Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Дмитро Разумков_Офіційно
Додано 14 лип 2024

Дмитро Разумков_Офіційно

@Dmytro_Razumkov_official
Кількість підписників: 10 287
Фото: 3,100
Відео: 1,200
Посилання: 204
Опис:
Офіційний канал Голови Верховної Ради України (2019-2021), народного депутата Дмитра Разумкова Facebook — https://www.facebook.com/dmytro.razumkov Instagram — https://www.instagram.com/dmytro.razumkov

👥 Кількість підписників

10 287
Середній/День:: -4
Середній/Тиждень:: +39
Середній/Місяць:: +1287

👁️ Середній перегляд на повідомлення

2 056
Середній/День:: 2,460
Середній/Тиждень:: 1,674
ERR: 19.99%

📊 Кількість повідомлень на день

1.6
Останній день: 2
Середнє за тиждень: 1.7
Середнє за день: 1.6

Історія зміни статуса

Офіційно підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

«Єбак» не допоможе. Хто компенсує витрати на пальне армії, бізнесу та всім українцям?! Багато важливих і актуальних законопроєктів у Верховній Раді продовжують ігнорувати. Зокрема, без розгляду залишаються ініціативи «Розумної Політики», що могли б стабілізувати складну ситуацію з паливом і знизити ціни на заправках.Натомість у владі не вигадали нічого розумнішого, ніж програма «Єбак», де будуть повертати від 5% до 15% за пальне, але не більше тисячі гривень на місяць. При цьому байдуже, хто учасник цієї програми – переселенець на старенькому авто чи урядовець на Мерседесі, умови однакові для всіх. Це показує, наскільки вони відірвані від реального життя людей. А паралельно влада забуває сказати, що саме її рішення призвели до такої ситуації на ринку палива. Від 30% до 47% ціни на стелах АЗС — це податки, які забирає держава. Ще з 2023 року ми з командою «Розумної Політики» та навіть багато депутатів з монобільшості попереджали, що підвищення ПДВ з 7% до 20% і акцизів на пальне вдарить по економіці. А введення обов’язкового авансового платежу призвело до закриття невеликих АЗС на прифронтових територіях, що ускладнило життя насамперед військовим.Саме Збройні Сили України залишаються ключовим споживачем палива, і купують його за повною ціною. Збільшення витрат на це у бюджеті не передбачено. Якщо грошей вистачає, то чому влада знову планує підвищувати податки? Особливо перед літом, коли енергоблоки підуть на ремонт, а бізнес знову перейде на генератори, де паливо коштуватиме вже не 60 грн, а 100 грн за літр. Хто компенсує ці витрати армії і бізнесу? Ті, хто приймав рішення, які підняли ціну на пальне чи хто проводив перемовини з МВФ про підвищення податків?!
Нова відповідальність для ТЦК‼️ Штраф 170 тисяч грн за незаконний розшук жінок та внесення їх до бази «ухилянтів»! Останнім часом виникає все більше випадків, коли жінки раптом дізнаються, що перебувають у розшуку ТЦК, внесені до бази «ухилянтів» і ще й мають сплатити штраф – 17 000 гривень! При цьому вони ніколи не служили, не стояли на військовому обліку і не мають військово-облікової спеціальності. Тобто юридичних підстав для цього – жодних.Здавалося б, у нормальній системі все мало б працювати просто: якщо сталася помилка — її визнають, вибачаються і видаляють людину з бази. А той, хто допустив таке рішення, несе відповідальність. Але замість цього людям говорять, що «немає такого механізму». І жінки, які опинилися в такій ситуації, змушені через суд відновлювати справедливіть і доводити очевидні речі – що вони не є «ухилянтками».Нагадаю: сьогодні мобілізація жінок можлива лише у двох випадках – якщо жінка сама подала заяву на службу або якщо вона має військово-облікову спеціальність. В усіх інших випадках мобілізація жінок заборонена законом. Раніше влада вже намагалася протягнути в законодавстві лазівку щодо мобілізації жінок. Наша команда це виявила, і тоді вдалося це зупинити. А тепер влада вирішила діяти без закону?!Щоб зупинити цей абсурд, ми ініціюємо законопроєкт. Він передбачатиме важливі норми. Перше – якщо жінка не має військово-облікової спеціальності, не перебувала на обліку і не служила, але потрапила до реєстру, вона подає заяву, і її автоматично мають звідти видалити. Без штрафів, бюрократії і необхідності доводити очевидні речі.Друге – відповідальність для винних. Ми пропонуємо запровадити штраф у розмірі 170 тисяч гривень для посадових осіб, які незаконно вносять жінок до таких баз.Поки немає відповідальності – будуть з’являтися нові «помилки», за якими стоять великі проблеми, що створюють людям штучно!
