Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Шабунін
Додано 14 лип 2024

Шабунін

@VitaliyShabunin
Кількість підписників: 14 889
Фото: 361
Відео: 58
Посилання: 1,400
Опис:
Про найважливіше в боротьбі за справедливість.

👥 Кількість підписників

14 889
Середній/День:: -5
Середній/Тиждень:: -41
Середній/Місяць:: -195

👁️ Середній перегляд на повідомлення

17 796
Середній/День:: 12,100
Середній/Тиждень:: 20,600
ERR: 119.52%

📊 Кількість повідомлень на день

0.3
Останній день: 0
Середнє за тиждень: 0.4
Середнє за день: 0.3

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 19,300 24-12-11 07:50
Уряд виділив Агенції оборонних закупівель (АОЗ) 10 млрд грн на придбання критично потрібної зброї. Кілька медіа чомусь написали, що це АОЗу повернули частину з тих 23 млрд грн, які раніше забрали для закупівлі боєприпасів ДПСУ. Це НЕ так. Ці гроші не повернули. АОЗу виділили інші кошти із держбюджету. А 23 млрд як були у прикордонників для польської прокладки, так і лишилися. Цитую постанову КМУ: “...шляхом зменшення обсягу видатків споживання за бюджетною програмою 3511350 “Обслуговування державного боргу”.До речі, чим більше ми дізнаємося про цю закупівлю прикордонників, тим більше впевнюємося, що це корупційна схема.Дейнеко і Умєров зливають 23 млрд грн з передоплатою у 100%  польській компанії, яка раніше ЗРИВАЛА контракти для ЗСУ. При тому, що АОЗ ті гроші планував витратити на вже підготовлені контракти під максимум 50% передоплати. І вже точно не компаніям, які кидали ЗСУ. Схоже, польська контора пропонує привезти не те, що виробляє сама, а боєприпаси, які інші можуть доставити швидше, дешевше і без 100% авансу. Міністерство оборони вже другий тиждень не спроможне пояснити, навіщо забрало 23 млрд з вже підготовлених контрактів і перекинуло “польським” кидалам (через прикордонників). Які у вас варіанти? 
👁 11,700 24-12-10 05:36
Татаров/Іонушас планують намахати МВФ (і українців) зі скасуванням “правок Лозового”. Якщо їм це вдасться — політична відповідальність лежатиме на Зеленському/Єрмаку.Спочатку з міжнародними партнерами погодили текст, який повністю скасовує “правки Лозового”, а потім – зареєстрували інший – який лишає ключову схему уникнення відповідальності. Причому залишити “слуги” Зеленського хочуть саме ту “правку Лозового”, якою Офіс Єрмака врятував від тюрми Татарова. Піпл, переконані вони, схаває.Відповідні поправки заступник голови фракції “слуг” (Мотовиловець) подав до законопроєкту №11265 (в цілому голосують наступного тижня). Окрім лишити дірку імені Татарова, автор “зовсім випадково” зробив “помилку” в іншій ключовій правці. Ми знайшли “описку” в номері статті, що в підсумку лишає “правки Лозового” неушкодженими в принципі. Черговий “технічний рикошет”, як віцепремʼєрка Стефанишина назвала минулий кидок міжнародників – зі знищенням конфіскації для ТОП-корупціонерів (по угодам зі слідством). А робиться це все для того, щоб зберегти ключові схеми злиття ТОП-корупційних справ. Ті, яким раніше закрили справу Татарова, а також намагалися закрити справи ОАСКу, спільників ексголови ФДМУ Сенниченка, екснардепа Микитася та інших. Уявіть собі здивування МВФ, коли корупційні справи в Україні продовжать з легкістю закривати. Хоча Іонушас/Татаров/Стефанишина зуб даватимуть — що всі-всі “правки Лозового” скасовані. Як Зеленський та Єрмак будуть пояснювати це міжнародним партнерам — теж хороше питання. Єдиний варіант зараз врятувати ситуацію — ухвалити законопроєкт №11265 із правками, які Стефанишина раніше погодила з міжнародниками (а також з НАБУ/САП).
👁 17,700 24-12-05 08:30
