Fuente
Ветеринарний канал «Пес і Кіт» - територія турботи про здоров‘я улюбленців | Чому у собак та котів не буває інфаркту?У собак та котів відсоток серц...
381 Vistas/Alcance
2023-10-22 15:22
Mensaje №510
Чому у собак та котів не буває інфаркту?У собак та котів відсоток серцево-судинних захворювань, на відміну від людини, відносно невеликий.У людини ці хвороби впевнено займають лідируючі позиції у всьому світі, особливо в благополучних країнах, де немає проблем з нестачею їжі, а є проблеми стресу, малорухливого способу життя та переїдання.На щастя, коти і собаки набагато менш схильні до цих захворювань. За статистикою кардіологічними хворобами страждають близько 5-10% вихованців.Чому так🧐?🔹У собак і кішок інший тип обміну жирів і вони не схильні до підвищення холестерину та формування бляшок холестерину. Холестерин у них найчастіше підвищується при деяких гормональних захворюваннях (наприклад, гіпотиреозі).🔸Відмінності є також у кровопостачанні в самому серці - у тварин більш розгалужена мережа судин, які живлять сам міокард (серцевий м'яз). Легше утворюються обхідні шляхи у разі пошкодження судини. Тобто, у них практично не зустрічається така проблема як ішемія, інфаркт. А якщо виникають, то скоріше компенсуються.👉Більшість хвороб серця собак і кішок мають генетичну породну схильність.До інших причин належать:✔️ Вроджені вади✔️ Аритмії✔️ Набуті захворювання вдруге іншої патології✔️ Пухлини серця✔️ Дирофіляріоз - гельмінти, що живуть у судинах та серці.#Кіт #Собака