Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Шабунін
Додано 14 лип 2024

Шабунін

@VitaliyShabunin
Кількість підписників: 14 889
Фото: 361
Відео: 58
Посилання: 1,400
Опис:
Про найважливіше в боротьбі за справедливість.

👥 Кількість підписників

14 889
Середній/День:: -5
Середній/Тиждень:: -41
Середній/Місяць:: -195

👁️ Середній перегляд на повідомлення

17 796
Середній/День:: 12,100
Середній/Тиждень:: 20,600
ERR: 119.52%

📊 Кількість повідомлень на день

0.3
Останній день: 0
Середнє за тиждень: 0.4
Середнє за день: 0.3

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 13,800 25-01-25 10:37
Звільнити Умєрова необхідно, в першу чергу, заради порятунку західних грошей на українську зброю. Нестільки для його покарання, як зради нашого виживання. Детально і документами пояснюємо що сталося, і якою катастрофою це обернеться для забезпечення армії зброєю. Будь ласка, приділть статті 3 хв часу – це насправді важливо знати і розуміти.Кілька спройлерів: … Суть реформи полягала у передачі закупівельних функцій від департаментів Міноборони до НЕЗАЛЕЖНИХ Агенцій (ДОТ і АОЗ). Так розривався корупційний конфлікт інтересів, бо до цього Міноборони кінцево вирішувало, і що купувати, і у кого, і за якими цінами.… Такий міжнародний аудит можна провести за 2,5 місяці. І у разі його негативних висновків Наглядова могла звільнити Безрукову НЕ ЧЕКАЮЧИ закінчення року – внісши зміни до її контракту на основі висновків аудиту. І до цього звільнення НЕ БУЛО БИ жодних питань, бо воно би було ОБҐРУНТОВАНЕ міжнародним аудитом і прийняте Наглядовою радою. Але Умєрову горіло вже. … Вимагає аж так наполегливо, що починає лякати інших членів Наглядової ради кримінальним переслідуванням, якщо вони не дослухаються до позиції Умєрова негайно звільнити Безрукову. Комічність ситуації в тому, що сама Кузнєцова ще минулого вечора голосувала за продовження контракту. … Тож у підсумку ми отримали логічне і всім зрозуміле рішення: на рік продовження контракту директорки з одночасним аудитом, за підсумками якого її можна достроково звільнити. Але це не влаштовувало Умєрова. Він хотів тотального контролю за закритим 300-мільярдним збройним бюджетом без будь-якого незалежного контролю. І хотів негайно.Весь матеріал з документами і поясненнями за лінком.
👁 11,200 25-01-21 18:13
​​«Кожного місяця по 2, по 3, по 5 млн відкатів»: ВАКС розпочав розгляд запобіжки нардепу БондарюВищий антикорупційний суд розпочав розгляд клопотання про застосування запобіжного заходу до народного депутата Віктора Бондаря. Сьогодні виступав прокурор САП, однак закінчити виступ не зміг: через зайнятість слідчого судді Володимира Воронька розгляд клопотання продовжиться у п’ятницю. Прокурор встиг описати як Бондар встановив контроль над виробниками та дилерами кабельної продукції, які виходили на тендери Укрзалізниці. При цьому, щоб перемогти на тендерах Укрзалізниці потрібно було робити відкати бекофісу під керівництвом співробітника СБУ Артема Шила. Про це свідчить вилучена «чорна бухгалтерія» та дані прослушки. Зокрема, прокурор звернув увагу на закупівлю філії Укрзалізниці від 1 вересня 2021 року, про яку писали наші колеги з @NashiGroshiUA. Той підряд віддали фірмі ТОВ «Торговий дім «Укркабель-Київ», частку в якій має матір Бондаря. Вартість закупівлі - 247 млн грн, а переплата, за даними слідства, склала 97 млн грн. Фактично цю суму Бондар і називав іншому фігуранту: «На моїх контрактах в 2021 році ви заробили 3,5 млн зелених». За курсом долара якраз і виходить майже 100 млн грн. Водночас Бондар скаржився на умови роботи: «Ти ж розумієш, ломовики, відкати, я ж не можу перевірити…. Кожного місяця по 2, по 3, по 5 млн відкатів». А ще нардеп розумів, що може отримати підозру, знав, що його прослуховують: «Мельнику (інший фігурант) повідомили підозру. Довбенко (теж має частку у фірмах Бондаря) філігранно пропетляв, чистий десь там збоку. В матеріалах я можу бути головним співорганізатором». Так і сталось, як бачимо. Слідство