Депутати мають бути ближче до фронту — але без популізму і руйнування державності! Команда «Розумної Політики» ще два роки тому запропонувала чіткий і справедливий механізм: кожен народний депутат віком до 60 років (жінки — добровільно) має проходити місяць у відрядженні в зоні бойових дій без додаткових виплат і виконувати завдання відповідно до своєї військово-облікової спеціальності. Одночасно у такому відрядженні можуть перебувати до 30 парламентарів, щоб не паралізувати роботу Ради.Це відповідальність, а не шоу, бо депутати зможуть долучитися до оборони держави, а Верховна Рада при цьому не зупиниться і продовжить працювати.Але замість відповідальності ми чуємо: «голосуйте або йдіть на фронт». Такі заяви можуть виглядати ефектно і навіть подобатися на фоні низької довіри до депутатів. Але по суті це — популізм, який не вирішує проблему, а створює нові ризики.Бо Парламент — це не просто будівля, де збираються депутати. Це інституція, де ухвалюються рішення, від яких залежить функціонування держави: фінансування армії, зміни до бюджету, ратифікація міжнародних угод, підтримка медицини, освіти, соціальні питання. Так само завдяки Верховній Раді були виявлені і зупинені ряд небезпечних і шкідливих ініціатив, такі як мобілізація жінок і молоді з 18 років, чергове підвищення податків.Тому «відправити депутатів на фронт» означає паралізувати роботу держави в той момент, коли вона має працювати максимально ефективно. А в наших реаліях така це ще й може перетворитися на інструмент покарання незручних депутатів — передусім опозиції, щоб інші «правильно голосували». Саме так руйнуються демократичні інституції. Україна має бути сильною і на фронті, і в Парламенті. І тут потрібен не популізм, а здоровий глузд і відповідальність!
Взяв участь у фаховій дискусії «Ціна пального та конкуренція: як податкова політика змінює паливний ринок України».Не всі проблеми, що сьогодні, як снігова куля, наростають на паливному ринку, є наслідком подій на Близькому Сході. Значна частина є результатом рішень 2024 року, коли держава повернула 20% ПДВ підвищила акцизи на пальне, які були знижені на початку повномасштабної війни. А ще – запровадила авансові внески за торгівлю пальним. Таким чином, за оцінками експертів, мінімум 40% ціни, яку ми бачимо на стелі – це те, що забирає держава у вигляді податків. Ще до нинішньої кризи ми пропонували скасувати авансові платежі для автозаправних станцій. Відповідну ініціативу «Розумна Політика» зареєструвала у законопроєктах №12429-1 і №15012. Цю пропозицію ми привезли з фронту. На Куп’янському напрямку військові прямо говорили, що заправитися стає великою проблемою. АЗС у прифронтових районах закриваються, бо не витримують фінансового навантаження. У результаті військові змушені витрачати більше часу і того ж пального на дорогу до заправок. Страждають і цивільні та бізнес, які продовжують працювати на прифронтових територіях.Авансові платежі в цій ситуації – це надмірний і несправедливий тиск. Великі мережі ще можуть його витримати, а малі – ні. І коли невеликі заправки закриваються, ринок ще більше розбалансовується.Замість реального механізму, який би дозволив зменшити витрати для людей і для бізнесу, влада пропонує чергову “універсальну відповідь” — кешбек на паливо.Цей інструмент не вирішує проблему і не враховує реальні потреби: для бізнесу і ФОПів ці обсяги — мізер, які не впливають на діяльність. Немає адресності: однаково отримають і ті, хто завдяки авто заробляє копійку на життя, і ті, хто їздить на люксових машинах.Окреме питання — чи витримає це бюджет. Уряд закладає близько 3 млрд грн, тоді як експерти оцінюють реальну потребу в 7–9 млрд грн. При тому, що така програма стимулює споживання. У той час як у більшості країн під час криз навпаки — зменшують попит і стабілізують ринок.Саме тому сьогодні потрібні не тимчасові популістичні рішення, а системні кроки. Бо від ситуації на паливному ринку залежить значно більше, ніж здається на перший погляд. Це не просто ціни на заправках, а питання економічної стійкості і обороноздатності країни!
