Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - МІНЕНЕРГО
Додано 02 лис 2023

МІНЕНЕРГО

@energyofukraine
Кількість підписників: 10 519
Фото: 5,560
Відео: 602
Посилання: 2,710
Опис:
Офіційний канал Міністерства енергетики України

👥 Кількість підписників

10 519
Середній/День:: -4
Середній/Тиждень:: -25
Середній/Місяць:: -73

👁️ Середній перегляд на повідомлення

3 033
Середній/День:: 1,380
Середній/Тиждень:: 2,819
ERR: 28.83%

📊 Кількість повідомлень на день

2.9
Останній день: 4
Середнє за тиждень: 2.3
Середнє за день: 2.9

Історія змін лого

Історія зміни статуса

Офіційно підтверджена 2025-05-01
Офіційно не підтверджена 2025-04-30
Офіційно підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 1,410 25-11-06 20:41
Україна, Литва, Польща, Словаччина і США підтвердили свою відданість диверсифікації поставок газу до ЄвропиВисокопоставлені представники урядів України, Литви, Польщі, Словаччини та Сполучених Штатів зустрілися на полях 6-ї Міністерської зустрічі Партнерства для трансатлантичного енергетичного співробітництва (P-TEC) в Афінах, Греція. Україну на засіданні представляв заступник Міністра енергетики Микола Колісник.Учасники засідання обговорили можливості збільшення поставок американського LNG до Європи через термінали імпорту LNG та FSRU у Балтійському морі.Микола Колісник наголосив, що P-TEC – ключова платформа для зміцнення енергетичного мосту між Європою та Північною Америкою. Україна, як частина Європейського енергетичного співтовариства, активно інтегрується в трансатлантичні ініціативи, спрямовані на зміцнення безпеки, сталий розвиток та декарбонізацію.«Розвиток інфраструктури для отримання та транспортування зрідженого природного газу є критичним фактором стабільності європейської енергетичної системи в умовах політичної турбулентності. Співпраця з країнами ЄС (Польщею, Словаччиною, Литвою) у сфері та зберігання газу є стратегічно важливою для України в контексті розвитку її енергетичної системи та підвищення її стійкості», - зазначив заступник Міністра енергетики. ➡️За результатами зустрічі Литва, Польща, Словаччина, Україна та Сполучені Штати підтвердили свою відданість диверсифікації поставок газу до Європи, зменшенню залежності від російських джерел та зміцненню регіональної енергетичної стійкості. США підтвердили свою готовність сприяти постачанню американського ЗПГ для досягнення цих стратегічних цілей.➡️Заступник Міністра енергетики Микола Колісник спільно з головою правління НАК «Нафтогаз» Сергієм Корецьким також провели переговори з представниками Міжнародної фінансової корпорації розвитку США (DFC) та Експортно-імпортного банку США (EXIM Bank). Обговорили можливі фінансові інструменти для залучення додаткових обсягів американського газу, щоб забезпечити як поточні, так і довгострокові потреби України. Мали продуктивну розмову з Джошуа Вольцем, Deputy Assistant Secretary, U.S. Department of Energy, щодо підтримки України, заміщення російських енергоресурсів з Європи та спільних інвестиційних проєктів в межах двостороннього партнерства. Скоординували позиції та подальші спільні дії для зміцнення енергетичної безпеки України та всього регіону з генеральною директоркою з питань енергетики Європейської Комісії Дітте Юул Йоргенсен.➡️Також на полях P-TEC провели низку робочих зустрічей з виробниками, трейдерами та експортерами американського LNG, представниками урядів європейських країн. Обговорили довгострокове стратегічне партнерство в межах диверсифікації поставок енергоресурсів.
