Герої з нашої громадиРябовол Владислав Русланович, вишнівчанин, 12.08.1999 р.н. Навчався у Кам’янець-Подільському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготокою. У 2017 році був зарахований до Військового інституту телекомунікацій та інформатизації, підписав контракт на проходження військової служби в Збройних Силах України.З квітня 2024 р. боронив суверенітет і незалежність України. Обіймав посаду начальника розвідки - начальника групи розвідки штабу мотопіхотного батальйону. Був нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня та відзнакою «За сумлінну службу». Мав добре серце, був щирим і товариським, завжди приходив на допомогу.Загинув Владислав 05.02.2026 р. під час виконання бойового завдання на Куп’янському напрямку Харківської області.У Захисника залишилися батьки, дві сестрички, бабуся та дідусь.Щиро співчуваємо рідним, близьким і друзям.Поховають Владислава у Вишневому. Прощання відбудеться 19 лютого об 11:00 в церкві Юрія Переможця пр. Поштовий, 9.TG | FB | Inst | YT | TT Vb
ШАНОВНІ МЕШКАНЦІ!В умовах повномасштабної війни ми по-новому усвідомили цінність простих, але життєво необхідних речей: тепла в домівках, води з крана, стабільної роботи мереж, порядку і безпеки в наших містах. За цим щоденним комфортом стоїть важка, відповідальна і часто небезпечна праця працівників житлово-комунального господарства.Саме комунальники одними з перших виходять на ліквідацію наслідків руйнувань та аварій. Вони розбирають завали, відновлюють тепломережі та водогони, лагодять пошкоджену інфраструктуру, працюють у холод і спеку, вдень і вночі, часто ризикуючи власною безпекою. Їхня праця - це не просто виконання обов’язків, це відповідальність за життя людей і стійкість наших громад.Для того, щоб КП «ВИШНІВСЬКТЕПЛОЕНЕРГО» мало змогу безперебійно працювати, оперативно реагувати на аварії та відновлювати пошкоджене майно, необхідні значні фінансові, матеріальні й людські ресурси.Саме тому, вчасна та повна оплата послуг теплоенерго є не формальністю, а реальним проявом підтримки і солідарності з тими, хто щодня тримає наш тил.Кожен сплачений рахунок – це можливість зберегти трудові колективи, придбати газ, пальне і техніку, забезпечити стабільну роботу підприємства у найскладніших умовах війни.Ми щиро вдячні всім мешканцям, які з розумінням і відповідальністю ставляться до оплати житлово-комунальних послуг.У цей непростий для країни час кожен вчасно сплачений рахунок – це підтримка людей праці, це тепло в домівках, вода в кранах і впевненість у завтрашньому дні наших громад.Сьогодні відповідальність кожного з нас є частиною спільної стійкості країни.З повагою та вдячністю, КП «ВИШНІВСЬКТЕПЛОЕНЕРГО»TG | FB | Inst | YT | TT | Vb
Обережно: тонкий лід під час потеплінняОстанніми днями на території громади встановилися значні морози, і водойми швидко вкрилися кригою. Проте синоптики прогнозують підвищення температури. Саме в період різких перепадів температур лід стає особливо небезпечним.Навіть якщо крига здається міцною після морозів, під час потепління її структура змінюється: вона стає пухкою, насичується водою та втрачає міцність. Зовні лід може виглядати надійним, але всередині він уже ослаблений.Особливо небезпечними залишаються:• місця з течією;• ділянки поблизу мостів та дамб;• місця впадіння струмків;• прибережна зона;• ділянки, вкриті снігом (під ним лід тонший).Рятувальники закликають утриматися від виходу на лід у період потепління. Не варто ризикувати заради риболовлі чи прогулянки. Пам’ятайте: безпечним вважається лід товщиною не менше 7–10 см для однієї людини, але навіть така товщина під час відлиги не гарантує повної безпеки.Категорично заборонено:• виходити на лід у темний час доби;• перевіряти його міцність ударами ноги;• збиратися групами в одному місці;• дозволяти дітям гратися на кризі без нагляду дорослих;• виїжджати на лід транспортом.Якщо ви провалилися під лід — не панікуйте, намагайтеся втриматися на поверхні, кличте на допомогу та обережно вибирайтеся в напрямку, звідки прийшли. У разі надзвичайної ситуації негайно телефонуйте 101.Шановні мешканці громади! Перепади температури роблять кригу підступною. Бережіть себе та своїх близьких, не наражайте життя на небезпеку. Обережність сьогодні — це збережене життя завтра.Бучанське районне управління цивільного захисту та превентивної діяльностіГУ ДСНС України у Київській областіTG | FB | Inst | YT | TT | Vb
