Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - МІНЕНЕРГО
Додано 02 лис 2023

МІНЕНЕРГО

@energyofukraine
Кількість підписників: 10 519
Фото: 5,560
Відео: 602
Посилання: 2,710
Опис:
Офіційний канал Міністерства енергетики України

👥 Кількість підписників

10 519
Середній/День:: -4
Середній/Тиждень:: -25
Середній/Місяць:: -73

👁️ Середній перегляд на повідомлення

3 033
Середній/День:: 1,380
Середній/Тиждень:: 2,819
ERR: 28.83%

📊 Кількість повідомлень на день

2.9
Останній день: 4
Середнє за тиждень: 2.3
Середнє за день: 2.9

Історія змін лого

Історія зміни статуса

Офіційно підтверджена 2025-05-01
Офіційно не підтверджена 2025-04-30
Офіційно підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 1,900 25-05-23 13:11
🤝 Співпраця з ПРООН допомагає Україні відновлювати енергосектор і утримувати стійкість системи – Роман АндаракЗавдяки сприянню ПРООН в Україні встановлено додаткової генерації електроенергії сумарною потужністю понад 450 МВт, зокрема у Київській, Харківській, Запорізькій, Одеській, Дніпропетровській і Миколаївській областях.Про це повідомив заступник міністра енергетики України Роман Андарак під час засідання Наглядової ради ПРООН Програми зеленого енергетичного відновлення України.💬 «Завдяки міцному партнерству з ПРООН та внескам дев'яти країн-донорів Україна змогла забезпечити та поставити енергетичне обладнання загальною потужністю понад 450 МВт. Ця підтримка вже дає відчутні результати – дала змогу відновити доступ до тепла, електроенергії та води для мільйонів українців у лікарнях, школах та житлових районах», - зазначив він.Заступник міністра додав, що, на жаль, росія продовжує атакувати українські потужності, через що потреби в обладнанні і допомозі партнерів залишаються актуальними.Серед ключових потреб енергосектору – засоби активного і пасивного захисту, високовольтне обладнання, устаткування для розподіленої генерації та резервного живлення, накопичувачі енергії.📌 Роман Андарак подякував ПРООН та іншим партнерам за надану підтримку, а також висловив переконання у майбутній співпраці для розвитку і трансформації української енергетики на принципах зеленого енергетичного відновлення.
👁 13,200 25-05-23 08:04
💡Розширення співпраці з ЄІБ дозволить посилити енергетичну стійкість і підготуватися до наступного ОЗПМіністерство енергетики України зацікавлене у якомога ширшому залученні Європейського інвестиційного банку до проєктів з посилення енергетичної стійкості України, насамперед у контексті підготовки до наступного опалювального сезону 2025-2026 рр.Про це йшлося на зустрічі заступників міністра енергетики України Романа Андарака та Миколи Колісника з делегацією Європейського інвестиційного банку на чолі з керівником відділу державного сектору Східного сусідства ЄІБ Маттео Рівелліні.Заступники міністра подякували ЄІБ за багаторічну співпрацю, яка дозволяє реалізовувати в Україні проєкти з модернізації енергосистеми, підтримки енергетичної стійкості, декарбонізації та «зеленого» переходу.В умовах продовження росією військової агресії щодо України і ворожих атак на українську енергетичну інфраструктуру, зокрема на об’єкти газовидобутку, важливого значення набуває також співпраця у проєктах, які дозволять залучити фінансування для закупівель газу у межах підготовки до наступного ОЗП.💬 «Кабінет Міністрів розробив план, який передбачає низку кроків щодо закупівлі газу, щоб мати достатньо ресурсів до початку опалювального сезону. Ми працюємо над відновленням потужностей власного газовидобутку, які були пошкоджені російськими атаками, водночас не зможемо обійтися без імпорту. Ось чому ми ретельно шукаємо фінансові джерела, аби здійснити цю закупівлю протягом сезону закачування, який триває з березня по жовтень», - зазначив Микола Колісник.Під час зустрічі також наголошувалося на необхідності дотримання політики декарбонізації, якою керується ЄІБ у партнерстві щодо енергетичних проєктів. Микола Колісник запевнив представників банку, що декарбонізація залишається у фокусі підприємств паливно-енергетичного комплексу.Також на зустрічі обговорювалася можливість розширення співпраці і залучення фінансування для програм з розвитку розподіленої генерації.💬 «Ми маємо програми для приватного сектору, муніципалітетів, шкіл тощо щодо встановлення, зокрема, сонячних електростанцій. Надання цих інструментів на регіональному рівні дозволить громадам самостійно подбати про власну енергетичну стійкість, тим самим примножуючи наші зусилля щодо зміцнення системи в цілому. Важливо і надалі розширювати ці програми для розвитку відновлюваної генерації, виробництва біогазу, розподіленої генерації, накопичувачів енергії тощо», - зазначив Роман Андарак.Маттео Рівелліні, зі свого боку, наголосив, що ЄІБ надає вагомого значення проєктам співпраці з Україною в енергетичній сфері, що матиме значні перспективи для розвитку у процесі повоєнного відновлення та євроінтеграції. Представник банку повідомив, що ЄІБ планує супроводжувати процес реформ, які Україна вже розпочала в контексті приєднання до Енергетичного Співтовариства, а також інвестиції, які дозволять покращити процеси інтеграції до ЄС, зокрема до європейських енергетичних ринків.
