Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Я з України
Додано 14 лип 2024

Я з України

@Ukraine1_000
Кількість підписників: 1 219
Фото: 11,500
Відео: 1,130
Посилання: 1,300
Опис:
Спільнота людей, які із гордістю говорять: я з України! Запитання ставте до @UA1_000

👥 Кількість підписників

1 219
Середній/День:: 0
Середній/Тиждень:: 0
Середній/Місяць:: -26

👁️ Середній перегляд на повідомлення

142
Середній/День:: 149
Середній/Тиждень:: 138
ERR: 11.65%

📊 Кількість повідомлень на день

6.6
Останній день: 13
Середнє за тиждень: 8.1
Середнє за день: 6.6

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 131 26-03-07 08:00
Тепер ви розумієте, що локдаун - то було найлегший час у нашій новітній історії?Якщо уявити, що хтось на піврочку-рік випав із подій, а зараз повернувся, то, певне, має всі шанси поїхати до психіатричної лікарні. Дивіться самі. Україна просила закрити небо на своєю територією. Не закрили - вбивайтеся самі. Зараз Україну просять закрити небо над дубайщину. Пентагон і країни Перської затоки хочуть придбати українські безпілотники-перехоплювачі, щоб збивати безпілотники типу «Шахед». Тому що стріляти ракетами Patriot, вартістю по 20 мільйонів доларів по безпілотнику, який коштує 20 тисяч доларів, якось не комільфо. Трамп молиться за себе під час колективної молитви. Трам виключив свого пропагандиста і любителя путіна Такера Карлсона із MAGA і заявив, що той «збився зі шляху» і він взагалі «недостатньо розумний». В свою чергу Такер Карлсон заявив, що у війну Трампа втягнули … євреї. Точніше - ХАБАД. Бо ХАБАД штовхає США на війну, щоб зруйнувати мечеть Аль-Акса і натомість побудувати Третій Храм. Знаєте, які докази? Тауер побачив нашивку на формі одного із ізраїльських солдатів. Павла Дурова забанили в ТікТок. Залишилось, щоб Маска в Х забанили) На росії в розпалі репетиції дитячих весіль. В цій дурці на повному серйозі дорослі тітки із загсів оркостану беруть участь у «процедурі». Іран бомбить Дубай. А Дубай поставив свої ППО серед своїх сяючих стоповерхівках і херачить багатомільйонними ракетами по дешевим дронам. Українці тим часом продовжують генерувати меми. Із останнього: шейхи співають: «Горить-палає техніка ворожа, рідне Абу-Дабі переможе!». Українських інкасаторів викрали у Будапешті разом з готівкою, яку вони везли з Австрії до України у рамках міжнародних банківських перевезень.Зеленський розповідає світу про розміри живота Орбана і прямим текстом обіцяє «якщо одна особа в ЄС блокуватиме €90 млрд, то дамо адресу цієї особи ЗСУ». Петер Мадяр, лідер виборчих перегонів в Угорщині і основний претендент на перемогу, був вимушений публічно стати на захист Орбана від Зеленського. Вміє наш, скажіть? До Угорщини прибули російські технологи зі штабу Кірієнка. І це прямо дуже погано. Росія включається повністю в процеси, щоб утримати Орбана при владі. А ми, виходить, теж допомагаємо мобілізувати електорат своїми офіційними дурними заявами. Арабський мільярдер Аль Хабтур наїхав на Трампа і вимагає відповідей на питання: «хто надав вам повноваження втягувати наш регіон у війну з Іраном? Чи думали ви про те, хто першим постраждає у нашому регіоні?». Особливо пікантними виглядають такі питання на фоні того, що створена Трампом Рада миру активно фінансувалась саме країнами Перської затоки. Тому Аль Хабтур і питає: то ми фінансуємо мирні ініціативи чи війну проти нас самих? США надають Індії 30-денний дозвіл на купівлю російської нафти. І це руйнує всю вибудовану архітектуру стримань, обмежень, штрафних санкцій. І це до того, що таке рішення допомагає росії заробляти далі гроші.Андрія Єрмака продовжують охороняти. На цей раз - спецпідрозділ СБУ Альфа. Може тому, щоб не втік?😀 Хоча ми всі розуміємо, про що це.Несемося. А у вас що?Зоя Казанжі
