Статистика telegram каналу - @basilsorbet
🌱Базиліковий Сорбет🌱
Кількість підписників
Середній перегляд на повідомлення
Історія змін лого
Історія змін назви
Історія зміни типу аккаунта
Історія зміни статуса
Стіна канала 🌱Базиліковий Сорбет🌱 - @basilsorbet
раночок сьогодні у Києві веселий.
після такого хочеться піцу з Сільпо, картопляні діпи, хот-дог з сусідньої кав'ярні, відерце гострих крилець з KFC й масового геноциду русні.
пишу цей пост - і знову тривога. і знову йобані шахеди загнали мене у ванну. тож для підняття настрою читаю пости в каналі Fish&chips, авторка якого має дуже близьке мені почуття гумору й зараз багато пише про їжу Японії, а я таке страшенно люблю.
щиро раджу підписатися 🤗
(і давайте колективно побажаємо, щоб який-небудь російський літак упав на який-небудь російський житловий будинок 🥰)
Купила вчора білих грибів, а значить - буде густа, пахуча й дуже грибна юшка, справжнє осіннє вариво. Готуєш її і почуваєшся трохи відьмою 🧙♀️
Нам треба: 500 г шапочок грибів (у мене печериці, гливи, шимеджі й білі), 2 л насиченого грибного бульйону, 1 середня цибулина, 1 середня морквина, 1 шматочок (~ 30-40 г) кореню селери, 1 велика картоплина, 2 зубчики часнику, 2 смужки бекону, 2 ст.л. вершкового масла, 1,5 ст.л. борошна, 50 мл хересу, 1 ст.л. соняшникової олії, сіль, чорний перець.
Для грибного бульйону: 2,5 л води, ніжки грибів, 10-15 г сушених білих грибів, 1 невелика цибулина, 0,5 морквини, шматочок кореня селери, лавровий лист, гілочка розмарину (не обов'язково)
Грибний бульйон: сушені білі гриби замочити на 20 хв, промити, покласти в каструлю разом з ніжками свіжих грибів. Цибулю, моркву й селеру порізати великими шматками й обсмажити до підпалин. Додати до грибів, залити водою й варити близько години після закипання. Наприкінці додати лавровий лист і гілочку розмарину, проварити 10 хв, процідити бульйон.
Готуємо юшку:
1. Обсмажуємо гриби.
Шапочки грибів ріжемо невеликими шматками й обсмажуємо до темно-золотистих підпалин на сухій, добре розігрітій сковорідці. Якщо є велика сковорідка - супер, а як ні - краще посмажити в кілька підходів невеликими порціями, щоб гриби саме обсмажилися, а не пустили сік й не тушкувалися в ньому.
2. Робимо овочеву засмажку й підготовлюємо картоплю.
Бекон ріжемо навпіл повздовж, а потім нарізаємо тонесенькою соломкою. Цибулю, моркву й селеру ріжемо дрібним кубиком, картоплину - невеликими шматочками. На холодну сковорідку кладемо бекон, додаємо ложку олії і висмажуємо його на середньому вогні. Коли він стане хрустким і потемніє, додаємо цибулю, смажимо, помішуючи, до м'якості. Туди ж додаємо моркву й селеру, обсмажуємо 5-7 хв, вичавлюємо туди часник, перемішуємо, тримаємо пів хвилинки, прибираємо зі сковорідки.
3. Робимо соус-загущувач.
(цей крок можна пропустити, тоді юшка буде прозорішою й більш бульйонною за консистенцією, але на смак це критично не вплине)
На сковорідку кладемо вершкове масло, даємо розтопитися, додаємо борошно й обсмажуємо, постійно помішуючи, до червонуватого кольору. Вливаємо херес (обережно, бо буде хмара пари), активно помішуючи масу, й одразу додаємо 2-3 черпаки бульйону, продовжуючи мішати. Має вийти щось типу рідкого соусу. Тримаємо його на вогні 3-4 хв, проціджуємо крізь сито, щоб не було грудочок. Це наш загущувач, який зробить юшку тілистішою, додасть у неї майже непомітні, але такі доречні аромати хересу й вершкового масла.
Збираємо юшку: в каструлю кладемо картоплю і овочеву засмажку з беконом, заливаємо бульйоном, доводимо до кипіння й варимо до готовності картоплі. Коли вона майже готова, додаємо гриби й проварюємо ще 5 хв після закипання. Додаємо наш соус-загущувач, сіль, перець, доводимо до смаку. Готово!
