Сьогодні Київщина системно нарощує власну енергетичну спроможність.Ми всі бачимо, як ворог цілеспрямовано б’є по енергетичній інфраструктурі. І відповідь тут одна — ставати сильнішими і більш незалежними. Не декларативно, а через конкретні рішення на рівні області, громад і кожного домогосподарства.Саме тому посилили обласну програму підтримки енергонезалежності. Вона вже працює і дає людям реальні можливості переходити на альтернативну енергетику.Для приватних домогосподарств передбачена компенсація до 50 тисяч гривень на встановлення сонячних електростанцій. Для громад — 30% вартості СЕС для об’єктів соціальної сфери (до 300 тисяч гривень).Фактично ми створюємо умови, коли енергетична автономність стає не лише необхідністю, а й доступним рішенням.І результат уже є.Сьогодні на Київщині працює: — 201 сонячна електростанція — це понад 311 МВт потужності; — 8 839 приватних домогосподарств із СЕС — ще 176,6 МВт.Додатково вже видані технічні умови для 42 нових об’єктів — це ще близько 200 МВт у найближчій перспективі.Окремий напрям — підтримка міжнародних партнерів.Київщина отримала 68 мобільних сонячних установок від французької компанії Industrial Packing Solutions (група Groupe TAP). Потужність кожної — близько 105 кВт, а загалом понад 7 МВт, що дозволяє забезпечувати електроенергією критичні об’єкти. Цей проєкт реалізується в межах міжурядової угоди між Україною та Францією.І ці рішення вже працюють у громадах. Зокрема, у Бучанській громаді встановлені сонячні панелі, які забезпечують стабільне електроживлення для важливих об’єктів.Енергетична незалежність сьогодні — це не про комфорт. Це про безпеку і стійкість.Тому наше завдання — максимально швидко масштабувати такі рішення, підтримувати громади і людей та будувати нову енергетику Київщини.@Mykola_Kalashnyk
Зібралися з нашими спортсменами, їх тренерами і профільними представниками громад, щоб відверто поговорити про те, чим живе сьогодні спорт і молодіжна політика на Київщині.Для мене було важливо почати з головного — з людей, які своїми результатами представляють область і країну на найвищому рівні.Вручив сертифікат на 700 тисяч гривень Олександрі Кононовій за видатні спортивні досягнення. Цього року на зимових Паралімпійських іграх у Мілані та Кортіна-д'Ампеццо вона здобула 5 медалей з 19 загально залікових нашої збірної — результат, який говорить сам за себе. Це не просто про спорт. Це про характер, витримку і силу духу, які сьогодні є прикладом для всієї країни.Також разом із Броварським міським головою Ігорем Сапожком передали Олександрі ключі від квартири в Броварах. Це важливий крок, щоб наші спортсмени відчували реальну підтримку не лише словами, а й конкретними рішеннями.Відзначили й інших спортсменів Київщини — тих, хто щоденною працею формує авторитет українського спорту, демонструє результат і надихає молоде покоління. Вручив сертифікати на отримання щомісячних стипендій 21 спортсмену за високі досягнення на всеукраїнських і міжнародних змаганнях. Нарада об’єднала спортсменів, тренерів, представників громад і профільних фахівців. До роботи долучилися заступник Міністра молоді та спорту України Сергій Тимофєєв та директор ДУ «Агенція масового спорту України» Андрій Ребрина. Дякую за системну взаємодію та підтримку розвитку регіонів.Говорили відверто про головне — результати, виклики і подальші пріоритети. Попри війну, Київщина не зупиняється. Ми зберігаємо і розвиваємо спортивну інфраструктуру, підтримуємо дитячо-юнацький спорт, розширюємо можливості для молоді у громадах.Окремий акцент — адаптивний спорт. Сьогодні це не просто напрям роботи, а один із ключових пріоритетів. Київщина є найактивнішою областю в Україні у розвитку адаптивного спорту. Ми системно працюємо з ветеранами, створюємо можливості для фізичної та психологічної реабілітації через спорт, і будемо тільки посилювати цю роботу.Важливо, що до процесів активно долучаються громади. Саме на місцях формується середовище, де діти починають займатися спортом, де молодь отримує можливості для розвитку, де з’являються нові ініціативи та проєкти.Ця нарада — не про формальність. Це про спільну відповідальність і командну роботу. Бо результат у спорті і молодіжній політиці — це завжди спільна заслуга.Продовжуємо працювати далі. Щоб Київщина залишалася сильною — через сильних людей, сильний спорт і активну молодь.@Mykola_Kalashnyk