👁 141 26-03-05 13:32
КВІР вже прямо чи опосередковано воює з 7 загрозами:1) США та Великою Британією (у морі).3) Ізраїлем (ракетні дуелі).4) Азербайджаном (удар по Нахчивану).5) Власним народом (на вулицях Тегерана, Курдистану та Белуджистану).6) Сунітськими групами на кордоні з Пакистаном.7) Опозиційними силами в армії, які готують переворот (так званий "заколот полковників").КВІР намагається перетворити локальну поразку на регіональний апокаліпсис, сподіваючись, що в загальному хаосі вони зможуть втриматися при владі ще бодай кілька місяців.З погляду математики та військової стратегії це колективне самогубство. кожен новий фронт наближає момент, коли ресурсів (боєприпасів, ППО, палива) не вистачить навіть для захисту власного бункера.Чому ж тоді ці 150 000 фанатиків та генерали КВІР обирають шлях прискореної смерті? Тут вступає в дію специфічна психологія приреченого режиму:1. Ефект Самсона (загинути разом з ворогами)2. Пастка "Некуда бежать"3. Надія на чорного лебедя4. Інерція терористичної мережіберезень 2026 для них не поразка, а фінальна битва.Вони розуміють, що фізичне виживання режиму неможливе (після ударів США по центрах управління), і тому переходять до стратегії: Ми заберемо з собою в могилу весь Близький Схід.Для звичайного диктатора (як для Януковича, Асада чи африканських вождів) є варіант втечі в Ростов чи Дубай.Для верхівки КВІР шляху назад немає. Вони під санкціями, їх розшукує Інтерпол за тероризм, Ізраїль та США офіційно оголосили їх цілями №1 для ракетно-бомбового ударуВійна одночасно на 25 фронтів спосіб померти зі зброєю в руках, а не на ешафоті. Це героїзація власного кінця для історії.Вони відкривають нові фронти, сподіваючись випадково натиснути на ту саму кнопку, яка обвалить світову систему швидше, ніж помре КВІР:- а що, як через наш удар по Нахчивану Туреччина перекриє Босфор?- а що, як ціна на нафту $250 викличе революції в Європі, і їм стане не до нас?КВІР зараз не моноліт, а корпорація. Кожен підрозділ (на кордоні з Азербайджаном, у Ємені, у Лівані) має власні накази. Польові командири діють за інерцією або намагаються вислужитися, атакуючи все навколо. Це автоматичний розпад системи, який виглядає як агресія на всіх напрямках.Генерали зараз мислять не категоріями Ірану як держави, а категоріями Ісламської революції як ідеї.Якщо ідея програє, то сама територія Ірану та його 85 мільйонів жителів для них не мають значення.Зараз вони воюють не за Іран, а воюють проти іранців, використовуючи зовнішні фронти як димову завісу.Постулат "No Boots on the Ground" працює як броня режиму. Вся статегія 25 фронтів базується на постулаті, що Захід (США, Європа) та регіональні гравці (Ізраїль, Туреччина) панічно бояться наземної операції.КВІР твердо знають, що ніхто не хоче окупувати 85-мільйонну країну з гористим рельєфом (Афганістан на максималках).Нас можуть бомбити з неба, можуть затопити всі наші кораблі, але ніколи не прийдуть за нашими головами в підземні бункери Тегерана. Ми в безпеці, допоки ми контролюємо вулиці.Відкриття 26-го фронту (удар по Нахчивану) перевірка постулату. Вони впевнені: Баку чи Анкара ніколи не підуть танками на Тебриз, а обмежаться повітряними ударами. Повітряні удари по диктатурах лише смачний привід закрутити гайки ілотам. Для КВІР будь-яка зовнішня ракета ПОДАРУНОК богів.70 мільйонів ілотів поки що єдиний ворог. КВІР тримає в Тегерані та великих містах всі елітні війська, і нікого не тримає на кордонах. Армія розгорнута всередину країни для відбиття повстання ілотів.Юрій Пилипенко.
