Сьогодні у Варшаві Польща та Німеччина підпишуть нову угоду у військовій сфері. У документі йдеться про спільні навчання, військову мобільність, розвиток логістичної інфраструктури, співпрацю в Балтійському морі, кібербезпеку та космічний простір.Німці були готові підписати ширший договір із гарантіями безпеки — подібний до тих, які Польща уклала з Францією минулого року та з Великою Британією цього року. Однак уряди вирішили обмежитися угодою на рівні міністрів оборони, адже були побоювання, що договір, який вимагав би ратифікації президента, Кароль Навроцький міг би заблокувати. Зрештою, не секрет, яке ставлення до Німеччини має партія «Право і Справедливість».Тут варто звернути увагу і на вчорашні події у Німеччині. Під час спроби встановити хрест у Берліні біля пам’ятника полякам, убитим під час Другої світової війни, німецька поліція затримала членів польської праворадикальної організації «Рух захисту кордонів». Німецькі правоохоронці запропонували польським активістам провести акцію в парку поблизу пам'ятника. У якийсь момент між активістами та поліцією спалахнула сутичка. Німці закували в кайданки польських діячів, зокрема і відомого праворадикального активіста Роберта Бонкєвіча. Під час сутички поляки скандували: «Гестапо! Гестапо!»Усю ситуацію з місця подій наживо висвітлював один із найпопулярніших у Польщі телеканалів — право-консервативний TV Republika, який ідеологічно близький до «Права і Справедливості». Ввечері прихильники цього медіа, діячі «Руху захисту кордонів» та політики ПіС організували протест біля посольства Німеччини у Варшаві. Головний редактор телеканалу Томаш Сакєвіч написав на Х, що якщо міністр оборони Косіняк-Камиш підпише щось із німцями, то він сподівається, що після зміни влади той «до кінця життя не вийде з в’язниці».
Німецький виробник ракет Diehl Defence планує налагодити виробництво української крилатої ракети Flamingo в Німеччині. Це відбувається на фоні прагнення європейських країн отримати можливість завдавати ударів по цілях у глибокому тилу Росії, пише The Financial TimesГенеральний директор Diehl Defence Гельмут Раух заявив, що компанія найближчими тижнями планує провести перемовини з українським виробником 🔥 Fire Point.
💬 Ми ведемо обговорення щодо можливого співробітництва. Я вважаю, що це може відбутися. У найближчі тижні у нас заплановано кілька зустрічей, після чого ми ухвалимо рішення
💬 Якщо ми створюємо новий продукт, то має сенс налагодити його виробництво також у Німеччині чи інших країнах, — додав він, зазначивши, що Diehl «оптимістично та позитивно» ставиться до ідеї співпраці.❗️ Ця ідея з’явилася на фоні спроб Берліна знайти альтернативу американським ракетам Tomahawk, які планувалося розгорнути в Німеччині цього року. Однак президент США скасував це рішення через напругу у відносинах з канцлером Мерцом на фоні війни з Іраном.Минулого місяця під час візиту до Києва міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що «технологічні прориви в Україні вражають» і що вже ведуться перемовини щодо спільних проєктів у сфері озброєнь, зокрема далекобійних дронів, систем протиповітряної оборони та радіоелектронної боротьби.Diehl, яка також виробляє зенітно-ракетний комплекс IRIS-T, ще в квітні підписала угоду про технологічне співробітництво з Fire Point, однак раніше не розкривала деталей співпраці. Раух зазначив, що Diehl може запропонувати Fire Point значно досконалішу головку самонаведення — ключовий елемент, який виявляє ціль і наводить ракету на неї. Він також наголосив на більш досконалій системній архітектурі та багаторічному досвіді компанії.Співзасновник і головний конструктор Fire Point Денис Штілєрман у травні розповів Financial Times, що компанія виробляє близько 200 ракет Flamingo на місяць, однак має можливості для збільшення обсягів.А минулого тижня Fire Point повідомила, що успішно випробувала зенітну ракету, яка може стати альтернативою американській системі Patriot. Штілєрман заявив, що серійне виробництво протиракетного перехоплювача FP-7.x може розпочатися вже в серпні, за умови отримання інфрачервоної головки самонаведення від Diehl.
