Без самокатів: озеро Руфа та коломийські парки будуть лише для пішоходівВсі ми чули про прикрий випадок на озері імені Юрія Руфа, коли дитина травмувалась через користувача електротранспорту. Це проблема не лише Коломиї. Унормувати рух електросамокатів треба по всій Україні.Та чекати – не варіант. Тож діємо у межах своїх повноважень. Минулого року ми вже досягли компромісу з місцевим підприємцем, який надає послуги прокату. Дякую йому за розуміння та співпрацю, адже він погодився обмежити швидкість самокатів на площах Відродження і Шевченка та на озері Руфа, а на вулиці Чорновола – заблокувати їхній рух взагалі.Та головна проблема – це приватні самокати. Власники часто вважають, що правила безпеки та повага до пішоходів їх не стосуються. Лише минулого тижня розробили зміни до правил дорожнього руху, де вперше визначено поняття електросамокатів та встановлені обмеження, яких користувачі мають дотримуватись на дорогах. Тепер за них має проголосувати Верховна Рада України. Тим часом ми беремо ініціативу у свої руки і діємо на місцевому рівні.Ми отримали звернення пані Мар’яни щодо заборони руху електротранспорту навколо озера Руфа і повністю його підтримуємо. В той же час ми розуміємо, що проблема може бути і на інших локаціях, де гуляють батьки з дітьми. Тож на наступному засіданні комісії з питань безпеки руху ми ініціюємо визначення озера імені Юрія Руфа, парків імені Кирила Трильовського та Тараса Шевченка пішохідними зонами. Паралельно юристи вже напрацьовують механізми, щоб повністю заборонити там рух самокатів, встановити обмеження швидкості по місту та чіткі вимоги до віку водіїв.Наберіться терпіння. Це не буде завтра, адже ми зробимо це правильно юридично, щоб, у разі порушення, винний дійсно поніс відповідальність. Безпека та спокій коломиян у зонах відпочинку є абсолютним пріоритетом і ми доведемо цю справу до кінця.
Одні завершились, інші – починаються: сезон таборів у громаді триває Літо – час таборів. Пришкільні табори у Коломийській громаді завершились, натомість почали роботу інші – у закладах культури наших сіл та міста. До кінця цього тижня мистецько-патріотичні табори працюють у Воскресінцях та Товмачику. Це вже традиція, що кожен таборовий день починається із руханки. Далі – час розваг. Діти малюють на асфальті, бавляться в ігри, вчаться новому. Ось, наприклад, на майстер-класі спробували робити квіти. А дехто майстрував парасольки з паперу. У Коломиї від початку цього тижня діє табір «Позитивчики» у міській публічній бібліотеці, що на Театральній. Там діти вже встигли зробити власні іграшки з ниток, розмалювати гіпсові фігурки на майстер-класах. Вони розважались у мотузковому парку та гуляли нашою Коломиєю. І це лише початок, бо «Позитивчики» працюватимуть у бібліотеці до кінця наступного тижня. Табір – це розваги, нові друзі та знайомства для дітей. А для батьків – це можливість займатись своїми справами і бути впевненими, що малеча в безпеці та під наглядом.
Більше 15 мільйонів гривень на потреби захисників та їхніх родин у першій половині 2026 року Допомагати війську сьогодні – це не благодійність і не просто хороша справа. Це обов’язок кожного, хто перебуває в тилу. Громада постійно перебуває на зв'язку з військовими підрозділами та реагує на їхні запити. Тільки за перше півріччя 2026-го з бюджету громади виділили майже 7 мільйонів гривень субвенції на закупівлю вибухівки та НРК для 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади та 77-го батальйону 102-ї бригади ТрО. Також профінансували товари та послуги для наших Едельвейсів на майже пів мільйона гривень.Крім того, більше 8 мільйонів гривень з бюджету громади виділили на виплати та допомоги: 🔹1,5 млн грн – на якісне тактичне обладнання;🔹1,23 млн грн – фінансова підтримка молодих захисників (віком 18–24 роки), які підписали контракт із ЗСУ;🔹800 тис. грн – допомога нашим бійцям на лікування та реабілітацію після поранень;🔹4 млн грн – прямі виплати родинам загиблих (померлих) Героїв.Дякуємо кожному захиснику та захисниці, які тримають небо над нами. Коломийська громада залишається надійним плечем для наших військових частин. Слава нашим захисникам!