👁 17,600 25-05-16 13:13
📌 На засіданні Координаційної групи з енергетики G7+ обговорили подальшу підтримку енергосектору УкраїниЗаступник міністра енергетики України Роман Андарак взяв участь у черговому засіданні Координаційної групи з енергетики у форматі G7+, на якому обговорювалися першочергові потреби у подальшій підтримці українського енергосектору.У засіданні, яке відбулося під головуванням Канади в G7, взяли участь представники Європейської Комісії, Великої Британії, Франції, Німеччини, Італії, Японії, США, Польщі, Нідерландів, Естонії та інших країн і партнерів, а також міжнародних фінансових установ. 💬 «Атаки росії на українську енергетику не припиняються, внаслідок чого збільшуються пошкодження обʼєктів як у прифронтових, так і тилових регіонах. Тому питання захисту, ремонту енергетичних об’єктів, розвитку розподіленої генерації, відновлюваних джерел енергії залишаються надзвичайно важливими», - зазначив Роман Андарак. Заступник міністра наголосив, що ключовими напрямками у підготовці до наступного опалювального сезону є відновлення, зміцнення та захист енергосистеми України. Роман Андарак відзначив лідерство Канади та Європейської Комісії в просуванні цієї групи та подякував партнерам за надану допомогу. Також наголосив на важливості подальшого наповнення Фонду підтримки енергетики України, до якого наразі залучено майже 1,2 млрд євро підтверджених внесків від 33 донорів з 22 країн світу. ⚡️ Учасники зустрічі також обговорили питання реформ в енергетичному секторі, інтеграції українських енергетичних ринків до ринків ЄС та подальші кроки щодо посилення санкційного тиску на росію в частині відмови ЄС від російських енергоресурсів. Партнери дали високу оцінку героїзму та ефективності роботи українських енергетиків в умовах повномасштабної війни з росією та запевнили, що потреби українського енергосектору і надалі залишатимуться в пріоритеті для урядів країн групи G7+.
👁 14,200 25-05-09 16:46
💡 Підготовка до переговорів з ЄС у сфері енергетики: проведено другу тренувальну сесію 6-8 травня Міністерство енергетики провело другу підготовчу сесію до офіційного скринінгу українського законодавства, що є важливою частиною переговорного процесу з ЄС щодо майбутнього членства.📌 Захід проходив за участі представників центральних органів виконавчої влади, енергетичних компаній, а також українських та міжнародних експертів. Фахівці, які представлятимуть позицію України на переговорах з ЄС, презентували матеріали з аналізом стану наближення національного законодавства до близько 100 актів права ЄС, плани з їх повного впровадження, а також виклики, що існують на цьому шляху. Охоплені сфери включали напрями газу, нафти, електроенергії, ВДЕ, ядерної енергетики, енергоефективності, транс'європейських мереж та ін. 💬 «Аналіз показує, що за останні роки в енергетиці  впровадження європейського законодавства досягло високого рівня. Зараз готується декілька законопроєктів, що стосуються подальшої інтеграції ринків електроенергії, розвитку ринку відновлюваних джерел енергії, посилення незалежності Регулятора, розбудови транскордонної енергетичної інфраструктури для посилення регіональної безпеки. Сподіваємось, що до двосторонньої зустрічі з Єврокомісією будемо мати додаткові позитивні новини у цьому напрямку, що, зокрема, справить позитивний вплив на відкриття переговорного кластеру», – зазначив заступник Міністра енергетики Роман Андарак. 📲 Більша за посиланням
👁 1,700 25-05-07 15:52
