⏺Із головних новин на сьогодні: ▪️Підтримка наших захисників – на черговій сесії плануємо спрямувати понад 1 мільйон гривень на придбання необхідного обладнання та технічних засобів за запитами військових. Підтримка Сил оборони залишається нашим безумовним пріоритетом;▪️Освіта – управління освіти з підрядними організаціями розпочали підготовку закладів до нового навчального року. Загальна потреба становить близько 7 мільйонів гривень. На жаль, сьогодні громада не має можливості одночасно виділити всю необхідну суму. Тому пропонуємо спрямувати перші 4,5 мільйона гривень, щоб розпочати найнагальніші роботи вже зараз;▪️КП «Теплокомуненерго» – триває підготовка до нового опалювального сезону 2026-2027 років. Для ремонту мереж та оплати електроенергії підприємству наразі необхідно близько 2 мільйонів гривень, які ми спрямуємо на найближчій сесії. Теплопостачальні підприємства по всій країні працюють у складних умовах. Протягом останніх років тарифи на теплопостачання залишаються незмінними, водночас витрати підприємств зростають, а компенсація різниці в тарифах з боку держави залишається невирішеним питанням. Саме тому частину витрат громада вимушена покривати з міського бюджету;▪️Дорожня інфраструктура – продовжуємо ремонти доріг у громаді. Пріоритет надаємо вулицям, де проходять автобусні маршрути, розташовані великі житлові масиви та велика кількість багатоповерхівок. Уже вирішено питання Верхнього Баму та вулиці Садової. Також плануємо будівництво дороги по вулиці так званого старого 6 Грудня, де розташовано близько 10 багатоповерхових будинків. Поточні ремонти триватимуть у селищі Олександрійському та мікрорайоні Перемога. На ці роботи спрямуємо 5 мільйонів гривень. Основний обсяг дорожніх робіт плануємо виконати в період із червня по вересень
🌳 Представили концепцію нового громадського простору – між вулицями Січових Стрільців та Козацькою.Це територія колишнього ринку «Айсберг», яку місто повернуло громаді.Ще зовсім нещодавно на цьому місці стояли закинуті кіоски, металеві конструкції та занедбані споруди. Сьогодні ж ми маємо концепцію сучасного громадського простору.Першим кроком стало опитування – у ньому взяли участь понад 3400 жителів. Найбільше людей підтримали створення тут парку нового покоління.Щоб перетворити ці ідеї на професійне рішення, ми запросили команду Urban Reform – фахівців із розвитку громадських просторів, які працюють у різних містах України.Під час воркшопів, обговорень та зустрічей команда опрацювала пропозиції жителів і представила фінальну концепцію території.Вона передбачає створення озеленених зон відпочинку, просторів для зустрічей та проведення заходів, дитячих і рекреаційних локацій, покращення пішохідної доступності, облаштування громадської вбиральні та паркувальних місць, а також формування комфортного простору для щоденного користування.Попереду ще багато роботи та пошук ресурсів для реалізації проєкту. Але найголовніше вже є – ми разом визначили, яким має бути цей простір.Саме так крок за кроком ми будуємо сучасну Олександрію – місто, де громадські простори створюються для людей і разом із людьми!
✍️Сьогодні подякував журналістам Олександрійської громади за їхню важливу роботу та вручив подяки з нагоди Дня журналіста.Представників місцевих медіа відзначили за високий професіоналізм, відповідальну громадянську позицію, об’єктивне висвітлення життя громади, інформаційну підтримку жителів в умовах воєнного стану та вагомий внесок у розвиток місцевої журналістики.Подяки міського голови отримали:🔸колектив телерадіокомпанії «КТМ»;🔸колектив редакції газети «Вільне слово»;🔸колектив міськрайонної громадсько-політичної газети «Олександрійський тиждень»;🔸колектив телерадіокомпанії «Маяк»;🔸колектив управління інформаційної політики та цифрової трансформації міської ради;🔸Ірина Балашова – секретар Олександрійської територіальної організації Національної спілки журналістів України;🔸Віктор Голобородько – редактор онлайн-медіа «Новий громадянин»;🔸Іван Мельник – редактор електронної газети «Істина від Олександрії»;🔸Євгенія Ніколаєва – позаштатна журналістка Центральноукраїнського бюро новин CBN.Зі святом!
