Статистика telegram каналу - @bookstriathlon

Логотип телеграм спільноти - Книжковий тріатлон 2024-07-14

Книжковий тріатлон

Кількість підписників:
215
Фото:
373 
Відео:
Посилання:
66 
Категорія:
Книги
Опис:
Привіт! Мене звати Лєна, я працюю в маркетингу, вивчаю психологію та веду цей канал про книжки. Тут ти знайдеш відгуки на нон-фікшн та фікшн книжки, огляди книгарень на західному ринку та цікаві пропозиції. Для звʼязку - @elbaidak

Кількість підписників

Середній перегляд на повідомлення

Історія змін лого

Поки що змін не зафіксовано

Історія змін назви

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни типу аккаунта

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена
2024-07-14

Стіна канала Книжковий тріатлон - @bookstriathlon

Джулі Сміт "Стратегія спокійного життя в буремні часи"
★★☆☆☆
Ця книга — класний вступ до основ клінічної психології, особливо для тих, хто тільки починає розбиратися в цій темі. Авторка гарно структурувала матеріал, надаючи поради так, що їх легко зрозуміє будь-хто. Та й загалом матеріал читається як легка і дружня розмова з терапевтом, а не як щось сухе й занадто наукове. Крім того, авторка доступно пояснює, коли краще звернутися до психолога і як працювати з різними емоційними станами.
Але особисто мені, після 8 років читання різних психологічних книжок, ця книга здалася надто базовою. Власне, тому й така оцінка. Хоча поради практичні, вони не завжди заходять глибше, щоб реально змінити щось у житті. Оскільки для цього вже потрібні дії та безпосередня робота з психологом.
#відгукнапрочитане
Зображення до поточного посту у каналі "Книжковий тріатлон" - @bookstriathlon
62
24-11-16 11:03
Мін Джін Лі "Пачінко"
★★★★★
Повертаюсь до читання із цієї сімейної саги, у якій розповідається історія чотирьох поколіннях корейської родини, що охоплює майже 100 років.
Історія починається на початку 20-го століття в маленькому рибальському селі біля Пусана, де ми знайомимося з повсякденним корейським життям того часу, який приносить анексія Кореї Японією в 1910 році. Корейці стають другосортними громадянами у власній країні, і в цьому середовищі виростає головна героїня — Сунджа. Юність і чистота Сунджи сильно контрастують із бідністю й жорстокими умовами. Та попри все, вона залишається сильною. Коли Сунджа вагітніє від одруженого чоловіка, вона не хоче жити в ганьбі, а замість цього виходить заміж за пастора й переїжджає до Японії. Там її родина житиме кілька поколінь як дзайнічі — люди, які оселилися в Японії, але залишилися чужими в її суспільстві.
Саме цей термін, дзайнічі, став стимулом для авторки Мін Джін Лі написати роман та провести багаторічне дослідження, як корейці будували своє життя та зберігали ідентичність у японському суспільстві, часто стикаючись із дискримінацією та ізоляцією. А ще з відчуженням, расизмом і впливом патріархальних норм.
