Fuente
𓅞.the sacred ibis⁺˳✧༚ | Кеметизм.Ми з вами досі говорили тут в основному про історію Стародавн...
398 Vistas/Alcance
2026-04-19 08:55
Mensaje №274
Кеметизм.Ми з вами досі говорили тут в основному про історію Стародавнього Єгипту, про його давніх жителів, про ієрогліфи, музику, літературу та трішки про богів. Окрім загальних напрямків я також хочу тут висвітлювати тему кеметизму, оскільки частина із вас, і я також, ним цікавиться або навіть є кеметистами. Отож, що ж це таке?🌟Кеметизм (від єг. t3 kmt - Єгипет, "чорна земля") - це реконструкція давніх єгипетських вірувань. Давні єгиптяни не те що вірили, а сприймали своїх богів як невід'ємну частину всього, що існує, тому на мою думку, таке поняття як "релігія Стародавнього Єгипту" сюди не дуже підходить. Натомість я притримуюсь слова "вірувань".🌟Повторюючись, єгиптяни вбачали в звичних щоденних речах навколо божественний прояв, тому створювати гімни, молитви богам, робити вівтарі, приносити підношення було стандартною практикою. Навіть у листах рідним єгиптяни писали:"Будь ласка, скажи Амону і богам храму, щоб ті привели мене назад живим від ворога.." (Late Ramesside Letter)Або:"Більше того, не забудь взяти води Амону і попроси його повернути мене з пустелі, з місця, де я зараз, бо я не сплю ні вночі, ні вдень, так хвилюючись за тебе." (Late Ramesside Letter 02)
🌟Кеметисти не є прямими нащадками єгиптян, тож стати кеметистом може будь-хто, хто відчуває глибокий зв'язок із віруваннями давніх єгиптян та має бажання відновлювати їх, вшановуючи богів, перекладаючи або поширюючи релігійну літературу, святкуючи свята, які святкували єгиптяни тощо. Звичайно, багато чого просто неможливо відтворити в ідеальній копії зараз, як наприклад святкування єгипетського Нового року, оскільки однією із ознак його настання було розлиття Нілу. А Ніл зараз не розливається. Або на прикладі підношень, зараз у нас є набагато більший вибір того, що можна принести богам в дарунок, аніж він був у єгиптян в ті часи. Тож, не дивлячись на різні течії кеметизму, які встигли утворитися, його "розумна реконструкція в сучасних реаліях" мені впадає до душі найбільше.На фото: Late Ramesside Letter (LRL) 02Cr: Museo Egizio
Цей допис є початком тільки всіх дописів про кеметизм, тому якщо вас цікавить щось конкретне, то ви завжди можете задати своє питання в коментарях або у чат-боті! Таким чином я краще розумітиму яка саме інформація для вас корисна👋ENG version in comments⬇️#кеметизм@thesacredibis