Джерело
МІНЕНЕРГО | ️ Україна посилює енергетичну стійкість: система збалансована, запаси ...
12 900 Охват/переглядів
2025-07-03 13:53
Повідомлення №3982
⚡️ Україна посилює енергетичну стійкість: система збалансована, запаси газу зростаютьПопри щоденні російські атаки, енергосистема України залишається збалансованою та стабільною. Аварійно-відновлювальні роботи на об'єктах тривають безперервно, формуються запаси газу для проходження опалювального сезону. Про це в ефірі телемарафону повідомив заступник міністра енергетики Микола Колісник.💬 «Енергетики працюють цілодобово. Навіть ті об’єкти, які зазнали повторних руйнувань, оперативно відновлюються. Наразі влітку електропостачання стабільне і відключень не передбачається», - зазначив він.Основним фактором ризику залишаються обстріли. Ремонтна кампанія здійснюється за графіком. Водночас триває підготовка до опалювального сезону: нарощуються запаси природного газу, мазуту та вугілля.💬 «У червні до підземних сховищ закачано понад 1 млрд кубометрів газу - це найбільший місячний показник із серпня 2023 року. Загалом уже законтрактовано близько 3 млрд кубів імпортного ресурсу», - додав Микола Колісник.Україна також розширює і диверсифікує географію постачання природного газу. Зокрема, пролонговано збільшену гарантовану потужність з польського напрямку, який відкриває доступ до норвезького зрідженого газу з газопроводу Baltic Pipe, а також розпочато поставки через трансбалканський маршрут. 💬 «Це - основа енергетичної безпеки. Ми отримуємо диверсифікований доступ до газу з різних джерел, що знижує ризики й дозволяє формувати необхідний рівень запасу перед опалювальним сезоном», - наголосив заступник міністра.Усі заплановані заходи здійснюються у межах підготовки до опалювального сезону. Уряд і енергетичні компанії координують зусилля, щоб забезпечити стійкість енергосистеми та безперебійне електро- та газопостачання.