Яскравий початок літа у пришкільних таборах: як це булоБасейн, піца та екскурсії – так почалось літо у дітей, які відвідували пришкільні табори у нашій громаді. А ще вони ходили у театр та кіно, влаштовували пікніки, були на майстер-класах, як-от з приготування піци, багато гуляли та розважались.Ми організували пришкільні табори у наших опорних закладах та на базі філій. Загалом їх було 14 у Коломийській громаді. Кожен табір мав своє спрямування – STEM, краєзнавчий, спортивний, природничий, філологічний. Різні напрямки і кожен школяр міг обрати той, що йому найбільше до душі. До таборів долучились 672 дитини. Пришкільні табори – це вже добра традиція у нашій громаді. Ми організовуємо їх з року в рік, бо знаємо, як діти люблять бути у таборах.Двотижневі активності у пришкільних таборів завершились. Проте у громаді вже розпочалися й інші. З цього тижня табори працюватимуть у Коломийській публічній бібліотеці та у будинках культури наших сіл. Пізніше – християнські табори. Обов’язково повідомлю тут про роботу наступних таборів. Хай літо принесе багато радісних емоцій і позитивних моментів для наших школярів!
Спорт нового покоління у Шепарівцях.Флорбол чи, може, панна-футбол? Або регбі-5? Чи, все-таки, доджбол? В усі ці спортивні забавки можуть пограти учні Шепарівцівської філії Коломийського ліцею №5. Для ігор придбали увесь необхідний інвентар – ключки та ворота для флорболу, пояси та стрічки для регбі, тканинні м’ячі для доджболу, розкладний майданчик для бадмінтону. Щоб дітям було цікаво і весело на уроках фізичного виховання. Такі ігри припали до душі усім школярам – від першокласників до випускників. Цей проєкт втілили за ґрантові кошти від міської ради. Минулого року ГО «Освіта для майбутнього» стала однією із переможців конкурсу, який ми організували для громадських організацій і отримала кошти на реалізацію своєї ідеї. Крім того, ця організація також отримала гроші на втілення ще одного проєкту і створила освітній простір для учнів ліцею №5. Дякую усім, хто ініціював і реалізував ці проєкти. Адже інвестиції в освіту та здоров'я наших дітей – це найкращий внесок у майбутнє всієї громади.
У Коломиї презентували книгу про єдину у місті газету «Вільний голос»Скільки разів ви тримали у руках газету «Вільний голос»? А тепер уявіть, що всю епоху цієї газети помістили у книгу. У музеї історії міста Коломиї сьогодні презентували видання «Вільний голос: люди і час». Цю книгу видали до 35 річниці створення газети. І в ній зібрані спогади і матеріали журналістів, які працювали у «Вільному голосі» у різний період. Упорядкувала книгу Ольга Гаврилюк.Книжка «Вільний голос: люди і час» стала 50-им, ювілейним виданням серії «Коломийська бібліотека», яку заснував Валерій Ковтун. Газета «Вільний голос» народилася на зламі епох, коли Україна відстоювала свою незалежність. Це не просто збірка журналістських текстів, а унікальний літопис Коломийщини за останні 35 років. Вона фіксує події, настрої та зміни, які переживало місто і вся країна очима очевидців. Дякую усім, хто долучився до створення цього видання. І бажаю «Вільному голосу» ще довгих років процвітання, невичерпного натхнення, гострого пера та завжди відданих читачів!
Нагороди для батальйону безпілотних систем "Стриж"Сьогодні на засіданні виконкому мав за честь відзначити військовослужбовців нашої 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс». 🇺🇦🕯Посмертно нагрудним знаком "Щит громади" нагородили Максима Попелюка - бійця батальйону "Стриж", з яким вчора прощалася наша громада. Нагороду передав його батькові - Михайлу.Також вручив нагрудний знак: 🔹командиру батальйону безпілотних систем майор Богдану Федоруку;🔹головному сержанту батальйону безпілотних систем штаб-сержант Андрію Андрейчуку;🔹колишньому командиру батальйону безпілотних систем підполковник Богдану Гудимі;🔹лейтенанту Вадиму Якіну; 🔹старшому сержанту Дмитру Жолобайлу; 🔹сержанту Володимиру Івоняку; 🔹сержанту Василю Якубовському;🔹молодшому сержанту Дмитру Прокопіву;🔹молодшому сержанту Віталію Гонташу; 🔹Олександру Тарасюку - волонтеру, очільнику фонду підтримки 10-ї ОГШБр "Едельвейс".Сьогодні наші сили безпілотних систем безперервно демонструють супротивнику свою силу і міць. Ми вдячні кожному з них за їхню службу та відданість. А громада в свою чергу підтримує їх всім, чим може і що їм необхідно. Дякуємо за захист!