👁 19,500 25-11-04 13:33
🇪🇺⚡️ Переговори про членство в ЄС: Єврокомісія відзначила прогрес України у сфері енергетикиЄвропейська комісія відзначила прогрес України у послідовному впровадженні реформ і наближенні законодавства до права ЄС у сфері енергетики. Про це йдеться у Звіті Єврокомісії по Україні в межах Пакета розширення ЄС 2025 року, який опубліковано 4 листопада.Зокрема, за Розділом 15 «Енергетика» у звіті рівень підготовки традиційно “4 - хороший». «Членство України в Європейському Союзі - наша стратегічна мета. Україна впевнено рухається цим шляхом і енергетика - один із флагманів цього процесу. Ми цілеспрямовано продовжуємо реформувати енергетичний сектор та адаптувати українське законодавство до європейських правил. Дякуємо Єврокомісії за високу оцінку наших досягнень і продовжуємо рухатися заданим шляхом», - Міністр енергетики Світлана Гринчук. Про позитивну динаміку євроінтеграційного прогресу за Розділом 15 протягом оцінюваного Єврокомісією року свідчать, зокрема: ✔️ Активна робота над законодавчими змінами для виконання зобов’язань щодо впровадження Clean Energy Package. Так, Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроєкт № 12087-д про об'єднання ринків електричної енергії. Також, у межах реалізації кроку 10.3 Плану України Міненерго розроблено законопроєкт щодо імплементації Директиви REDIII, що включає основні принципи дозвільних процедур для ВДЕ.✔️ У межах реалізації кроку 10.11 Плану України, Міненерго у співпраці з НКРЕКП та Секретаріатом Енергетичного Співтовариства розробило проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантій здійснення повноважень Регулятора у сферах енергетики та комунальних послуг».✔️ Крім цього, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2025 року № 1083-р затверджено Державну цільову економічну програму енергетичної модернізації підприємств - виробників теплової енергії, що перебувають у державній або комунальній власності, на період до 2030.📌 Довідково: Цьогорічний Звіт Єврокомісії в межах Пакета розширення ЄС 2025 року – перший після завершення скринінгу українського законодавства з боку ЄС і третій в цілому. Це означає, що звіт враховує також результати скринінгу, які показують, у яких сферах українське законодавство відповідає стандартам ЄС, а де ще потрібні зміни.
👁 21,400 25-11-02 16:43
📍Головне за тиждень27 жовтня – 2 листопада📌Підсумки участі Світлани Гринчук у Саміті міністрів енергетики G7 у Торонто:▶️ Країни G7 зобов'язалися сприяти зміцненню енергетичної безпеки України ▶️ Канада надає Україні 10 мільйонів канадських доларів для відновлення та захисту енергетичної інфраструктури ▶️ «Група семи» посилить підтримку України у відновленні енергетичної інфраструктури 👥Проведено низку зустрічей високого рівня:🔵з Генеральним директором МАГАТЕ Рафаелем Гроссі Світлана Гринчук обговорила важливість присутності експертів Агентства на критичних для АЕС енергооб’єктах 🔵з очільником МЕА Фатіхом Біролем обговорювалися питання підтримки України напередодні зими 🔵з Єврокомісаром Даном Йоргенсоном очільниця Міненерго обговорила залучення додаткових обсягів природного газу для України;🔵з очільником профільного міністерства Великої Британії Мартіном Маккласкі - потреби України у відновленні після російських атак;🔵з міністром економіки Франції Роланом Лескюром – подальше залучення фінансування для розвитку додаткової генерації;🔵з міністром навколишнього середовища Італії Джильберто Пікетто Фратіном - стан реалізації спільних енергетичних ініціатив;🔵зі спецпредставником Канади з питань відбудови України Христею Фріланд – енергобезпеку України;🔵із міністром економіки Японії Кенджі Ямадою узгодили подальшу взаємодію в межах програм міжнародної допомоги JICA; 🔵Світлана Гринчук