Fuente
Studfreedom | #УкрТґ | 🤔 Державне втручання — це рішення чи початок проблем?Видається, що д...
512 Vistas/Alcance
2025-04-25 15:00
Mensaje №2717
🤔 Державне втручання — це рішення чи початок проблем?Видається, що державне втручання — це компроміс: трохи Свободи, трохи контролю і всім буде добре. 📒 Людвіг фон Мізес, видатний економіст, у своїй праці «Інтервенціонізм: Економічний аналіз» 1940 року доводить, що це не так. Він викриває глибинну проблему: держава не може втрутитися в ринок, не зламавши його логіку. Кожне державне втручання неминуче породжує нові спотворення — і вимагає ще більшого втручання. Спрощена схема цієї ланцюгової реакції така: 🥖 Встановлення цінової стелі на хліб → дефіцит хліба → імпортна залежність → черги → введення карткової системи → тотальний економічний контроль🪬 Знайомо? Це ж було вже! Але це не просто історія з СРСР! Це типова траєкторія будь-якої країни, яка намагається підмінити ринкові закони ручним управліннямКожен наступний акт втручання завжди виправдовується попереднім. І так держава рухається до централізованого управління. У кращому випадку — неефективного, а в гіршому — репресивного.✍🏻 Докладніше про те, чому державне втручання не може налагодити ринок, не знищивши його, і яке цьому є пояснення, читайте в новому перекладі від Департаменту просвіти УСС!Перекладач: Матвій СухачовДикторка: Вероніка Купецька#вільний_переклад