звертає увагу, що Бондар мав зв’язки з керівництвом Укрзалізниці. Згадується Олександр Камишін, який кілька років тому очолював УЗ. Зокрема, Бондар скаржився, що Камишін не відповідає на його дзвінки і «боїться зустрічатись з нами, бо він же в справі Шила». На записах також описується принцип роботи так званого бекофіса Шила. Бондар дійшов до Офіса президента, наполягав на тому, щоб «працювати напряму»:«Я им говорил: «Нельзя так топорно, я сам все закрою». И сегодня не было б вот этих. Вы добавили 25%, добавьте у меня. У меня на заводе растворится. Я вам выдам все. Даже следа не останется где оно». При цьому депутат кілька разів згадував Шила, мовляв, йому там наполягали працювати через скандального сбушника, який раніше отримав від НАБУ підозри за цими епізодами.Прокурора зупинив слідчий суддя Воронько. На розгляд клопотання суддя виділив всього годину, аргументуючи це тим, що в нього є ще засідання в іншій справі. Тому обрання запобіжки Бондарю продовжиться в п’ятницю, 24 січня. Підписатись
👁 13,700 25-01-20 15:28
Ми були змушені через суд зобовʼязати СБУ почати розслідування щодо 100 тисяч бракованих мін на фронті. Це саме ті непрацюючі міни, про які з осені пишуть ключові воєнкори країни. Міни, що саме їх воєнрєди Міноборони пропустили на фронт (на трьох різних етапах контролю!), і які знову – вже вкотре – пхають на фронт 🤬.Наведені журналістами (і нами) докази очевидно свідчать про завдання шкоди обороноздатності України. Це може бути кваліфіковано як державна зрада (в залежності від встановленого слідством) за ч.2 ст. 111 КК України.Але, схоже, що в слідчих СБУ є важливіші справи. Нашу заяву про злочин СБУ отримало 25 грудня 2024 р. Закон дає 24 години на внесення відомостей в ЄРДР (і ще 10 днів – на оскарження бездіяльності).Сьогодні суд зобовʼязав СБУ внести дані в ЄРДР (розпочати розслідування) – пройшов майже місяць! Ми будемо максимально контролювати це розслідування. Сподіваюся, проводити його СБУ буде з більшим бажанням, ніж реєструвала… Винних в смерті наших захисників (через ті кляті непрацюючі міни) буде покарано. Раніше чи пізніше. Цим керівництвом Служби чи наступним.
👁 17,500 25-01-16 08:17
Сьогодні Рада голосуватиме скасування правок Лозового. Буде чотири законопроєкти, з яких лише ОДИН вирішує проблему – №12367-3. Ціль інших – обдурити українців псевдоскасуванням тих клятих правок. Три інші законопроєкти (12367, 12367-1, 12367-2) – залишають саме ту дірку, якою ОП врятували від тюрми Татарова. Юридичні покемони останнього закидали інфопростір маніпуляціями на цю тему. Мовляв, скасування цих правок = скасуванню строків давності чи безкінечному росзлідуванню справ. Це брехня. Розрахована вона на депутатів, які неспроможні співставити дві норми КПК. Або – хочуть зробити вигляд, що неспроможні. Вже ну дуже просто мовою – буквально на пальцях – розʼяснили, що йдеться про закриття дірки для порятунку ТОП-корупціонерів. Ще раз. Законопроєкт №12367-3 НЕ ПРОДОВЖУЄ строки розслідування! Як було максимум 12 місяців після підозри – так і лишається. Проєкт лише дає право керівнику прокуратури в рамках ТИХ САМИХ 12-ти місяців продовжити слідство, але без слідчого судді. Наприклад, з Печерського і Шевченківського судів, останній якраз і НЕ дозволив продовжити розслідування щодо Татарова.
👁 14,800 25-01-13 07:55
І знову депутати Зеленського/Єрмака рятують своїх корупціонерів псевдоскасуванням “правок Лозового”. “Скасовують” вони їх в так, що в КПК залишається саме та дірка, якою раніше ОП врятував від тюрми Татарова. Йдеться про урядовий законопроєкт №12367, детальніше про який за лінком.Добре, що у влади вистачає часу, сил і уваги на системну роботу зі збереження “правок Лозового”. Всі інші проблеми воюючої країни вони вже вирішили… Наприклад, віцепремʼєрка Стефаниша знову бреше депутатам, що велика сімка підтримує це сміття. Ні, не підтримує сімка цього, Стефанішина бреше. Спочатку вона бреше депутатам про підтримку міжнародниками, а потім – приходить до послів і каже, що депутати проголосують лише таке сміття. Так само Стефанішина бреше, про підтримку №12367 з боку НАБУ і САП. Вони теж НЕ підтримують.Робить вона це, щоб зберегти владі можливості відмазувати ТОП-корупціонерів. Як вони вже робили з Татаровим і ко. Повтороюся, законопроєкт №12367 не вирішить нічого. А кожну закриту ТОП-корупційну справу (їх буде багато) ми вдягнемо на голову Стефанішиній і ко.