Транзит російської нафти: зупиняли, щоб потім відновити? «Дружба» на якій заробляє ворог  Якщо українська влада не здатна відстояти власну позицію, не варто й починати. Саме так виглядає історія з нафтопроводом «Дружба», на якому держава-агресор заробляє, постачаючи нафту до Угорщини та Словаччини. Спочатку у влади була позиція, що він зупинений через пошкодження внаслідок обстрілів. Але якщо це дійсно так, то виникає питання: чому до об’єкта не допустили представників Єврокомісії, щоб вони самі переконалися і зафіксували, що це наслідок дій росії? Це був би зрозумілий аргумент для всіх партнерів. А тепер, після публічної жорсткої позиції наша влада раптом погодилася взяти грошей для відновлення нафтопроводу, щоб знову відкрити транзит російської нафти для Угорщини та Словаччини.  Що цей крок дасть Україні? Він не розблокує фінансову допомогу від Євросоюзу в 90 млрд євро – максимум, лише наблизить нас до цього. Це не пришвидшить вступ України до ЄС. Самі європейські партнери говорять про перспективу в 10–20 років. Натомість відкриття транзиту — це, по суті, відновлення доходів росії від нафти. Що означає ще більше фінансування ворожої армії, яка щодня вбиває українців і руйнує нашу країну.  Поки українські військові стримують ворога на фронті, окремі рішення нашої ж влади можуть напряму посилювати цього ворога фінансово!
Замість боротьби з податковими махінаціями влада атакує малий бізнес! Останнім часом дедалі частіше звучить теза про необхідність «боротьби зі схемами» з використанням ФОПів. Але важливо не підміняти поняття. Бо під цим гаслом влада системно рухається в бік посилення податкового тиску на малий бізнес.Частина великого бізнесу справді використовує ФОПів для мінімізації податків. Така лазівка існує і нею користуються. І це не секрет ні для податкової, ні для уряду.Але замість того, щоб закрити цю можливість для великого бізнесу, не чіпаючи саму систему ФОПів, які й так ледве виживають, влада пішла шляхом знищення малих і середніх підприємців.А це мільйони людей, які не пішли до держави просити допомогу по безробіттю, а працюють, створюють робочі місця, платять податки, з яких фінансуються Збройні Сили України, зарплати вчителів і лікарів, пенсії і соцвиплати. Тому не можна руйнувати ФОПів як систему! Щоб побороти податкові зловживання великих мереж, не потрібно вигадувати складні механізми. Достатньо змін до законодавства, які зроблять такі схеми просто неможливими. Тоді залишаться реальні підприємці, які працюють і створюють робочі місця. І залишиться великий бізнес, який працює чесно і в білу.А головне — будуть рівні правила для всіх.
Кешбек замість рішень. Влада знову лікує кризу популізмом❗️Після «Вовиних тисяч», національних кешбеків і десятків інших популістичних ініціатив уряд запускає ще одну програму – кешбек на паливо. Ми вже звикли, що влада діє так, коли немає стратегії вирішення проблеми. Навколо цього виникає багато логічних питань, які я поставив під час Години запитань до уряду. Скільки грошей на це закладено? Звідки вони візьмуться, якщо в бюджеті на 2026 рік такої програми не було? Чому кешбек передбачений для споживачів, але жодної підтримки для бізнесу немає? Як будуть виживати аграрії під час посівної в умовах рекордного здорожчання палива і як наслідок – собівартості врожаю? Як буде забезпечуватись армія, яка є найбільшим споживачем пального? Уряд обіцяє, що армія і аграрії будуть забезпечені пальним. Будемо уважно стежити, щоб ці слова не залишилися просто обіцянками.Водночас Кабмін прогнозує, що запасів палива в країні вистачить на 3–6 тижнів. А далі – «будемо дивитися по ситуації».Тобто, фактично, довгострокового бачення просто немає. Замість системних рішень і чіткої стратегії знову з’являються короткі популістичні ініціативи, які більше схожі на спробу підтримати рейтинги, ніж вирішити проблему!