обговорила з канадським бізнесом потенційні проєкти з відновлення енергосектору України. ⚡️100 днів роботи УрядуСвітлана Гринчук окреслила підсумки роботи енергетичного сектору країни за 100 днів та ключові напрямки його подальшого розвитку 💡ОЗПДо початку ОЗП виконано всі заплановані ремонти на енергооб’єктах Енергетики провели масштабну ремонтну кампанію на всіх енергетичних об’єктах країни – відремонтували понад 10 ГВт потужностей🌍Міжнародна співпрацяЛитва залишається надійним партнером України у зміцненні енергетичної стійкості Про це йшлося на зустрічі Прем’єр-міністра України Юлії Свириденко і Міністра енергетики України Світлани Гринчук зі Спікером Сейму Литовської Республіки Юозасом Олєкасом. Україна розвиває співпрацю з Грецією для зміцнення енергобезпеки Світлана Гринчук провела зустріч із Послом Греції в Україні Пантелісом Александросом Дімітракопулосом.Естонія готова долучитися до відновлення енергетичної інфраструктури України Про це йшлося на зустрічі Премʼєр-міністра України з Міністром закордонних справ Естонії Маргусом Цахкною, участь у якій взяв заступник Міністра енергетики України Роман Андарак.Диверсифікація маршрутів постачання газу за конкурентним тарифом Заступник міністра енергетики України Микола Колісник взяв участь у Міністерській зустрічі Групи високого рівня Центральної та Південно-Східної Європи у Бухаресті.⚡️Енергетичний фронтЕнергетики отримали державні нагороди від Президента України Серед нагороджених є і ті, котрі віддали своє життя за світло в Україні – Володимир Зеленський відзначив орденом «За мужність» посмертно Анатолія Савченка – водія, який нещодавно загинув під час обстрілу ворогом ремонтної бригади «Чернігівобленерго».МАГАТЕ: Російські обстріли пошкодили критично важливі об’єкти для українських АЕС Внаслідок атаки рф Південноукраїнська та Хмельницька АЕС втратили доступ до однієї зі своїх зовнішніх ліній електропередачі, а Рівненська АЕС тимчасово зменшила потужність двох блоків на прохання оператора енергосистеми.На Донеччині внаслідок російського авіаудару по Слов'янській ТЕС загинули двоє енергетиків Міненерго координує відновлення енергооб’єктів Харківщини після російських атак
👁 1,140 25-11-01 13:30
Я доручив уряду сформувати достатньо значимий пакет програм, які запрацюють уже в грудні, – зимову підтримку. Ми зараз визначаємо, які конкретно елементи будуть враховані. Перше – це пряма підтримка, як торік, яку можна буде витратити на найбільш нагальні потреби. Також ми запускаємо ще окрему програму для тих, кому найбільш складно. Це самотні літні люди, багатодітні родини, люди, які живуть у зонах бойових дій, деяким іншим групам у суспільстві. Премʼєр-міністр України представить усі деталі. Обовʼязково збережемо на зиму фіксовану ціну на газ – жодних підвищень, – також на електрику для побутових споживачів. Я доручив пропрацювати спеціальну програму транспортної підтримки для всіх українців, і є вже пропозиції від Укрзалізниці – УЗ-3000. Три тисячі кілометрів, щоб кожен зміг безкоштовно в межах України обрати залізничні маршрути: Львів – Київ, Київ – Дніпро, будь-які інші. Три тисячі кілометрів безкоштовно. Програма зараз пропрацьовується, і, оскільки наша держава підтримує сферу пасажирських перевезень, компанія має дати відчутну відповідь людям – кошти, які використовуються, реально служать суспільству. Звісно, працюємо і для розширення медичних програм. Проєкт чекапів, який готує Міністерство охорони здоровʼя України, тобто можливість кожної дорослої людини приділити більше уваги своєму здоровʼю, має запрацювати вже в січні. Я доручив уряду найближчими тижнями завершити підготовку цієї зимової підтримки й представити деталі пакету до 15 листопада, щоб люди могли починати користуватись.