⚡️ Герман Галущенко на зустрічі з директором ACER: Інтеграція до енергетичних ринків ЄС – один з наших пріоритетівМіністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч з директором Агентства ЄС з питань співробітництва енергетичних регуляторів (ACER) Крістіаном Зінглерсеном.❗️ Очільник Міненерго наголосив, що попри постійні російські атаки на об’єкти енергетичної інфраструктури Україні вдається утримувати стійкість енергосистеми і відновлювати пошкоджене ворогом. Сторони обговорили шляхи поглиблення співпраці у контексті процесу євроінтеграції України, зокрема інтеграції до енергетичних ринків ЄС, що є важливою складовою забезпечення енергетичної безпеки та стабільності держави.💬 «Наразі ми посилено працюємо над інтеграцією ринків. Процес підготовки відповідного законодавства – досить складний і потребує часу. Але ми плануємо ухвалити необхідний пакет уже цього року. Наступний рік має стати перехідним періодом, а повноцінне впровадження розпочнеться вже з 2027 року», - зазначив Герман Галущенко.Важливою складовою процесу євроінтеграції є активізація співпраці між національним регулятором України (НКРЕКП) та Агентством ЄС з питань співпраці енергетичних регуляторів (ACER), насамперед у процесі впровадження стандартів і правил Європейського Союзу щодо прозорості та запобігання зловживанням на оптових енергетичних ринках.📌 Під час зустрічі також обговорили можливості поглиблення взаємодії шляхом обміну досвідом, надання експертної та технічної підтримки, зокрема з питань підготовки нормативної бази та гармонізації українського законодавства з правилами та регламентами, що регулюють функціонування європейських ринків.
👁 14,700 25-05-04 17:53
📍 Головне за тиждень28 квітня – 4 травня ⚡️ Енергетична безпекаЦіна на електроенергію для населення залишається незмінноюКабінет Міністрів України продовжив дію нинішніх тарифів на електроенергію для побутових споживачів до 31 жовтня 2025 року.Антикризовий енергетичний штаб розглянув стан виконання заходів з підготовки до наступної зимиВ Україні тривають безпрецедентні за масштабами ремонтні та відновлювальні роботи на об’єктах енергетичної інфраструктури.Максимальна потужність експорту електроенергії з України та Молдови до країн ЄС збільшена до 650 МВтВідповідне рішення ухвалила експертна група ENTSO-E з розрахунків комерційних обмінів електроенергією.🌍 Міжнародна співпрацяУ Міненерго обговорили співпрацю з Литвою для допомоги українському енергосекторуЗаступники міністра енергетики України Роман Андарак і Олександр Павліченко провели зустріч із заступником міністра закордонних справ Литовської Республіки Юліусом Пранявічусом.Досягнення глобальних цілей енергетичної безпеки можливе лише завдяки спільним зусиллям – Роман Андарак Україна закликає держави-члени ОБСЄ до консолідації зусиль для досягнення цілей колективної енергетичної безпеки.У Міненерго обговорили напрямки поглиблення співпраці з Данією у межах Українсько-данського енергетичного партнерства У Міністерстві енергетики України відбулася зустріч з делегацією Данії у межах програми Українсько-данського енергетичного партнерства (УДЕПП), а також засідання Координаційного комітету УДЕПП. 🤝 Міжнародна допомогаУкрзалізниця отримала 23 електростанції резервного живлення від донорів з Нідерландів та ШвейцаріїЗа координації Міністерства енергетики України у межах реалізації проєкту щодо забезпечення безперебійного електропостачання для критичної залізничної інфраструктури АТ «Укрзалізниця» отримала від міжнародних партнерів 23 електростанції резервного живлення.
👁 1,600 25-04-30 17:40
⚡️ У Міненерго обговорили напрямки поглиблення співпраці з Данією у межах Українсько-данського енергетичного партнерстваУ Міністерстві енергетики України відбулася зустріч з делегацією Данії у межах програми Українсько-данського енергетичного партнерства (УДЕПП), а також засідання Координаційного комітету УДЕПП.У заході взяли участь заступники міністра енергетики України Роман Андарак і Олександр Павліченко, Надзвичайний і повноважний посол Королівства Данія в Україні Олє Егберг Міккельсен, представники Данського енергетичного агентства, Міністерства клімату, енергетики і комунальних послуг Данії, а також представники Міністерства розвитку громад та територій України, НКРЕКП, Держенергоефективності, НЕК «Укренерго», Оператора ГТС України.💬 «Ми вдячні за тісну співпрацю з данськими партнерами у підвищенні кваліфікації  наших експертів, підтримці розвитку децентралізованої генерації, енергоефективності та переходу до відновлюваних джерел енергії. Ми високо цінуємо допомогу в розробленні та оновленні каталогу енергетичних технологій, підготовці зонування територій для розвитку ВДЕ, яке буде презентоване найближчим часом», - зазначив Роман Андарак під час засідання Координаційного комітету УДЕПП.🔸 Обговорили хід реалізації робочої програми УДЕПП на 2025 рік.🔸 У центрі уваги — зміцнення стійкості української енергосистеми в умовах російської агресії.🔸 Міненерго подякувало Данії за підтримку, зокрема у рамках ініціатив УДЕПП.🔸 Посол Данії відзначив стійкість української енергетики та запевнив у подальшій підтримці України.🔸 Окремо розглянули напрями співпраці у розвитку ринку біометану та вітроенергетики.🔸 Особливий акцент — євроінтеграція. 📲 Більше за посиланням