Кінець світу - це тільки початок. 1.Обгрунтування кінця відомого світуДійшли руки написати. Я не знаю, що я ще прочитаю до кінця року, але кника “Кінець світу - це тільки початок” Пітера Зейхана - точно буде номер 1. Просто вражаюча по своєму наповненню, фактажу і доведенню простого факту - відомий нам раніше світ залишився в минулом. Минулого тижня Люфтганза заявила про скасування 20000 рейсів. Через місяць більшість авіаперевезень в світі посипеться, через блокування Ормузької протоки. Фактично, це все наслідок того, що описав в своїй книзі Зейхан ще в 22-му році. Ключова теза книги - світовий порядок руйнується, і його наслідком стане не просто криза, а децивілізація, коли більшість відомої нам інфраструктури не буде працювати. Скасування авіарейсів - перший приклад цього. В дуже великій кількості книг автори висловлюють свої думки і прогнози, з ними можна погоджуватись або ні. Але в цій книзі реальність є просто безапеляційною. Автор бере два фактори, які визначають майбутнє світу: демографія і морські шляхи. Світ вступає в етап, коли старих буде значно більше чим молодих, і на думку Зейхана для багатьох країн цей потяг вже пішов. Європа, Китай, Росія, Японія - це регіони, де в наступні 20 років брак молодих людей призведе до краху економік, і, на думку автора, до децивілізації. Лідером в цьому питанні є Китай, в 2020 рр починається вихід на пенсію останнього великого покоління, і це мабуть буде найбільший в історії вихід пенсіонерів. За прогнозом автора населення Китаю скоротиться вдвічі за наступні 30 років. Чому демографія така важлива? Справа не тільки в робочих місцях і виробництві. Динаміка розвитку роботів і ШІ така, що попри погану демографію, через 10 років ще буде надлишок робочої сили. Справа в тому, що молодь - основа споживання. Старші люди не міняють телефон щороку, машину, квартиру тощо. Фактично, зменшення кількості молодих людей - зменшує споживання, а відповідно - виробництво. Тому демографія світу, де розвинуті країни старіють, а молоді країни мають бідну молодь - веде до краху тої системи в якій ми жили останні 30 років.Друге - це морські шляхи. Автор вважає, що сучасний світ є аномалією. Це пов'язано з тим, що американці після Другої Світової війни створили систему, в якій вони не спробували захопити світ, а вибудували складну коаліцію, в якій взяли на себе питання безпеки. І саме безпеки в питанні морських перевезень, які складають 80% від всіх вантажів. Наслідком цього і стала глобалізація, або відомий нам світ. Але за своєю природою - цей світ неймовірно вразливий. Взаємозалежність настільки велика, що будь- яка криза спровокує ланцюгову реакцію по всьому світу. Тепер ми всі це знаємо через Ормузьку протоку, але таких вузьких місць ще дуже багато. У зв'язку з тим, що США уходять зі світової безпеки - немає країни чи коаліції країн, які можуть підхопити це. Відповідно світ почне ділитись на регіони, що зруйнує логістичні ланцюги, і буде мати наслідком руйнування цілих країн. Про те, чому США уходять в наступному пості на цю тему. Друзі давайте дотиснемо збір для хлопців. Залишилось 46 тисяч гривень. Дякую всім хто підтримує.
Трамп дав пресконференцію на якій пояснив за війну з Іраном. Агент Майк тримає вас в курсі, ось стислий рапорт сказаного: - Вони збиралися напасти на нас першими, наша розвідка це знала (розвідка каже не збиралися), ми потопили увесь їхній флот, це перемога. - Вони хотіли збагачувати уран, хоча ми пропонували їм безкоштовне ядерне паливо, але вони сказали Віткофу "ні, ми хочемо робити ядерну зброю". - Ми остаточно знищили їхню ядерну програму назавжди, але можливо це ненадовго. - Ми захищаємо світ від цих лунатиків і того, що вони хотіли зробити і дуже успішно.- У нас є багато нафти і це на нас не впливає, але на інших впливає, то ж ми робимо це для таких країн як Китай.- У нас є санкції проти деяких країн (росія), ми знімемо ці санкції щоб знизити ціни (на нафту) і потім хто знає, може не доведеться накладати санкції знову бо буде суцільний мир.- Ми будемо ескортувати танкери з нафтою, у нас є чудові кораблі для цього і якщо вони захочуть грати в цю гру, то ми вразимо їх на такому рівні, якого вони ще не бачили. - Ми перемагаємо рішуче і сильно випереджуємо графік. - Вони хотіли захопити Близький Схід і знищити Ізраїль (забуваемо перший пункт), то ж ми вчасно зупинили їх. - Я дуже радий прийняти в цьому участь і це скоро закінчиться, але якщо це почнеться знову, ми вдаримо дуже потужно. Ну що ж, теперь точно все стало ясно по цілях та строках і всі питання відпали. Не дякуйте. Щиро ваш, Агент Майк