👁 21,700 25-01-07 08:28
В кінці грудня Умєров вніс НЕЗАКОННІ зміни у статути Агенції оборонних закупівель (АОЗ) та Державного оператора тилу (ДОТ), якими взяв під ручний контроль 550 млрд грн. Більше того, Міноборони Зеленського бреше, що вони змінили статути АОЗ і ДОТу на вимогу закону. Ці зміни закону прямо і однозначно СУПЕРЕЧАТЬ. В матеріалі для УП ми детально пояснюємо чому. От просто беремо коментарі Міноборони і розмазуємо їх посиланнями на статті закону. Чи могли в Мінооборони просто помилитися та не побачити прямих норм закону? Ні, не могли. І Умєров, і Клімінков (замінстра по закупівлях) – досвідчені корпоративні управлінці, які добре розбираються в господарському праві. Умєров, нагадаю, очолював Фонд держмайна. Тим більше, що це вже ДРУГА спроба міністра оборони Зеленського знищити головну реформу в оборонних закупівлях. Цього разу спроба вдала. За Резнікова було чесніше – там і яйця по 17 грн, і непоставлені снаряди закупляли департаменти Міноборони. А значить і вся відповідальність була на міністрі. Зараз Умєров по-суті перетворив АОЗ і ДОТ в повністю підконтрольні департаменти Міноборони, але прикривається ними як незалежними інституціями.Детально розписуємо все це пекло в цьому матеріалі для УП.
👁 268,000 24-12-26 12:10
Свіжими змінами в статутах АОЗ (і ДОТ) міністр оборони знищив головну антикорупційну реформу в оборонці. Стало гірше, ніж було за Резнікова.Отже, цими змінами Умєров надав собі наступні повноваження: 1. Зобовʼязувати посадових осіб агенцій заключати (чи розривати) угоди БЕЗ огляду на позицію Директорів, їх заступників чи Наглядових рад. Наприклад, наказав купити непрацюючі 120-мм міни або 152-мм снаряди з переплатою в 90 млн євро – АОЗ купує негайно і без зайвих питань. 2. В будь-який момент звільнити (або призначити) Директорів агенцій (та їх замів), а також БУДЬ-КОГО іншого – аж до начальників управлінь. Звичайно НЕ ПОГОДЖУЮЧИ все це з Наглядовими радами агенцій. Цими змінами в статут Умєров повністю знищив незалежність обох закупівельних агенцій. Залишилася ширма, за якою всі фінансові та кадрові рішення приймає міністр оборони Зеленського.Зміни в статути АОЗ і ДОТ, а також порівняння редакцій статутів тут. А тепер короткий зміст попередніх серій, щоб чітко бачити всю картину: 1) Міноборони ДЕВ'ЯТЬ місяців тягне створення наглядових рад АОЗ (і ДОТ): обраних членів не призначають місяцями. Тільки після скандалу Умєров нарешті видає наказ. 2) В цей час Міноборони пробує знищити АОЗ шляхом “зливання” з ДОТ. Тільки після скандалу Умєров відступає (тимчасово). 3) Вибухають корупційні скандали з:3.1) забранням 23 ярдів від АОЗу на “польський контракт” з переплатою в 90 млн євро; 3. 2) десятками тисяч непрацюючих мін, які воєнпрєди Міноборони допустили на фронт, і бажанням замовити в того ж виробника ще сотні тисяч боєприпасів в 2025 р. 4) І ось нарешті зміни в статути АОЗ і ДОТ, які повністю ліквідовують незалежність закупівельних агенцій, віддаючи фінансові та кадрові рішення в руки міністра оборони Зеленського. Будь ласка, допоможіть мені знайти позитивне пояснення описаному вище. Я правда дуже хочу.
👁 17,100 24-12-23 08:38
