Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - UkrDiaspora
Añadido 14 jul. 2024

UkrDiaspora

@ukrdiaspora
Número de suscriptores: 13 372
Fotos: 2,360
Videos: 5
Enlaces: 290
Descripción:
Історія, культура, політика, люди - все про українську діаспору.
Fuente

UkrDiaspora | Публікація Сергія Навроцького: Сьогодні 113 річниця створення Холмсько...

Logotipo de la comunidad de telegram - UkrDiaspora UkrDiaspora @ukrdiaspora
5 330 Vistas/Alcance 2025-07-06 15:23 Mensaje №2219
Публікація Сергія Навроцького: Сьогодні 113 річниця створення Холмської губернії. За законом "Об образовании из восточных частей Люблинской и Седлецкой губерний особой Холмской губернии, с изъятием её из управления варшавского генерал-губернатора". Вважають, що ініціатором цього проекту був холмський і люблінський єпископ Євлогій (Георгієвський). Одночасно в російській пресі була розгорнута кампанія за виокремлення Холмщини та Підляшшя (Забузької Русі) із Царства Польського. У тодішній польській публіцистиці виділення Х.г. було оцінено як "четвертий поділ Польщі". Населення налічувало 703 тис. осіб, з яких 52% були українцями. У серпні—вересні 1915 р. була окупована німецькими й австро-угорськими військами. Бл. 120 тис. українців росіяни примусово евакуювали до інших регіонів Росії. За умовами Брестського договору Холмщина і Підляшшя мали відійти Україні. Це викликало потужний польський супротив, українська адміністрація поширилася лише на північні повіти. У листопаді 1918 р. поляки окупували цю територію.