👁 1,100 25-04-29 14:54
Українські фахівці мають унікальний досвід у захисті та відновленні енергопостачання. Війна навчила нас багатьох речей – не лише того, як відновлюватися після російських ракет і бомб, а й того, як протистояти кібератакам та іншим загрозам. Україна має унікальні знання та досвід, і ми готові ними ділитися. Нам потрібна більша безпекова співпраця. Україна пропонує здійснювати її у форматі Тримор’я.По-перше, енергетика. Нам потрібно захистити нашу енергетичну інфраструктуру, особливо поблизу російських кордонів, і розробити спільні плани дій на випадок надзвичайних ситуацій. Ми маємо перевірити, наскільки ми готові захищати та відновлювати енергосистеми, якщо щось станеться.По-друге, резервне живлення. Нам потрібно більше способів підтримувати одне одного. Енергомережі, трубопроводи, системи звʼязку – вся критична інфраструктура – повинні будуватися з урахуванням резервних маршрутів. Щоб кожна країна могла допомогти іншим у кризовій ситуації.По-третє, транспорт. Нашому регіону потрібні кращі логістичні зв’язки. Так само як Балтійське море може допомогти, коли виникають проблеми в Чорному морі, Чорне море також має допомагати вашим країнам у разі кризи. І всі ми повинні мати швидкий доступ і до Адріатичного моря – на випадок, якщо щось станеться в регіоні. Нам потрібно вчитись на поведінці Росії та бути краще підготовленими.А щоб усе це справді стало реальністю, нам потрібен мир.Тривалий мир. І досягти його ми можемо лише зараз, разом, об’єднавшись.
👁 1,600 25-04-28 18:23
⚡️ Досягнення глобальних цілей енергетичної безпеки можливе лише завдяки спільним зусиллям – Роман АндаракНа цьому наголосив заступник міністра енергетики України Роман Андарак під час онлайн-виступу на заході, присвяченому головуванню Фінляндії в Економіко-довкільному вимірі ОБСЄ: «Стійкі разом в умовах зміни клімату».Роман Андарак акцентував, що Україна досягла значного прогресу у здійсненні «зеленого» переходу, зокрема з розвитку чистої енергетики. Водночас російська військова агресія і атаки на енергосектор не тільки знищують об’єкти ВДЕ, але й завдають значної шкоди довкіллю.💬 «Ці атаки призводять до масового забруднення, витоків нафти, погіршення якості повітря та руйнування низьковуглецевої інфраструктури. Їх наслідки не обмежуються територією України, вони ставлять під загрозу регіональну екологічну безпеку та сповільнюють наші спільні зусилля та прогрес у розвитку чистої енергії», - наголосив заступник міністра.Роман Андарак закликав міжнародну спільноту визнати енергетичний тероризм росії прямою загрозою клімату та регіональній стабільності, а також:🔸 посилити захист енергетичної інфраструктури відповідно до норм міжнародного права;🔸 запровадити цілеспрямовані санкції проти організацій, компаній і осіб, відповідальних за атаки на енергосистему.📲 Більше за посиланням
👁 1,300 25-04-26 20:05
Сьогоднішній день багато чим нагадує нам, наскільки важливо не залишатись наодинці та не залишати без підтримки того, хто поруч. І це стосується не тільки нашого захисту в цій війні.Щороку 26 квітня ми вшановуємо хоробрість та самовідданість тисяч людей, які захистили Україну й усі інші країни від наслідків Чорнобильської катастрофи. Її називають словом «аварія», але сенс значно більший. Вибух на четвертому реакторі Чорнобильської станції забруднив радіоактивними елементами країни за тисячі кілометрів від епіцентру. Наслідки могли б бути значно масштабнішими, якби не наші люди.Це так само, як про війну Росії проти України: іноді кажуть слово «конфлікт», хоча загроза глобальна. І тільки завдяки українському народові, самопожертві та стійкості багатьох наших людей вдалося стримати повномасштабний удар російської армії, завдати їй значних втрат і захистити українську незалежність, а отже, й право на незалежність і самостійне життя інших націй.Тридцять дев’ять років тому наші люди обʼєднались. Понад три роки тому обʼєднались не тільки наші люди, а й мільйони по всьому світу. Європа, обидві Америки, Африка, країни Азії, Тихоокеанського регіону – всюди є ті, хто підтримує наш захист життя. Всюди є ті, чия допомога стає основою відновлення безпеки.Дякую всім, хто ліквідовував наслідки Чорнобильської катастрофи. Дякую всім, хто допомагає українському народові врятуватись від катастрофи російської війни. Безпека й мир мають бути відновлені. Фото: Igor Kostin for Law Net, Igor Kostin for Getty, Volodymyr Repik for AP.