Сюжет зачіпає багато важливих тем: родинні зв'язки, класову нерівність, тиск патріархату й складність жіночої долі
Після прочитання книги я ще подивилася екранізацію — два сезони серіалу від Apple TV. Це сильна й емоційна історія, яка змушує співпереживати головній героїні та її дітям, онукам. На фоні світових подій, культурних змін і життєвих викликів персонажі виглядають такими живими, а сама історія — важливою та значущою.
Пачінко - одна з прекрасних і водночас сумних книг, які залишаються у спогадах надовго.
#відгукнапрочитане
Зображення до поточного посту у каналі "Книжковий тріатлон" - @bookstriathlon
106
24-11-11 07:56
Привіт.
Я не зникла з каналу, просто з серпня трохи накрила ментальна втома, і не було бажання активно читати.
Починаю якусь книжку зі свого списку, але не всі доходять до фінішу. Ось ці три вже відклала на половині, може, якось повернуся до них. У закладках маю ще 20+ книжок, які хочу прочитати, але поки не купую, бо знаю, що не візьмуся за них наразі.
Що ж я роблю натомість читання? Більше займаюся спортом, проводжу час із друзями 1:1 та наодинці з собою, планую два проєкти поза роботою, більше сплю і насправді багато працюю.
Чекаю на момент, коли знову захочеться зануритися у книжки без зупинки.
Ось так.
Зображення до поточного посту у каналі "Книжковий тріатлон" - @bookstriathlon
Зображення до поточного посту у каналі "Книжковий тріатлон" - @bookstriathlon
Зображення до поточного посту у каналі "Книжковий тріатлон" - @bookstriathlon
230
24-09-30 18:22
Про що ВІН мовчить
★★★★★
Це збірка чутливих, вразливих історій та рефлексій від 50 українців, яка занурює у світ чоловічих переживань і почуттів, що часто залишаються невисловленими.
Автори підіймають питання внутрішніх конфліктів між очікуваннями, сформованими стереотипами соціуму, і своїми реальними почуттями - це допомагає краще зрозуміти емоційну вразливість чоловіків.
Я читала книжку місяць, бо із середини серпня знаходжуся в стані нечитуна, а ще, тому що майже кожна історія досить глибока і потребує часу на осмислення. Відчула бажання ще більше говорити із чоловіками зі свого оточення про їхні емоції, упередження та травми, отримані в соціумі.
Уперше за роки читання, саме ця книга викликала бажання зробити книжкову зустріч з обговоренням. (Це тільки ідея, зустрічі робити не буду, максимум подарую книжку декільком чоловікам і при їх бажанні обговорю прочитані історії та їхній особистий досвід).
Рекомендую її для прочитання, як жінкам, так і чоловікам.
Вірю, що ця книга може допомогти покращити спілкування між партнерами, допомогти краще зрозуміти одне одного і підвищити якість стосунків.
#відгукнапрочитане
Зображення до поточного посту у каналі "Книжковий тріатлон" - @bookstriathlon
180
24-09-08 18:34