До грибної юшки добре пасує підсушений хлібчик з зеленим або часниковим маслом і сіллю.
Смачного 🤗
(і гляньте фоточки в коментарях, ну краса ж!!)
ВАЖЛИВО: я ненавиджу демонізацію будь-якої їжі, тому цей пост не про те, що цукор поганий, чи що від нього треба відмовитися, чи що підсолоджувачі якимось чином корисніші, чи, боже збав, менш калорійні. Це пост про те, що через проблеми зі здоров'ям я маю обмежувати вживання цукру, тож за майже два роки встигла перепробувати купу солодощів на підсолоджувачах і хочу поділитися суб'єктивною думкою про те, які з них НЕ ГИДОТНІ 😆
Отож. Якщо ви колись стикалися з солодощами на стевії (особливо на стевії!), фруктозі та інших замінниках цукру, то ви знаєте, що найчастіше на смак, за текстурою і за складом вони просто жахливі. Особливо мене вкурвлює склад таких продуктів, бо якщо знайти звичайне печиво на вершковому маслі ще можна, то підсолоджені варіанти майже всі напхані маргарином і пальмовою олією. За місяці пошуків я знайшла аж одне печивко, де в складі вказане масло. 🥲 І це при тому, що солодощі на цукрозамінниках часто ще й коштують дорожче від звичайних.
Текстура - це окремий біль, особливо у випадках з шоколадом. Він НЕ ТАНЕ. Він або кришиться, або розмазується в роті, мов пластилін. З морозивом на підсолоджувачах з роками стає трохи краще, але все одно воно... дивне. 👀
Тож я вирішила поділитися з вами підбіркою солодощів, які, на мою дуже особисту думку, дійсно смачні й мають нормальний склад.
(Це не реклама, бо ніхто мені не платить 🥲😅)
Халва "Жайвір" зі стевією - я відчуваю цей гидючий присмак стевії майже в усіх солодощах, але саме ця халвичка (особливо "горіховий мікс") - їжа богів. Взагалі не відрізняється від звичайної, точно є в Сільпо й АТБ, reasonable price.
Мультизлакові снеки Brunch АВК - солоні варіанти мені не подобаються, але "Садова полуниця" й "Лісові ягоди" просто топчик. Так, на смак трохи віддають висівками, зате на 100 г снека - 30 г клітковини. Текстура мені подобається навіть більше за смак - хрустка й тягуча водночас. Є в супермаркетах.
Шоколад Spell молочний з горішками - поки що найкращий шоколад на підсолоджувачах, що я пробувала. Нарешті нормальна текстура нормального шоколаду 🥺 Іноді буває в Сільпо.
Цукерки ТМ Korиsni - зазвичай я не люблю псевдо-цукерки з перемолотих фініків, але саме ці дійсно смачні (кавовий смак мій улюблений). Є в Сільпо на стенді з всякими модними хелсі-фудами.
Цукерки й мармелад у шоколаді від Bob Snail (господибоже, який у них бісячий сайт 🙄) - смачно. ДОРОГО.
Джеми:
Дикорос Лавка традицій Сільпо - смачні, дуже гарний склад, якось трохи дорого.
Ягодар - спробувала їх цього літа на фермерському ярмарку і тепер купую собі, мамам, подругам, коротше - це любов з першого погляду (смаку?..) ❤️
Лінійка низькокалорійного морозива Massimo Gelarty - дуже смачне шоколадне, хороші солона карамель і капуоранж, але бажано брати якнайсвіжіше, бо з часом у цьому морозиві з'являються кристали льоду, прям шматками, а за такі гроші це просто непристойно.
Це не всі солодощі на замінниках цукру, які мені подобаються, але я втомилася писати, тому всьо. 😅
Несіть в коментарі те, що подобається вам, буду рада спробувати щось нове. 🤗
великий сніданок на одній сковорідці
дехто сьогодні вилежувалася, доки сонце в сраку не припекло. а коли я пізно просинаюся - це знак, що буде пізній сніданко-обід 😊
в якійсь із соцмереж під фото такого сніданку мені прокоментували, що "це треба мати час і купу посуду потім мити". часу це й правда займає хвилин 15, а щодо купи посуду - аж одна велика сковорідка, дошка, ніж і лопатка.