👁 133 26-03-04 12:46
Війну Росії проти України ще не завершено, а на Близькому Сході вже вирують події, які вже стали наймасштабнішим регіональним конфліктом цього сторіччя. Хтось з користувачів соціальних мереж з України розмістив дві світлини: шахеди, що потрапляють в будинки у Дубаї та Харкові в один і той самий день. Й написав, що ще кілька днів тому ніхто й уявити не міг, що шахеди будуть одночасно атакувати ці два міста! Дійсно, коли ми думаємо про удари про Ірану, ми маємо памʼятати, що мова йде про країну, яка весь цей час залишається найвідданішим союзником Росії, поставляла їй шахеди у першій період війни й допомогла локалізувати їхнє виробництво на російській території. На руках вбитого аятоли Хаменеї – не тільки кров забитих власних співвітчизників, що боролися з його жорстоким режимом. І не тільки кров вбитих у іранських атаках ізраїльтян. Але й кров українців також. Тому швидка поразка іранського режиму і демонстрація нездатності Росії допомогти черговому своєму союзникові – після краху Башара Асада та Ніколаса Мадуро – якраз в інтересах України. Інша справа – якщо війна затягнеться. Тут вже буде чимало негативних наслідків. Перший вже проглядається у економічній площині: це збільшення цін на нафту. Для американців це нові ціни на пальне – і як наслідок на все – і зменшення купівельної здатності населення. А для Путіна це чергова можливість хоч трошки залатати «дірку» у російському державному бюджеті. Тому президент Росії кровно зацікавлений, щоб ця нова війна була довгою. Другий ризик повʼязаний із зброєю, зокрема із системами протиповітряної оборони. Здається, такої масштабної атаки Ірану на країни Перської затоки не очікував ніхто. Так, ці атаки можуть бути повʼязані із бажанням вивести з ладу американські військові обʼєкти в цих державах, але насправді Тегеран атакує і готелі, і цивільні аеродроми. Це теж дуже схоже на російський підхід: якщо я програю цивілізаційне змагання, маю зруйнувати модель успіху і розвитку сусідів. І очевидно, що якщо іранський режим збережеться, хай і послаблений, претендентів на ППО і протиракети буде чимало – і це якраз тоді, коли Росія продовжує свої атаки по Україні.Третій ризик – подальше масштабування конфліктів. Багатьом може здаватися, що удар США та Ізраїлю по Ірану ніяк не повʼязаний із російсько-українською війною і відбувся б навіть якщо б цієї війни не було. Але за цими переконаннями – нерозуміння того, наскільки війна Росії проти України позначилася на атмосфері у світі і на готовності і здатності вирішувати конфлікти дипломатичним шляхом. Якщо ми говоримо про тотальне протистояння «двох світів», маємо розуміти, що коли на одній з ділянок фронту такого протистояння ситуація заходить у глухий кут, зʼявляється необхідність зруйнувати баланс у іншому місці. І так – аж до глобальної війни. Або до війни, у якій кількість локальних конфліктів за напругою та наслідками буде наближатися до Третьої Світової.Вплинути на часові рамки війни з Іраном ми не можемо. Але можемо і маємо робити все можливе, щоб в умовах такого масштабного конфлікту війна Росії проти України не опинилася на периферії політичного інтересу, зацікавленості політиків і медіа. Ми маємо нагадувати про цю війну та її звʼязок з конфліктом на Близькому Сході так, як це зробив, наприклад, федеральний канцлер Німеччини Фрідріх Мерц, який підкреслив, що “російська війна проти України не менш несправедлива, ніж злочини іранського режиму, а вторгнення Москви до мирної сусідньої країни так само невиправдане, як і терористична війна, яку Тегеран веде проти Ізраїлю протягом багатьох років».Ось саме про це всім нам і варто памʼятати і говорити.Віталій Портніков.