👁 1,070 25-10-28 19:34
⚡️Світлана Гринчук: Україна формує додаткові запаси газу та обладнання для сталого проходження зимового періоду Міністр енергетики України Світлана Гринчук в ефірі телемарафону «Єдині новини» розповіла про стан енергосистеми, підготовку до зими та підтримку міжнародних партнерів.Міністр зазначила, що ситуація в енергосистемі залишається контрольованою. Водночас, щоб уникнути перевантажень, у деяких регіонах й надалі застосовуються графіки погодинних відключень.Найскладніша ситуація – у Чернігівській області, де енергетичні об’єкти зазнають постійних атак ворога. Аварійно-відновлювальні роботи ускладнюються повітряними тривогами, однак щойно дозволяє безпекова ситуація, енергетики продовжують ремонти. Аналогічні виклики фіксуються на Харківщині та Донеччині. Враховуючи складні умови, в яких енергетики продовжують виконувати свою роботу під прицільними атаками ворога, сьогодні Президент України Володимир Зеленський відзначив їх за відданість справі та сумлінну працю.Міністр наголосила, що відразу після завершення минулого опалювального сезону розпочалася підготовка до наступного. Наразі завершено ключові ремонтні роботи на критичних об’єктах, формуються додаткові резерви обладнання для швидкого реагування на наслідки атак. 💬 «Уряд спільно з місцевою владою готувалися до опалювального сезону. Повністю завершена ремонтна кампанія на атомних станціях — всі дев’ять енергоблоків вже працюють на повну потужність. Накопичено достатньо вугілля, мазуту та газу. Паралельно триває відновлювальна кампанія, адже ворог постійно змінює тактику, і наша відповідь має бути оперативною», – зазначила Міністр. Щодо накопичення запасів природного газу, Світлана Гринчук зауважила, що наразі заплановані показники досягнуті - за рахунок власного видобутку та імпорту. Однак враховуючи прицільні атаки росії на газову інфраструктуру, важливе формування додаткових ресурсів. 💬 «Маємо шість масованих атак на газову інфраструктуру лише в жовтні. Щоб почуватися стабільно протягом зими, накопичуємо додатковий ресурс за рахунок імпорту. Активно з “Нафтогазом” працюємо з міжнародними партнерами над залученням фінансування для цих цілей» , – повідомила Світлана Гринчук. Зокрема, за її словами, Норвегія вже оголосила про надання $150 млн на закупівлю природного газу Україною. Уряд виділив 8,4 млрд грн на імпорт необхідних обсягів та продовжує переговори з міжнародними партнерами.
👁 11,800 25-10-26 15:13
📍 Головне за тиждень20 - 26 жовтня 🤝 Допомога партнерівНорвегія надасть Україні додаткову допомогу для закупівлі газу Норвегія виділила додатковий пакет енергетичної допомоги на близько 150 млн дол. для закупівлі Україною газу взимку. Німеччина збільшує внесок до Фонду підтримки енергетики України на 60 млн євро Міністр енергетики України Світлана Гринчук взяла участь у зустрічі Прем'єр-міністра України Юлії Свириденко із Міністром енергетики Німеччини Катеріною Райхе, під час якої Німеччина оголосила про збільшення свого внеску у Фонд підтримки енергетики України на 60 млн євро.🌍 Міжнародна співпрацяСвітлана Гринчук провела змістовну розмову з Міністром енергетики США Крісом Райтом Міністр енергетики України Світлана Гринчукрозповіла Міністру енергетики США Крісу Райту про нещодавні масовані атаки росіян на українську енергетичну систему та наші потреби у додатковому обладнанні.Розвиваємо партнерство з ЄСМіністр енергетики України Світлана Гринчук провела онлайн-зустріч з очільником директорату Європейської комісії з питань розширення Гертом Купманом, сторониобговорили виклики української енергетики, яка щодня потерпає від російських атак.Санкції США проти російського енергосектору - це крок до примусу Кремля до переговорівМіністр енергетики Світлана Гринчук вважає, що, прийняті адміністрацією Президента Дональда Трампасанкції проти енергетичного сектору росії є першим потужним кроком, щоб змусити рф сісти за стіл переговорів, адже під удар потрапили дві найбільші нафтові компанії, які «годують» російську економіку.