📚Як захистити дітей від булінгу та вербування: у школах громади тривають зустрічі з батьками.Під час таких зустрічей фахівці пояснюють, як розпізнати небезпеку в соціальних мережах, на що звертати увагу в поведінці підлітків та як діяти у випадках можливого психологічного тиску чи підозрілих контактів.Окрему увагу приділяють темі булінгу – батькам допомагають зрозуміти різницю між конфліктом і системним цькуванням, а також наголошують на важливості своєчасної підтримки.До роботи залучені працівники сектору ювенальної превенції Олександрійського районного відділу поліції, офіцери служби освітньої безпеки, директори закладів освіти та психологи.Фахівці радять батькам:▪️цікавитися онлайн-спілкуванням дітей та пояснювати ризики контактів із незнайомцями;▪️звертати увагу на різкі зміни в поведінці чи емоційному стані;▪️говорити з дітьми про безпеку в соцмережах та відповідальність за власні дії;▪️підтримувати довірливі стосунки, аби дитина не боялася звернутися за допомогою;▪️у разі підозрілих ситуацій – не залишатися з проблемою наодинці, а звертатися до школи або правоохоронців
Сьогодні День пам’яті та перемоги над нацизмом. День, коли вся Європа відзначає завершення найстрашнішої війни ХХ століття – війни, після якої мав би бути тільки справжній мир. Саме так тоді мріялось, коли гармати Другої світової почали замовкати.Та війна перетворила нашу землю на поле жорстоких битв, знущань на окупованій території, масового знищення людей і життя. Втрати українського народу одні з найбільших у Другій світовій. І внесок українців у поразку нацистів теж один з найбільших. Мільйони українців у складі різних армій держав Антигітлерівської коаліції боролися проти нацизму. Мільйони українців були серед переможців, зробивши все можливе, щоб тотальне зло програло.На жаль, через 81 рік ми знову змушені зупиняти зло – теж тотальне, яке не приносить нічого, крім руїн та знущань, і яке засноване на аналогічній ідеології ненависті. Оновлена версія нацизму, що має маркування: «сделано в России».Здолати таку російську агресію сьогодні може і має об’єднаний вільний світ. І я вдячний усім, хто допомагає нам захищати життя. Вдячний усім, хто не дає цьому російському режиму диктувати світові, що буде далі. Захист життя людей та свободи народів від Путіна – це абсолютно достойне вшанування памʼяті тих, хто не дозволив Гітлеру підкорити Європу і світ.Вічна вдячність усім, хто бився проти нацизму та звільнив людей. Світла памʼять усім невинним жертвам Другої світової війни. Слава кожному захиснику життя! Слава Україні!
Сьогодні на сесії міської ради внесли зміни до бюджету Олександрійської громади на 2026 рік:▪️5 мільйонів гривень – на підтримку Сил оборони. Йдеться про придбання автомобіля для військових, допомогу військовим частинам та соціальний захист захисників;▪️4,5 мільйона гривень – фінансова підтримка КП «Теплокомуненерго» для підготовки до нового опалювального сезону;▪️понад 4 мільйони гривень – підтримка комунальних підприємств «Чисте місто», «Житлогосп» та «Світлоцентр»;▪️3 мільйони гривень – поточний ремонт доріг;▪️близько 450 тисяч гривень – розробка місцевого плану управління відходами;▪️1,2 мільйона гривень – реалізація проєктів та забезпечення діяльності інститутів громадянського суспільства.Також до бюджету громади прийняли субвенції, серед яких:▪️3,2 мільйона гривень із державного бюджету – на ремонт приміщень для проживання ВПО;▪️290 тисяч гривень від Приютівської та Попельнастівської громад – для управління охорони здоров’я на придбання обладнання для реабілітаційного відділення та роботи стоматологічної поліклініки
26 квітня минає 40 років від дня аварії на Чорнобильській АЕС, яка змінила долі мільйонів людей.В Олександрії поклали квіти до меморіального знаку жертвам Чорнобильської катастрофи на Соборній площі та вшанували пам'ять тих, чиї життя забрала або назавжди змінила ця трагедія.У ліквідації наслідків вибуху на четвертому енергоблоці брали участь і наші земляки: військовослужбовці вертолітного полку, пожежники, геологи, медики, будівельники.Нині в Олександрії проживає 853 людини, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Серед них – 596 безпосередніх учасників ліквідації наслідків аварії.Напередодні пам’ятної дати у міській раді відзначили ліквідаторів, які й сьогодні беруть активну участь у житті громади. Грамотою Олександрійської міської ради нагородили ліквідаторів Олександра Петренка та Сергія Хлєбородова. Подяки Олександрійського міського голови отримали: Володимир Бутов, Наталія Васьківська, Іван Власенко, Геннадій Гришин, Ніна Терентьєва та Геннадій Черномор.Дякую кожному, хто у 1986 році виконав надлюдську роботу. Олександрія пам’ятає і шанує ваш подвиг!