Вам брешуть, що Агенція оборонних закупівель (АОЗ) не використала мільярдо-більйони, і саме тому 23 млрд з них передали прикордонникам для закупки боєприпасів. Так брешуть ті посадовці, які збираються розпиляти ці $500 млн через польську конторку, яка раніше вже кидала ЗСУ з поставками зброї. https://bit.ly/4gm1r6m Отже, офіційні факти станом на зараз 👇🏻 1) З виділених для АОЗ на цей рік 307 млрд грн Безрукова уклала контракти на 283 млрд грн. Це 92% від наданого їй бюджету. З них 100 млрд Агенция отримала у вересні – два місяці тому. І все одно встигла провести роботу і укласти частину контрактів.https://bit.ly/3CZEqrH.2) Залишилося 23,8 млрд грн, контракти на які вже були ГОТОВІ (!), про що в Мінобороні добре знали (бо брали участь у їх підготовці). Спроможність виробників – перевірено, готові боєприпаси – проінспектовано (частину імпортних ліцензій – видано). АОЗ чекав решту ліцензій, щоб витратити залишок коштів.Але ці 23 млрд за поданням міністра оборони забирають з більш надійних контрактів у власної агенції та віддають прикордонникам для зливу “польським” кидалам. Важливо. Згадані в п.2 контракти АОЗ передбачали сплату авансу НЕ більше 50%. На відміну від контракту “прикордонників” на 23 млрд грн, 100% яких авансом хочуть злити “полякам”. Більше смачних деталей – в офіційній позиції Агенції збройни закупівель https://bit.ly/3CZEqrH На відміну від тилових пацюків, які пищать позаочі і заливають грошима анонімні ТГ-канали, Марина Безрукова (директор АОЗ) комунікує 1) офіційно, 2) публічно. Окремо ми розберемося, контракти на ЯКІ саме боєприпаси тилові пацюки зірвали заради тупої наживи на житті військових, бо АОЗ пише, що вони були “критичних номенклатур”
👁 11,100 24-11-29 08:28
​​Якщо в ОП думали, що скандал із неякісними 120мм мінами залишиться в “закритому периметрі” українських ЗМІ, то – ні. Скандал просочується і на шпальти іноземних видань. А значить уже став предметом стурбованості радників з безпеки та дефенс-аташе всіх країн, які виділяють кошти своїх платників податків на розвиток нашого внутрішнього ОПК (див. на фото). Тобто, які вкладають власні бабки в спроможність України виготовляти власну зброю в потрібній кількості і поступово зменшувати залежність від імпортних поставок. Ось Bloomberg.Ось Politico.Що це означає для України? По-перше, перед союзниками постало питання: чи здатні наші підприємства виготовляти якісні технологічні боєприпаси, якщо таке примітивне, як стара радянська міна, не виходить?По-друге, чи треба іноземним партнерам купувати озброєння українського виробництва, якщо системи контролю якості фактично не існує? По-третє, що тепер робити з “данською моделлю”, яка передбачає пряме фінансування союзниками контрактів з українськими виробниками на виготовлення озброєння для ЗСУ, якщо і Міноборони, і Мінстратегпром виявилися не надійними партнерами в процесі перевірки виробника? Параметри цієї моделі скорше за все будуть переглянуті.Ну і головне - чи виживе АОЗ, єдиний для іноземних партнерів ефективний та передбачуваний партнер в сфері закупівель зброї? Наглядова рада, що могла б убезпечити АОЗ від політичної розправи над керівницею, невипадково неправомочна; інституційно АОЗ повністю залежить від МОУ і під час контрактування мусить спиратися на висновки недобитих реформою воєнпрєдів, які оцінюють виробничі потужності та продукцію вітчизняних заводів. Що робить влада України у відповідь на ці виклики? Правильно - петляє. Міноборони каже, що непридатні міни будуть відкликані і замінені імпортними. Мінстратегпром – що виробник за власний рахунок здійснить заміну тисяч бракованих пострілів (які ще треба виготовити краще, ніж вийшло перший раз). Президент планує скликати “ставку непричетних” для призначення крайніх, на яку, скоріш за все, не запросять тих, хто точно не винен (АОЗ) і пропетляють ті, кого в оборонку за руку привів Єрмак. Тим часом військовим, яких влада намагається зробити винними у неправильному зберіганні щойно виготовлених мін, навіть приблизні строки та обсяги поставок снарядів ніхто не називає. Але найбільш огидно те, що ці неякісні міни оплачені податками з зарплат військових, тобто, грошима самих вояк.