Відкриття клубу «Молода гвардія» 11 квітня у Вишневій міській громаді відбулося відкриття клубу 55+ «Молода гвардія» — простору психологічної, фізичної та духовної підтримки для людей старшого віку.Захід організовано в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? за підтримки церкви "Спасіння" та Вишневої міської ради. Основна мета клубу — покращення добробуту, сприяння активному довголіттю та створення комфортного середовища для спілкування й саморозвитку.На першу зустріч були запрошені фахівці з різних сфер. Учасники із задоволенням долучалися до активностей: виконували фізичні вправи, брали участь у рухливих заняттях, слухали поради щодо збереження здоров’я, співали та отримували духовну підтримку 🎶Завершився захід теплим спілкуванням, частуванням і приємними подарунками. Атмосфера зустрічі була щирою та дружньою, а учасники висловлювали вдячність організаторам за можливість цікаво й корисно провести час 🤝Клуб «Молода гвардія» — це нові.. даліTG | FB | Inst | YT | TT | Vb
Київщина входить у Великодні дні з розумінням головного пріоритету — безпеки кожного жителя.Комендантська година на території області залишається без змін і діятиме з 00:00 до 05:00. Прошу всіх не порушувати встановлені обмеження та відповідально поставитися до цих вимог.В області функціонує 855 культових споруд, і саме в період свят вони стають місцями найбільшого скупчення людей. У ніч з 11 на 12 квітня богослужіння заплановані у сотнях храмів, участь у яких можуть взяти близько півмільйона людей.У зв’язку з цим буде суттєво посилено заходи безпеки. До охорони публічного порядку залучено понад 1500 правоохоронців: додаткові наряди, вибухотехнічні служби, кінологи та представники громадських формувань. Також для реагування на можливі загрози підготовлено понад 1000 укриттів, частина з яких розташована безпосередньо поруч із культовими спорудами.У публічних місцях можливі перевірки документів, тому прошу мешканців Київщини обов’язково мати їх при собі та з розумінням ставитися до дій правоохоронців.Великдень — це про віру, надію і життя. Але водночас — про відповідальність. Уникайте надмірних скупчень людей, будьте уважними та не ігноруйте сигнал повітряної тривоги — у разі небезпеки негайно прямуйте до укриттів.Київщина тримається завдяки злагодженості та свідомості кожного. Бережіть себе і своїх близьких.@Mykola_Kalashnyk
Люди без громадянства в Україні: хто це та як їм допомогти?Особа без громадянства — це людина, яку жодна держава у світі не визнає своїм громадянином. Без паспорта й офіційних документів вона опиняється поза системою — стає невидимою для держави та суспільства. В Україні близько 236 тис. людей живуть під ризиком безгромадянства.Відсутність у них документів призводить до обмеження їхніх прав. Вони не можуть здобути освіту, отримувати медичні послуги, зареєструвати шлюб або народження дитини. БФ «Право на захист» надає безоплатний юридичний супровід людям без громадянства та під ризиком безгромадянства, допомагає їм отримати документи й набути громадянство України або іншої держави.Якщо ви або ваші знайомі під час роботи стикнулися з такими людьми — ви теж можете допомогти. ☎️ Знаєте осіб, які не мають громадянства? Розкажіть їм про нас або нам про них! З питань безгромадянства звертайтеся за номерами: +38 (044) 337 17 63+38 (063) 182 63 74Консультації надаються в робочі дні з 9:00 до 18:00.Допоможіть особам без громадянства стати видимими! https://youtu.be/-RCitRko9y4TG | FB | Inst | YT | TT | Vb