Швеція залишається надійним партнером України у зміцненні енергосистеми Світлана Гринчук провела зустріч із Генеральним директором Шведського агентства з міжнародного розвитку Sida Якобом Гранітом.Світлана Гринчук та Катеріна Райхе обговорили захист енергооб'єктів та подальшу допомогу ФРН у їх відновленні Міністр енергетики України Світлана Гринчук разом з Федеральним Міністром економіки та енергетики Німеччини Катеріною Райхе відвідали об’єкт енергетичної інфраструктури, який постраждав під час останніх повітряних атак росії, обговорили фізичний захист енергооб'єктів та подальшу допомогу ФРН  у їх відновленні.Міненерго продовжує співпрацю з МВФ для забезпечення стабільності енергетики Заступник Міністра енергетики України Роман Андарак провів зустріч із представниками Міжнародного валютного фонду, де обговорювалася подальша співпрацяу рамках проєкту технічної допомоги для енергетичного сектору України.Євроінтеграція та підтримка України напередодні зими: Ольга Юхимчук провела перемовини з європейськими партнерами у Люксембурзі Заступниця Міністра енергетики України Ольга Юхимчук взяла участь у низці заходів у межах засідання Ради міністрів ЄС з питань енергетики у Люксембурзі.⚡️ Енергетичний фронтЕнергетики відновили живлення Запорізької АЕС та вивели станцію з десятого блекаутуЕнергетики відновили живлення тимчасово окупованої Запорізької атомної електростанції, що дозволило вивести її з режиму повного - десятого за час повномасштабного вторгнення - блекауту, в якому станція перебувала протягом останнього місяця.Світлана Гринчук відвідала об’єкти генерації на Київщині, які зазнали масованої атаки з боку росії Світлана Гринчук відвідала об’єкти генерації на Київщині, які зазнали масованої атаки з боку росії в ніч 22 жовтня. Під прицілом – більшість регіонів України. Ремонтні бригади "Укренерго", обленерго та генеруючих компаній спільно з рятувальниками ДСНС України розпочали аварійно-відновлювальні роботи щойно це стало можливим.Ціна на електроенергію для населення залишається незмінною Кабінет Міністрів України продовжив дію ПСО на ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів до 30 квітня 2026 року.
👁 1,530 25-10-25 12:44
🇩🇪🇺🇦Світлана Гринчук та Катеріна Райхе обговорили захист енергооб'єктів та подальшу допомогу ФРН у їх відновленніМіністр енергетики України Світлана Гринчук разом з Федеральним Міністром економіки та енергетики Німеччини Катеріною Райхе відвідали об’єкт енергетичної інфраструктури, який постраждав під час останніх повітряних атак росії, обговорили фізичний захист енергооб'єктів та подальшу допомогу ФРН у їх відновленні.“Енергетики працюють безперервно, щоб відновити пошкоджене обладнання і якнайшвидше повернути електропостачання людям», - зазначила Світлана Гринчук. Міністр також обговорила з колегою нагальні потреби української енергосистеми – збільшити резерв обладнання, необхідного для швидкого відновлення після обстрілів, а також посилити фізичний захист української інфраструктури. Зараз це ключові напрямки взаємодії з міжнародними партнерами. “Лише цього місяця ворог двічі завдав ракетно-дронових ударів по енергосистемі України. Головними цілями залишаються об’єкти генерації, передавальна та розподільча інфраструктура, залізничні та газові об’єкти. Агресор продовжує застосовувати тактику “подвійного терору”, повторно атакуючи об’єкти, щоб ускладнити їх відновлення. Попри це, українська енергетика залишається цілісною та здатною до швидкого реагування”, - наголосила Світлана Гринчук. Очільниця Міненерго подякувала Катеріні Райхе та Уряду Німеччини за підтримку та надійне партнерство. За її словами, з початку повномасштабного вторгнення загальний внесок Німеччини в наш енергетичний сектор склав 384,8 млн євро.