👁 136 26-03-03 13:22
Чули вже новину?Єрмак має нову роботу. Ні, не піхотинця в окопі, не оператора дронів і не радиста при штабі. Колишній перший Завгосп – тепер голова комітету з питань захисту жертв збройної агресії при Національній асоціації адвокатів України.Комітет при НААУ – абсолютно новенький. Створений спеціально під Єрмака. Це зрозуміло кожному їжачку без жодної Баби Ванги.Нащо Єрмаку здався цей комітет? Вочевидь перший ЗЕменеджер зайнявся самовідбілом. Щоб, коли до нього знову прийдуть детективи НАБУ, грюкнути дверима та гаркнути: «Як ви посміли припертися? Я тут захищаю права жертв росії!».І з цікавого. На ZN. UA є інформація, буцімто голова НААУ Лідія Ізовітова – сортаниця Медведчува і до того ж одна з найтоксичніших осіб в правосудді.«Схоже, що у Національної асоціації адвокатів України з’явився новий штик, готовий відбивати старі правила», – пише ZN. UA.Так що, Володимире Олександровичу, часом не ваш Андрій має опосередковані зв’язки з кумом путіна?P.S Єрмак - він відьмак.Цікаво, чи допомагає в адвокатській діяльності магія вуду та вода з мерців?)
👁 197 26-03-01 14:39
28 лютого 1772 року у ревельській фортеці помер замурований заживо український митрополит Арсеній Мацієвич. Він помер не через хворобу. Він помер через принцип.Бо виступив проти імперської моделі, у якій Церква підпорядковується державній владі, обстоюючи її духовну автономію й за це заплатив свободою та життям.У миру — Олександр Мацієвич. Народився 1697 року у Володимирі-Волинському, в родині православного священника. Освіту здобув у Львові та Києві — у середовищі, де українська богословська традиція ще зберігала власне обличчя, пам’ять про Київську митрополію та її давні права.Він зробив блискучу церковну кар’єру. Став митрополитом Тобольським і всього Сибіру, згодом — Ростовським і Ярославським. Член Священного Синоду. Впливовий ієрарх імперської церкви.Але саме тут і почався його конфлікт із владою.У середині XVIII століття російська імперія активно підпорядковувала церкву державі. Після реформ Петра І патріаршество було ліквідоване, а церква фактично стала частиною державного механізму. За Катерини ІІ процес пішов ще далі — імператриця розпочала масштабну секуляризацію: монастирські землі й майно передавалися державі.Для Арсенія це було не просто адміністративне рішення.Він бачив у цьому руйнування церковної автономії та духовної незалежності.У Неділю Православ’я він виголосив проповідь, у якій засудив тих, хто «гвалтує святі Божі церкви та монастирі». Це була відкрита критика імператорської політики.Він не мовчав.І не шукав компромісу.Його заарештували. Позбавили сану. Публічно принизили. Дали зневажливе прізвисько «Андрій Враля». Спочатку заслання, а згодом — суворе ув’язнення в Ревельській фортеці (нині Таллін).Там, у кам’яній в’язниці, ізольований від світу, він провів останні роки життя. За свідченнями сучасників, його фактично замурували у казематі — без права спілкування, без публічності, без голосу.28 лютого 1772 року він помер.Арсеній Мацієвич став символом церковного спротиву державному свавіллю. Людиною, яка не погодилася прийняти мовчазне підпорядкування.Його канонізували у 2000 році. В історії він залишився як митрополит-мученик, який поставив принцип вище за кар’єру, комфорт і навіть життя.Цікаво, що він був пращуром Левка Мацієвича — одного з перших українських авіаторів початку ХХ століття. Наче нитка непокори й особистої гідності пройшла через покоління.Його історія — це не лише церковна сторінка.Це історія про те, що навіть у системі імперії можна було сказати «ні».Іноді слово важить більше, ніж життя.А мовчання — дорожче за свободу.Пам’ятаємо.
