Fuente
Підпілля1877 | Underground1877 | Що ж, МС Пєтя видав новий шедевральний твір, а саме Реп кліп. Одразу х...
155 Vistas/Alcance
2025-04-19 21:23
Mensaje №3375
Що ж, МС Пєтя видав новий шедевральний твір, а саме Реп кліп. Одразу хочеться відзначити якість данного відео, воно балансує між професійною голівудською зйомкою та звичним андеграундним кліпом знятим на айфон, автор немов поміж двух світів, якість та халтура, концепт та хаос, професійність та дитячі ігри, добро та зло. Що цікаво це ж можна екстраполювати на звук, якісний студійний запис в якому неймовірні прості рядки тексту. Всі слова сказані Пєтєю прості як і здавалося б сам автор, але лише після сотень років формування української мови вони знайшли форму саме що в цьому конкретному оригінальному творі. А що про текст? Невже він такий простий? А от тут стає цікавіше!Я не буду звертатися до очевидної гри слів "Рома фак ти", це пил в очі який кидає нам репер, мозок за нього ціпляється і відмовляєтсья відпускати, неначе ілюзія в якій мим можливо всі знаходимося, і як тільки ми подивимося за неї і звернемо увагу на інший текст - нам відкриється реальність."Ти як цегла у землі не спав", МС Пєтя починає з важкої артилерії, він неначе Заратустра який звертається до натовпу і кричить що "Людина - це канат між твариною та надлюдиною". Ви всі цегла, що не спала у землі, які амбіції цегли? Яка ціль цегли? Цегла - це верблюд якому добре якщо повід не смикають і ведуть повільно, люди задають сенс цеглі, не сама цегла, і єдиний шлях цегли - заснути нарешті у землі, забути про можливості. "Рома" - це людство, а Автор хоче його врятувати."Ти як народився я вже легендою став" - В цій фразі МС Пєтя явно додає крихту гумору та тролінгу, бо він не просто легенда, а в контексті всього людства - він фольклор. Це виклик людству, сказати що ти легенда і дивитися як політики підіймаються аби втрутитися, люди хочуть сперечатися з цим, але вони не можуть так само як не можуть ходити по хмарам. "Де твій лазер Рома, давай по факту" - ну тут все просто, Автор просто знущається з людства яке вірить в прогрес, не певен що треба пояснювати. Прогресу - не існує. "Факт перший - я легенда, факт другий - ти не легенда". Здавалося б що тема легендарності давно закрита, але ту ми стикаємося з протистоянням легендарності МС Пєті і людства. Автор знає що він вище за будь-які легенди та міфи, тому до чого це? Оскільки "Рома" не може бути легендоб по визначенню, а Мєтя вищий за будь-які легенди - це розкриття питання можливостей які просто дані з моменту створення законів природи. Є багато речей які людство не зможе зрозуміти ніколи, просто усвідомити ці речі неможливо для людського мозку, коли ж Репер відкрито заявляє що все що люди можуть усвідомити - для нього пил, це просто не варте його. Немов Валар, чи сам Еру Ілуватар він спостерігає, має план, може втрутитися, але це всього лиш невелика частина істини. Проте якщо він Валар.... Де ж його Маяри?"Факт третій - у мене очі, Факт четвертий - ти тамагочі". Після цих рядків стало страшно, бо тут відчувається гнів, він прям каже про те що він істино той хто бачить, а "Рома" - лише іграшка. Люди живуть, вмирають, і це продовжуватиметься, а Автор бачить щось, але не каже нам що це, чому він вирішив сказати це в лоб? Що викликало такий гнів....?"Я тебе по факту "Рома" вже роз'їбав", гнів стих так само неочікувано як прийшов, можливо третій і четвертий факти і були послання людства, та як неможливо стати надлюдиною - так і ми можемо сподіватися що лише наші діти та онуки зможуть розшифрувати істинний сенс. Ключ десь в пісні, та я не бачу.....Що до "Врум Врум", радійте що це всього лише натяк на сили природи які можливо слухаються Автора, його б воля то замість цих звуків були б розкати грому, останні на цій планеті.....Що ви думаєте про цю роботу? чи згодні ви з моїм аналізом? чи може ви знайшли той самий ключ?