Джерело
МІНЕНЕРГО | Герман Галущенко і заступник помічника міністра енергетики США Джошуа ...
9 080 Охват/переглядів
2025-07-13 14:48
Повідомлення №4086
🇺🇦🇺🇸 Герман Галущенко і заступник помічника міністра енергетики США Джошуа Вольц обговорили поглиблення українсько-американської співпраці в енергетиціМіністр енергетики України Герман Галущенко провів двосторонню зустріч із заступником помічника міністра енергетики з міжнародних питань Департаменту енергетики США Джошуа Вольцом. Сторони зустрілися у Римі на полях Конференції з відновлення України URC 2025.⚡️ Під час зустрічі обговорили стан енергосистеми, виклики, з якими стикається українська енергетика внаслідок російських атак, а також можливі шляхи протидії та зміцнення енергетичної стійкості України.Сторони також обговорили можливості розвитку двосторонньої співпраці, які відкриваються внаслідок схвалення Європейською Комісією 6 травня 2025 року дорожньої карти відмови від російських енергоресурсів до 2027 року.❗️ Герман Галущенко наголосив, що Сполучені Штати Америки - стратегічний партнер України у сфері енергетики, зокрема в атомній галузі. Міністр запросив представників Міністерства енергетики США підтримати реалізацію ініціатив у рамках Меморандуму з МАГАТЕ про співпрацю у відновленні України.Особливе значення має підписання двосторонніх документів між українською стороною та американськими компаніями Westinghouse Electric та Holtec International у межах Конференції з відновлення України URC 2025 у Римі.📌 Під час зустрічі також обговорювалися спільні проєкти у сфері безпеки, кіберзахисту, технічної модернізації, постачання і зберігання газу.Було відзначено, що поглиблення двосторонньої співпраці із США у відповідних напрямках є важливим для зміцнення енергетичної стійкості України.