Fuente
Клуб дослідників Толкіна | Чи мають ельфи поняття "ліворуч" та "праворуч", і що вони для них озна...
784 Vistas/Alcance
2026-04-05 12:18
Mensaje №2545
💨 Чи мають ельфи поняття "ліворуч" та "праворуч", і що вони для них означають 🧝♂️Ельдари, та й узагалі будь-які ельфи, не відчували жодної різниці між умовними правою та лівою сторонами. Також, у «лівому» не було нічого дивного, зловісного, страшного, слабкого чи нижчого від «правого», і в «правому» не було нічого більш правильного, належного, добробутного чи почесного (а тепер пригадайте, наскільки сильні відповідні зв'язки у людей). 🌿 Ельдари - амбідекстри, себто однаково добре володіють обома частинами свого тіла. І розподіл різних звичних справ чи обов’язків між правою та лівою стороною є суто індивідуальним уподобанням кожного ельфа, не зумовленим спадковістю чи подібними факторами. Ельда (зазвичай) може писати будь-якою рукою; якщо він пише лівою, то починає з правого боку, а якщо правою - з лівого, оскільки ельдарам здавалося банально зручнішим, щоб рука, якою писали, не затуляла те, що було написано безпосередньо перед попередньою літерою. 🗽Згадаймо ще статуї Арґонату. Одна з їхніх рук, а сама лівиця, повернена долонею до мандрівника. Цей жест - жест суто людський: ліва рука (як-от і в нашій з вами культурі) сприймається як більш ворожа, а також її використання дозволяло тримати в правій руці зброю, у нашому випадку - бойову сокиру, готову до застосування.Також Толкін, вчергове пишучи на улюбленій квеньї, зазначив наступне:Ельфи були амбідекстрами, отже, ліва рука не була для них злою. Навпаки. Бо якщо хтось повертав обличчя на захід, як це часто траплялося, ліва рука вказувала в бік від Мелькора (що на півночі), а якщо на північ, вона вказувала в бік Аману (Землі Благословенної).
Арт Janka Latečková#лор #ельфиВаш Толкініст