👁 133 26-02-27 14:53
ℹ️ Михайло Теліга: Тінь, що стала сильнішою за смерть. У нашій історії він часто йде через кому - "Михайло, чоловік Олени Теліги". Ми звикли до величі його дружини, поетеси та лідерки, але постать самого Михайла заслуговує на окрему папку в Архіві. Це історія про чоловіка, який не просто кохав, а обрав смерть як останній доказ своєї вірності - і жінці, і країні. Це розповідь про кубанського козака, бандуриста та сотника УНР, який міг би врятуватися, але вибрав Бабин Яр.☑️ Бандура і шабля: Козак із Кубані. Михайло народився в козацькій родині на Кубані. Він був втіленням того типу українця, якого зараз назвали б "універсальним солдатом" духу. З одного боку - професійний військовий, сотник армії УНР, який знав смак пороху. З іншого - віртуозний бандурист, учень самого Василя Ємця. Кажуть, коли Михайло брав до рук інструмент, замовкали навіть запеклі суперечки. Його бандура була не для розваги, вона була його способом зв’язку з корінням. Він був статним, спокійним і неймовірно надійним - саме тим "берегом", якого так потребувала емоційна та вибухова Олена. Їхній союз був рідкісним поєднанням двох стихій, де він став її тишею, а вона його голосом.☑️ Лютий 1942-го: Вибір, що не мав ціни. Коли у 1941 році вони разом із похідними групами ОУН прийшли до окупованого Києва, обоє розуміли, що це квиток в один бік. Олена очолила Спілку письменників, Михайло займався господарськими справами та підпіллям. Гестапо вже дихало в спину. Найдраматичніший момент стався в лютому 1942-го. Коли почалися арешти в редакції "Українського слова", у Михайла був шанс. Нацисти насамперед полювали на Олену та активних політичних діячів. Коли Гестапо прийшло за нею, Михайло не був у їхніх списках як першочергова ціль для страти. Йому пропонували піти. Але він залишився зі своєю Оленою. Він добровільно пішов у камеру, а згодом у Бабин Яр, лише щоб бути поруч із нею до останнього подиху.☑️ Чому його ім'я в Архіві? Ми занесли Михайла Телігу до нашого списку як символ абсолютної чоловічої шляхетності. Його таємниця - це таємниця "другого плану", який насправді є фундаментом. В Архіві він зафіксований не як "додаток" до відомої дружини, а як самостійний лицар українського духу. Його доля спростовує міф про те, що героїзм обов’язково має бути гучним і публічним. Іноді найбільший героїзм - це просто не піти, коли тобі відчиняють двері в’язниці, бо твоя честь і твоє кохання дорожчі за життя. Михайло Теліга довів, що кубанське козацтво і наддніпрянська інтелігентність мають спільний корінь - готовність до самопожертви без зайвих слів. Ми бережемо пам'ять про нього як про людину, чия бандура замовкла в лютому 42-го, але чий вчинок продовжує звучати як найвищий акорд вірності.⚠️ Цікавий факт: Михайло був неймовірно талановитим лісівником. Навіть в еміграції, у Чехословаччині, він здобув освіту інженера-лісівника. Друзі згадували, що він відчував ліс так само тонко, як і струни бандури - можливо, саме тому Бабин Яр став його останнім прихистком, символічно замкнувши коло його життя.Таємничий Архів
