Fuente
Клуб дослідників Толкіна | Новеньке інтерв'ю пана Говарда Шора про його роботу над музикою для «В...
651 Vistas/Alcance
2026-03-18 19:17
Mensaje №2521
💍 Новеньке інтерв'ю пана Говарда Шора про його роботу над музикою для «Володаря Перснів» та трішки про його особистий шляхЧастина ІІнтерв'юер: До того, як ви почали писати музику для кіно, ваша кар’єра охоплювала рок-музику, телебачення та виступи наживо. Чи був якийсь вирішальний момент, що підштовхнув вас до написання музики для кіно?Говард Шор: Я виріс у Торонто, там була чудова бібліотека з відділом музики. Я постійно брав там партитури та записи. Там я відкрив для себе всіх великих композиторів та класиків. Але крім класики там було багато музики з фільмів. Саме там я вперше відкрив для себе музику великого японського композитора Тору Такеміцу, не тільки у відділі класичної музики, а й його роботи у кіно. Тож я слухав його музику, переважно електронну. Він випустив цілу серію записів, які я досі маю, наприклад «Green». Я збирав їх на касетах, які слухав безперервно; але я також слухав Кейджа, Штокгаузена, Гіндеміта, Мінгуса та Коулмана.Мене цікавила музична технологія та те, як її використовували у студії звукозапису. Це було однією з головних причин, чому я зацікавився кіно. Це було можливістю експериментувати з різними техніками запису та працювати з видатними музикантами.І: Хто мав на вас найбільший музичний вплив на початку вашої кар’єри?Г: Чарльз Мінґус, Чарльз Ллойд, Ніна Рота та Тору Такеміцу.І: Дехто, можливо, не знає, що ви були частиною оригінальної творчої команди шоу «Saturday Night Live» як його перший музичний директор. Чи є у вас улюблені спогади з тих ранніх років - зокрема, для наших читачів із Чикаго, пов’язані зі створенням гурту The Blues Brothers, який у своєму найпершому втіленні дебютував під назвою «Howard Shore and His All-Bee Band»?Г: Під час розминки перед шоу я зазвичай представляв Джона та Денні як «тих братів із блюзу, The Blues Brothers».І: Ваші саундтреки варіюються від музики до камерних фільмів, таких як «Філадельфія», до епічних оповідей у «Володарі Перснів». Чи змінюється ваш творчий процес залежно від масштабу фільму?Г: Музика - це мова емоцій. Писати треба від щирого серця. Коли я працюю над фільмом, я завжди починаю з тексту: повертаюся до оригінального роману, якщо він є, або читаю сценарій. Мені подобається спочатку працювати з текстом, читати і мріяти. Потім я, по суті, записую тематичні ідеї, на яких, як я знаю, можу засновувати саундтрек. Пізніше я починаю вплітати ці фрагменти у фільм, щоб зрозуміти, де вони пасують. Я знаю, що вони мають своє місце, просто ще не знаю, де саме. Я ніколи не люблю сидіти перед сценою і намагатися розібратися з нею відразу, мені подобається підходити до неї під іншим кутом.І: У вас тривалі творчі партнерства з такими режисерами, як Девід Кроненберг, Мартін Скорсезе та Пітер Джексон. Чому ці співпраці так добре працюють?Г: Вибір цікавих проектів та наявність хороших співпрацівників - ключ до успіху. Ефективна співпраця постає тоді, коли всі аспекти фільму рівномірно збалансовані: режисура, акторська гра, сценарій, художнє оформлення, костюми, операторська робота, монтаж, музика, звуковий монтаж тощо. Саме такі проекти мене приваблюють, а наявність чудових колег, як ті, що ви згадали, дає дуже цікаві результати.
#новина #інтервюВаш Толкініст