⚡️Удар Фламінго 🦩: 4/4 влучання по підряднику виробництва Су-34/35/57 у Бєлгороді 23 вересня 2025 року.Щодо ворожої пропаганди. Противник заявляє, що з 4 ракет "до заводу долетіла лише одна", але супутникові знімки свідчать про інше: ймовірно 4/4 ракети досягли району цілі, а радіус відхилення - <80 м. Найбільша зона руйнувань (25 м) не відповідає версії про "одне влучання" - це схоже на спробу применшити наслідки.📄 Важливе уточнення: удар був не по “Белгородскому заводу фрез”, а по ТОВ «СКИФ-М» - високотехнологічному виробнику спецінструменту для обробки титану/алюмінію/композитів (CFRP-титан), критичного для авіавиробництва рф. До 70% їхньої продукції заточено під аерокосмічні матеріали; ланцюжок - МіГ і Су (Су-34/35/57).Попри війну компанія продовжувала імпорт понад $7,6 млн/рік, зокрема з Німеччини, та завозила високоточні станки/центри (Stahli FH2-505, Hermle C40U). Ураження припало по основній виробничій зоні, і з огляду на характер пошкоджень відновлення, якщо й можливе, буде довгим і складним.Співавтор посту - КіберБорошно
В продовження невеселих історій про розірвані труби від читачки в ФБ , і особливо вкумарить заява сантехніка про законний вихідний.Догрались. Сьогодні намагались дати опалення і в під'їзді розірвало трубу, там замерзла вода і результат не змусив себе чекати.І ця ситуація є дуже яскравою ілюстрацією того, що війна не заперечує собою "менш важливі" проблеми, а максимально загострює їх.Бо якщо розкрутити цю історію назад, то можна побачити як одна велика проблема не отримала ефективного вирішення і через халатність, байдужість, непрофесіоналізм та перекладання відповідальності стала ще більшою, хоча на кожному кроці можна було зробити правильно, а не "зручно".Для нас все почалось не з обстрілу в ніч на п'ятницю, а пізніше, в суботу, коли в 11 годин ранку по всьому місту одночасно почала зникати вода, опалення та світло. Світло та воду відновили досить швидко, а от з опаленням вийшла біда.Як уже стало відомо сильно згодом, в нашому будинку не злили воду з труб, хоча про сильні морози знали всі. Опалення на будинок дали того ж дня ввечері, але хтось проїбав виконати свою роботу як слід і опалення з'явилось лише у перших двох під'їздах.У нас є чат будинку, ми, звісно ж, цікавилися чи є у когось якась інформація, але за добу жодна (!) людина з теплих двух під'їздів не знайшла час натиснути пару кнопочок і відповісти, що дали опалення. Чому це було важливо? Тому що якби ми відразу знали, що проблема на рівні будинку, то намагались би раніше вжити якихось заходів. А так про опалення дізнались випадково аж на наступний вечір. Вчора ввечері я ходила по будинку дивилась які під'їзди точно підключені, дзвонила всюди, куди можна, але ні в Київська міська державна адміністрація - КМДА, ні в КП "КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО" я не змогла добитися, вдалося аж вночі подзвонити на гарячу лінії Шевченківська районна в місті Києві державна адміністрація, але це було уже серед ночі.Ще ввечері таки додзвонилася на приватний номер інженерки жеку, де мені сказали, що уже на роботі нікого немає, завтра будемо дивитися (вставити жарт про святу неділеньку і те, що таке можливо лише в Європі).Зранку таки прийшов наш сантехніка з жеку, намагався зробити опалення на наш під'їзд, але труби не витримали дві ночі з -17 і в результаті одна (?) труба лопнула, тепер довбають стіну. Хоча можна було просто з самого початку зробити нормально.Тепер опалення нема уже по всьому будинку, навіть там, де було, у нас в кухні уже +7,5 градусів, в кімнаті теж холоне, коли щось зроблять невідомо. І як вишенька на торті. Сусідка зустріла сантехніка та запитала чому не злили воду та не зробили свою роботу до того як роз'їбало труди, він відповів "У МЕНЕ БУВ ЗАКОННИЙ ВИХІДНИЙ".Завіса.
Президент Франції Макрон повідомив, що в понеділок зустрінеться в Лондоні з лідерами Великої Британії, Німеччини та України, щоб обговорити американські зусилля щодо завершення війни. Польського лідера серед запрошених немає. констатує польське видання Polsat NewsТему відсутності Польщі на такому саміті порушили в ток-шоу «Президенти і прем’єри».Колишній прем’єр Лешек Міллер звернув увагу, що Польща вже давно не бере участі в подібних зустрічах. Колишній президент Броніслав Коморовський заявив, що «треба усвідомлювати власне значення у світі й свою позицію».