👁 137 26-02-26 02:02
Він знищив понад 500 російських окупантів менш ніж за 100 днів — без оптичного прицілу.А потім повернувся додому й прожив життя так тихо, що світ майже забув про нього.Сімо Хяюхя був невисоким фермером із фінської глибинки. Його руки краще знали плуг, ніж зброю. Сусіди знали його як мисливця, працьовиту людину, мовчазного чоловіка.Нічого легендарного.До 30 листопада 1939 року.Того дня Радянський Союз — армія російських окупантів — вторгся до Фінляндії. Пів мільйона солдатів проти значно меншої фінської армії. Перевага в техніці, ресурсах, чисельності.Але вони не врахували зиму.І тих, хто вмів у ній жити.Сімо став для них “Білою Смертю”.У повністю білому маскуванні, при -40°C, він годинами лежав у снігу. Підкладав сніг під ствол, щоб постріл не здіймав хмару пороху. Тримав сніг у роті, щоб пара від дихання не видала його позицію.І найголовніше — він не використовував оптику.Лише відкритий приціл.Бо лінза могла відблискувати.Бо оптика запотівала на морозі.Бо вона змушувала піднімати голову вище.Він довіряв очам, які десятиліттями читали ліс.За різними оцінками, за час Зимової війни він здійснив 542 підтверджених влучання — знищуючи російських окупантів, які прийшли на його землю. Менше ніж за три місяці.Радянські солдати боялися навіть назви: “Біла Смерть”. На нього полювали, бомбили ліси, створювали спецгрупи. Він став привидом.6 березня 1940 року вибухова куля розтрощила йому щелепу. Його винесли з поля бою майже мертвим.Через тиждень він отямився.А війна вже закінчилася.Фінляндія вистояла.І Сімо зробив те, що зробило його по-справжньому великим.Він просто повернувся додому.Без мемуарів.Без турів слави.Без гучних інтерв’ю.Він знову став фермером. Полював на лосів. Жив тихо до 96 років.Коли журналісти через десятиліття запитали, що він відчуває, згадавши сотні вбитих, він відповів:“Я робив те, що мав робити. І робив це якнайкраще.”Без пафосу. Без виправдань. Без самопрославлення.У світі, де всі прагнуть слави, він обрав тишу.У світі, де люди будують ідентичність навколо своїх “подвигів”, він не дозволив війні стати його єдиним визначенням.Він довів:можна бути смертельно небезпечним — і водночас глибоко скромним.можна стати легендою — і свідомо обрати звичайність.можна вигнати окупанта — і повернутися просто жити.Справжня сила — не лише в умінні воювати.А й у здатності скласти зброю, коли бій закінчився.Сімо Хяюхя (1905–2002)Фермер. Мисливець. “Біла Смерть”.Людина, яка знищувала російських окупантів, захистила свою країну — і тихо пішла жити далі.
