Fuente
Слуга Народу — Запоріжжя | Депутати Запорізької міської ради під час чергової сесії розглянули зм...
23 Vistas/Alcance
2026-04-17 12:55
Mensaje №4443
Депутати Запорізької міської ради під час чергової сесії розглянули зміни до бюджету міста та міських програм.«Сьогодні одне з головних завдань міської влади – забезпечення безперебійної роботи різних галузей міського господарства. ЖКГ, освіти, медицини та багатьох інших сфер. Не потрібно також забувати про посилення захисту населення в умовах війни, допомогу тим, хто потребує першочергової підтримки», – розповів депутат Запорізької міської ради від «Слуги Народу» Дмитро Гладкий.Зокрема на сесії розподілили додаткові субвенції з обласного та державного бюджетів. Загалом на суму майже 622 мільйони гривень.Кошти підуть на будівництво протирадіаційних укриттів, які ми традиційно називаємо підземними школами, у кількох навчальних закладах. Загалом 481,7 мільйона гривень. З них 387,4 млн грн – субвенція держбюджету, 94,7 млн грн – обласного бюджету.Також 104,4 мільйона гривень державної субвенції на реалізацію проєктів у рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України. Зокрема на ремонт будівлі школи №53, Міського палацу дитячої та юнацької творчості, оплату робіт по колегіуму «Мала гуманітарна академія».Ще 29,4 мільйонів гривень – субвенції з обласного бюджету. З них 11,9 мільйонів гривень – на ремонт місць тимчасового проживання для ВПО.Також розподілено наявні кошти міського бюджету. Загалом 226 мільйонів гривень.З них 83 мільйони гривень – на ремонт покрівель, вікон у багатоквартирних будинках, покрівель у приватних будинках, пошкоджених російськими обстрілами.Додатково 54,2 мільйона гривень – на відбудову житлового фонду міста Запоріжжя, зруйнованого внаслідок російської агресії. Ці кошти будуть спрямовані на виконання робіт у низці будинків.55 мільйонів гривень – на забезпечення функціонування Муніципальної аварійної служби. Це забезпечить безперебійну роботу цього важливого для міста підрозділу у другому кварталі 2026 року.У рамках Міської комплексної програми соціального захисту населення міста Запоріжжя ще понад 14,3 мільйонів гривень додатково на виплату адресної матеріальної допомоги особам, у яких пошкоджене житло внаслідок російських ударів. Завдяки виділенню цих коштів ще 950 пільговиків зможуть отримати від міста допомогу у 15 тисяч гривень.9,8 мільйонів гривень – на створення житлового простору для ВПО.3,7 мільйона гривень – додатково на реконструкцію та оснащення філії ЦНАП в Олександрівському районі. Місто розраховує завершити роботи цього року та відкрити у Запоріжжі ще один сучасний ЦНАП.«Також передбачене співфінансування кількох важливих проєктів. Зокрема 63,7 мільйона гривень спрямовано на співфінансування будівництва протирадіаційних укриттів у закладах освіти. 12,7 мільйона гривень – співфінансування капітального ремонту приміщень їдалень та харчоблоків», – додала депутатка Запорізької міської ради від «Слуги Народу» Інна Пенчук.Депутати також підтримали петицію «Не допустити зменшення зелених зон у Запоріжжі».Також збільшено з 539 до 550 кількість адміністративних послуг, які надають запорізькі ЦНАПи.