У Броварах відбувся вечір боксу «У кожного своя мрія» — подія, яка залишить слід у серцях усіх, хто був присутній. Київщина зібрала сильних людей у ринзі: професійних боксерів, аматорів і наших ветеранів. Це був вечір характеру і незламності.Особливу енергію задали ветеранські бої. Хлопці виходили в ринг після поранень, ампутацій і тривалої реабілітації. Кожен їхній рух і кожен удар — це історія боротьби і відновлення. Поєдинок Артема Хребета «Грізлі» та Михайла Дроботенка «Север» уже увійшов в історію. Обидва хлопці мають подвійну ампутацію і билися на двох протезах. Артем здобув перемогу, але головне — це приклад сили, яку неможливо виміряти. Разом вони встановили рекорд України — перший боксерський поєдинок ветеранів війни з подвійною ампутацією за професійним регламентом адаптивного боксу.У програмі вечора були аматорські та професійні поєдинки, зокрема титульні бої. Бої Віктора Постола і Арама Фаніяна були надзвичайно захопливими, зібрали тисячі вболівальників в залі й сотні тисяч перед екранами в етері MEGOGO. Боксери показали надзвичайно високий рівень українського боксу. Кожен раунд цього вечора демонстрував дисципліну, силу і справжню боротьбу.Атмосфера у залі була неймовірною. Кожен удар, кожен момент у ринзі викликав емоції, які важко передати словами. Ветерани показували витримку і силу духу, доводячи, що спорт для них — це не просто тренування, а спосіб відчути контроль, дисципліну і впевненість. Кожен бій став доказом того, що навіть після тяжких випробувань можна залишатися сильним і рухатися вперед.Цей вечір показав, що ветеранський спорт — це про відновлення, командний дух і нові перемоги. Ветерани надихають одне одного, свої родини та всю громаду. Київщина сьогодні підтвердила: ми створюємо середовище, де спорт допомагає повертатися до активного життя і досягати нових цілей.Дякую кожному, хто виходив у ринг, і всім, хто підтримував спортсменів і ветеранів сьогодні: основному організатору Ігорю Фаніяну разом з командою SpartaBox, Броварському міському голові Ігорю Сапожко, команді Мінветеранів під керівництвом Наталії Калмикової та Руслана Приходька та решті друзів і партнерів, без яких цей вечір би не вдався на такому серйозному рівні. Українські ветерани доводять: життя після війни — це боротьба, рух уперед і віра в себе.@Mykola_Kalashnyk
Працюю на місцях ворожої атаки на Київщину.Ворог знову бив по наших мирних громадах — по домівках, по людях, по звичайному життю. Там, де ще вчора було спокійно, сьогодні — вибиті вікна, зруйновані будинки і біль.Найстрашніше — це людські втрати. У Вишневому загинув чоловік 1974 року народження. Щирі співчуття рідним і близьким.Ще 8 людей поранені, серед них дитина 14 років. Четверо зараз у лікарнях Фастівського та Обухівського району. Уся необхідна медична допомога надається.У Фастівському районі постраждала ветеринарна клініка — загинули домашні тварини. Це теж біль.Окрім того, пошкоджено 4 приватні будинки, автомобіль.Окремо — цинічний удар по території Національного військового меморіального кладовища. Це спроба вдарити по нашій пам’яті, по нашій гідності. Пошкоджено адміністративну будівлю та елементи інфраструктури. Місця поховань наших Героїв залишилися неушкодженими.У Броварському районі пошкоджено приватний будинок і господарські будівлі — пошкодження незначні.В Обухівському районі пошкоджено 40 об’єктів: 5 підприємств, 29 автомобілів і одна багатоповерхівка, де зруйновано квартиру на 5 поверсі. Також пошкоджено 3 приватні будинки.У Бучанському районі пошкоджено дитячий садок і ліцей, 4 багатоповерхові будинки, 4 автомобілі, магазин та будівлю СТО.