👁 9,500 24-11-28 12:53
​​Новий механізм щодо угод зі слідством працює: викриття організатора і 10 млн грн для фонду "Повернись живим"Вищий антикорупційний суд ухвалив вирок щодо ексдиректора ТОВ «Вест Прайт» Олександра Радька.Цей вирок ухвалили за новим механізмом укладення угод зі слідством у корупційних справах, боротьба за покращення якого зайняла в ЦПК (з партнерами) два роки.НАБУ і САП звинувачують Радька у пособництві під час схеми із заволодіння нерухомістю держпідприємства «Національна кінематека України» вартістю майже 42 млн грн.Радько пішов на угоду з прокурором, визнав свою провину, викрив одного з організаторів та перерахував 10 млн грн застави на рахунок фонду «Повернись живим».Взамін він отримав судимість і 4 роки ув'язнення умовно з іспитовим строком у три роки, заборону обіймати певні посади, а також штраф. Додамо, що Радько з 2023 року перебував у розшуку і лише у вересні цього року його вдалося екстрадувати з Польщі до України.У справі Нацкінематики фігурує одразу 9 осіб, зокрема колишня заступниця міністра культури Тамара Мазар.Раніше четверо інших підозрюваних теж пішли на угоди зі слідством, дали викривальні покази і перерахували на ЗСУ понад 43 млн грн. Крім того, зібрані НАБУ і САП матеріали дозволили скасувати через суди аукціон з продажу майна «Нацкінематики» і нерухомість повернули у власність держпідприємства.Це поки що перший яскравий приклад того, як вдосконалений механізм угод зі слідством у корупційних справах може давати круті результати.Таких прикладів буде більше, коли депутати повернуть можливість конфіскації майна корупціонерів, які пішли на угоду зі слідством. Переконані, що повернуть їх нормальним способом, а не через ганебний законопроект, за допомогою якого влада хоче переслідувати журналістів-розслідувачів та їхні джерела, про що писали тут. Підписатись. ЦПК
👁 15,800 24-11-26 12:36
Сьогодні вийшло розслідування Ніколова про 100 тис. неякісних мін (калібра 120 мм.), які відкликають з фронту. Це гірше, огидніше, а головне – в сто разів небезпечніше, ніж “яйця по 17 грн”. Їжу можна купити на місці. 100 тисяч мін – ні. Їжа, втричі дорожча, але була. А зараз же через управлінську неспроможність (або корупцію) з фронту відкликають СТО ТИСЯЧ мін! Щонайменше СТО ТИСЯЧ!Без заміни. В час, коли на фронті відбувається по 100 штурмових дій на добу. Коли військовим і так дуже нелегко прикривати піхоту на позиціях. Для розуміння, сто тисяч мін вистачило б приблизно на півроку економного витрачання. Снарядний голод – це катастрофа. Снарядний голод, оплачений нашими грошима – це диверсія.Службова недбалість всіх, хто допустив неякісні міни на фронт, межує з державною зрадою. Я вже бачу спроби перекласти відповідальність на військових. Ці спроби просто огидні. За лінком детально (з відсилками до нормативних актів!) розписано, що контроль якості боєприпасів – повною мірою відповідальність Міністра оборони. Кожен має прочитати це розслідування. Просто зобовʼязаний.
👁 10,500 24-11-26 05:41