Відвідав на Київщині два бізнеси, які є прикладом сили, стійкості та відповідальності перед громадою.У Петропавлівській Борщагівці поспілкувався з власницею кавʼярні «Навзаєм» — Надією Жарких, внутрішньо переміщеною підприємицею з Херсона. Завдяки гранту «Власна справа» вона змогла розпочати бізнес фактично з нуля та створити соціально орієнтований простір, що поєднує кавʼярню, дитячий простір та навчальну платформу для майбутніх бариста.Це бізнес із чіткою соціальною місією. Після однієї з ворожих атак, коли ПетропавлівськаБорщагівка зазнала значних пошкоджень, був на місці й бачив, як команда кавʼярні підтримувала мешканців — пригощала людей, які постраждали, допомагали громаді оговтатися. Саме так проявляється справжня відповідальність бізнесу перед людьми.Власниця вже подалася на державну програму одноразової підтримки для забезпечення автономної роботи закладу під час відключень електроенергії.Також розповів підприємцям про додаткові інструменти підтримки, які готує Київська область — зокрема одноразову допомогу длябізнесу на забезпечення енергонезалежності: пальне та генератори. Працюємо, щоб такі рішення були доступні якомога швидше.Ще одна важлива зустріч — із ветераном Дмитром Башуровим, засновником магазину ветеранського бізнесу «450.com.ua» у Вишневому.Підприємець отримав грант програми «Грант для ветеранів та другого з подружжя» і спрямував його не лише на розвиток справи, а й на створення нових робочих місць. Сьогодні магазин реалізує тактичне спорядження та продукцію українських виробників — це про підтримку національного виробництва і філософію «Зроблено в Україні».Навколо бізнесу сформувалася спільнота військових, ветеранів і волонтерів. Окрім комерційної діяльності, команда системно допомагає фронту.Такі підприємства — це більше, ніж бізнес. Це про інтеграцію ВПО в життя громад, про нові можливості для ветеранів, про робочі місця, економіку і взаємопідтримку.Загалом Київщина демонструє системний розвиток підприємництва завдяки державним і обласним програмам підтримки. У межах урядової грантової програми «Власна справа» з початку року 780 підприємців області вже отримали фінансування на започаткування або розвиток бізнесу. Реалізація цих проєктів забезпечить створення 1 330 нових робочих місць у громадах.Активно реалізовується і програма грантової підтримки ветеранів та членів їхніх сімей.Допомогу отримали 160 осіб, які започаткували власну справу або розширили діючий бізнес. Це дозволить створити ще блищько 347 нових робочих місць у найбільш затребуваних сферах економіки регіону.Київщина й надалі підтримуватиме тих, хто працює, створює та підсилює наші громади.@Mykola_Kalashnyk
Провів чергове засідання оперативного штабу Ради оборони Київської області. Заслухав доповіді силовиків та військових. Дякую кожному за злагоджену роботу, професійність і постійну готовність діяти в умовах воєнних викликів. Саме завдяки цій щоденній роботі вдається зберігати керованість ситуації та безпеку в регіоні.Обговорили питання послабленого режиму комендантської години в частині роботи пунктів незламності. Уже понад сто суб’єктів господарювання в області виявили ініціативу працювати в нічний час як пункти незламності, і всі вони позначені на офіційній мапі. Водночас чітко наголошую: жодних розважальних заходів і жодного продажу алкогольних напоїв у нічний час. Пункт незламності — це допомога людям, а не привід для порушення порядку.