Відновлення української енергосистеми після чергових російських атак і готовність енергооб’єктів до роботи в умовах значного і тривалого зниження температури. Ці питання обговорювались під час засідання Антикризового енергетичного штабу при Кабінеті Міністрів України. Участь у роботі Штабу взяв, зокрема, і голова Правління НЕК «Укренерго» Віталій Зайченко. «Минула ніч продемонструвала, що росія не збирається припиняти свою політику енергетичного терору проти мирного населення. Тому перед прогнозованим синоптиками суттєвим ускладненням погодних умов – всі українські енергокомпанії повинні максимально мобілізувати свій ресурс, щоб нам вдалося пройти період холодів з найменшими незручностями для населення. Вдячні Уряду за координуючу роль у відновленні та посиленні стійкості української енергосистеми. Також сподіваємось на посилення міжнародної підтримки у цей складний час. Вкотре наголошу, що не погода, а російські обстріли спричиняють вимушені знеструмлення українських споживачів. Якби не удари агресора по енергетичній інфраструктурі – ми без проблем пройшли б період будь-яких холодів», – зазначив Віталій Зайченко. НЕК «Укренерго» робить усе можливе, щоб під час сильних морозів система передачі електроенергії працювала стабільно. Ремонтні бригади компанії працюють цілодобово, щоб якнайшвидше повернути пошкоджене ворогом обладнання в роботу. Крім того, у січні був суттєво збільшений показник максимальної потужності імпорту електроенергії до України та Молдови із сусідніх держав ЄС. Наразі – це 2450 МВт.
СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹Споживання електроенергії відповідає сезонним показникам🔹Необхідність в ощадливому енергоспоживанні зберігається в усіх регіонах🔹Будь ласка, перенесіть користування потужними електроприладами на період після 23:00НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВВночі ворог завдав дронових та артилерійських ударів по енергооб’єктах у кількох регіонах. Внаслідок цього – на ранок є знеструмлені абоненти у Харківській і Донецькій областях. Також ще відучора майже повністю знеструмлене місто Славутич на Чернігівщині. Відновлювальні роботи відбуваються скрізь, де наразі це дозволяють безпекові умови.Внаслідок попередніх масованих ракетно-дронових атак на енергосистему – сьогодні в усіх регіонах України застосовуються заходи обмеження споживання: графіки обмеження потужності для промисловості та бізнесу і погодинні відключення для всіх категорій споживачів. Час застосування вимушених знеструмлень за вашою адресою дізнавайтесь на офіційних сторінках оператора системи розподілу (обленерго) у вашому регіоні.Через наслідки попередніх обстрілів – у кількох областях на ранок застосовані аварійні відключення. Раніше оприлюднені обленерго графіки погодинних знеструмлень там наразі не діють. Аварійні відключення будуть скасовані одразу після стабілізації ситуації в енергосистемі.СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії відповідає сезонним показникам. Сьогодні, 6 січня, станом на 9:30, його рівень був на 2,7% нижчим, ніж в цей же час попереднього дня – у понеділок. Причина змін – вимушене збільшення обсягу заходів обмеження споживання. Вчора, 5 січня, добовий максимум споживання був зафіксований вранці. Він був на тому ж рівні, що й максимум попереднього робочого дня – у п’ятницю, 2 січня. В усіх регіонах України сьогодні зберігається необхідність в ощадливому енергоспоживанні. Будь ласка, максимально обмежте користування потужними електроприладами. За можливості, перенесіть енергоємні процеси на нічні години – після 23:00. Раціональне споживання електроенергії сприятиме меншій тривалості вимушених знеструмлень.Увага! Ситуація в енергосистемі може змінитись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram👨💼 Linkedin
СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹Споживання електроенергії демонструє тенденцію до зростання🔹Зберігається необхідність в ощадливому енергоспоживанні🔹Будь ласка, перенесіть користування потужними електроприладами на період після 23:00НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВВночі ворог завдав ракетних і дронових ударів по енергооб’єктах у кількох регіонах. Внаслідок цього – на ранок є знеструмлені споживачі у Донецькій, Харківській і Чернігівській областях. Також повністю знеструмлене м. Славутич, яке адміністративно є частиною Київщини. Аварійно-відновлювальні роботи почалися скрізь, де це дозволяють безпекові умови. Також триває відновлення пошкодженого раніше ворогом обладнання в інших регіонах. Внаслідок попередніх масованих ракетно-дронових атак на енергосистему – сьогодні у більшості регіонів України застосовуються заходи обмеження споживання: графіки обмеження потужності для промисловості та бізнесу і погодинні відключення для всіх категорій споживачів. Час застосування вимушених знеструмлень за вашою адресою дізнавайтесь на офіційних сторінках оператора системи розподілу (обленерго) у вашому регіоні.СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії демонструє тенденцію до зростання. Сьогодні, 5 січня, станом на 9:30, його рівень був на 1,3% вищим, ніж в цей час попереднього робочого дня – у п’ятницю. Причина – зниження температури повітря у більшості регіонів, порівняно з кінцем минулого тижня. Вчора, 4 січня, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на 5,8% вищим, ніж максимум попередньої неділі – 28 грудня. Причина таких змін – застосування меншого обсягу вимушених заходів обмеження споживання. У регіонах, де сьогодні застосовуються погодинні відключення, зберігається необхідність в ощадливому енергоспоживанні. Будь ласка, максимально обмежте користування потужними електроприладами. За можливості, перенесіть енергоємні процеси на нічні години – після 23:00. Раціональне споживання електроенергії сприятиме меншій тривалості вимушених знеструмлень.Увага! Ситуація в енергосистемі може змінитись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram👨💼 Linkedin
«Опускаються руки? Такого у нас не буває! Стабільне електропостачання потрібне і цивільним, і військовослужбовцям. Кожен мій колега розуміє: це – наша робота, і за нас її ніхто не зробить». Так на повідомлення про чергове пошкодження щойно полагодженої високовольтної лінії реагує пан Євген – начальник однієї з лінійних дільниць «Укренерго». Дільниця, якою керує наш колега, обслуговує 14 повітряних ліній загальною протяжністю понад 370 кілометрів. І це – у прифронтовому регіоні. Робота небезпечна в будь-якій точці, але є і особливо складні відрізки, які зараз майже неможливо ремонтувати, бо вони постійно перебувають під наглядом і прицілом ворожих дронів. «За майже 4 роки війни ми навчились інтуїтивно відчувати небезпечні ситуації: знаємо, на яких ділянках багато БПЛА, від якої опори і по якому полю можна йти пішки, а куди – краще не їхати. Це вже результат і досвіду, і спілкування з військовослужбовцями», – розповідає пан Євген. Нещодавно бригаді з водія і трьох лінійників довелось виконувати роботи в надзвичайно складних умовах. Виїхали о другій ночі, з міркувань безпеки – фари не вмикали. Дуже допомогла погода: того дня був дощ, а під дощем розвіддрони ворога літають рідко. Працювали без світла, бо стояли на пагорбі. І хоча трохи нервували, та роботу виконали досить швидко. Мокрі, брудні, але дуже задоволені, що все минуло без пригод. «Дуже пишаюсь нашою командою. Це – професіонали, які знають свою справу, розуміють, як в умовах високого ризику і стресу виконати роботу якісно і швидко. Кожен з нас усвідомлює, що саме від нашої злагодженої роботи залежить надійність роботи високовольтної мережі. Тож кожен наш виїзд – це робота для себе, для наших рідних і друзів, для всіх українців і для нашої спільної Перемоги», – каже пан Євген. Дякуємо колезі за самовіддану працю. Яка, до речі, високо цінується не лише нами. З нагоди Дня енергетика, пан Євген отримав свою чергову відзнаку – орден «За заслуги» ІІІ ступеня. Вітаємо з нагородою!
СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹 Вночі ворог атакував енергооб’єкти у кількох областях🔹 В усіх регіонах України вимушено застосовуються заходи обмеження споживання🔹 Будь ласка, перенесіть користування потужними електроприладами на період після 23:00НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВВночі ворог здійснив масовану дронову атаку на енергооб’єкти в кількох регіонах України. Внаслідок цього – на ранок знеструмлена значна кількість споживачів у Волинській та Одеській областях. Також є нові знеструмлення на Чернігівщині. Аварійно-відновлювальні роботи вже розпочалися, триває поступове заживлення абонентів. Енергетики роблять усе можливе, щоб якнайшвидше повернути пошкоджене ворогом обладнання в роботу. Внаслідок попередніх масованих ракетно-дронових атак на енергосистему – сьогодні у всіх регіонах України застосовуються заходи обмеження споживання: графіки обмеження потужності для промисловості та бізнесу і погодинні відключення для всіх категорій споживачів. Час застосування вимушених знеструмлень за вашою адресою дізнавайтесь на офіційних сторінках оператора системи розподілу (обленерго) у вашому регіоні.СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії знизилось. Сьогодні, 1 січня, станом на 9:30, його рівень був на 16,4% нижчим, ніж в цей час попереднього дня – у середу. Причина таких змін – зумовлене наслідками російських обстрілів знеструмлення значної кількості споживачів у Волинській і Одеській областях, а також вимушене посилення заходів обмеження, порівняно з попередньою добою. Вчора, 31 грудня, добовий максимум споживання був зафіксований вдень. Він був на 1,8% вищим, ніж максимум попередньої доби – у вівторок, 30 грудня. У всіх регіонах України сьогодні є необхідність в ощадливому енергоспоживанні. Будь ласка, максимально обмежте користування потужними електроприладами. За можливості, перенесіть енергоємні процеси на нічні години – після 23:00. Раціональне споживання електроенергії сприятиме меншій тривалості вимушених знеструмлень.Увага! Ситуація в енергосистемі може змінитись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram👨💼 Linkedin