Ані дня без корупції в ТЦК. Працівники одеського РТЦК затримували чоловіків на блокпостах та вимагали $4500 за відстрочку. У випадку відмови ТЦКшники погрожували розшуком. Паскуд взяли ДБРівці під час вимагання хабара у чоловіка, чиї рідні – серед зниклих безвісти на фронті. ТЦК знаходяться у вертикалі Сухопутних військ, якими командує Павлюк, нагадаю.Сухопутні генерали були люто проти запуску онлайн-відстрочки в Резерв+, яку викатила цифрова команда Міноборони 10 днів тому. Через 5 днів від запуску через додаток – без хабарів і принижень в чергах – відстрочку оформили або поновили 150 тисяч українців.Це - 675 000 000 баксів, якби кожному довелося дати хабара одеському ТЦКшнику по прайсу.Зараз відстрочки через Резерв+ доступна найбільш чисельним категоріям: багатодітним батькам, людям з інвалідністю, студентам, аспірантам та докторантам, які здобувають освіту у послідовному порядку. Старий генералітет не здатен реформувати армію сучасними цифровими рішеннями. Хоча б тому, що ці рішення ламають схеми і лишають їх потоків кешу. Аналогова “армія поразки” буде завжди проти “цифрової армії перемоги”. Наша з вами задача – відстояти другу.
👁 15,800 24-11-25 08:01
Конфіскацію майна корупціонерів, які пішли на угоду зі слідством, знищили законом про позбавлення колаборантів державних нагород. (деталі - нижче).Таким чином, ця важлива частина реформи зі слідством проіснувала аж 20 днів. Нагадаю, що це було частиною вимог для отримання €4 млрд від ЄС. https://bit.ly/4haPUrQ  Проте, гроші отримано, і вже після цього українська влада тупо кинула європейців. Нагадаю, законопроєкт про позбавлення колаборантів держнагород вніс президент. Щоправда я не думаю, що саме він автор кидка європейців. Але Зеленський несе політичну відповідальність за людей, які точно бачили цю проблему, проте спеціально лишили її в тексті. І не важливо чи це голова профільного комітету Ради Іонушас, чи заступник Єрмака – Татаров. А, можливо, я помиляюся, і саме таке було заплановано від початку: заховати корупційний кидок в суспільно важливий законопроєкт (про позбавлення колаборантів держнагород). Якщо це кидок корумпантами в тому числі президента, то помилку депутати виправлять вже найближчим часом. А самих схемарів – покарають. Якщо ж все залишать як є – то це планувалося від початку і це був свідомий кидок Євросоюзу (без грошей якого ми програємо). Юридичні деталі 👇🏻29.10.2024 Рада приймає закон № 4033-IX, яким ст. 77 ККУ доповнюється частиною 2, згідно якої при угоді зі слідством (в корупційних злочинах), може бути призначено в тому числі покарання у вигляді конфіскації майна (стає чинним – 01.11.2024). 20.11.2024 Рада приймає закон № 4074-IX, який набуває чинності 21.11.2024, яким та сама ст. 77 викладена в новій редакції - БЕЗ частини 2 про можливість конфіскації майна корупціонерів (стає чинним – 20.11.2024).В підсумку, ч. 2 ст. 77, яка передбачала можливіть конфіскації майна при угоді зі слідством (в корупційних злочинах) пробула чинною 20 днів – з 01.11.2024 по 20.11.2024.
👁 18,700 24-11-24 06:43
Заступника Резнікова, який погоджував закупівлю “яєць по 17 грн”, призначили першим заступником голови Держспецзвʼязку (ДССЗЗІ). Раніше ми припускали, що Федорова викинули з закупівлі дронів, щоб пиляти 50 млрд грн ДССЗЗІ. Тепер, думаю, це вже можна стверджувати. Нагадаю, минулого тижня Кабмін вивів ДССЗЗІ з-під порядкування Федорова, а до того – без пояснень та причин звільнив керівника служби з команди віцепремʼра. І ось тепер 50 млрд грн на дрони витрачатиме Замлинський, який покривав корупцію в закупівлях Резнікова і підтримував політику останнього НЕ купувати мавікі. Я так розумію, що Зеленський/Єрмак вважають, що з дроновою темою Замлинський справиться краще Федорова. Припускаю, що “краще” ми з ними розуміємо кардинально по-різному… Закликаю журналістів-розслідувачів уважно слідкувати за закупівлями в ДССЗЗІ. Там, на жаль, буде пекло. Для