Окремо зосередилися на питанні реєстрації терміналів Starlink з міркувань національної безпеки. Для того щоб зв’язок стабільно працював у нас і не використовувався ворогом, в Україні впроваджується whitelist-режим — перелік перевірених терміналів. Кожному власнику потрібно один раз підтвердити право користування через ЦНАП або портал Дія. Неверифіковані термінали будуть відключені. Послуга в ЦНАП запрацювала вже для фізичних осіб та ФОП, на порталі Дія — для юридичних осіб.Наголосив на необхідності максимальної підтримки людей у цей непростий період. Температура на вулиці вночі подекуди сягає мінус 30 градусів, а постійні обстріли ворога по енергетичній системі створюють додаткові ризики. Ми послідовно збільшуємо енергетичну незалежність області. Вдячний міжнародним партнерам та державним компаніям за генератори, модульні водонагрівні котельні та теплові набори. Продовжуємо видачу гарячого харчування й робимо все можливе, щоб люди не залишалися сам на сам із труднощами.Прийнято рішення, що модульні містечка не будуть відключатися від електроенергії. Ці будиночки не розраховані на аномально низькі температури, а люди, які там проживають, втратили житло внаслідок російської агресії. Електрика в модульних містечках є єдиним джерелом тепла, тому на період критичного температурного режиму відключення застосовуватися не будуть. У таких містечках проживає понад 4,5 тисячі людей, і ми зобов’язані забезпечити їм належні умови.Також в області є будинки з електроопаленням. Громади, які звертаються до профільного департаменту, отримують відповідні генератори, надані нашими міжнародними партнерами, для забезпечення тепла в оселях. Ми передаємо саме ті генератори, які технічно підходять для конкретних будинків, і очікуємо додаткову допомогу для забезпечення решти об’єктів.Окреме зауваження дав щодо стану доріг. Нещодавнє потепління, а потім різке похолодання спричинили ожеледицю та накопичення льоду. Це питання безпеки людей. Вимагаю посилити роботи з очищення доріг і тротуарів та не допускати аварійних ситуацій.Маємо перевиконання показників у місцевих та обласному бюджетах. Подякував за цю роботу, але водночас наголосив: у нинішніх умовах пріоритетом залишається підтримка наших захисників на фронті. Як ми дбаємо про людей у тилу в мороз і темряву, так само зобов’язані стабільно й відповідально підтримувати тих, хто боронить Україну на передовій.У воєнний час немає другорядних питань. Кожне рішення має працювати на безпеку, стабільність і підтримку людей. Саме за це ми несемо відповідальність перед громадами Київщини і перед країною.@Mykola_Kalashnyk
На Київщині триває передача «Пакунків тепла» громадам області в межах програми адресної підтримки від державних компаній. Це допомога для людей, які через складні життєві обставини, стан здоров’я або вік особливо гостро відчувають наслідки тривалих відключень світла.Після численних російських ударів по енергетичній інфраструктурі ситуація в області залишається складною. У цих умовах держава поєднує роботу з відновлення енергосистеми з адресною підтримкою найбільш уразливих. Щиро дякую Президенту України Володимиру Зеленському та Уряду на чолі з Прем’єр-міністеркою Юлією Свириденко за ініціативу й послідовну підтримку людей у цей складний період.«Пакунок тепла» — це цільова допомога для маломобільних громадян і людей у складних життєвих обставинах. Перші 10 тисяч пакунків спрямовані до громад, де повернення тепла та світла відбувається найважче. Роздача відбувається адресно — соціальні працівники передають пакунки людям під час обходів домівок. Йдеться про одноразову підтримку речами, які допомагають пройти холодний період, зігрітися, залишатися на зв’язку та почуватися більш захищено під час тривалих відключень. Пакунки забезпечені за підтримки Групи Нафтогаз.До пакування «Пакунків тепла» долучилися спільні команди Київської обласної державної адміністрації та Групи Нафтогаз, а також волонтери. Окрема подяка колективам за злагоджену й чітку роботу — ви працювали як єдиний конвеєр, без пауз і з повним розумінням спільної мети.Продовжуємо працювати разом, щоб допомога доходила до кожного, хто її потребує, і щоб Київщина впевнено проходила цей складний період.@Mykola_Kalashnyk
