Fuente
Клуб дослідників Толкіна | Інтерв'ю American Cinematographer з Пітером Джексоном | Частина ІІІ— A...
502 Vistas/Alcance
2026-02-07 08:04
Mensaje №2398
🖐 Інтерв'ю American Cinematographer з Пітером Джексоном | Частина ІІІ— AC: Кажуть, камера ніколи не повинна бути статичною.— Пітер: Це базується на моєму дуже простому принципі: камера є ще одним персонажем у сцені. Так само, як актор може виражати емоції, я твердо вірю, що рух камери підсилює емоційність сцени. Також камера може передавати глядачам ставлення, яке не залежить від персонажів, і часом цікаво використовувати цю перспективу, щоб дати глядачам точку зору, якої персонажі самі не усвідомлюють. Окрім цього я переконаний, що якщо рухати камеру розумно, це трохи більше занурює глядачів у фільм. Їм не доводиться самостійно інтерпретувати серію статичних кадрів; камера робить частину інтерпретації за них, що забезпечує більш м'який і комфортний перегляд фільму.— AC: Чи створювала ваша високомобільна камера проблеми з монтажем на знімальному майданчику?— Пітер: Ендрю був надзвичайно гнучким, і я думаю, що він дуже швидко зрозумів, з чим має справу, працюючи зі мною! Незважаючи на те, що за сценарієм або нашими домовленостями сцена мала бути знята певним чином, думаю, Ендрю розумів, що в день зйомок щось може змінитися. Це дозволило йому та його освітлювачу, Браяну Мансґрову, заздалегідь встановити обладнання та освітлення, щоб забезпечити максимальну гнучкість. Вони могли створити безліч різних образів на одному і тому ж майданчику.— AC: Чому ви знімали навіть прості діалогові сцени за допомогою декількох камер?— Пітер: Раніше я ніколи не використовував кілька камер одночасно, завжди уявляв собі зйомку кадр за кадром, тому це було вперше, коли я замислився над використанням декількох. Врешті-решт ми використовували їх для швидкості, бо якщо ви можете спроектувати два кадри і один кадр в одній і тій же установці, ви зазвичай виконуєте денну роботу вдвічі швидше. Ми знімали багацько, і використання декількох камер стало дуже хорошим способом трохи швидше впоратися з денною роботою.Мені сподобалося в цьому підході те, що навіть якщо для зйомки певної сцени була потрібна лише одна камера, можна було пошукати інші можливості для використання другої камери. Я почав використовувати другу камеру для зйомки кадрів, про які інакше навіть не подумав би. Я також міг знімати вставки, на яких актори беруть чашку, або робити більш крупні плани їхніх облич чи очей під час зйомки основного матеріалу.
#інтервю Ваш Толкініст