Паливо рекордно дорожчає, а влада просто спостерігає! Ціна на дизель вже досягає 80 гривень. І це, на жаль, ще не кінець. Українці щодня бачать як ростуть цифри на стелах заправок, а влада за понад тиждень не зробила нічого, щоб врегулювати ситуацію і пояснити, чого очікувати далі. Але в дійсності проблема масштабна. Зараз іде посівна. І кожна гривня в ціні на паливо — це колосальне зростання собівартості майбутнього врожаю.Є й інший важливий аспект. Найбільший споживач палива сьогодні — це Збройні Сили України. Коли у 2023 і 2024 роках ми говорили: не піднімайте акцизи, не повертайте ПДВ на паливо — нас переконували, що це «жодним чином не вплине». А зараз виникає питання: чи закладені в бюджеті кошти, щоб армія була забезпечена пальним? Чи знову почуємо знайоме: грошей немає, але потрібно підвищувати податки для малого і середнього бізнесу? Якраз учора Парламент, на щастя, не дав закласти першу міну під остаточне знищення ФОПів – провалив законопроєкт про підвищення податків.Але саме цей малий і середній бізнес усю зиму працював на паливних генераторах. І сьогодні він так само дивиться на ціни на заправках і не розуміє, що буде завтра.Тому виникають прості питання до уряду: чому досі не зібрали нараду з паливними компаніями і не обговорили граничну маржу? Що буде з авансовими податковими платежами, які вимивають у компаній кошти?І що з паливними сховищами, які росіяни системно знищували? Вони були «захищені» так само, як Трипільська ТЕС, яку зрештою зруйнували на 100%? Бо якщо немає сховищ — немає запасів палива ні для людей, ні для армії!
‼️Влада втратила шанс на реструктуризацію боргів — країна може отримати майже трильйон дефіциту Дефіцит бюджету росте щороку. У 2024-му, коли він перевищив 600 мільярдів гривень, «Розумна Політика» била на сполох. У 2025-му ми прогнозували дефіцит у 800 мільярдів — отримали 830 мільярдів. Цьогоріч він може сягнути фантастичного 1 трильйону гривень. Чи можна це швидко полагодити? Ні, бо на проблему роками не звертали уваги. І тепер, коли війна на Близькому Сході підняла глобальні ціни на пальне, ситуація для нас стає ще важчою. Бо найбільші його споживачі в Україні — армія та аграрії, особливо зараз, напередодні посівної. Не кажу про пересічних громадян, які платитимуть дорожче за всі товари і послуги, бо здорожчає і виробництво, і логістика. Влада зобовʼязана була провести реструктуризацію боргів у 2022 році. Коли ситуація на міжнародних ринках, ставлення і довіра партнерів до України дозволяли це зробити. Але час згаяно. Зараз антикризові менеджери від влади уповають на допомогу МВФ, але замовчують головне — усі ці кошти підуть на обслуговування наявного боргу перед тим же МВФ. Навіть не на погашення. На обслуговування боргу у 2022-2025 роках Україна витратила 1,3+ трлн грн. Для розуміння, це як весь наш держбюджет зразку 2021 року. Щоб віддати усі державні запозичення, кожен громадянин України мав би сплатити 8,2 тисячі доларів.
«Дозвіл» бізнесу мати власну ППО. Влада знову перекладає відповідальність. Якщо тепер бізнес, у тому числі представники критичних галузей, самостійно має закривати над собою небо, було б справедливо звільнити його бодай частково від сплати податків, що йдуть на нацбезпеку. Але ні, тепер йому треба ще й збирати вогневі групи, навчати їх, купувати собі РЕБи і ППО. Нагадаю, із початком великої війни бізнес сплачує більше податків, аніж до. Саме бізнес і прості громадяни разом з армією зупиняли ворога на початку повномасштабного вторгнення, коли Уряд Шмигаля майже у повному складі втік на захід України. Український бізнес давно усе довів і свій борг перед державою виконує в повній мірі. Влада натомість жодного зобовʼязання не виконала. Не стримала обіцянку зменшити податки на період війни і рік після неї. Навпаки, загнала бізнес за Можай — підняттям податків, тиском з боку правоохоронних органів, збільшенням вартості пального, провальною мобілізацією і бронюванням, яке позбавило бізнес робочих рук. До речі, суспільство так і не отримало відповіді, куди Кубраков і компанія поділи мільярди, які мали захистити критичну інфраструктуру цієї зими? Виходить, оскільки чиновники не впорались, хай робить бізнес? Він то зробить, але питання — нащо нам в такому випадку ви?