‼️ 75-й обмін полоненими: додому повертаються 186 українців Сьогодні відбувся черговий, 75-й обмін полоненими. У результаті перемовного процесу, Координаційним штабом за дорученням Президента України, з російської неволі звільнено 185 українських військовослужбовців. Окремо також вдалося повернути на Батьківщину одного цивільного українця, якого росіяни утримували в неволі з 2022 року. Додому повернулися військовослужбовці ЗСУ, зокрема представники Військово-Морських Сил, Сухопутних військ, ДШВ, ТрО, ССО, ВСП а також бійці Національної гвардії України та Державної прикордонної служби. ▶ Більша половина визволених сьогодні Захисників потрапила в полон у 2022-му році, частина з них - під час оборони Маріуполя. Серед звільнених є учасник унікальної вертолітної операції - повітряного мосту до Азовсталі . Загалом на Батьківщину повертаються українці, що воювали на Донецькому, Луганському, Харківському, Херсонському, Запорізькому, Сумському, Київському, а також на Курському напрямку. Вік наймолодшого звільненого - 26 років, найстаршому виповнилося - 62 роки. Серед звільнених сьогодні Захисників є два офіцери. 🤝Висловлюємо вдячність Сполученим Штатам Америки та Об’єднаним Арабським Еміратам за сприяння в організації обміну та поверненні додому українців. Усі звільнені пройдуть медичний огляд, отримають лікування, будуть забезпечені необхідними речами на перший час, отримають належні виплати, пройдуть реабілітацію та реінтеграцію до суспільства після тривалої ізоляції у російській неволі. Дякуємо також усім дотичним державним структурам та організаціям за скоординовані зусилля, спрямовані на визволення наших громадян.Координаційний штаб продовжує роботу з пошуку, документування та повернення кожного, хто перебуває в російській неволі.🇺🇦Слава Україні!
Давайте я трошки крапки над і розставлю для тих хто збентежений закупівлями у Ашані, який не вийшов з ринку рфДавайте так, які є альтернативи Ашану?МетроФоззіНу і з мережами, які претендують на "опт" на цьому в принципі то всеЧому закуповуємось не там?Пардон, фоззі, існує аж півтора штуки в Києві. Ми то зазвичай закуповуємось на Почайній, але далеко не завжди це так. Можете протрекати по чеках. Банально тому що іноді є сенс закупитись ближче до локаціїЦе разЯкщо ви попросите нарізати ковбасу, або сир в фоззі - ви дуже швидко дізнаєтесь куди вам треба пітиЦе дваДа, ми катались каруселями між Ашаном і Метро, або Ашаном і Фоззі минулого року, але пардон, це по-перше максимально незручно, по-друге займає дофіга часуМетро:Оптова знижка - во 👍Кількість товару - во 👍Кількість магазинів по Києву - пойдьотАле проблема підготувати до роботи на кухні частину продуктів, які ми купляємо - лишається актуальноюНу і метро кстать теж не вийшли з ринку рф 🤡Що маємо в сухому залишку?СільпоУльтра/МегамаркетНовусetc.Yes, but...ми ж всі разом офігєєм з вартості закупки. Якщо через Ашан на 10 тисяч можна таку тухленьку закупку зробити по бідному, якої вистачить дай боже щоби на півдня роботи на якийсь малій локації, то в умовному Новусі ця закупка буде коштувати уже під 15+ тисячОтже, мораль сієї басні якаКрім ура-патріотизму не забувайте трошки про прагматичну сторону питанняНу і якщо ви готові пару годин без зупинки фігарить слайсером продукти, замість того щоб привезти їх на локацію вже нарізаними - дайте знати. Візьмемо вас з собою і закупимось в фоззі. У волонтерів з якими ми працюємо слайсер є, вільних рук нема
От не хочу ворочити, але настрій на поїздці на прильот був такий, що відкрили весняно-літній сезон таких конвоївНе хотілося б, але вайб такий, що будем пахати цього літа 🥲В будь-якому разі, НАПОЛЕГЛИВО і ПЕРЕКОНЛИВО заклінаю васЯкщо ви не волонтер, і ваша мета - просто причалапать, позівати, поторгувать таблом, подивитись на прильот:НЕ ПРИХОДЬТЕ ТУДИ В ПЕРШІ 2-3 ДОБИ, АБО ПОКИ ДСНС І ВОЛОНТЕРИ НЕ ЗАКІНЧАТЬ СВОЮ РОБОТУНЕ ПРИХОДЬТЕ - значить утримайтесь від відвідування"Утримайтесь від відвідування" - значить приземлив жопу у себе вдома і якщо дуже не йметься задовільнити свою цікавість:а) ідеш туди щось робити на волонтерських засадахб) ідеш служити в ДСНСв) ідеш просто подивитись і постояти після того як всі роботи завершеніЯ просто горю вже з людей. Ситуація минулого року - ми стоїмо коло наметів ЧХ і Поліції в 10 метрах від складеного під'їзду, поряд стоять ноші, на яких продовжують виносити людей, яких знаходять під завалами. І в цих людей температура вже ну, не 36.6Ну а 10 метрів подалі, за огороджувальною стрічкою стоїть мамочка з дівчинкою із самокатікомМАРІНА НУ 🤬🤬🤬🤬🤬По-перше ви заважаєте рухатись і таким дурачкам як ми які від доброти душевної щось кудись возятьПо-друге і важкій техніці, а якщо вона працює трошки оперативніше - більше шансів що в людини, яку витягнуть з завалів температура тіла буде все ж таки 36.6Пасіба за увагу