👁 2,320 25-10-23 17:57
⚡️ Тисячі жінок в енергетиці України демонструють відданість і відповідальність, - Світлана ГринчукМіністр енергетики України Світлана Гринчук взяла участь в Українському Жіночому Конгресі, який цього року проходить під гаслом «Сміливість бути собою».Під час виступу Міністр розповіла історію Світлани Пікало, 46-річної диспетчерки аварійної газової служби з Чугуєва, яка загинула в перший день повномасштабної війни, перебуваючи на своєму робочому місці.«Світлана Пікало стала однією з перших, кого вбила росія, цілеспрямовано атакуючи нашу енергетичну інфраструктуру. Вона не становила жодної загрози для окупантів. Вона просто робила свою роботу - мала сміливість бути собою, бути фахівцем на своєму місці до останнього подиху. І таких жінок - тисячі по всій країні. І це саме про той вибір, який щодня роблять наші жінки - вибір, що впливає не лише на їхні життя, а й на майбутнє всієї нашої країни», - зазначила Міністр. Очільниця Міненерго підкреслила важливу роль жінок в енергетичній галузі, які щодня тримають енергетичний фронт разом із чоловіками.«Сьогодні я пишаюся тим, що 60% апарату Міністерства енергетики України - це жінки. І ця тенденція поширюється на всю галузь. Головне - це професіоналізм та відповідальність. І наші жінки щодня доводять, що вони тримають енергетичний фронт на рівні з чоловіками», - додала Світлана Гринчук. Під час дискусії на Конгресі Міністра запитали, як це - бути першою жінкою-міністром енергетики України в такі складні часи. Відповідаючи на питання, вона зазначила, що робота на фронті для військових і для енергетиків - чоловіків і жінок - значно складніша. Енергетики цілодобово відновлюють пошкоджені лінії, часто ризикуючи життям, а головне - робити свою роботу відповідально та професійно, що щодня демонструють українські фахівці.🤝 Світлана Гринчук подякувала всім, хто сьогодні тримає енергетичний щит України, а також організаторам Конгресу - за створення платформи для важливого суспільного діалогу.
👁 1,490 25-10-18 16:07
🌍📊Оглядач європейського та світового енергетичних ринків💡Згідно з новим звітом Renewables 2025 Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), світові потужності відновлюваної енергетики подвояться до 2030 року, досягнувши 4600 ГВт – еквівалента сукупним можливостям Китаю, ЄС та Японії. Водночас цих темпів недостатньо для виконання цілі COP28 – потроїти глобальні «зелені» потужності до кінця десятиліття. Найшвидше зростання очікується у сонячній енергетиці, яка завдяки низьким витратам і простішим дозволам подвоїть свої можливості за п’ять років. Вітрова енергетика також майже подвоїться до понад 2000 ГВт, попри проблеми з постачанням і собівартістю. Китай забезпечить близько 60% світового приросту і може досягти своїх цілей раніше, тоді як Індія збільшить потужності у 2,5 раза. Регіон Близького Сходу та Північної Африки покаже приріст на 25% завдяки розвитку сонячних проєктів у Саудівській Аравії. За прискореного сценарію світові потужності зростуть у 2,8 раза відносно 2022 року. Для досягнення мети потроєння МЕА закликає країни скоротити строки видачі дозволів, розширити мережі та зменшити фінансові ризики.🇺🇸США стали головним постачальником газу до ЄС, остаточно змістивши росію з позиції ключового енергопартнера. За даними вересня 2025 року, на американський СПГ припало 32,7% усіх поставок до ЄС – рекордний показник, що зробив США основним джерелом імпорту палива для регіону. Понад половину європейського попиту нині забезпечує СПГ – 52,5%, тоді як частка трубопровідного газу знизилася до 47,5%. У результаті росія втратила статус стратегічного постачальника, поступившись місцем іншим гравцям: лише близько 10% імпорту до ЄС все ще припадає на російський газ (із них 6,8% – трубопровідний, 5,1% – СПГ). Енергетична карта Європи швидко змінюється на користь США, Норвегії, Катару та Азербайджану, тоді як росія втрачає вплив і прибутки, які донедавна були основою її економічної стабільності.