Цікава добірка з 50 книжками про травму, дослідження емоцій, психологію, побудову стосунків тощо.
Деякі книги прям дуже раджу почитати:
• Простими словами. Як розібратися у своїм емоціях
• Практика усвідомленності
• Як вижити серед токсичних людей?
• Особисті кордони
• Вибір
• Тіло веде лік
• Цінність смутку
• Людина у пошуках справжнього сенсу
Деякі взяла собі на замітку прочитати:
• Депресія - прокляття сильних
• Краще не буває. Нейробіологія відчуттів

228
24-08-23 15:22
Ернан Діас “Довіра”
★★★★☆
Цей роман я вперше побачила в Берліні рік тому, проте почавши читати перші сторінки в книгарні зловила себе на стані, що читається досить важко. І рік згодом, читаючи вже україномовний переклад, я все ще ловлю себе на стані, що читається важко. Але… це дуже цікава, загадкова історія про фінансові зобов’язання, акції та фондові ринки, відносини та довіру.
Дія роману розгортається напередодні краху на Уолл-стріт у 1929 році й розповідає чотири версії однієї і тієї ж історії. Перша частина — повість вигаданого Гарольда Веннера, яка називається "Зобов’язання". У ній розповідається про те, як фінансист Бенджамін Раск і його дружина Гелен стали однією з найбагатших сімей Америки, здобувши свої статки через маніпуляції на фондовій біржі. Друга частина - рукопис "Моє життя. Ендрю Бевл" - це незавершена автобіографія Ендрю Бевела, дія якої відбувається в 1938 році. Третя частина "Мемуари та спогади. Айда Партенза". розповідає про жінку, якій Бевл доручив написати свою автобіографію. А остання частина "Фючерс. Мілдред Бевл" - це щоденники дружини Бевела, з її погляду на життя з Ендрю.
Я не хочу детальніше розповідати про ці частини книги. Бо вони досить заплутані і для цього краще вже прочитати книжку. Як інтригу залишу запитання, які все частіше лунають у розумі під завершення третьої частини: Хто говорить правду? Як ми визначаємо в книжках, коли події є історичними фактами? Як правду відрізнити від художньої вигадки? Коли книжка є фікшн-ом, а коли нон-фікш?
Я цілком розумію, чому цей роман отримав Пулітцерівську премію. Структура книжки ні на що не схожа, а здатність автора сплітати переконливі наративи, показуючи водночас ненадійність цих наративів, є захопливою.
#відгукнапрочитане
Зображення до поточного посту у каналі "Книжковий тріатлон" - @bookstriathlon
Зображення до поточного посту у каналі "Книжковий тріатлон" - @bookstriathlon
239
24-08-18 13:07
Юлия Латуненко "Материнский сценарий"
★★★★★
Дуже-дуже корисна книга від українського гештальт-психологині про те, який вплив на виховання дітей та становлення особистості впливають материнські упередження, травми та сценарії життя.
Авторка описує поведінку різних матерів
➝ невротична матір
➝ непослідовна матір
➝ нарцисична мати
➝ гіперопікуюча мати
➝ атакуюча мати
➝ матір-перевертиш
➝ емоційно-відсторонена мати
➝ жертовна мати
через таку послідовність: як дана мати наразі виховує дитину, яке дитинство вона сама мала, 10 ознак такої матері та наслідки виховання такою матір’ю.
Авторка пояснює, що материнські сценарії — це моделі поведінки та ставлення до дітей, які матері можуть несвідомо переймати зі свого власного дитинства та сімейного досвіду. Ці сценарії можуть впливати на їхні методи виховання та стосунки з дітьми.
Меседжі, які також проявляються в книзі:
• як материнські сценарії формують самооцінку та самовизначення дитини.
• як матері передають свої уявлення про гендерні ролі та очікування відносно поведінки дитини.
• розвиток емоційної грамотності в матерів — вміння розпізнавати й адекватно висловлювати свої емоції, а також допомагати дітям у розумінні власних емоцій.
• важливість емоційного зв’язку між матір’ю та дитиною.
• важливість усвідомленого підходу до материнства (рефлексія своїх дій і реакцій, а також розуміння їхнього впливу на дитину)
Я знайшла патерни у своїй поведінці, які сформувалися внаслідок того, що саме таку поведінку я постійно бачила в родині та в бабусі, у гостях якої проводила кожне літо, коли була дитиною.
Книжка написана до повномаштабної війни, тому доступна тільки російською, проте у авторки є youtube канал українською. Я б хотіла, щоб саму книгу також переклали українською.
Попри те, що книга написала про матерів та їх вплив на дітей, вона буде корисна й людям, які не мають дітей, але які прагнуть будувати здорові стосунки з партнерами, своїми батьками та з оточенням.
#відгукнапрочитане
Зображення до поточного посту у каналі "Книжковий тріатлон" - @bookstriathlon
238
24-07-31 17:52
Александра Шульман “Всередині Vogue. Мій щоденник 100го року”
