Fuente
ProSebe lab | Давайте трохи про системне мислення. Все є частиною якоїсь системи, ні...
114 Vistas/Alcance
2025-03-28 22:14
Mensaje №1274
Давайте трохи про системне мислення. Все є частиною якоїсь системи, нічого само по собі у всесвіті не літає. І якщо ми таким чином дивимось на речі, то це зовсім інший погляд.Сума частин по окремості ніколи не є цілим. І тоді логічне питання, що робить систему цілою. Ви можете сказати, що кордони. Але це тільки умовна правда. СИСТЕМА є цілостною за рахунок взаємозв'язків елементів.Давайте на прикладі ПСИХІКИ.Наприклад ви побачили якесь обмежуюче переконання і вирішили його відпрацювати. Це сизіфова праця. Якщо ви не пішли в низ і на гору і не подивились субсистеми.Але психолог наче відпрацював, а клієнт буде ходити роками і даремно сплачувати гроші. І це відбулось тільки тому, якщо ви не подивились зв'язуючі елементи системи.Наведу приклад на грібний системі. Наприклад переконання це гриб, ви його смикнули, а різома лишилась. Або ви смикнули за одну ниточку ризоми, а їх там 50. Наприклад це підкріплюєче переконання, а де корніве? Таким чином просто даремно втрачається час. Що буде низом в такому випадку?Внутрішній аудіальний діалог, мислення, поведінка. Що буде верхом? Крітерії, цінності, потреби.