Джерело
МІНЕНЕРГО | ️Світло завдяки тобіІсторії наших енергетиків 💬«На підстанції я був зр...
1 110 Охват/переглядів
2025-11-24 12:33
Повідомлення №5378
⚡️Світло завдяки тобіІсторії наших енергетиків
💬«На підстанції я був зранку. Те, що я побачив, можна описати лише одним словом – пекло. Усюди диміло й палало. Дуже важко було почати ліквідацію наслідків «прильоту», адже тієї ночі на підстанції загинув мій товариш. Емоції переповнювали. Крім того, ми розуміли, що може знову прилетіти, а тому потрібно якнайшвидше приступати до аварійно-відновлювальних робіт», — такими спогадами про один з найскладніших днів у своїй трудовій біографії ділиться Сергій, електрослюсар з ремонту устаткування розподільчих пристроїв.
Це було 11 вересня 2022 року – під час першої масованої ворожої атаки на об’єкти «Укренерго». На підстанцію пана Сергія тоді прилетіли 4 крилаті ракети. Дві тонни вибухівки не лише знищили обладнання, а й забрали життя наших колег. Відтоді саме у цю дату ми вшановуємо пам’ять загиблих на роботі енергетиків.💬
«Внаслідок обстрілу був знищений головний щит керування, пошкоджені всі силові та автотрансформатори. Один із них бійці ДСНС гасили понад добу. Без електроенергії залишились майже півтора мільйона споживачів. Наші фахівці разом з колегами із обленерго розробили нові схеми живлення знеструмлених районів. І вже через 4 години їм вдалося відновити електропостачання більшості домівок», – розповідає пан Сергій
.
Далі була важка праця. Весь ремонтний персонал працював на межі своїх можливостей. Уже за місяць вдалось змонтувати нову будівлю щита керування та відновити схеми живлення. Але – знову прицільний ракетний обстріл і все, що було зроблено, вдруге зруйновано вщент. Починати відновлення довелося спочатку. Але ні в кого не опустились руки. Всі розуміли, що виконувати роботу треба. Що світло потрібно всім.