Fuente
Стромата | 💻Останнім часом що не сяду писати – все критика когось або чогось🧐 А ...
808 Vistas/Alcance
2025-07-01 12:53
Mensaje №337
👨💻Останнім часом що не сяду писати – все критика когось або чогось🧐 А критики і без мене вистачає, раз за разом відкладаю тексти в очікуванні коли випаде нагода написати про щось позитивне. І ось цей день настав! Отримав позитивний результат тесту на кліщовий бореліоз, воно ж хвороба Лайма. Колись вже інфікувався борелією тож можу ділитись враженнями на тему "Як я пережив хворобу Лайма"🤒🧪Вперше ми зустрілись у 2007 році. Для мене то був рекордний рік на кліщів – впродовж червня зняв 22 особини. Одна (то була самка) залишила по собі бактерій борелій. Не було ніяких жахів, що описують у мережі – гарячки, болю в м'язах, а тим більше ураження нервової системи не було. Лишень розвивалась мігруюча еритема (кільце із пошкодженнями капілярів шкіри), свербіла і потому. Ні, я не заперечую, що в декого вже на ранній стадії зараження буде сім бід лиха. І саме про них напишуть у мережі. Але то буде не в усіх, багато хто також спершу обійдеться чуханням еритеми.У такому випадку лікування просте – пару тижнів антибіотиків і пробіотиків (препарат для відновлення нормальної мікрофлори після антибіотиків). Подробиць не розголошую, назви препаратів дізнаєтесь у лікаря🧾💊🏥Що буде, якщо проігнорувати еритему, на щастя, пишу не з власного досвіду. Оповідають, що незабаром вона… зникне. Але бактерії залишаться! Через декілька місяців, а, можливо і років, скоцюрбить так, що світ немилим видасться.🤨Цього року я навіть не зрозумів коли того кліща підхопив. Один-єдиний раз виїхав на природу і тепер маю що розповідати на запитання "Як справи?"‼️Узагальнення: пильнуйте, але не бійтесь❗️НЕ ІГНОРУЙТЕ СИМПТОМІВ, навіть якщо вони легкі, як у моєму випадку.❗️НЕ БІЙТЕСЬ КЛІЩІВ. Якщо розглядати небезпечних тварин і хвороботворних організмів, то Україна – чудовий край. Щоправда сусіди поторочені💩, але то інше. Гадаю, я впродовж життя зняв із себе більш ніж сотню кліщів. Два із них виявились інфікованими, буває🤷🏼♂️ Прийняв, що лікар приписав і забув🥹 Так, можливо в декого вже на ранній стадії симптоми не обійдуться однією еритемою. Але це також лікується. Вірусним енцефалітом в Україні також можете не перейматись, якщо Ви не в Криму, там інколи буває менінгіальна форма цього вірусу. Так чи інак, кліщі значно миліші створіння ніж москалі, повзають собі хеліцерами і лапками ворушать. 🐭До речі про повзання. В якості ілюстрації вирішив не викладати нюдси із своєю еритемою, натомість фото миші лісової, яку впіймав колись у Канівському природному заповіднику. Погляньте - у звірка на лапці повно іксодових кліщів Ixodes ricinus, тих самих, що з нас п'ють кров і заражають. Кліщів зняв, мишу відпустив. ❗️Існує популярна побрехенька, що кліщі на нас з дерев плигають, тому треба панамку одягати. Уявіть – йдете Ви по лісу, кліщ із верховіття якось угледів, стрибає… легенький вітерець і полетів у незвідану далечінь. А тепер уявіть як всі ті кліщі на мишу з гілки стрибнули!👉Насправді кліщі не лазять по деревах, а тримаються нижніх шарів – листяної підстилки, часом забираються на траву. Їхні основні жертви - тварини, що живуть долі - миші🐀, ящірки🦎, дрозди 🐦⬛️(останні порпаються в підстилці у пошуку їжі, де на них нападають кліщі). По нас кліщі також починають шлях знизу догори⬆️ Тож якщо хочете зменшити ризик присмоктування - пильнуйте за ногами та руками, коли обперлись об землю. Можна штані в шкарпетки заправити, тільки не забудьте висмикнути, коли з лісу вийдете🧌 І репелент обприскуйте не хаотично, як від комарів, а по периметру кінцівки, сполука має лягти кільцем навколо гомілки. І не панікуйте, часи такі, що до помиральної ями із кліщем не візьмуть🤗