Трагедія, що сталась 39 років тому, і катастрофа з наслідками на кілька наступних століть. Сьогодні чергові роковини найбільшої техногенної аварії в історії України та світу — вибуху на Чорнобильській атомній електростанції. Попри те, що ЧАЕС вже давно не генерує електроенергію, станція і далі залишається об’єктом з високим рівнем ядерної небезпеки. Це розуміє увесь світ, окрім росії. У лютому цього року окупанти атакували ударним дроном саркофаг над Четвертим енергоблоком — тим самим, під руїнами котрого досі лишається паливо зі зруйнованого реактора. Політика ядерного терору — звичне явище для росіян. Своє вторгнення в Україну окупанти теж почали із Зони відчуження, увірвавшись на територію ЧАЕС на танках та взявши персонал станції в заручники. Попри критичну важливість стабільного енергоживлення атомної станції, внаслідок російських обстрілів — енергопостачання ЧАЕС надовго переривалось. Кілька разів у 2022 році працівникам «Укренерго» доводилось перетинати лінію фронту з ризиком не повернутись — щоб усунути пошкодження. На одному з фото до цього посту зафіксовані наші героїчні ремонтники після відновлення лінії, що живила тоді ще окуповану Чорнобильську атомну електростанцію. Окрім самовідданої роботи ремонтників у період російської окупації ЧАЕС, серед працівників «Укренерго» є і люди, які брали участь у ліквідації наслідків аварії 1986 року. Зараз статус ліквідаторів мають 142 наших колег. Дякуємо їм, а також всім, хто ціною власного здоров’я, або й життя, захистив нас від радіаційної загрози.
СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹 Споживання електроенергії відповідає сезонним показникам 🔹 Будь ласка, користуйтесь потужними електроприладами з 10:00 до 18:00 🔹 Стежте за повідомленнями на офіційних сторінках вашого обленергоСПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії стабілізувалось на рівні, що відповідає сезонним показникам. Сьогодні, 25 квітня, станом на 9:30, воно було таким же, як і попереднього дня — у четвер. Вчора, 24 квітня, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на тому ж рівні, що й максимум попередньої доби — у середу, 23 квітня. Нагадуємо, що зараз українська енергосистема продовжує відновлюватись після російських масованих ракетно-дронових атак. Аварійно-відновлювальні роботи на енергооб’єктах тривають. Зберігається необхідність перенесення активного енергоспоживання на денний час. Будь ласка, користуйтесь потужними електроприладами у період найбільш ефективної роботи сонячних електростанцій — з 10:00 до 18:00. Увага! Ситуація в енергосистемі може змінюватись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).🔹Facebook🔹YouTube🔹Instagram🔹Linkedin
СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹 Споживання електроенергії стабілізувалось на рівні, що відповідає сезонним показникам🔹 Будь ласка, перенесіть активне енергоспоживання на період найбільш ефективної роботи сонячних електростанцій🔹 Користуйтесь потужними електроприладами з 10:00 до 18:00СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії відповідає сезонним показникам. Сьогодні, 24 квітня, станом на 9:30, його рівень був таким же, як попереднього дня — у середу. Вчора, 23 квітня, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на 2,3% вищим, ніж максимум попередньої доби — у вівторок, 22 квітня. Нагадуємо, що зараз українська енергосистема продовжує відновлюватись після російських масованих ракетно-дронових атак. Аварійно-відновлювальні роботи на енергооб’єктах тривають. Будь ласка, користуйтесь сьогодні потужними електроприладами у період найбільш ефективної роботи сонячних електростанцій з 10:00 до 18:00.Увага! Ситуація в енергосистемі може змінюватись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).🔹Facebook🔹YouTube🔹Instagram🔹Linkedin
СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹 Споживання електроенергії зросло🔹 Будь ласка, користуйтесь потужними електроприладами у період найефективнішої роботи сонячних електростанцій — з 10:00 до 18:00🔹 Стежте з повідомленнями на офіційних сторінках вашого обленерго СПОЖИВАННЯСьогодні, 22 квітня, станом на 9:30, рівень споживання електроенергії був на 5,1% вищим, ніж попереднього дня — у понеділок. Причина — традиційне зростання енергоспоживання на початку робочого тижня та у післясвятковий період. Вчора, 21 квітня, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на 9,9% нижчим, ніж максимум попереднього робочого дня — у п’ятницю. Це пояснюється суттєвим потеплінням та неробочим святковим днем у понеділок в багатьох установах та організаціях. Нагадуємо, що зараз українська енергосистема продовжує відновлюватись після російських масованих ракетно-дронових атак. Аварійно-відновлювальні роботи на енергооб’єктах тривають. Будь ласка, користуйтесь сьогодні потужними електроприладами у період найбільш ефективної роботи сонячних електростанцій — з 10:00 до 18:00.Увага! Ситуація в енергосистемі може змінюватись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).🔹Facebook🔹YouTube🔹Instagram🔹Linkedin
СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹 Споживання електроенергії знизилось🔹 Є необхідність у максимальному перенесенні енергоспоживання на денний час 🔹 Будь ласка, користуйтесь потужними електроприладами з 8:00 до 18:00 СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії знизилось. Сьогодні, 21 квітня, станом на 9:30, його рівень був на 12,6% меншим, ніж попереднього робочого дня – у п’ятницю. Причина — неробочий день за рішенням окремих роботодавців. А також утримання теплої і сонячної погоди на всій території України, що зумовлює зменшення енергоспоживання із загальної мережі. Вчора, 20 квітня, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на 32,4% нижчим, ніж максимум попередньої неділі — 13 квітня. Це пояснюється святковим днем та значно вищою, ніж минулого тижня, температурою повітря. Нагадуємо, що зараз українська енергосистема продовжує відновлюватись після російських масованих ракетно-дронових атак. Аварійно-відновлювальні роботи на енергооб’єктах тривають. Будь ласка, перенесіть активне енергоспоживання на період найбільш ефективної роботи сонячних електростанцій. Користуйтесь сьогодні потужними електроприладами з 8:00 до 18:00.Увага! Ситуація в енергосистемі може змінюватись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).🔹Facebook🔹YouTube🔹Instagram🔹Linkedin
Андрій, керівник одного із регіональних центрів обслуговування мережі, на робочому місці зустрів вже два російських вторгнення — у 2014 і у 2022 роках. І обидва рази він знаходив у роботі опору та розраду. «Справа не у заробітку, а в тому, що твоя праця потрібна! Коли ти задіяний у чомусь важливому — немає часу думати про погане», — каже наш колега. Важливим своїм досягненням пан Андрій вважає утворення міцного, здатного відповідати на виклики війни, колективу. «У нас тоді утворився справжній кістяк професіоналів, заснований на сильній повазі і довірі один до одного. Колеги мені вірили, а я їх ніколи не підводив!», — згадує він. Команда й досі залишається зі своїм керівником. Коли восени 2022 року почалися масовані ракетні обстріли, Андрій зі своїми підлеглими зайнявся відновленням енергооб’єктів. У березні 2023-го ворог завдав ударів по кількох підстанціях одночасно і залишив без світла майже 1,5 мільйона людей. Самовіддана робота Андрія і його професійної бригади дозволила заживити споживачів лише за дві доби після масштабних руйнувань. Президент тоді нагородив енергетика орденом «За мужність». «Якщо після війни керівництво доручить мені відбудовувати Донбаський енерговузол — я обов’язково це зроблю!», — каже пан Андрій. І ми впевнені, що так і буде.
СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹Споживання електроенергії знизилось🔹Активне енергоспоживання доцільно перенести на період найбільш ефективної роботи сонячних електростанцій 🔹Будь ласка, користуйтесь потужними електроприладами з 10:00 до 18:00 СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії знизилось. Сьогодні, 17 квітня, станом на 9:30, його рівень був на 5% нижчим, ніж попереднього дня — у середу. Причина — потепління на всій території України і встановлення сонячної погоди у більшості регіонів, що зумовлює ефективну роботу побутових сонячних електростанцій та відповідне зменшення енергоспоживання із загальної мережі. Вчора, 16 квітня, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на 2,3% нижчим, ніж максимум попереднього дня — у вівторок, 15 квітня. Нагадуємо, що зараз українська енергосистема продовжує відновлюватись після російських масованих ракетно-дронових атак. Аварійно-відновлювальні роботи на енергооб’єктах тривають. Сьогодні доцільно перенести активне енергоспоживання на період найбільш ефективної роботи сонячних електростанцій. Будь ласка, користуйтесь потужними електроприладами з 10:00 до 18:00.Увага! Ситуація в енергосистемі може змінюватись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).🔹Facebook🔹YouTube🔹Instagram🔹Linkedin
СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹Споживання електроенергії знизилось🔹Є необхідність перенесення активного енергоспоживання на період найбільш ефективної роботи сонячних електростанцій🔹Будь ласка, користуйтесь потужними електроприладами з 10:00 до 17:00 СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії знизилось. Сьогодні, 14 квітня, станом на 9:30, воно було на 18% нижчим, ніж попереднього робочого дня — у п’ятницю. Причина — суттєве потепління на всій території України. А також — ясна погода у більшості регіонів, що зумовлює високу ефективність роботи побутових сонячних електростанцій та відповідне зменшення енергоспоживання із загальної мережі. Нагадуємо, що зараз українська енергосистема продовжує відновлюватись після російських масованих ракетно-дронових атак. Аварійно-відновлювальні роботи на енергооб’єктах тривають. Сьогодні є необхідність у перенесенні активного енергоспоживання на денний час — з 10:00 до 17:00. Будь ласка, користуйтесь потужними електроприладами у цей період. Увага! Ситуація в енергосистемі може змінюватись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).🔹Facebook🔹YouTube🔹Instagram🔹Linkedin
З 2008 року пан Олександр працює водієм підйомника у транспортній групі одного з будівельно-ремонтних центрів НЕК «Укренерго». Коли бригада лінійників працює з вишки на висоті 28 метрів — саме він несе за них відповідальність. Зокрема, і реагуючи на сигнали тривоги та обстріли. «Звісно, з початком повномасштабного вторгнення робота енергетиків значно змінилася. Доводилось бачити вирви від ракет глибиною шість метрів та до п’ятнадцяти метрів у діаметрі. Було й таке, що ремонтна бригада працювала у полі на відстані лише півтора кілометра від ворожих окопів», — згадує наш колега. Був випадок, коли Олександр із колегами потрапив під обстріл, що тривав дві години. Та попри всі виклики й небезпеки — енергетики працюють щоденно і цілодобово. Огляди ліній електропередачі, ремонтні роботи, кронування дерев, обслуговування та відновлення мереж... Ці завдання виконуються і під час війни, бо стабільній роботі мереж загрожують не лише ворожі обстріли. А світло потрібне всім і завжди. Дякуємо Олександрові та всім його колегам за справжню незламність і сумлінну працю!
СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹 Споживання електроенергії тримається на високому рівні🔹 Негода знеструмила кілька десятків населених пунктів у кількох областях🔹 Будь ласка, не вмикайте кілька потужних електроприладів одночасно з 8:00 до 21:00 НАСЛІДКИ НЕГОДИ Через складні погодні умови (сніг, налипання мокрого снігу, пориви вітру) — на ранок знеструмлені кілька десятків населених пунктів у кількох областях. Енергетики працюють над тим, щоб якнайшвидше заживити всіх абонентів. Але робота ускладнюється тим, що негода триває. СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії тримається на високому рівні. Сьогодні, 11 квітня, станом на 9:30, воно було таким же, як в цей час попереднього дня — у четвер. Причина — утримання холодної погоди на всій території України, а також висока хмарність в окремих регіонах, що зумовлює низьку ефективність роботи побутових сонячних електростанцій. Вчора, 10 квітня, добовий максимум споживання був зафіксований вранці. Він був на 3,1% вищим, ніж максимум попереднього дня — середи, 9 квітня. Нагадуємо, що зараз українська енергосистема продовжує відновлюватись після російських масованих ракетно-дронових атак. Аварійно-відновлювальні роботи на енергооб’єктах тривають. Будь ласка, споживайте сьогодні електроенергію ощадливо. Не вмикайте кілька потужних електроприладів одночасно з 8:00 до 21:00.Увага! Ситуація в енергосистемі може змінюватись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).🔹Facebook🔹YouTube🔹Instagram🔹Linkedin