Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Матеріали вчителям укр. 💚 | Юліана Макар
Añadido 14 jul. 2024

Матеріали вчителям укр. 💚 | Юліана Макар

@ukr_lessons
Número de suscriptores: 3 629
Fotos: 1,470
Videos: 88
Enlaces: 983
Descripción:
Матеріали для уроків української мови й літератури для вчителів від Юліани Макар (Зеленої) і команди 💚 Комунікація — @yuliana_green
Fuente

Матеріали вчителям укр. 💚 | Юліана Макар | Якщо учень не виконує домашні завдання, я — поганий репетитор? Не змог...

Якщо учень не виконує домашні завдання, я — поганий репетитор? Не змогла пояснити, наполягти, змусити, змотивувати? А чи потрібно? Особливо 15-річних учнів і старших.Зараз я добре відчуваю межі своєї зони відповідальності: діагностика знань і побудова навчальної програми, структура уроку, досягнення навчальної мети оптимальним шляхом, пояснення, контекст, приклади, простір для самостійних відкриттів та закріплення, повторення, комунікація щодо мети й прогресу (у тому числі з батьками, коли потрібно), сприятлива атмосфера занять, повага до особистості й врахування індивідуальних деталей (де можливо).Домашні завдання важливі для закріплення знань, вироблення навичок, тренування автоматизму (особливо в контексті підготовки до НМТ). Але якщо в учня немає на це часу чи сил? Усі абітурієнти готуються до складання чотирьох тестів, часто акцент робиться на профільний предмет, тобто НЕ українську мову, а іноді більшість часу займають тренування (у спортсменів), заняття музичні чи художні… А школа? Контекст війни? Особисті моменти?..Чи можу (і чи маю) я тоді на все це впливати?Що я точно можу зробити й роблю:👌дізнаюся більше про учня на початку співпраці (якщо в нього акцент на математику чи спорт, я буду це враховувати),👌добираю мінімально необхідне домашнє завдання — лише типові тести з вивченої теми (і кількох попередніх), орієнтовно 10-20 завдань,👌забезпечую зручний формат завдань (наприклад, кластайм із коментарями до відповідей) та вказую, скільки часу це займе (15-30 хв),👌обговорюю з учнем деталі щодо виконання ДЗ, враховую те, що можливо (наприклад, даю на вибір — один тест на 16 завдань чи два по 8; частіше обирають друге),👌пояснюю важливість виконання домашніх тестів та наслідки, які будуть від невиконання (повільніший темп, більше часу для повторення на заняттях, нижчий фінальний результат),👌за потреби повідомляю батьків про регулярне невиконання, формулюючи це не як претензію («Зробіть щось!»), а як факт, з якого випливають подальші наслідки.Якщо учень та батьки, усвідомлюючи наслідки, приймають їх, хіба можу Я не прийняти?Так я шукаю свою «золоту середину» між високими очікуваннями щодо учнівських результатів та врахуванням індивідуального контексту. Це складно, але точно менш виснажливо, ніж перетягати на себе повну відповідальність за результат та вимагати більше, ніж потрібно самому учню. Бо таке я теж проходила. Яка ваша думка? Варто окреслити свою зону відповідальності й діяти в її межах, приймаючи власне «невсесилля», чи потрібно докладати 110%, щоб таки достукатися до учня, який, на наш погляд, може більше?