Підписав заяви про злочин по двох найкривавіших корупційних схемах в 2024 р.: 1) Постачання десятків тисяч несправних мін на фронт. І там же – повторне постачання тих самих несправних мін під виглядом поремонтованих. 2) Переплата щонайменше 90 МЛН ЄВРО на закупівлях зброї у польської PHU Lechmar (за поданням міністра оборони). Наголошу, що розпили знову виявили НЕ державні органи, а журналісти. З мінами – ще сумніше. Про них були змушені заявити самі мінометники. Органи ж влади – обидві схеми послідовно захищають. Включно з оборонним комітетом Ради, який веде себе рівно так само, як вів з корупційним пеклом Резнікова. Немає важливішої роботи в тилу, ніж боротьба за тих, хто своїм життям щодня цей тил захищає. В тому числі ту огидну частину тилу, яка краде на крові, або, включивши окуня, дозволяє це робити. В заявах про злочин детально виписали факти, які, на думку ЦПК, свідчать про організацію схем. Щодо постачання мін – заява про злочин в СБУ, так лешге догнати покидьків – по ст. 111 ККУ (державна зрада, в цьому випадку - шкода обороноздатності). Щодо переплати 90 млн євро – в НАБУ. Якщо схемарі геть не відбиті, то опустять ціни в контракті (так навіть Резніков зробив). Ми в ЦПК робимо (і будемо робити) все можливе, щоб відповідальних за ці злочини було покарано. І не лише за ці.
👁 16,600 24-12-18 07:37
Наші депутати дуже соромʼязливі. Їм невдобно, коли про накрадене ними розповідають журналісти. Накрадене ними і їх кришою в ОП. Саме тому сьогодні депутати Зеленського ще раз спробують протягнути законопроєкт проти медіа – №10242. “Державники” хочуть легалізувати орлам Татарова масові негласні слідчі дії проти журналістів, а також на 8 років саджати джерела останніх. Саджатимуть саме на 8 років, а НЕ на 5-ть, як переконують “слуги”. Бо на 5-ть посадять за РОЗГОЛОШЕННЯ даних з реєстрів (ст. 361-2 ККУ). А на 8-м посадять за їх КОПІЮВАННЯХ (ст. 362 ККУ), без чого розголосити очевидно не можливо. І прикривають це лай#о депутати боротьбою з корупцією! Це ж саме “слуги” з дєтства проти корупції, а не всі ті соросятські Ткачі, Бігуси, Ніколови, Седлецькі, Бабінці і т.д. Щоб протягнути цей треш “слуги” вписали туди псевдоскасування “правок Лозового”. Роблять депутати це в спосіб, який залишає ключову норму для відмазування себе прекрасних. Залишають вони саме ту “правку Лозового”, якою Офіс президента відмазав від тюрми Татарова, коли НАБУ/САП вліпило йому підозру в корупційному злочині. Повний аналіз законопроєкту №10242 від “слуг” і ригів (автор – Мамка з ОПЗЖ) розписали за цим лінком. Депутати Зеленського вважають ідіотами не лише нас, але й МВФ, ЄС, США і всю “Велику сімку”. На їхню думку, усі ми маємо вдячно зʼїсти описане вище і вдячно дати їм прекрасним гроші і голоси. І це було би навіть смішно, якби від цих депутатів Зеленського не залежало виживання кожного з нас у цій великій війні. Схоже, що війна обходить депутатів значно менше, ніж можливість спокійно красти.
👁 14,800 24-12-12 07:48
🪖 А памʼятаєте тиждень тому історію, як різко чомусь перекинули на прикордонників закупівлю 23 млрд грн для ЗСУ?🎙️ Так сталося, що я як раз випадково слухав ефір Ніколова на РадіоНВ і мʼяко говорячи трохи був шоці, від самого факту. Яким чином у нас різно прикордонники закупівельниками стали для ЗСУ? Важливе про 23 млрд грн на зброю💌Відправив одразу запити з якогось дива Уряд злив польській кампанії? Що це за компанія? На що були гроші?💁‍♂️Ось відповідь. З неї ми дізнаємося 1) Назва компанії — PHULechmar Sp.z.o.o. Минуле керівництво АОЗ у грудні 2023-го вже укладало з нею контракт на закупівлю снарядів на 70,6 млн євро (це 3 млрд гривень). Сняряди вона — НЕ поставила.Благо, в АОЗ за цей час змінили керівництво і жодних грошей “полякам” ми не заплатили. 2) Загалом PHULechmar Sp.z.o.o. засилала АОЗ 4 комерційні пропозиції. По одній АОЗ звертався з уточненням вартості, проте компанія за 8 місяців НЕ спромоглася відповісти.3) Про всі ці ризики з цією компанією знали (Безрукова доповідала), але все ж таки вирішили ось відправити 23 млрд і таким шляхом і з….стовідсотковим авансом. 4) Під ці 23 млрд були вже готові інші для підписання контракти у АОЗ.📃 Сам лист додав, самі перевірите. 🤔 Але головне питання яке ще потребує дослідження (і тут виклик для OSINT спеціалістів)… хто стоїть за PHULechmar Sp.z.o.o., тому що так тягнути можуть тільки прям щось дуже близьке до серця 🫶українських посадовців)))