Fuente
Thegorod | Я повернулась у Київ і першим ділом пішла подивитись на оновлений Беса...
1 910 Vistas/Alcance
2025-12-11 16:41
Mensaje №3406
Я повернулась у Київ і першим ділом пішла подивитись на оновлений Бесарабський ринок. Скажу так: у житті мені сподобалось більше, ніж на фото. Але я сподіваюсь, що тут стане більше саме продавців різних товарів. Я би зробила ставку на місцевих фермерів та представників різних господарств. Ринок побудований у 1910 - 1912 роках на гроші цукрозаводчика Лазаря Бродського, призначені ним на цю мету у заповіті.Архітектором був поляк Генріх-Юліан Ґай. Оздоблення виконували учні українського скульптора Федора Балавенського, що навчалися у Київському художньому училищі.Урочисте відкриття ринку відбулося 3 липня 1912 року.Досі історики не мають єдиної версії щодо назви ринку. Багато хто вважає, що він зобов'язаний своєю назвою привозу товарів з південних губерній, зокрема, з Бессарабії. Інші погоджуються з істориком Петром Лебединцевим, який стверджував, що «бессарабією» у 1-й третині XIX століття називали місцевих «босяків». Босяки нібито знаходили собі притулок на тодішній південно-західній околиці Києва, і тому її прозвали «Бессарабкою».Якщо ви також любите нашу Бесарбаку, то ми з History 482 створили акварельний символ, який вже можна придбати 🎁Замовити та уточнити деталі можна у History 482