розказую схему (звучить, ніби щось шахрайське 😆):
1. бекон на холодну сковорідку, доки смажиться - ріжу помідори, гриби, хліб на тости, зливаю рідину з консервованої квасолі, дістаю пару яєць і будь-який томатний соус.
2. бекон на серветку й у фольгу. на добре гарячу сковорідку летять помідори й гриби.
3. пара хвилин - прибираю помідори на тарілки, на їхнє місце йде підсмажуватися хліб, щоб всотати все смачне зі сковорідки. гриби досмажуються.
4. хліб - на решітку вистигнути, гриби - в тарілки, на сковорідку - яйця і збоку квасоля з соусом. 3 хвилини - готово 🤗
а ви любите великі сніданки? чи канапки? чи лише кава?🤭
Я роками мріяла пекти хлібчик і тягнула з цим, а коли врешті наважилася - одразу пірнула з кручі вниз головою. Почитати про борошно? Про вологість тіста? Про температурні режими? Шлях для слабаків. Не святі горшки ліплять, сказала вона - і наліпила 😆
Свіже борошно
Краєм ока я бачила інфу про те, що біле пшеничне борошно має бути хоча б двомісячної давності. Але Сільпо привезли свіжесеньке, пару тижнів як змелене, і я подумала - ну борошно і борошно, ну яка різниця 🙄
ВЕЛИЧЕЗНА
Тісто майже текло крізь пальці. Скільки б я його не місила, скільки б не складала й вистоювала. І от 11 ночі, на столі калюжка тіста, з якої неможливо сформувати хлібинку і поряд я в стані "закопать його чи викинуть". Трохи поплакала, багато поматюкалася й згадала, що в мене ж є формочка для кексів. Втрачати було нічого, й тісто перетекло в неї. Спікся дуже непоганий формовий хлібчик 😌
Кілька днів тому я пекла хліб зі "старого" борошна і о боги, це небо і земля! Пропорції ті самі, а тісто густе, еластичне, його легко вимісити й воно таке слухняне! 🥺
Температура
То надто тепло й тісто переброджує. То надто холодно й воно взагалі не росте. 😤🤯 Найкраще впіймати баланс мені вдалося, коли я поставила тісто в духовку з увімкненою лампочкою.
На ніч я ставлю тісто ферментуватися в холодильник. Перші кілька разів вранці я діставала звідти якусь сумну хлібинку, яка не те що не росла, а навпаки, осідала (часом досить сильно). І тільки через пару тижнів я здогадалася перевірити температуру в холодильнику 🤦♀️ Чи то його через відключення так попаяло, чи він завжди так холодив, але навіть на найтеплішій полиці було +3. Підняла температуру - й на ранок отримала ідеальну гарнючу хлібинку.
Закваска не на піку
Ці мені заквасочні піки... 😒 передивляєшся купу фото й відео, шукаєш ті складочки на поверхні, порівнюєш розміри й прозорість бульбашок... і все одно провтикаєш! Я що нетерпляча, а що боялася, аби закваска не перестояла, тож пару разів вмісила її в тісто до того, як вона досягла свого піку й була недостатньо сильною. В поєднанні з низькою температурою на кухні й у холодильнику це дало мені в результаті дуже невдалий хліб з дивним запахом. 🥲
Опіки
Моє улюблене. Обпектися парою, притулитися пальцем до розпеченого чавунка 🥲 Знадобився місяць сичання й матюків, щоб я врешті замовила собі пекарські рукавиці 🙈
Але попри всі ці невдачі, дійсно поганий хліб у мене вийшов всього один раз. Зараз, коли я вже задовольнила свого внутрішнього хлібного неофіта, настав час таки почитати теорію, бо дуже не люблю робити щось наосліп і вчитися на помилках.
Якщо ви печете хлібчик - не смійтеся з мене 😤 а несіть поради в коментарі! 🤗
Ще одна історія про те, що все відбувається не миттєво, проте головне, що відбувається. Під час Ukrainian Gastro Show я познайомилась з представниками центру Superhumans. І ще тоді поговоривши із ними зацікавилась та запропонувала допомогу. А вони мене своєю чергою покликали в гості в центр. Потім у всіх все закрутилось і нарешті до центру з проєктною менеджеркою Superhumans Ксенією ми потрапили разом пару тижнів тому.