⏺🗣Головні новини на сьогодні, 2 квітня: 🔸Дякуємо енергетикам, а також працівникам і керівнику КП «Теплокомуненерго» за проходження складного опалювального сезону. Попри виклики, в оселях олександрійців вдалося зберегти тепло;🚌 Вартість проїзду в міських комунальних і приватних автобусах підвищиться: у межах Олександрії виконком затвердив тариф у розмірі 18 гривень, на маршрутах №81/2, 81/3, 81/4 до селища Олександрійського – 25 гривень, на маршруті №80 до Головківки – 30 гривень. Це пов’язано зі значним зростанням вартості палива. Нові тарифи набудуть чинності з 10 квітня;🚧 Продовжується відновлення асфальтового покриття на дорогах Олександрійської громади. Підрядна організація працює на вулиці Поштовій, на Перспективній вже провела підготовчі роботи. Маємо технічні проблеми з єдиним асфальтним заводом у Кіровоградській області, тому розраховуємо на якнайшвидше відновлення його роботи;♻️ Впродовж двох тижнів КП «Чисте місто» стабілізувало ситуацію на міському сміттєзвалищі. Попередній орендар – ТОВ «Екотранссервіс-21» залишив після себе хаос, який довелося оперативно ліквідовувати. Сьогодні виконком надав дозвіл укласти договір про утримання та експлуатацію полігону з ТОВ «Втормбаза». Сподіваємося на якісне партнерство;🌿 Тиждень благоустрою триває в Олександрійській громаді. Прошу всіх долучатися до наведення ладу до Великодніх свят: олександрійців – біля своїх домівок, підприємців – біля своїх об’єктів;🎓 3-4 квітня в Олександрії відбудеться Форум Дмитра Чижевського. Цьогорічна тема – «Культура для розвитку громад». Представники науки, культури, місцевого самоврядування й громадського сектору обговорюватимуть, як культура впливає на розвиток громад і формує їхню ідентичність. Запрошуємо до участі всіх, хто живе цією темою
🇺🇦 Сьогодні, 25 березня, відбудеться прощання із двома захисниками – Віталієм Солодом та Богданом Верескуном.⏺Початок о 10:00 від палацу культури «Світлопільський».Поховають воїнів на військовому кладовищі.Віталій Солод народився 28 жовтня 1994 року в селі Попельнасте Олександрійського району. Навчався у місцевій школі, згодом – у Дніпровському ліцеї інформаційних технологій.У 2013 році проходив строкову службу у військовій частині внутрішніх військ МВС України. Після служби жив і працював в Олександрії, створив сім’ю, виховував доньку.У березні 2023 року став до лав Збройних Сил України. Виконував бойові завдання на Харківщині, Донеччині та в Курській області. Побратими пам’ятають його як відповідального, мужнього воїна, який завжди підтримував інших.Загинув 15 березня 2026 року в Харківській області внаслідок влучання FPV-дрона.Богдан Верескун народився 12 січня 1973 року в Республіці Комі. З дитинства проживав в Україні – у Куколівці та Олександрії. Навчався у школі №8, здобув професійну освіту, проходив строкову службу.Працював в Україні та за кордоном. Із початком повномасштабного вторгнення повернувся до України та став на її захист. Виконував бойові завдання, захищаючи державу.Був творчою особистістю, самостійно опанував гру на гітарі та клавішних інструментах. Харизматичний, мав багато друзів, завжди приходив на допомогу до тих хто її потребував, був світлою людиною, завжди позитивно дивився на всі життєві обставини.Загинув 17 травня 2024 року на Покровському напрямку Донецької області під час бойових дій.Вічна пам’ять і слава Героям!
🇺🇦20 березня відбудеться прощання із захисниками Юрієм Худайбергеновим та Олександром Різниченком. ⏺Початок о 10:00 від палацу культури «Світлопільський».🟡Юрій Худайбергенов народився 10 червня 1981 року в місті Ургенч Республіки Узбекистан у багатодітній родині. Згодом родина переїхала до України. Середню освіту здобув у школі №11. Продовжив навчання в ПТУ №31 за фахом «Тракторист машиніст, водій категорії «С». Трудовий шлях розпочав вантажником на заводі «Автоштамп». Згодом працював на підприємствах: ТОВ МК «Олександрія борошно», ТОВ «Олександрійська ливарна компанія», ТОВ «ФОЗІОСТ» і ТОВ «Нова пошта». Працював як в Україні, так і за її межами. Був майстром на всі руки, займався будівельними роботами.У 2025 році призваний на військову службу до Збройних Сил України. Вільний час проводив у колі родини з люблячою дружиною та доньками. Юрій був добрим, чуйним, працьовитим, товариським, приходив на допомогу до тих, хто її потребував. Був люблячим чоловіком, сином, турботливим татом та опорою для родини.Юрій Худайбергенов загинув 27 квітня 2025 року під час виконання бойового завдання у Волноваському районі Донецької області. Поховають захисника на Верболозівському кладовищі.🟡Олександр Різниченко народився 10 серпня 1967 року в місті Дніпропетровськ. Із 1977 року проживав в Олександрії. Середню освіту здобув у школі №2. Продовжив навчання в ПТУ №17.Пройшов строкову військову службу в Німеччині. З юних років Олександр активно займався спортом, захоплювався бойовими мистецтвами. Працював на різних роботах як в Україні, так і за кордоном. Олександр був людиною великого серця – любив тварин, часто забирав із притулків, даруючи їм дім і турботу. Його знали як доброго, чесного та надійного чоловіка, який завжди був готовий прийти на допомогу. Він був люблячим сином, турботливим батьком, братом, дідусем, надійною підтримкою для рідних. Олександр Різниченко загинув 13 березня під час виконання бойового завдання у Куп’янському районі Харківської області. Поховають бійця на військовому кладовищі.Вічна пам’ять і слава Героям!