‼️Передвеликодній обмін: 182 українці звільнено з полону Сьогодні, напередодні світлого свята Великодня, відбувся 72-й обмін полоненими. У результаті перемовного процесу, Координаційним штабом за дорученням Президента України, з російської неволі повернуто 175 військовослужбовців та 7 цивільних громадян України. ➡️ Особливість сьогоднішнього обміну в тому, що практично усі звільнені бранці - як військові, так і цивільні - утримувалися в полоні з 2022 року. Ще одна приємна новина - вдалося визволити 25 офіцерів, яких раніше російська сторона категорично відмовлялася обмінювати. Більша половина визволених сьогодні Захисників потрапила в полон під час оборони Маріуполя. Додому також повертаються декілька військовослужбовців Національної Гвардії, поневолених під час окупації ЧАЕС у перші дні повномасштабного вторгнення. Вік наймолодшого звільненого - 22 роки, найстаршому виповнилося - 63 роки. Загалом серед звільнених сьогодні військових - представники Військово-Морських Сил, Сухопутних військ, ТрО, ДШВ, ВСП, Повітряних Сил, СБС, а також Національної гвардії України та Державної прикордонної служби. Також на рідну землю сьогодні повернулися 7 цивільних громадян України, які були поневолені російськими окупаційними військами ще у 2022 році. 🤝Висловлюємо вдячність Сполученим Штатам Америки та Об’єднаним Арабським Еміратам за сприяння в організації обміну та поверненні додому цивільних та військових українців. ☝️Усі звільнені з полону пройдуть медичний огляд, отримають лікування, будуть забезпечені всім необхідним на перший час, отримають належні виплати та пройдуть реабілітацію та реінтеграцію до суспільства після тривалої ізоляції у російській неволі. Дякуємо також усім дотичним структурам і організаціям за скоординовані зусилля, спрямовані на визволення наших громадян.Координаційний штаб продовжує роботу з пошуку, документування та повернення кожного, хто перебуває в російській неволі. 🇺🇦Слава Україні!
Пані та панове!Поточний збір буде мігровано на Конверт Приватбанку5168752156323472https://www.privat24.ua/send/j0b75Зібрана наразі сума коштів, в розмірі трохи більше 28 тисяч гривень, буде знята з банки Моно та використана за цільовим призначенням. Цільова сума коштів на Конверті, в той момент буде відповідно зменшенаГуманітарна банка, та банка, на яку ви дякували нам впродовж майже трьох років за інформування - будуть також розбиті, кошти будуть використані за цільовим призначеннямМи припиняємо організацію зборів за допомогою Моно, і мої рахунки в цьому банку будуть закриті після того як зібрані на благодійність кошти будуть використаніДякую за розуміння. Моно, дякую за співпрацю. За Дубілета було кращеГромадянин України залишається громадянином України, незалежно від того, прапор Словаччини чи рашколяндії висить в нього за спиною. І займатися ним в другому випадку мають відповідні спецслужби, а не публічний суд ЛінчаКомерційний банк залишається комерційним банком, незалежно від того, хто є його клієнтом. І повинен діяти в правовому полі законодавства України
На жаль, маємо ще одну болючу втрату для нашої авіаційної родини та всієї країни➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖Сьогодні вдень, 9 березня 2026 року, на Східному напрямку, в умовах значної переваги повітряного противника та потужної протидії ворожих систем протиповітряної оборони, загинув полковник Олександр Довгач – командир 39-ї бригади тактичної авіації, Герой України. Він вкотре виконав бойове завдання, на жаль, ціною власного життя...Олександр Довгач був не просто командиром. Він був справжнім лідером і бойовим льотчиком. Із перших днів повномасштабного вторгнення бригада під його командуванням завдавала ворогу точних і болючих ударів.Він здійснив сотні бойових вильотів, уражаючи пункти управління, техніку, засоби зв’язку ворога. Неодноразово забезпечував прикриття ударної та бомбардувальної авіації, знищував ворожі дрони та ракети. Він бився за Київщину, Харківщину, Херсонщину, острів Зміїний.Першим ішов у бій, брав на себе найризикованіші завдання та надихав своїх підлеглих на сміливі й рішучі дії.Обставини встановлюються.Висловлюємо глибокі співчуття рідним і близьким...Честь Герою!
