Fuente
Socialism! | Цікава тема – розрив між економічним зростанням та зайнятістю в епоху ...
30 Vistas/Alcance
2026-02-21 19:35
Mensaje №167
Цікава тема – розрив між економічним зростанням та зайнятістю в епоху AI. Ще не так давно вважалося, що економічне зростання збільшує зайнятість. Але тепер це вже не аксіома.У США – зростання економіки на 2,7% за підсумками 2025 року. Однак зайнятість при цьому практично не зросла. Щось подібне в новітній історії вже було – сумно відоме «відновлення без створення робочих місць» початку 2000-х років, яке послідувало за крахом доткомів і наступним обвалом IT-бульбашки.Однак є одна суттєва різниця між тим часом і сьогоднішнім днем, яка робить нинішнє розходження ще більш незвичайним: епізод 2000-х років почався з рецесії. Цього разу «бум без створення робочих місць» відбувається без рецесії. Це перший подібний випадок у повоєнну епоху.Ймовірно, нам усім доведеться звикати до нового постулату: тотальне впровадження AI, автоматизація та роботизація, що призводять до високих темпів зростання, більше не створюють нових робочих місць. Швидше – навіть скорочують робочі місця. Незважаючи на те, що вони ж і створюють нові робочі місця. Але все ж створюють – набагато менше, ніж знищують.Уряди багатьох країн тепер стоятимуть перед дилемою: нам потрібне економічне зростання або соціальна стабільність, тобто створення нових робочих місць та низький рівень безробіття. Компромісом може стати створення урядом все більшого числа робочих місць у держсекторі, щоб чимось займати робочу силу, що виявилася зайвою.