Fuente
КриптоБро | Фарм Фандингу в Арбітражі. Легкий пасивний дохід? NDA 🤫 Всім Сап Банда...
841 Vistas/Alcance
2026-05-30 14:57
Mensaje №2217
Фарм Фандингу в Арбітражі. Легкий пасивний дохід? NDA 🤫
Всім Сап Банда! Сьогодні в нас дуже цікава тема на розбір. Думаю це одна з кращих тем, якщо не найкраща, яка існує в арбітражі. Давайте розбиратись 👇 Для початку давайте розберемо, що таке Фандинг?Простими словами - це механіка на ф’ючерсах, щоб ціна ф’ючерса не відлітала далеко від реальної спотової ціниНаприклад:1. Є люди в лонг (ставлять на ріст)2. Є люди в шорт (ставлять на падіння)І біржа кожні кілька годин дивиться: кого зараз “перекосило” більше. Якщо більшість у лонгах -> Тоді лонгісти платять шортистам. Це називається позитивний фандинг.Проста математика:Funding Rate = +0.01%Ти сидиш у лонгу на $10,000Раз у 8 годин ти платиш ~$1 шортистамЛогічно, якщо більшість у шортах. Тоді вже шорти платять лонгам. Бо це негативний фандинг.Висновок. Ти сидиш у шорті й фандинг зараз -2% кожні 4г, то ти будеш кожні 4 години платити 2% комімії від твоєї пози, а якщо ти у лонгу і фандинг -2%, то тобі будуть платити цю комісію, й це буде +2% до твоєї пози кожні 4г Хм, тепер питання як на цьому заробляють і чому це один з кращих способів заробітку в арбітражі?Фарм фандингу - це коли ти намагаєшся заробляти саме на цих виплатах, а не на русі ціни. Тобто ти відкриваєш хедж (шорт/лонг одночасно)Припустимо монетка: $NDA ❤️Біржа Binance: фандинг -2% кожну 1 годинуБіржа Aster: фандинг -1% кожну 1 годиниМи стаємо лонг на Binance і шорт на aster, виходить ми фармимо 2-1% = 1% кожну годину 1% від 5000$ пози = 50 💵 прибутку кожну годинуКожна біржа має якусь свою специфіку, ми шукаємо ці моменти і стараємся на них заробляти. Напр якась біржа має ставку кожні 8г на якісь монетці, а інші біржа платить фандинг кожну 1 годину. Ми це знаходимо -> заходимо в хедж і фармимоЧи це легкий спосіб "маніпрінту"? 💰На перший погляд, ну це ж кайф, ти можеш залитись, кайфувати десь на пляжі і фармити ставки, але авжеж не все так просто. Як і всюди тут є свої ризики, напр:- Волантильність токена Треба дивитись точки ліквідації щоб одну сторону хеджа не ліквіднуло- Зміна % фандингу Припустимо біржа здуває фандинг і вже в нас не фарм, а вже ми віддаємо комісію- Делістинг монетки або ADLМонетка просто зникне з біржі, тебе автоматом закриє, а ти цього можеш навіть не помітити або ж біржа через те що в неї не вистачає ліквідності закриє твою позу, часті такі історії були на Gate, Bitget коли ми були в шорті- Спред між різними біржамиНапр, різниця цін між біржами, десь токен коштує 1$, а на біржі де фарм ціна 1.2, то нам треба спочатку пофармити ставки щоб вийти в 0, а потім вже тільки починається реальний фарм. Ну й інші специфіки бірж такі як блокування або ж стакани, об'єми. Все це як м'язи в залі, приходять з часом та досвідом....
Сподіваюсь вийшло донести все чітко та простими словами, але якщо у вас є питання, то пишіть їх в коменти 💬Цікава історія про легендарний фарм мого колєги Слави - тик Також не забувайте за 🏆 якщо потрібно більше інфо простими словами по арбітражу 🥰