Fuente
Пан Лодзь | За своє професійне життя, я переживав декілька шітштормів у соцмережах...
1 780 Vistas/Alcance
2026-02-07 11:51
Mensaje №823
За своє професійне життя, я переживав декілька шітштормів у соцмережах (ребрендінг Івано-Франківська, трішки Діі, погрози від ботів та людей за Резерв+), та бачив зі сторони, як їх проходять колеги (Розетка, Євробачення), але цей мене трохи здивував. В самому шітштормі не було нічого незвичного, коли з брендом стикається-взаємодіє багато людей і він викликає в них різні емоції, цього варто очікувати. Якщо людям подобається бренд і вони до нього звикли, то зміни їх засмучують (працює гомеостаз), якщо не подобається, то це ще один привід висловити своє невдоволення та помститися хоч так.Зазвичай ми отримуємо типові прояви цього невдоволення:1. Гостре емоційне неприйняття «Боже, яка хуйня».2. Знецінення: «Що? Скільки ви за це заплатили, та я би вам це гівно безкоштовно зробив», «Вони просто повернули знак на 180 і взяли за це півмільйона, ахаха, аплодую дизайнерам, які вміють так продавати…».3. Поради на що витратити гроші «краще би ви застосунок, сайт, відділення зробили та зарплатню підняли».4. Звинувачення у плагіаті «Нова пошта вкрала свій знак у НeliRadio, Hayer, Halls…», «Новий логотип Укрпошти сильно нагадує логотип TikTok. Збіг? Не думаю.»5. Та мій улюблений — тест Роршаха: мозок людини без пояснень та контексту починає підкидати різні варіанти на що ж це схоже. Тож новий логотип Укрпошти - це дудка, грамофон, слуховий апарат 18 століття, гірка в аквапарку, корморізка і звісно…6. …уринатор та унітаз. Поповнення колекції «анально-генітальноі фіксації». Про інші наші логотипи казали, що це «чотири суміщені анальні пробки», «якісь анальні шарики», тепер от унітаз з уринатором.Що з цим всім робити? Та нічого, не коментувати та спостерігати, бо люди не шукають пояснень, вони лютують, їм боляче, і треба кудись каналізувати свій біль. Через кілька днів або тиждень зазвичай все заспокоюється, і нікому вже це нецікаво. Що ж здивувало? 1. Те як працюють алгоритмічні стрічки, варто тобі лайкнути чи прокоментувати хоч щось — все твоя стрічка буде тільки в Укрпошті. І тому по відчуттях цей «шакалячий експрес» був набагато сильніший за попередні. Плюс на це накладається загальна знервованість, втома українців та боти.2. Неосвіченість деяких коментаторів «не знаю, мені це нагадує якусь дудку»… еее, ну так, це ж поштовий ріжок, він у багатьох країнах використовується, це ж як хрест в аптеках. Не знаю може це вже різниця поколінь, але прям здивувало. Трохи пізніше напишу про доцільність оновлення, комунікацію та критику від дизайнерів.