Дні сталої енергії у Коломиї-2026: як це булоЛіто у Коломиї почалось, звісно, зі старту шкільних канікул і нагадування жителям про ефективне використання природних ресурсів. 1 червня у місті стартували Дні сталої енергії. Для найменших коломиян, вихованців дитсадків, провели заняття, де вчили малечу правильно сортувати сміття і берегти природні ресурси: не витрачати дарма воду, вчасно вимикати світло. Крім того, про бережне ставлення до ресурсів розповідали також школярам, які розпочали літо у таборах. Учні 3–4 класів долучилися до екологічної кампанії «Zoom – діти захищають клімат». Вони отримали спеціальні зошити із завданнями, які допомагають берегти довкілля.А вихованці театральних гуртків та школярі на сцені Народного дому і самі перетворились на природні ресурси і через яскраві образи ще раз нагадали усім глядачам вистави та перформансів, що майбутнє нашої планети залежить від кожного з нас. Упродовж тижня діти творили малюнки та плакати. Олівцями і кольоровими фарбами показували те, як зберегти ресурси планети. Крім того, молодь міста долучилась до дискусії «Energy Talk: місто без зайвих витрат». Разом із національним експертом з енергоефективності Віталієм Волковим знайомились із професією енергоменеджера громади та сучасними підходами до енергоефективності. Також у межах Днів сталої енергії у парку Трильовського встановили дві лавочки, що повністю зроблені із перероблених пластикових кришечок, які ми всією громадою збирали минулоріч. А завершили тиждень сталої енергії у Коломиї масштабним велопробігом. На ровери пересіли більше ста людей і вирушили від музею Писанки до Шевченківського озера. Такими насиченими виявилися Дні сталої енергії у цьому році. Проте турбота про нашу планету та рідне місто не звершується із фіналом акції. Екологічне майбутнє Коломиї будується з маленьких кроків, які під силу кожному з нас щодня. Бережімо ресурси!
Коломия проведе в останню путь Максима Попелюка Сумна звістка для Коломийської громади. 21 травня на Донеччині внаслідок удару дрону-камікадзе загинув майстер відділення ударних безпілотних авіаційних комплексів 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади солдат Максим Попелюк. Мої щирі співчуття батьку Максима, попередньому керівнику нашого комунального підприємства «Полігон Екологія» Михайлові Попелюку, матері, всім рідним, близьким, побратимам загиблого Героя. Кортеж із тілом захисника Максима Попелюка прибуде до Коломиї зі сторони Чернівців об 11:00 у неділю, 7 червня. Кортеж прослідує вулицями Мазепи, Бандери, Січових Стрільців, Хмельницького, Моцарта до меморіального комплексу «Кожному поколінню своя війна». Звідти вирушить до батьківського дому, на вулицю Стеценка, 34, де відбудеться прощання. Парастас відбудеться о 18:00 у Кафедральному соборі Преображення Господнього ПЦУ, що на вулиці Мазепи. Чин похорону розпочнеться у понеділок, 8 червня, об 11:00 у Кафедральному соборі Преображення Господнього ПЦУ. Поховають Героя на Алеї Слави. Максимові було 26 років. Він навчався у Коломийському ліцеї №1, згодом у політехнічному коледжі, а вищу освіту здобув в університеті «Львівська політехніка». Захоплювався мотоспортом. Був чемпіоном та призером України з кантрі-кросу та мотокросу серед молоді.Вічна пам’ять та слава Герою!
Ілля Криворучко презентував книгу про репресовану сім’ю Прошаків «Пам’яті нескореного подружжя». Таку назву має книга про репресовану родину Івана та Марію Прошаків. Він був пропагандистом УПА, вона – зв’язковою УПА. Саме тому подружжя пройшло через каторжні табори нацистського і сталінського режимів. Їх відправили у Воркуту. Після заслання доля пов'язала їх із Коломиєю.Це книга про людей, які не просто вижили всупереч обставинам, а перемогли систему своєю вірністю ідеалам. Вони не зламалися, зберегли гідність і до кінця життя пронесли віру у вільну Україну. Книга «Пам’яті нескореного подружжя» видана у серії "Коломийська бібліотека" Валерія Ковтуна спільно з Музеєм історії міста Коломиї.Такі книги – це надважливий внесок у збереження нашої національної пам'яті. Щиро дякую автору книги, коломийському краєзнавцю Іллі Криворучку. Він відкриває для нас досі невідомих справжніх героїв. Завдяки його таланту та наполегливості історія родини Прошаків тепер житиме у пам'яті громади як взірець мужності для кожного з нас.