Загалом в області пошкоджено понад 60 об’єктів.Ми вже працюємо над тим, щоб якнайшвидше допомогти людям повернутися до нормального життя. З обласного бюджету буде виділено кошти на відновлення пошкоджених багатоповерхових будинків, щоб їх мешканці якнайшвидше могли повернутися до своїх осель. Паралельно разом з партнерами допомагаємо власникам житла відновити вікна в їх помешканнях, а вже зараз закрити отвори плитами й плівкою з матрезерву. Фіксуємо всі руйнування та розʼяснюємо про механізми підтримки для кожної постраждалої родини.Ми поруч із кожним, хто постраждав. І зробимо все, щоб Київщина вистояла й відновилась якнайшвидше.Ворог не зламає ні наших людей, ні нашу єдність. Тримаємося. @Mykola_Kalashnyk
Сьогодні на Національному військовому меморіальному кладовищі вшанували пам’ять одинадцяти невідомих Захисників і Захисниць України.Це українські воїни, які загинули у боротьбі за свободу і незалежність нашої Держави. Їхні імена поки що не встановлені, але вони не забуті. Вони віддали за свободу й незалежність, за майбутнє наступних поколінь найдорожче — власне життя.За кожним таким похованням — чиясь доля, чиясь родина, чиясь історія служіння Україні. Ми поки не знаємо їхніх імен, але знаємо головне: ці люди до останнього залишалися вірними своїй батьківщині та своєму обов’язку боронити її.Долучився до церемонії поховання разом із Керівником Офісу Президента Кирилом Буданов, заступниками Керівника Офісу Президента Віктором Микитою та Іриною Верещук, Міністеркою у справах ветеранів Наталією Калмиковою, а також головами Рівненської, Чернівецької, Харківської, Дніпропетровської та Полтавської обласних військових адміністрацій.Національне військове меморіальне кладовище — це місце пам’яті про наших Героїв. Схиляємо голови перед подвигом наших воїнів.Вічна пам’ять і шана полеглим Захисникам і Захисницям України. Герої не вмирають, допоки памʼять про них живе в наших серцях.@Mykola_Kalashnyk
Рішення Уряду — зубопротезування та стоматологічна допомога для постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи стане безоплатноюКабінет Міністрів України ухвалив рішення щодо розширення доступу до безоплатних послуг із планової стоматологічної допомоги та зубопротезування.Відтепер право на такі безоплатні послуги матимуть особи з інвалідністю:- з числа учасників ліквідації наслідків аварії Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з чорнобильською катастрофою та- хворі внаслідок Чорнобильської катастрофи на променеву хворобу – категорія І,- також, військовослужбовці і ветерани російсько-української війни, військовослужбовці-іноземці та особи без громадянства, які проходять військову службу за контрактом у ЗСУ, розвідувальному органі Міноборони, Державній спеціальній службі транспорту та Національній гвардії України, а також — люди, які пережили полон.У стоматологічному відділенні КНП «Вишнівська міська лікарня» наразі надаються послуги із планової стоматологічної допомоги (пакет №67).Які послуги можна отримати за пакетом планової стоматологічної допомоги?1. Послуга передбачає стоматологічний огляд, рентгенологічну діагностику та лікування карієсу й його ускладнень, відновлення зубів, видалення зубів, професійне очищення, шинування рухомих зубів та інші необхідні втручання.2. На всіх етапах (за потреби) пацієнту забезпечується знеболення.Як скористатися послугою?1. Звернутися до стоматологічного відділення, яке знаходиться за адресою – м. Вишневе, вул. Європейська, 21.Графік роботи відділення - 08 00 - 19 00.Телефон реєстратури - 067 500 7245, 04598 50770.2. Звернутись в реєстратуру.3. Надати копії та пред’явити оригінали необхідних документів: паспорт, РНОКПП та відповідне посвідчення (посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, посвідчення УБД, особи з інвалідністю внаслідок війни, військовий квиток або посвідчення особи, яка має право на вищеозначені пільги).4. Написати заяву на отримання послуг.TG | FB | Inst | YT | TT | Vb