Так, в цьому дописі буде про їжу. І саме на цьому ми зійшлись із центром.
Я дуже вражена роботою, яку роблять члени центру та їх підопічні. Якщо ви незнайомі з Superhumans - то це ультрасучасний центр реабілітації, протезування та реконструктивної хірургії для постраждалих від війни. Тут опиняються не тільки військові, а й люди, які постраждали від військових дій. Центр - результат неймовірної наполегливості та відданості людей, які щодня долають перешкоди та працюють над тим, щоб досвід та результат реабілітації покращував якість життя людей.
🍽️ На базі Superhumans була створена ергокухня - місце, де суперлюди відновлюють навички піклування про себе. Досвід роботи з протезами на кухні дуже сильно відрізняється. Проте ерготерапевти центру роблять неймовірну роботу. Тому після реабілітації випускники можуть не тільки подбати про себе, дехто з них навіть вирішує відкрити бізнес, пов’язаний із їжею. Так, один із них найближчим часом планує відкрити піцерію.
Один з важливих елементів ергокухні, який істотно спрощує роботу людей з інвалідністю - спеціальні адаптивні кухонні дошки. Їх зараз виробляє українська компанія Ukrainian Kitchen Crafts. Ці дерев’яні дошки важкі, що забезпечує їхню статичність та полегшує роботу. А також на них є спеціальні штирі, за допомогою яких людина може зафіксувати продукт. Людям без травм легко оперувати двома руками. Людям з протезом або інвалідністю набагато важче виконувати звичні дії.
Ці дошки UKC робила за свої кошти та дарувала людям, які їх потребують. Проте одній компанії важко це робити самотужки. Тому наразі вже сформувалась черга у 24 людини, які очікують на свою адаптивну дошку.
🏷️ Собівартість дошки 1500 грн. UKC відкрила банку на 50 000 грн, це допоможе закрити нагальні потреби, виготовити дошки для тих, хто на них очікує й тих, хто прийде наступним.
Я знаю, що Галушку читають багато шефів, рестораторів та кухарів. Давайте разом допоможемо закрити банку? Це наша рука допомоги людям, які хочуть почуватися на кухні комфортно і незалежно. Бути самостійним у побуті важливо для всіх.
🫙 Банка monobank + банка Приват.
📖 А ще маю окремо інформацію для рестораторів. Знаю, що багато закладів готується до відкриття. Центр Superhumans проводить за донат тренінг про доступність просторів і безбар’єрну комунікацію з людьми з інвалідністю. Він триває орієнтовно 5 годин, включає як теоретичну, так і практичну частину.
Зробити заклад однаково комфортним для всіх відвідувачів означає трохи більше, ніж просто пандус та одна інклюзивна вбиральня. Концепт безбар’єрності охоплює також чутливу комунікацію з людьми з інвалідністю. Разом з командою центру ви зможете пропрацювати зміни, які потрібні та можливі на робочих місцях та у спільних просторах. Також матимете нагоду познайомитись ближче із суперлюдьми, краще зрозуміти їх досвід та щоденні виклики.
Можу сказати, що відвідування центру підсвітило мені багато маленьких деталей, які легко змінити, проте вони істотно змінюють комфорт людей з інвалідністю. І хоча загалом адаптація простору до потреб маломобільних груп означає в середньому +30% до вартості ремонту - можна рухатись маленькими кроками та сприймати ці додаткові витрати як відповідальність та вдячність за можливість продовжувати працювати тут, а не на бойових позиціях.
Для того, щоб пройти тренінг командою потрібно зробити донат Superhumans від 50к грн. Тренінг проводиться у центрі під Львовом.
✨ Давайте разом допоможемо закрити потребу суперлюдей у адаптивних дошках. І звісно закликаю вас цікавитись центром. Якщо ви кухар, то сміливо можете пропонувати свою допомогу в роботі на ергокухні.
ну ви гляньте на цих малючків 😭❤️
спека трошки спала, ринки затоплює помідорна хвиля - жити можна!))
за вікном все ще +36
попереду 6-7 годин без світла
виє тривога, бо русня хуйня
але! є вода з малинкою й базиліком 🥰
рятуюся від спеки 💚
не забувайте пити водичку! а якщо звичайну пити нудно, додайте до неї:
- м'яту
- базилік
- лимон (лайм)
- огірок
- малинку
- кавун
- ваші варіанти? 🤗