👁 168 26-02-25 12:58
Вона попереджала про це ще сімдесят років тому: справжня небезпека не в тому, щоб змусити людей повірити в брехню. А в тому, щоб змусити їх узагалі відмовитися від істини.Ганна Арендт — німецько-американська політична філософиня. Вона пережила прихід нацизму до влади, втекла з Європи й присвятила життя тривожному питанню: як “цивілізоване” суспільство може скотитися в тоталітарний кошмар? У 1951 році вона опублікувала працю «Джерела тоталітаризму» — книгу, яка й сьогодні звучить моторошно актуально.Головна думка Арендт була такою: тоталітарні режими перемагають не тому, що переконують усіх у своїй ідеології. Вони перемагають тому, що руйнують здатність людей мислити. Крапка.В одному з найвідоміших своїх спостережень вона писала:«Ідеальний підданий тоталітарного режиму — це не переконаний нацист і не переконаний комуніст, а людина, для якої зникає різниця між фактом і вигадкою (між правдою і брехнею)».Перечитайте це.Мета — не віра.Мета — плутанина.Виснаження.Засипати людей суперечливими твердженнями, брехнею і контрбрехнею — так, щоб вони перестали намагатися зрозуміти, що є реальністю. Бо пошук правди потребує зусиль. А влада, яка прагне домінувати, часто націлюється саме на виснаження цих зусиль.Коли ви більше не розрізняєте правду і брехню, ви перестаєте розрізняти добро і зло. А тоді вами легко керувати. Не тому, що вас переконали, а тому, що ви припинили думати самостійно.Арендт зрозуміла важливу річ: тоталітаризм не лише індоктринує. Він спершу руйнує саму можливість формувати переконання. Якщо ви ні в що не вірите, нічому не довіряєте, якщо все здається маніпуляцією — ви вже не чините спротиву. Ви просто пливете за течією, притуплені, поки навколо темніє світ.У есеї «Правда і політика» (1967) вона аналізувала, як працює брехня в політиці. Проблема не лише в тому, що влада поширює неправду. Постійна брехня роз’їдає саму ідею істини. Коли кожен факт оголошується “упередженим”, коли реальність зводиться до “просто думки” — істина втрачає силу.А разом із нею слабшають і справедливість, і мораль, і людська гідність.Арендт бачила це в Німеччині 1930-х років. Нацисти не просто брехали — вони створили атмосферу, в якій брехня стала настільки повсюдною й задушливою, що звичайні люди перестали перейматися тим, що є правдою. Вони стали цинічними. Відстороненими. Притупленими. І в цьому притупленні стало можливим найгірше.Вона писала це не для того, щоб роздавати звинувачення. Вона писала як застереження:Це може статися будь-де.Це може статися з будь-ким.І часто все починається не з насильства, а з повільної ерозії нашої здатності відрізняти реальність від вигадки.Що ж робити?Арендт вірила в силу мислення. Не просто споживати інформацію, а входити в неї. Сумніватися. Рефлексувати. Розглядати різні точки зору. Відмовлятися від легких відповідей і зручних пояснень.Бо в той момент, коли ви перестаєте мислити критично — коли приймаєте наратив без запитань, навіть якщо він вам подобається чи підтверджує ваші переконання — ви вже стаєте вразливими.Тоталітаризм не завжди приходить у чоботах і з танками. Часто він приходить тихо: у формі апатії, цинізму, фрази, що повторюється як знеболювальне: “всі брешуть”, “нікому не можна довіряти”, “хто знає, що насправді правда”.Саме від цієї втоми й цієї здачі Арендт нас і застерігала.Ганна Арендт померла у 1975 році. Але її попередження залишається живим:Бережіть свою здатність мислити.Вимагайте доказів.Розрізняйте факти й думки.Не дозволяйте шуму брехні змусити вас відмовитися від правди.Бо в момент, коли вам стає байдуже, що є істинним, ви вже втратили найважливіше.Боротьба — не лише в тому, щоб вірити в “правильні” речі.А в тому, щоб ніколи не припиняти думати.