📄Згідно зі щомісячним звітом МЕА, удари по російських нафтопереробних заводах стримуватимуть переробку нафти в росії щонайменше до середини 2026 року. Ці атаки спричинили дефіцит бензину в окремих регіонах, зокрема в окупованому Криму, та змусили москву обмежити експорт пального до кінця року. МЕА погіршило прогноз відновлення галузі: переробка залишатиметься нижчою за 5 млн барелів на добу до червня 2026 року. Наразі обсяги переробки скоротилися приблизно на 500 тис. барелів на добу, а експорт російських нафтопродуктів морем у вересні 2025 року впав на 17,1% порівняно з серпнем – до 7,58 млн тонн. Зниження пояснюється скороченням виробництва палива на НПЗ, пошкоджених внаслідок українських атак.🇸🇰🇭🇺 Словаччина та Угорщина збільшують імпорт російських енергоносіїв. За даними Центру досліджень енергетики та чистого повітря (CREA), на ці дві країни разом припадає близько 5 млрд євро – майже половина всього імпорту російських енергоносіїв до ЄС у період із січня по серпень 2025 року. В Угорщині вартість імпорту зросла на 11% порівняно з 2024 роком. Нафта постачається через територію України по нафтопроводу «Дружба», а природний газ – через «Турецький потік», який проходить територією Туреччини, Болгарії та Сербії. Попри загальне скорочення імпорту енергоресурсів з рф до ЄС на 21%, Словаччина та Угорщина залишаються стабільними споживачами, зберігаючи економічну залежність від російських ресурсів.🖇Матеріал підготовлений експертами Команди підтримки відновлення та реформ Міненерго за підтримки програми «Архітектура відновлення та реформ в Україні» (URA), що підтримується Багатостороннім донорським фондом стабілізації та сталого розвитку України ЄБРР.
👁 8,430 25-10-12 16:22
Світлана Гринчук: Відновлювальні роботи енергетиків ускладнюються постійними ворожими обстріламиСитуація в енергосистемі Україні залишається контрольованою, графіки аварійних відключень Диспетчерським центром НЕК «Укренерго» не застосовуються у жодному регіоні. Водночас відновлювальні роботи енергетиків ускладнюються постійними ворожими обстрілами.Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» повідомила Міністр енергетики України Світлана Гринчук.«Наразі ситуація в енергосистемі ускладнена через постійні російські обстріли, водночас вона залишається контрольованою. В жодному з регіонів не застосовуються аварійні відключення. І тільки на Чернігівському енерговузлі застосовуються графіки погодинних відключень», - зазначила вона. Світлана Гринчук підкреслила, що енергетики цілодобово проводять відновлювальні роботи, водночас ворог прицільно обстрілює, в тому числі і ремонтні бригади. Так, через російські атаки 11 жовтня загинули два робітники «Чернігівобленерго», а 12 жовтня на одній з підстанцій Бориспільського району поранення отримали два енергетики.«От таку ціну зараз Україна платить за світло… На жаль, такі випадки трапляються все частіше. Росіяни не гребують тим, щоб атакувати бригади ремонтників, енергетиків, які намагаються якомога швидше заживити споживачів і дати українцям доступ до електричної енергії», - додала Міністр. Світлана Гринчук відзначила, що відповідальне споживання електроенергії українцями, особливо у ранкові та вечірні години-пік, допомагають зберігати ситуацію в енергосистемі контрольованою. Також за потреби для балансування енергосистеми Україна використовує й можливості імпорту електроенергії з європейських країн-сусідів.