★★★☆☆
Цей щоденник зафіксував життя жінки, яка присвятила свій шлях створенню одного з найвідоміших журналів у світі. Авторка, Александра Шульман, обіймала посаду головної редакторки британського Vogue протягом 25 років. У серпні 2017 року вона покинула журнал та свою посаду.
Власне, у цій книзі вона детально розповідає хронологію всіх подій протягом 100-го ювілейного року Vogue (2015-2016 роки). Від світських фешн івентів по всьому світу, підготовки ювілейного журналу та обкладинки, організації святкових заходів до повсякденних домашніх турбот вдома. Вона описує підготовку до великих фотосесій, роботу з моделями, дизайнерами та фотографами, а також численні зустрічі та переговори. Багатозадачність, постійна напруга, робота з креативними та творчими спеціалістами, намагання перевершити досягнення кожного нового місяця, вимоги модного світу тощо. Шульман постійно балансує між тим, щоби бути зрозумілою і пропонувати людям можливість зазирнути в досить незвичний і цікавий світ через сторінки Vogue.
#відгукнапрочитане
Зображення до поточного посту у каналі "Книжковий тріатлон" - @bookstriathlon
194
24-07-29 05:37
Ребекка Кван "Жовтолика"
★★★★☆
Це історія про двох письменниць, американку корейського походження Атену Лю і білу американку Джуніпер Гейворд, які разом навчалися в Єлі та відвідували письменницький курс. Атена — стала відомою авторкою з шестизначними гонорарами, а про Джуніпер майже ніхто не знає. За абсурдного повороту подій, Джуніпер стає свідком смерті Атени в її квартирі, забирає рукопис нової книги “подруги” й видає роман від свого імені. У результаті виникає хаос обману, Джуніпер потрапляє у вирій подій: від успіху до хейту та викриття.
Ребекка відверто пише про тонкощі видавничої галузі з дискурсом моралі. Через які етапи проходять невпевнені письменники, які хочуть стати відомими та популярними, але не мають для цього талантів та знань. Кван розписує тонкощі видавничої індустрії, від роботи з літературним агентом, пошуку видавництва, роботи з редактором, коректором до просування книги маркетинговою командою та те, як книжкова драма сприймається з-за лаштунків. А ще висвітлює тему соціальних мереж, расизму та дискримінації у видавничій сфері. Вона демонструє, як автори з числа меншин часто борються за визнання та можливості порівняно з їхніми білими колегами.
Загалом, ця книга досліджує важливі питання: Що робить когось кваліфікованим для того, щоб розповісти історію? Чи можуть автори створювати історії та заробляти на стражданнях інших націй, не будучи причетним до цієї нації? Чи може білий автор бути автентичним голосом для жовтої раси? Чи несе автор, редактор або видавець етичну відповідальність щодо правдивості та експлуатації трагедії з метою отримання прибутку?
Фінал книги, як на мене, був досить різким і швидким, що трохи розчарувало. Це більше відкритий кінець для роздумів та обговорень, ніж реальне завершення історії. Післясмак наче мені чогось не вистачило.
#відгукнапрочитане
Зображення до поточного посту у каналі "Книжковий тріатлон" - @bookstriathlon
183
24-07-26 07:31
Денис Казанський, Марина Воротинцева "Як Україна втрачала Донбас"
★★★★☆
Ця книга — сучасний огляд журналістів на 20-річну історію зливання Донецького та Луганського регіону. А саме на події, які відбувалися на Сході з 1991 по 2014 рік. Як пишуть автори, сепаратистські настрої на сході України зародилися задовго до розвалу СРСР. І весь цей час обставини в регіоні лише загострювалась. За словами Казанського, вони з Мариною намагалися зрозуміти, що саме призвело до війни з росією і чи можна було б її уникнути.
Казанський досліджує історичний контекст, політичні помилки, соціально-економічні проблеми регіону, а також вплив російської влади на те, як змінювався східний регіон. Уся інформація подається в хронологічному порядку й пояснюється, чому все склалося саме так і сьогодні на цих землях проживають люди, орієнтовані більше на росію, ніж на Україну. Автори розглядають події, які передували війні, зокрема, корупцію, недбалість місцевої влади та брак належної уваги до проблем регіону з боку центральної влади.
Мені особисто важко заходила остання частина, у якій розповідаються події регіону після втечі Януковича, події "русской весны". Мені не знайомі й половину прізвищ, які згадують автори. Але для цього я власне і слухала цю книгу. Щоб краще зрозуміти події, які тоді відбувалися. На багато питань знайшла відповіді.
#відгукнапрочитане
Зображення до поточного посту у каналі "Книжковий тріатлон" - @bookstriathlon
178
24-07-24 15:03