ЗБІР НА МІКРОАВТОБУС ДЛЯ 96-Ї ЗЕНІТНОЇ РАКЕТНОЇ КИЇВСЬКОЇ БРИГАДИДрузі, відкриваємо терміновий збір на надійний мікроавтобус для хлопців із 96-ї зенітної ракетної Київської бригади, які щодня закривають небо над нашими головами та б’ють російські ракети й «шахеди».Цей автомобіль потрібен саме для оперативних задач підрозділу ППО:- швидке переміщення розрахунків- доставка обладнання до позицій- евакуація поранених (якщо доведеться)- маневр у зоні відповідальності бригадиЦе не просто «тачка», це реальна допомога тим, хто робить так, щоб крилаті ракети не долітали до наших міст.Ціль збору: 420 000 грнКожна ваша гривня — це кілометри, які наші зенітники проїдуть швидше, це врятовані життя мирних людей, це ще одна збита ворожа ціль.Реквізити для донатуНа АВТО🎯Ціль: 420 000.00 ₴🔗Посилання на банкуhttps://send.monobank.ua/jar/76gZ1JLDW4💳Номер картки банки4874 1000 2042 1304Найбільші 4 донати — приз! Хто буде закидувати великі суми, в коментарях до донату залиште свої контактні дані!Разом — до перемоги! Разом ми здатні на все. Слава ППО! Слава Україні! 💙💛 96-та зенітна ракетна Київська бригада
Лінія 112 працює в режимі прийому повідомлень про відсутність тепло-, водо- та електропостачання. Ми залучили до роботи додаткових операторів, аби оперативно опрацьовувати не лише звернення до екстрених служб - рятувальників, поліції, медичної допомоги чи газової служби, а й отримувати інформацію щодо критичної ситуації у домівках громадян. Ці дані оператори невідкладно передають до штабу з ліквідації наслідків російських обстрілів енергетичних обʼєктів у місті Києві та комісії ТЕБ та НС для швидкої організації допомоги людям у нинішніх складних умовах. Оператори надаватимуть інформацію про найближчий пункт незламності чи місця обігріву. І за потреби скеровуватимуть екіпажі екстрених служб.Нагадую, що навіть за відсутності мобільного звʼязку можна звернутися на 112. Для цього підключіться до мережі WI-Fi (доступно в пунктах незламності, торгових центрах, медичних закладах тощо), завантажте застосунок 112 Ukraine та авторизуйтеся. А ще краще - завчасно встановіть застосунок. 🔍 Ми - поруч. Виявляємо, реагуємо, підтримуємо. Допомога буде там, де вона потрібна.
СБУ вразила підводний човен рф у НоворосійськуСлужба безпеки України провела чергову унікальну спецоперацію та влаштувала морську «бавовну» у порту Новоросійська. Вперше в історії підводні дрони «Sub Sea Baby» підірвали російський підводний човен класу 636.3 «Варшавянка» (за класифікацією НАТО — Kilo). Унаслідок вибуху субмарина зазнала критичних пошкоджень і, фактично, виведена з ладу.На борту підводного човна розміщувалися чотири пускові установки крилатих ракет «Калібр», які ворог використовує для ударів по території України.Це була спільна операція 13-того Головного управління військової контррозвідки СБУ та Військово-морських сил України.Вартість підводного човна класу «Варшавянка» становить близько 400 млн доларів США. З огляду на запроваджені міжнародні санкції будівництво аналогічної субмарини наразі може коштувати до 500 млн доларів. Цей клас підводних човнів також відомий під назвою «Чорна діра» через здатність корпусу поглинати звуки та залишатися малопомітним для сонарів.Нагадаємо, підірваний човен вимушено перебував у порту Новоросійськ через успішні спецоперації надводних морських дронів «Sea Baby», які витіснили російські кораблі та субмарини із Севастопольської бухти в тимчасово окупованому Криму.