повноти картинки – ще трішки про Замлинського 👇🏻Будучи на посаді заступника Міністра оборони, він опікувався фінансовими питаннями. У 2022-2023 рр Замлинський був заступником Олексія Резнікова, і зокрема погоджував контракти щодо скандальних закупівель “яєць по 17” та мінометних пострілів (й іншої зброї) на 1,3 млрд грн у “Львівського арсеналу” (справу розслідує НАБУ). За даними “Дзеркала Тижня”, на час розгортання скандалу Замлинський також контролював усі підрозділи Міноборони, які мали б відслідковувати корупційні дії в міністерстві: “включно із антикоруправлінням, внутрішнім аудитом та інспекцією”. Після скандалу та звільнення з Міноборони Замлинського призначили послом зі спеціальних доручень, який відповідав в МЗС за питання озброєння. ЦПК також зʼясував, що Замлинський повʼязаний з «вертолітним скандалом» 2021 року. Тоді Укроборонпром оголосив про начебто виготовлення в Україні вертольотів американського зразка. Проте це виявилося брехнею.
👁 9,900 24-11-23 06:59
Пункт плану стійкості «Зброя». Якщо на фронті НЕ вибухає боєприпас (наприклад, міна калібру 120 мм), відповідальність за це лежить на Міністерстві оборони. НЕ на віськових і НЕ на АОЗ – на  Мінобороні. Якщо точніше – на воєнпредах (війьскових представниках), які підпорядковуються Головному управлінню технічного оцінювання та контролю якості озброєння та військової техніки МО. Це управління підпорядковується безпосередньо Міністру оборони, який “забезпечує гарантії незалежності останнього (як органу … , що здійснює функції з державного гарантування якості)”. (див. п.4)Саме воєнпреди Міноборони перевіряють якість кожної партії боєприпасів. Без їх позитивного висновку АОЗ не прийме жодної партії товару. (пп.2 п.8 та пп.2,4,6 п.9)Більше того, воєнпреди Міноборони детально вивчають спроможність виробника виготовити боєприпаси відповідної якості та кількості. Без їх позитивного висновку АОЗ НЕ підписує жодного контракту. (пп.1 п.8)Так само без позитивного висновку воєнпредів Міноборони військова частина не прийме жодного боєприпасу. Військові можуть оцінити виключно їх зовнішній огляд (цілісність, упаковка і т.д.). В такому процесі є логіка, адже ані АОЗ, ані військові не мають можливості перевірити якість боєприпасу. Для цього щонайменше треба 1) контролювати процес його виробництва, 2) провести перевірку кожної партії, 3) мати відповідні спроможності і компетенції. Підсумовоючи – контроль якості поставленого в ЗСУ боєприпасу повною мірою лежить на Міністерстві оборони. Застереження: описана процедура стосується боєприпасів, виготовлених в Україні (по імпорту - процедура інша). Все це я написав, бо кілька впливових військових журналістів (включно з Юрій Бутусов) пишуть, що ЗСУ бʼються критично неякісними мінами (калібру 120 мм). За твердженням журналістів, ці міни з підприємств Укроборонпрому не вибухають – на 10 пострілів лише 1 розрив або навіть не вилітають з міномету Ю.   Наразі від Міністерства оборони немає публічної реакції або пояснення, що робиться для усунення проблеми і в яких вона масштабах. Якщо це правда, то потрібно терміново зʼясувати як мінімум обсяг проблеми. Йдеться про сотні мін чи десятки тисяч? Про одну, дві, чи більше бракованих партіїі? Про міни від одного виробника чи різних?І зʼясовувати це потрібно негайно! Якщо проблема з боєприпасами є, то через неї щодня гинуть військові. Гине багато, бо 120-ти міліметровий міномет – один з основних захистів піхоти.А ще цей пост мав би мотивувати відповідальних осіб негайно зайнятися проблемою, замість того щоб вигадувати, на кого б згодом перекласти відповідальність. Ми ж в ЦПК плануємо звернутися з запитами у відповідні державні інституції.