Завершуємо опалювальний сезон на Київщині.Узяв участь у нараді під головуванням Віцепрем’єр-міністра з відновлення України — Міністра розвитку громад та територій Олексія Кулеби. Разом підбили підсумки проходження опалювального періоду 2025–2026 років.Ця зима була непростою. Постійні атаки ворога по енергетичній та тепловій інфраструктурі, високі навантаження на систему, складні погодні умови. У деяких громадах температура опускалася до -30 градусів. Але Київщина вистояла.Ми працювали разом — Уряд, громади, енергетики, тепловики, всі комунальники, міжнародні партнери. Усі на один результат — щоб у домівках людей було тепло і світло. Протягом опалювального сезону область отримала понад тисячу генераторів різної потужності, обігрівачі, системи резервного живлення та інше обладнання. Це допомогло забезпечити стабільну роботу критичної інфраструктури, лікарень, шкіл, садків і соціальних закладів навіть у найскладніші періоди.Важливою підтримкою стали і державні програми для бізнесу та громадян — пільгові кредити, механізми фінансування енергетичних рішень, програма «5-7-9». Вони дозволили підприємствам і людям встановлювати власні джерела генерації та посилювати енергетичну незалежність.Сьогодні Київщина продовжує бути лідером в Україні за обсягами розподіленої генерації — 189 МВт. У громадах області вже працює 78 генеруючих установок, які забезпечують автономність об’єктів критичної інфраструктури, підприємств і соціальної сфери.Окремо посилено стійкість мобільного зв’язку. Громади отримали вже 804 з 1160 генераторів для базових станцій, процес видачі триває щоденно. АВР (автоматичне введення резерву) встановлено на 91% базових станцій, роботи продовжуються. Впроваджено інформаційну систему взаємодії під час генерації між операторами і громади. З лютого в області стан мережі операторів мобільного звязку тримається на рівні 97-99%.Додатково громади отримали 36 блочно-модульних котелень загальною потужністю 17,5 МВт, які стали резервом на випадок аварійних ситуацій в системах теплопостачання.Упродовж усього сезону стабільно працювали заклади освіти. В області функціонують 635 шкіл і 744 дитячі садки, де навчаються та виховуються майже 280 тисяч дітей. Для цього було задіяно як централізовані системи теплопостачання, так і індивідуальні котельні — газові та твердопаливні.Водночас, ми не зупиняємося. Уже активно готуємося до наступної зими.Раніше на засіданні РНБО під головуванням Президента України Володимира Зеленського було затверджено регіональний план стійкості Київщини. Це стратегічний документ, який визначає заходи для захисту критичної інфраструктури, розвитку розподіленої генерації, децентралізації теплопостачання, водопостачання та створення резервів.Нещодавно Уряд на чолі з Прем’єр-міністеркою Юлією Свириденко ухвалив рішення про виділення Київщині 1 млрд грн на реалізацію цього плану. Ці кошти підуть у першу чергу на захист обʼєктів енерго та тепло систем.Працюємо з усіма 69 громадами області. Уже 58 з них затвердили свої локальні плани стійкості та розпочали їх реалізацію. До 1 вересня кожна громада має бути повністю готовою до наступної зими.Щодо завершення опалювального сезону. З огляду на стабільне підвищення температури повітря — понад +8°C упродовж кількох днів — громади розпочинають процес завершення опалювального періоду.Дякую ще раз всім, хто тримав комунальний фронт цієї зими — енергетикам, тепловикам, водяникам, рятувальникам, громадам та міжнародним партнерам. Завдяки спільній роботі Київщина пройшла цей складний період і продовжує зміцнювати свою стійкість.@Mykola_Kalashnyk