Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Стромата
Añadido 06 ene. 2025

Стромата

@stromata
Número de suscriptores: 1 088
Fotos: 268
Videos: 6
Enlaces: 113
Descripción:
ΣΤΡΩΜΑΤΑ – так греки називали клаптикову ковдру. Тут по клаптику збираю про життя, Всесвіт та все інше.
Fuente

Стромата | Чому в школі не розповідають про окапі? На таке питання натрапив у Тре...

Logotipo de la comunidad de telegram - Стромата Стромата @stromata
1 920 Vistas/Alcance 2026-03-25 11:44 Mensaje №430
Чому в школі не розповідають про окапі? На таке питання натрапив у Тредсі.Ми й досі не визначились що є головним призначенням школи, то окрема складна дискусія. Наразі школа функціонує як простір де людину навчають існувати у суспільстві. Оточуючі не повинні вважати вас недоумком – таке завдання школи (допоки не знайшли кращого).Курс біології не виняток. Це заучування набору знань на тому рівні, який від вас очікує суспільство. Зокрема відрізняти жирафа від носорога, знати що слова "маточка і тичинка" це щось із квітки, знати що в хлоропластах відбувається фотосинтез. Якщо здаєте НМТ – натаскати так, щоб здали тести НМТ (запевняю, це технічне завдання, я таким займаюся). Школа орієнтована на формування певного набору знань, але не розуміння. Поясню різницю між знанням і розумінням. Всі знають, що палити шкідливо. Значно менше людей це розуміють.Повертаючись до питання "Чому окапі відсутнє в програмі?". Міру знань про природу встановлює суспільство. Чомусь прийнято вважати, що знання про жирафів для нас важливіший показник ніж знання про їхніх родичів – окапі. Можна бути вправним фахівцем, але якщо бос дізнається, що ви не відрізняєте носорога від жирафа, то задумається чи варто давати підвищення посади. Та й колеги подейкуватимуть про вашу пришелепкуватість, а діти братимуть на сміх. Хоча, відверто кажучи, навіщо умовному менеджеру з продажу смартфонів ці знання? Тільки для одного – щоб оточуючі не вважали дурнем.Уявімо, якби в шкільного курсу зоології були інші пріоритети…Якби школа орієнтувалась на практичні знання для людини, то в курсі зоології навчала:- як розрізнити гадюк від неотрутних видів змій України (вужів, мідянки та полозів) та безногих ящірок (веретільниці та жовтопуза)- як розрізняти небезпечних комах і комах, які імітують небезпечних (мухи-повисюхи)- збільшити вивчення паразитичних червів (додати анізакід, лігул, саркоцист, ангілостом та інших)Якби школа орієнтувалась на знання про економіку, то в курсі зоології навчала:- про перуанського анчоуса – цей вид становить основу світового рибного промислу- про виноградних равликів – Україна входить в світову п'ятірку з експорту равликів- про продукцію і збереження курячих яєць, Україна в лідерах по виробництву яєць, а це чималі прибуткиЯкби школа орієнтувалась на збереження довкілля, то в курсі зоології навчала:- про вугрів, яких занесено до Червоної книги України, що не заважає на Волині підторговувати ними- про міграційні шляхи птахів і рукокрилих і небезпеку будівництва вітрогенераторів у Карпатах- про небезпечні види-вселенців (червоновухі черепахи, рапани, сонячний окунь і багато інших)Якби школа орієнтувалась на цікаві факти про тварин, от розповідала б- про молюска крісомалона – єдиний вид, який використовує залізо для формування скелетних елементів (мушлі)- про міцноскелету землерийку, яка вирізняється унікальною будовою хребта і, попри дрібні розміри, виживе, навіть якщо на неї наступите- про асцидій – близьких родичів хребетних, які в крові мають високий вміст ванадію та сульфатної кислотиЯкби школа орієнтувалась на формування цілісного бачення, розуміння взаємозв'язків, то пояснювала:- чому в акули-акули молот така дивна голова- чому найбільш чисельна група організмів – комахи уникає морської води, а це найбільше середовище на планеті- чому у птахів немає зубів (ні, не для полегшення, як пишуть інколи)Але цих цілей немає перед школою. Її мета – закріпити навички, отримані у дошкільному віці – відрізняти жирафа від носорога.