Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Подорожуючи Україною
Añadido 14 jul. 2024

Подорожуючи Україною

@ukrainiantraveler
Número de suscriptores: 3 296
Fotos: 862
Videos: 6
Enlaces: 171
Descripción:
Цей канал — мій блог про місця, які я особисто відвідав і раджу вам 😉 Співпраця @Ihorrrrr
Fuente

Подорожуючи Україною | Гніздичів ✨ Містечко-диво. І не лише через свою красу і унікальну буді...

Logotipo de la comunidad de telegram - Подорожуючи Україною Подорожуючи Україною @ukrainiantraveler
850 Vistas/Alcance 2026-04-13 06:49 Mensaje №1604
Гніздичів Містечко-диво. І не лише через свою красу і унікальну будівлю, про яку розкажу пізніше. Все почалось з історії-легенди про те, як власниця сусіднього села, повертаючись через цю місцевість, побачила на одному з дубів образ Божої Матері. За переказами, перед образом зупинилися і впали на коліна і чотири коні, які везли панську карету, і вирушили в дорогу лише після того, як пані вийшла з карети і помолилася. Чутки про це диво ширились, і от звідси вже починається життя храму, який ми можемо побачити тут сьогодні. 🗓 У 1680 році Тереза Виговська збудувала дерев'яну капличку, куди з дозволу Львівського архієпископа Констанція Липського помістила ікону. 26 травня 1755 року образ за рішенням спеціальної церковної комісії було проголошено чудотворним. ✝️ Почалось паломництво і відповідно росли фінансові можливості для побудови кращого храму. 30 серпня 1894 року завершилось будівництво вже нового костелу. 15 серпня 1912 року відбулась коронація ікони Чудотворної ікони Матері Божої Кохавинської папськими золотими коронами. З 1931 року храмом опікувалися отці єзуїти. Вони якраз і встигли вивезти чудотворний образ до польського міста Глевіце напередодні «совєтської» окупації, де він знаходиться донині. 😩 За «совєтів» у костелі влаштували сховище льону, а згодом — інтернат для дітей з вадами розумової діяльності. ☺️ На щастя, варвари залишили ці землі і зараз тут діє монастир святого Ґерарда і навіть з Польщі повернули Чудотворну ікону Матері Божої Кохавинської. Копію, щоправда.