280 тонн. Це близько 10 % усієї міжнародної гуманітарної допомоги, що надійшла до енергетичного сектору України. Це сприяло зміцненню енергетичної стійкості нашої країни, допомагало підтримувати стабільне постачання електроенергії завдяки переданим силовим трансформаторам та допоміжному обладнанню для відновлення мереж. А також Німеччина забезпечила резервними джерелами живлення критично важливі об'єкти інфраструктури.Внески Німеччини до Фонду підтримки енергетики України мають важливе значення як для відновлення та розвитку української енергетичної інфраструктури, так і для зміцнення європейської енергетичної безпеки та співпраці.
👁 1,300 25-06-09 08:51
🇺🇦🇦🇹 Україна та Австрія обговорили залучення інвестицій в енергетичний сектор Заступник міністра енергетики України Олександр Павліченко провів зустріч з Координатором Уряду Австрії на полях III Міжнародного саміту міст та регіонів. В ході зустрічі заступник міністра обговорив з австрійськими колегами напрямки співпраці в енергетичному секторі. Зокрема наголосив, що для посилення стійкості українська енергосистема потребує залучення міжнародних інвестицій, особливо у сфері атомної енергетики, «розумних мереж», розподіленої генерації, відновлювальних джерел енергії тощо. Також Олександр Павліченко ознайомив австрійських колег з поточною ситуацією в українській енергосистемі, що вже понад 3 роки потерпає від постійних атак з боку росії, та поінформував партнерів про актуальні потреби для відновлення енергетичного сектору. 💬 «Незважаючи на те, що 25 березня було оголошено про припинення ударів по енергетиці, з того часу зафіксовано понад 1200 інцидентів у різних секторах енергетики. У відповідь на ці виклики ми працюємо над посиленням активного та пасивного захисту енергетичної інфраструктури, прискорюємо ремонтні роботи, розбудову розподіленої генерації та ВДЕ. Ще одним пріоритетним напрямком нашої роботи є видобуток газу та диверсифікація імпорту енергетичних джерел», - зазначив Олександр Павліченко. Також заступник міністра зазначив, що Фонд підтримки енергетики України залишається найефективнішими інструментом фінансової допомоги для відновлення енергосектору, та подякував Австрії за внесок 15 мільйонів євро до Фонду. Олександр Павліченко наголосив, що Україна високо цінує надану австрійським урядом та приватними компаніями гуманітарну допомогу у вигляді критично важливого енергетичного обладнання, а саме 15 гуманітарних поставок загальною вагою 281 тонна.📌 Австрійська сторона запевнила, що їхня країна і надалі продовжуватиме підтримувати українську енергетику та братиме участь у її повоєнному відновлені.
👁 12,300 25-06-08 14:24
📍 Головне за тиждень2-8 червня ⚛️ Ядерна безпекаМіністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч з делегацією МАГАТЕ на чолі з Рафаелем ГроссіСторони обговорили питання співпраці у напрямку забезпечення ядерної та радіаційної безпеки в Україні в умовах російської військової агресії, що триває, а також потенціал подальшого розвитку української атомної генерації.Росія не зможе безпечно експлуатувати ЗАЕС – Юрій Шейко в ефірі Нацмарафону росія не може забезпечити відновлення безпечної експлуатації окупованої Запорізької АЕС, а заявами про відповідні наміри просто намагається шантажувати Україну і міжнародну спільноту ⚡️ Енергетична стійкістьМіненерго запустило пілотний проєкт міст-побратимів для підтримки енергетичної стійкості громад – Герман Галущенко У межах партнерства між містами Глобине та австрійським Графенвертом передбачено виділення 2 мільйонів євро на встановлення сонячних панелей, також Міненерго у співпраці з регіонами підготувало Інвестиційний атлас, який налічує понад 150 регіональних енергетичних проєктів.Уряд спрямував 200 млн доларів на фінансування захисту електропідстанцій Кабінет Міністрів України за ініціативи Міненерго спрямував 200 млн доларів гранту на відшкодування «Укренерго» коштів, які компанія витратила на захист електропідстанцій 🌍 Міжнародна діяльністьУкраїна й Азербайджан продовжують співпрацю для розвитку енергетичних ринків та забезпечення енергетичної стійкості У межах робочого візиту до Баку заступник міністра енергетики України Микола Колісник провів зустріч з міністром енергетики Азербайджанської Республіки Парвізом ШахбазовимСпівробітництво України та Греції зміцнює регіональну енергетичну безпекуВажливим напрямком співпраці є зусилля для диверсифікації постачання газу та зменшення залежності від російських енергоносіїв.Україна та Польща продовжують розвивати стратегічні напрямки співпраці у сфері енергетикиЗаступник міністра енергетики України Олександр Павліченко виступив з промовою на форумі «Європа-Польща-Україна: Співпрацюємо разом’25»