Дорогі українці! Минає черговий рік нашої спільної боротьби із темрявою. Для нас він знову став роком випробувань та викликів. І доки мільйони людей сидять за святковим столом, тисячі енергетиків продовжують відновлювати знищене та пошкоджене ворогом. Бо для нас важливо, щоб навіть після найстрашніших обстрілів на ялинці засяяли гірлянди, а в очах дітей — радість. Ремонтні бригади, диспетчери, підстанційний персонал — весь колектив «Укренерго» самовіддано працював і працює. Нерідко — під обстрілами. Все заради того, щоб українська енергосистема залишалась об’єднаною та стійкою до ворожих ударів. 250 працівників «Укренерго» зустрічають цей Новий рік на фронті — зі зброєю в руках. На жаль, шістьох колег ми цьогоріч втратили. Вічна пам’ять Героям! І безмежна подяка усім Захисникам і Захисницям. Ми вдячні кожному українцю за розуміння, підтримку, за кожен заощаджений кіловат, який допомагає енергосистемі вистояти. У Новому році команда «Укренерго» бажає вам здоров’я, витримки, невичерпної енергії, світла в оселях та у кожному серці. Нехай ваші близькі та друзі завжди будуть поруч. І хай якнайшвидше за родинний стіл повернуться ті, кого за ним так довго чекають. З Новим роком!
У частині Києва та області, а також в Одесі та на усій Одещині наразі не застосовуються графіки погодинних відключень. Натомість – відбуваються аварійні знеструмлення, які важко спрогнозувати, і це спричиняє багато незручностей. Чому склалась така ситуація і коли можливо повернутись до планових погодинних відключень?Масовані атаки на енергетичну інфраструктуру Київщини та Одещини у грудні мають спільні риси: ворог одночасно завдав ударів по об’єктах генерації та мережах передачі і розподілу електроенергії. Тобто пошкодив усі ланки виробництва та доставки електроенергії. Через це процес ремонтів потребує більше часу, ніж це було після попередніх атак. За кожним напрямком є свої труднощі та свої терміни повернення пошкодженого обладнання в роботу. Щоб не перевантажувати мережі та уникнути масштабних аварій – оператори систем розподілу наразі вимушені аварійно відключати частину споживачів. Через масштаби пошкоджень – обладнання просто не може передати всю необхідну електроенергію для того, щоб виконувати погодинні графіки. Тому поки не будуть відновлені об’єкти розподілу та передачі електроенергії, забезпечити прогнозованість застосування відключень фізично неможливо. Зараз усі енергетики працюють спільно і цілодобово. У постраждалих регіонах триває відновлення і генерації, і підстанцій системи передачі, і мереж обленерго. Як тільки ситуація стабілізується – з’явиться і можливість повернутись до прогнозованих графіків погодинних відключень. Закликаємо усіх споживачів з розумінням поставитись до ситуації, що склалась. І нагадуємо, що справжнім винуватцем вимушених знеструмлень є росія та її політика енергетичного терору проти населення України.#НЕДУРНІПИТАННЯ💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram👨💼 Linkedin
СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹Негода повністю або частково знеструмила 215 населених пунктів🔹Споживання електроенергії відповідає сезонним показникам🔹Будь ласка, перенесіть енергоємні процеси на нічні години – після 23:00 НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВТриває ліквідація наслідків масованої ракетно-дронової атаки на енергооб’єкти у Києві та області. Станом на ранок – досі знеструмленими залишаються близько 9 тисяч абонентів на Київщині. Аварійно-відновлювальні роботи цілодобово тривають у кожному з регіонів, що постраждали від російських обстрілів. Внаслідок попередніх масованих ракетно-дронових атак на енергосистему – сьогодні у більшості регіонів України вимушено застосовуються заходи обмеження споживання: графіки обмеження потужності для промисловості та бізнесу і погодинні відключення для всіх категорій споживачів. Час застосування знеструмлень за вашою адресою дізнавайтесь на офіційних сторінках оператора системи розподілу (обленерго) у вашому регіоні.Через складну ситуацію в енергосистемі – в окремих областях наразі застосовані аварійні відключення електроенергії. Попередньо оприлюднені обленерго графіки погодинних відключень у цих регіонах наразі не діють. Аварійні знеструмлення будуть скасовані одразу після стабілізації ситуації.СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії відповідає сезонним показникам. Сьогодні, 29 грудня, станом на 9:30, воно було на 3% нижчим, ніж в цей же час попереднього робочого дня – у п’ятницю. Причина таких змін – вища, порівняно з кінцем минулого тижня, температура повітря у більшості регіонів України. Вчора, 28 грудня, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на 2,9% вищим, ніж максимум попередньої неділі – 21 грудня. Причина – відчутне похолодання, порівняно з минулим тижнем.У регіонах, де сьогодні застосовуються погодинні відключення, зберігається необхідність в ощадливому енергоспоживанні. Будь ласка, максимально обмежте користування потужними електроприладами. За можливості, перенесіть енергоємні процеси на нічні години – після 23:00. Ощадливе споживання електроенергії сприятиме меншій тривалості вимушених знеструмлень.Увага! Ситуація в енергосистемі може змінитись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).НАСЛІДКИ НЕГОДИЧерез несприятливі погодні умови (сильний вітер, налипання мокрого снігу) – на ранок повністю або частково знеструмлені 215 населених пунктів. Ремонтні бригади обленерго працюють в усіх областях, що постраждали від негоди.💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram👨💼 Linkedin
Добровольцем пішов на фронт на самому початку повномасштабного вторгнення Михайло – начальник Відділу аналітики закупівель НЕК «Укренерго». Рік наш колега служив водієм у 4-й танковій бригаді, брав участь у важких боях – на Донеччині та під час звільнення Харківщини. «Наш підрозділ нагадував «збірну солянку». Тут були і вчителі, і барбери, і слюсарі, і рієлтори, і шахтарі, й енергетики – українці з усіх регіонів. Приємно було зустріти й колегу з «Укренерго» – диспетчера однієї з підстанцій», – розповідає Михайло. На початку війни – у наших бійців були суттєві труднощі з логістикою: транспорту катастрофічно не вистачало. Згодом волонтери подарували підрозділу, де служив наш колега, пікап, на якому він перевозив бійців, провізію, амуніцію. Часто – ризикуючи життям під обстрілами. «Якось я возив розвідників у найгарячішу точку – Ізюмський ліс на березі Сіверського Донця, де наші бійці налаштовували переправу. Нас обстрілювали з усіх видів зброї, навіть закидали фосфорними снарядами. Після цих обстрілів деякі автомобілі вже неможливо було відновити. Але, дякувати Богу, люди залишились цілі», – розказує Михайло. Навіть на передовій наш колега використовував свої аналітичні навички. Ночами – готував звіти для штабу, а також – прораховував логістику, оформлював документи, вів облік боєкомплекту і пального, навчав водіїв орієнтуватись на місцевості. У 2023 році Михайло повернувся до роботи в «Укренерго» та продовжує працювати в компанії зараз. Пишаємось колегою і дякуємо йому за мужність зі зброєю в руках і відданість справі в тилу. Незламність не згасає!
Імпорт електроенергії із сусідніх держав ЄС в Україну стане більш прогнозованим. Про це свідчать результати першого місячного аукціону з розподілу пропускної спроможності міждержавних перетинів на кордонах України зі Словаччиною, Угорщиною та Румунією. Під час проведення аукціону запити потенційних компаній-постачальників значно перевищили обсяг виставленої на розподіл пропозиції. Аукціони стартували 15 грудня 2025 року на платформі JAO. Безпосереднє постачання електроенергії за їхніми результатами почнеться у січні. Це перший в історії українського ринку електроенергії приклад проведення спільних місячних аукціонів з розподілу пропускної спроможності на кордонах із країнами ЄС. Згідно з остаточними результатами, на кордоні України з Угорщиною було розподілено 460 МВт доступної пропускної спроможності з граничною ціною 13,4 EUR/МВт. При цьому, Загальний запитуваний трейдерами обсяг на цьому напрямку був найбільшим і склав 4625 МВт. Участь в аукціоні взяли 37 учасників, переможцями стали 20 компаній. На кордоні зі Словаччиною було розподілено 172 МВт доступної пропускної спроможності з граничною ціною 16 EUR/МВт. Загальний запитуваний обсяг на цьому при цьому склав 1826 МВт. В аукціоні взяли участь 38 учасників, з яких 20 стали переможцями. На кордоні з Румунією було розподілено також 172 МВт з граничною ціною 10,82 EUR/МВт, а загальний запитуваний обсяг склав 1815 МВт. В аукціоні брали участь 23 учасники, з яких 10 стали переможцями. В умовах масованих російських атак на українську енергосистему, проведення місячних аукціонів з розподілу міждержавної пропускної спроможності дозволить підвищити стабільність роботи української енергосистеми. А у перспективі – знизить вартість електроенергії, що імпортується із сусідніх європейських держав.