Fuente
Spectator | Японія виділяє Україні 27 мільйонів доларів на посилення можливостей у...
582 Vistas/Alcance
2025-12-02 16:40
Mensaje №2354
Японія виділяє Україні 27 мільйонів доларів на посилення можливостей у сфері розмінування та підтримку медичних закладів Міністерства внутрішніх справ. Відповідну фінансову угоду 2 грудня підписали міністр внутрішніх справ Ігор Клименко та посол Японії Масаші Накаґоме.Основна частина коштів — понад 23 мільйони доларів — буде спрямована на закупівлю спеціалізованої техніки, обладнання та підготовку саперів.За словами Клименка, ДСНС отримає:- нову механізовану машину для розмінування,- роботизовані комплекси,- оснащення для підводного пошуку вибухонебезпечних предметів,- техніку та запасні частини для обслуговування всіх цих систем.Міністр наголосив, що Україна залишається однією з найбільш замінованих країн світу, тож така допомога є критично важливою.У рамках угоди буде створено вісім мобільних класів безпеки, які працюватимуть у різних регіонах країни. Там дітей навчатимуть, як правильно діяти у разі виявлення вибухонебезпечних предметів. «Йдеться не просто про обладнання — це вклад у безпеку людей та зміцнення кожної громади», — зазначив Клименко.Посол Японії підкреслив, що українські рятувальники вже активно застосовують японські технології під час гуманітарного розмінування і за їх допомогою змогли очистити значні території.Ще понад 3 мільйони доларів буде спрямовано на оновлення обладнання для медичних центрів МВС. Під час візиту до медзакладів українська та японська сторони дійшли висновку, що більшість поранень військових — близько 62% — припадає саме на міно-вибухові травми, які часто потребують складних нейрохірургічних операцій.Міністр також додав, що загалом у межах багаторічної співпраці Японія вже передала Україні техніку та комплектуючі на суму понад 60 мільйонів доларів. Це включає не лише машини для механізованого розмінування, а й металодетектори різних типів, спеціальний транспорт для перевезення небезпечних предметів та автомобілі швидкої допомоги.