👁 1,900 25-06-05 08:03
❗️ Росія не зможе безпечно експлуатувати ЗАЕС - Юрій Шейко в ефірі Нацмарафонуросія не може забезпечити відновлення безпечної експлуатації окупованої Запорізької АЕС, а заявами про відповідні наміри просто намагається шантажувати Україну і міжнародну спільноту.Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» заявив перший заступник міністра енергетики України Юрій Шейко.Він нагадав, що 28 травня Постійне представництво України при міжнародних організаціях у Відні спрямувало Секретаріату МАГАТЕ ноту із засудженням намірів рф щодо можливого підключення і будівництва ліній, які могли б з’єднувати енергосистему рф із ЗАЕС. 💬 «Станція не готова до роботи, існують великі ризики включення енергоблоків у роботу. Має бути проведена повна інспекція обладнання і систем, адже ремонти на ЗАЕС не проводяться. Немає кваліфікованого персоналу, який знає обладнання, зокрема українського виробництва, що було встановлене після модернізації електростанції», - зазначив Юрій Шейко. Заступник міністра енергетики України наголосив, що в окупантів немає «ні запасних частин, ні матеріалів, вони не знають як ремонтувати, здійснювати технічне обслуговування, як експлуатувати його».💬 «Тому це неможливо зробити. Це просто шантаж і тиск на Україну та міжнародну спільноту, щоб тримати нас у напрузі», - зазначив він, додавши, що реалізація таких намірів може призвести до аварійних ситуацій, наслідки яких може відчути увесь Європейський континент.Юрій Шейко зауважив, що ЗАЕС вже понад три роки перебуває під окупацією, її енергоблоки у стані холодного зупину, і станція не виробляє електроенергію. Водночас ЗАЕС продовжує отримувати електропостачання від енергосистеми України.💬 «Україна продовжує забезпечувати живлення станції, попри бойові дії», - наголосив перший заступник міністра.
👁 1,700 25-06-04 07:15
🇺🇦🇦🇿 Україна й Азербайджан продовжують співпрацю для розвитку енергетичних ринків та забезпечення енергетичної стійкостіУ межах робочого візиту до Баку (Азербайджан) заступник міністра енергетики України Микола Колісник провів зустріч з міністром енергетики Азербайджанської Республіки Парвізом Шахбазовим.Заступник міністра подякував Азербайджану за допомогу українському енергетичному сектору, що надається з початку повномасштабного російського вторгнення. З березня 2022 року Україна отримала з Азербайджану 124 вантажі допомоги загальною вагою понад 2100 тонн, зокрема, трансформатори, трансформаторні підстанції, електростанції резервного живлення та інше важливе обладнання. Окремо наголошувалося на поточних потребах України для відновлення енергетичних об’єктів. 📌 Сторони обговорили питання співпраці щодо розвитку енергетичних ринків та забезпечення енергетичної стійкості України.Микола Колісник ознайомив Парвіза Шахбазова з перебігом підготовки України до наступного опалювального сезону. У цьому контексті обговорювалися можливості співпраці в розвитку енергетичних проєктів. Також на зустрічі йшлося про підготовку до проведення засідання Спільної міжурядової українсько-азербайджанської комісії з питань економічного співробітництва.
👁 1,700 25-05-28 07:07
⚡️СИТУАЦІЯ В ЕНЕРГОСИСТЕМІ на 2️⃣8️⃣ травня 💡 ГЕНЕРАЦІЯ ТА СПОЖИВАННЯВедуться роботи з відновлення енергооб’єктів, пошкоджених внаслідок ворожих обстрілів. Вживаються всі необхідні заходи для стабільного функціонування енергосистеми в умовах постійних атак. Станом на 28 травня система збалансована, планових обмежень для споживачів не передбачено. Споживання електроенергії за попередню добу було дещо більшим, ніж за аналогічну добу 2024 року. Це пояснюється збереженням низького температурного режиму по всій території України.Тривають планові ремонтні роботи, спрямовані на підготовку енергообладнання до майбутнього опалювального сезону та забезпечення стабільної роботи в умовах літніх пікових навантажень.❗️ Закликаємо споживачів раціонально використовувати електроенергію, особливо у пікові години споживання вранці і ввечері. Це допомагає знизити навантаження на систему.⚛️ СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС💧 Рівень води у ставку-охолоджувачі становить 14.01 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.👥 FACEBOOK🎞 YouTube🌐 MinEnergy