Київщина отримала важливу підтримку від Італійської Республіки — модульне котельне обладнання для громад області з метою забезпечення автономності систем теплопостачання.Йдеться про сучасні водогрійні котли з необхідними комплектуючими та допоміжними системами. Це обладнання може працювати як основне або резервне джерело тепла та дозволяє підсилити роботу котелень, теплокомуненерго й об’єктів критичної інфраструктури.Насамперед таке підсилення спрямоване на забезпечення стабільного теплопостачання лікарень, соціальних установ та закладів освіти. В умовах постійних атак ворога на енергетичну інфраструктуру кожна додаткова одиниця альтернативної теплогенерації має критичне значення для безпеки людей.Передача допомоги відбулася за координації Міністерства розвитку громад та територій за участю Віцепрем’єр-міністра з відновлення Олексія Кулеби. Саме така взаємодія держави та міжнародних партнерів дозволяє оперативно реагувати на виклики й підсилювати регіони там, де це найбільш необхідно.Щиро дякую Уряду Італійської Республіки, Надзвичайному та Повноважному Послу Італії в Україні Карло Формозі, дипломатичній місії та італійському народу за солідарність, послідовну підтримку та реальну допомогу Україні та Київській області. Це партнерство допомагає нашим громадам вистояти та зберегти тепло для людей.@Mykola_Kalashnyk
Сьогодні Київщина знову пережила трагічну ніч.Внаслідок ворожої атаки на регіон двоє мирних мешканців Білогородської громади — чоловік і жінка — втратили життя у власному житлі. Висловлюю щирі співчуття рідним і близьким загиблих.Під час гасіння пожежі рятувальники ДСНС винесли з охопленої вогнем квартири чотирирічну доньку цієї родини. Завдяки оперативним і професійним діям надзвичайників життя дитини вдалося врятувати. Дякую особовому складу ДСНС за чіткі, злагоджені дії та виконання завдань у надзвичайно небезпечних умовах.Унаслідок ворожої атаки загорілась покрівля та квартира верхнього поверху багатоквартирного будинку. Пожежу локалізовано та ліквідовано. За попередньою інформацією, пошкоджено близько 50 квартир: переважно вибито вікна та пошкоджено скління, деякі з квартир майже повністю знищені.Унаслідок атаки четверо осіб звернулися за медичною допомогою, зокрема двоє дітей. Усім постраждалим допомогу надано на місці, медичні служби та психологи продовжують роботу.На місці події працюють ДСНС, поліція, медики, представники Червоного Хреста. Розгорнуто пункт обігріву, залучено благодійні організації. З обласного резерву надано матеріали для тимчасового закриття вікон і дверей. Родини, які через атаку втратили можливість проживати у власних домівках, будуть забезпечені тимчасовим житлом. Наголошую: громадяни, чиє житло пошкоджене або знищене, можуть подати заяву на участь у державній програмі «єВідновлення» через застосунок або портал «Дія», а також у місцевих ЦНАПах. Також люди, чиє житло постраждало, отримають одноразову грошову компенсацію.Ворог свідомо й цинічно б’є по мирних людях і житлових кварталах. Ми не залишаємо наших людей наодинці з бідою. Київщина поруч із кожною постраждалою родиною. Світла пам’ять загиблим.Тримаємося. Підтримуємо одне одного.@Mykola_Kalashnyk
УВАГА! ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ!Прийом мешканців багатоквартирних будинків Вишневої міської громади управляючою компанією КП «УМГ» здійснюється за наступними графіками:ЖЕД №1:Диспетчер, майстри: (04598)52806Начальник ЖЕКу т.в.о. Бузило Анатолій Іванович: (04598)74496, прийомні дні: середа з 14:00 год. до 17:00 год.; п’ятниця з 08:00 год. до 12:00 год. Адреса: м. Вишневе, вул. Європейська, 13.ЖЕД №2:Диспетчер, майстри: (066)5238867, (04598)58292, (04598)55480Начальник ЖЕКу Степаненко Василь Миколайович, прийомні дні: середа з 14:00 год. до 17:00 год.; п’ятниця з 08:00 год. до 12:00 год. Адреса: м. Вишневе, вул. Освіти, 7.ЖЕД №3:Диспетчер, майстри: (04598)55216Начальник ЖЕКу Ткачов Олександр Володимирович (04598)78257, прийомні дні: середа з 14:00 год. до 17:00 год.; п’ятниця з 08:00 год. до 12:00 год. Адреса: м. Вишневе, вул. Зелена, 11а.В.о. Начальника КП «УМГ» Волинська Олена Анатоліївна (04598)52389, прийомний день середа з 14:00 год. до 17:00 год. Адреса: м. Вишневе, вул. Зелена, 2.З приводу аварійних ситуацій та термінових питань поза робочим часом звертатись за цілодобовими телефонами АДС: (04598)50542; 52210(050)4195608(066)0166145(093)2809154 (вайбер).TG | FB | Inst | YT | TT | Vb
