Fuente
Українська - ЛЕГкО | У Києві біля метро «Контрактова площа» відкрилася вулична виставка «МО...
39 Vistas/Alcance
2024-07-18 06:48
Mensaje №4615
У Києві біля метро «Контрактова площа» відкрилася вулична виставка «МОВОВБИВСТВО – СКЛАДОВА РАШИЗМУ». Експозиція присвячена намаганням російських окупантів нищити – на фізичному й ментальному рівні – все українське. І в Російській імперії, і в СРСР, і в пострадянську добу, і зараз рашисти прагнуть викорінити українську мову, культуру, вбиваючи українців та переписуючи нашу історію. Виставку підготував Український інститут національної пам’яті спільно з Уповноваженим із захисту державної мови, Інститутом мовознавства ім. О. О. Потебні НАН України та Інститутом української мови НАН України. Автор переднього слова, а також банерів «Убивство мови в Голодоморі-геноциді», «Червоний терор проти українського мовознавства» – кандидат філологічних наук, старший науковий співробітник, заступник директора Інституту мовознавства з наукової роботи Олександр Скопненко.«Мова – головний маркер ідентичності народу та спосіб бачення світу, а не лише засіб спілкування. Тому колонізатор передусім прагне знищити мову підкореного народу. Бачити світ підкорені мають тільки очима завойовника», – зазначає Олександр Скопненко.Виставка розповідає про трагічні долі українських мовознавців, серед яких АГАТАНГЕЛ КРИМСЬКИЙ, ОЛЕКСА СИНЯВСЬКИЙ, ОЛЕНА КУРИЛО, СЕРГІЙ СМЕРЕЧИНСЬКИЙ та інші. Водночас цей проєкт акцентує не так на жертві, як на мовно-культурному спротиві української еліти. Неоціненний внесок наших мовознавців у сьогодення: завдяки йому ми, їхні нащадки, маємо змогу спілкуватися рідною мовою, розвивати українську культуру, усвідомлювати себе українцями та виховувати українцями своїх дітей.