👁 135 26-02-19 12:00
Він вийшов на балкон по оплески — і вперше за 24 роки почув свист.Не один голос. Не кілька. Цілу площу.Грудень 1989-го, Бухарест. Ніколае Чаушеску звик, що натовп працює як декорація: стоїть, махає, повторює гасла. Держава роками вчила людей мовчати, боятися, дивитися в землю й не ставити запитань. І здавалось, так буде завжди.Але того дня система дала збій просто в прямому ефірі.Чаушеску говорив з балкона Центрального комітету партії, як говорив десятки разів: впевнено, з тією інтонацією, що не передбачала заперечень. Він чекав знайомого шуму схвалення. Натомість почув інше: крики. Потім — гул. І дуже швидко стало ясно: це не «помилка звуку». Це люди, які більше не хочуть грати роль.Для румунів 1980-ті були роками виснаження. Продукти — за нормами. Світло — за графіком. Опалення — як пощастить. Холодні квартири, порожні полиці, довгі черги, в яких стояли не «за вибором», а тому що інакше було нічого їсти. Над усім — нагляд і страх сказати зайве. Достатньо було необережної фрази не тій людині, і наслідки могли бути дуже серйозні.І все ж у грудні тріщина пішла по всій країні.Протести, що почалися в одному місті, швидко перекинулися на інші. У Тімішоарі люди виходили на вулиці, попри ризик. У Бухаресті страх теж почав відступати. Натовп уже не розходився за наказом. Армія — не всюди, але помітно — перестала виглядати монолітною. Те, що здавалося непорушним, раптом стало хитким.Для Чаушеску це було майже неможливо прийняти. Він намагався перекрити гул промовою, жестами, обіцянками, але площа вже жила своїм життям. Той момент, коли влада розуміє, що контроль вислизає, не виглядає як «кінець у кіно». Він виглядає як кілька хвилин розгубленості, які потім переростають у паніку.Невдовзі Чаушеску і його дружина Елена опинилися не в палаці і не в кабінеті, а в поспіхом організованій втечі. Вони залишили столицю на гелікоптері, сподіваючись, що ще можна знайти опору, відновити керування, пересидіти. Але країна вже не була тією, де накази виконують автоматично.Їхня втеча тривала недовго.За короткий час подружжя затримали й доправили на військову базу в Тирговіште. Там вони чекали вирішення своєї долі в умовах, які різко контрастували з тим, до чого вони звикли: без натовпу, без трибуни, без впевненості, що слова все виправлять.І поки за мурами бази країна ще кипіла, всередині готувалося інше: суд, який мав відбутися швидко.Ніхто не говорив про довгі процедури. Ніхто не планував місяців розглядів. Усе зводилося до одного питання: як закінчити режим — негайно.А далі був день, який пам’ятають навіть ті, хто тоді був дитиною.25 грудня 1989 року. Різдво.І саме цього дня прозвучало рішення, після якого повернення вже не існувало.Продовження в коментарі...
👁 154 26-02-18 11:11
Ви хотіли, щоб Залужний почав говорити. Залужний почав говорити. Вийшло резонансне інтерв'ю Валерія Залужного агентству Associated Press (AP), опублікованого 18 лютого 2026 року. Це перша масштабна розповідь екс - головнокомандувача про внутрішні конфлікти з політичним керівництвом країни після початку повномасштабного вторгнення. Залужний підтвердив, що у вересні 2022 року десятки співробітників СБУ прийшли з обшуками до його командного пункту. У цей момент там перебували британські офіцери, що додало ситуації особливої напруги. Формальною причиною була ухвала суду на обшук за адресою, де нібито діяв стриптиз-клуб, пов'язаний із криміналом. Залужний стверджує, що заклад закрився ще до повномаштабного вторгнення московії, а спецслужби не могли не знати, що там розташовано стратегічний військовий об'єкт. Екс-головком назвав це "актом залякування". Він повідомив, що зателефонував керівнику Офісу Президента Андрію Єрмаку і попередив: якщо рейд не припиниться, він викличе військові підкріплення до центру Києва для захисту пункту управління. За словами Залужного, тодішній очільник СБУ Василь Малюк запевняв, що не знав про операцію і пообіцяв "розібратися".Залужний охарактеризував цей епізод як критичний момент, що серйозно підірвав довіру між військовим командуванням та Банковою в період, коли єдність була життєво необхідною. Також у цьому інтерв'ю Залужний згадав про розбіжності щодо стратегії контрнаступу 2023 року та тиск політичного керівництва стосовно військових планів. Ці одкровення вже опубліковані провідними українськими медіа, зокрема Апострофом та Washington Post.Хто хотів почути і зрозуміти, той почув і зрозумів. Хто шукає привід накинути на Залужного - накине. Бережіть себе і свою зозульку.