Провів позачергове засідання штабу Ради оборони Київської області. На порядку денному — невідкладні питання безпеки та життєзабезпечення регіону в умовах складної енергетичної ситуації, ускладненої погодними умовами. У фокусі — енергетика, стан дорожньої інфраструктури, організація освітнього процесу та завершення канікул, робота пунктів незламності й дотримання комендантської години.Енергетична ситуація в області залишається напруженою та потребує постійної координації дій. Для населення продовжують діяти 3,5 черги відключень електроенергії, в частині регіону діють екстрені відключення. Станом на зараз без електропостачання через аварійні відключення залишаються близько 8 тисяч споживачів у 12 населених пунктах. Відновлювальні бригади працюють цілодобово, щоб якомога швидше повертати світло в домівки людей.Окремо дав доручення посилити заходи з економії електроенергії відповідно до рішень Уряду. Йдеться про скорочення зовнішнього освітлення будівель, прилеглих територій, рекламних конструкцій та світлових ілюмінацій. Це необхідний крок, що дозволяє зменшити навантаження на енергосистему, спрямувати додатковий ресурс на потреби населення. Водночас освітлення на аварійно небезпечних ділянках доріг і в місцях із підвищеним трафіком залишатиметься обов’язковим.З 19 січня школи Київської області виходять на навчання. Усі заклади освіти забезпечені альтернативними джерелами живлення, а у переважній більшості шкіл функціонують індивідуальні котельні, що дає змогу підтримувати тепло й живлення навіть під час відключень електроенергії. Рекомендовано скоротити тривалість уроків до 30 хвилин, а навчання у другу зміну завершувати не пізніше 16:00 — з урахуванням періоду світлового дня.Окрему увагу приділили стану доріг. У зимових умовах це питання напряму пов’язане з безпекою дітей. В області працюють шкільні автобуси на 330 маршрутах, тому дороги мають бути максимально розчищені та безпечні для руху. Для цього залучаємо додаткові організації, які оперативно посилюватимуть роботи з прибирання та утримання дорожнього покриття.На період нестабільної енергетичної ситуації ухвалено рішення про послаблення режиму комендантської години для доступу людей до пунктів незламності в нічний час. Мешканці зможуть дістатися до них пішки, власним транспортом або скористатися таксі. Це тимчасове рішення, яке діятиме виключно до стабілізації енергетичної ситуації в регіоні.Водночас наголосив на чітких обмеженнях. У період дії комендантської години потрібно заборонити продаж алкогольних напоїв, а також проведення будь-яких розважальних заходів у закладах громадського харчування й на торгових площах, що в нічний час використовуватимуться як пункти незламності. Безпека та порядок — без компромісів.Крім того, утричі збільшуємо кількість патрулів та чергування в посиленому режимі, зокрема для роботи в період комендантської години поблизу й в самих пунктах незламності. Паралельно забезпечуємо стабільну роботу мобільного зв’язку під час відключень електроенергії — громади завершують підключення наданих операторами генераторів для живлення базових станцій. Формуються резерви пального, щоб усі генератори могли працювати безперебійно.Окремо наголосили на питанні безпечної експлуатації генераторів. Через їх інтенсивну роботу фіксуються випадки виходу з ладу та загорянь, тому вони мають використовуватися виключно з дотриманням технічних регламентів і правил безпеки.Усі керівники громад доповіли про ситуацію на місцях. Прийняті рішення спрямовані на головне — забезпечити безпеку людей, стабільну роботу інфраструктури та підтримку жителів Київщини в складний період. Ситуацію тримаю під постійним контролем.@Mykola_Kalashnyk