💬 Зустрічаються три найсильніші європейські країни з лідером України. Найсильніші в політичному, військовому й економічному вимірі, які найбільше вкладають в українські воєнні потреби. (...) Ми просто слабші
Колишній прем’єр Ян Кшиштоф Бєлєцький сказав, що Президентський палац «тримає Україну на дистанції».
💬 Якщо ми хочемо так розштовхувати ліктями в Європі, то президент і прем’єр мають стати в один ряд, дзвонити до Вашингтона й казати: «Ми хочемо бути на саміті, готові навіть до відправлення військ із миротворчою місією». Треба звучати сильно — як сильна держава
Ще недавно польський прем’єр Дональд Туск їхав одним потягом із лідерами Франції, Британії та Німеччини до Києва.
💬 А тепер уже не їздить. (...) Отже, відбувається щось неприємне для Польщі, і добре було б знати причину. Треба припинити пудрувати й сказати прямо: чому нас там немає.
Колишній прем’єр Вальдемар Павляк оцінив, що якщо «Навроцький відштовхує Україну від Польщі», то «важко чекати, що Польщу запрошуватимуть до обговорення стратегічних інтересів Європи».
Киевская школа экономики открывает специальный курс "Как предотвратить коррупцию в государственных монополиях с помощью Набсоветов". Лохи, доставайте денежки и записывайтесь на курс вас научат следующим навыкам: 1. Как получать большие зарплаты и ничего не делать2. Как не замечать системную коррупцию под носом и дальше продолжать получать большие зарплаты, ничего не делая.3. Как включить форматы: "умный ебальник", "западный опыт", "реформы Ли Кван Ю", "вы не понимаете, я знаю", "я учился в США, а где ваш диплом", "мы все делали правильно, просто не хватало полномочий", "покупка гольф-клуба во время войны, пока в "Энергоатоме" тырыли бабло, а мы пилили ногти - не пиздоватизм, а социально ответственная политика", "успешная реформа корпоратизации - реальность, а не блеф"4. Как спать спокойно, пока государство теряет миллиарды долларов, а под бомбами умирают чужие дети. С вами поработают опытные психологи и честные воры. 5. Как сравнительно честно потрошить бюджет государства под видом услуг для госмопонолистов, где сидят ваши друзья. 6. Как получить таких друзей и как делать безразличный ебальник, когда они оказались под следствием. Сюда же искусство публичной отморозки. 7. Как без последствий уехать из Украины после обысков НАБу ДБР, СБУ и не потерять свои деньги.
Повсеместно по стране просыпается антикоррупционная бдительность. Не только НАБУ, но и другие органы заметили ползучую гадину коррупции. Суммы конечно меньше, но вектор верный. Теперь ждем новостей из СБУ, полиции, прокуратуры. Лед тронулся, йоб его мать, лед тронулся. Працівники ДБР у взаємодії з СБУ викрили начальницю їдальні однієї з військових частин на Київщині, яка організувала систематичне викрадення продуктів, призначених для харчування військовослужбовців.Жінка залучила до злочинної діяльності інструктора їдальні та водія частини. За її вказівками вони не використовували частину продуктів під час приготування страв, а накопичували їх для подальшого продажу. Викрадене вивозили службовим автомобілем до місць збуту. Схема діяла щонайменше з січня 2025 року. Загальна сума лише задокументованих фактів викрадення становить понад 3 млн грн.Через розкрадання продуктів у частині погіршилася якість харчування, надходили численні скарги від військовослужбовців.Працівники ДБР провели обшуки, під час яких вилучили понад 600 кг м’яса, 80 кг риби, 60 кг ковбаси, 110 кг сиру, 12 кг масла та інші продукти на суму близько 160 тис. грн. На місці було затримано начальницю їдальні, інструктора та водія.
Вопрос к Институту нацпамяти - чем стадо баранов, которому по свистку сказали любить Ленина и демонстрировать радость от причастия к марксистско-ленинской благодати отличается от стада баранов, которому по свистку сказали скорбеть за несчастными украинцами, которые отправили на тот свет не без помощи тех, кто дует в свисток скорби. Это самое отвратительное в этой агонии Второй Украинской республики, когда фальшивые «декоммунизаторы» используют те же самые коммуняцкие подходы к управлению охлосом, который оскотинили до поросячего визга и над которым проводят эксперименты в духе собачек Павлова. При этом «собачек» кладут нещадно штабелями за возможность хоть на денек еще стырить хоть полено, которое можно потащить в Ниццу, где уже давно жена, дети и розовощекие бабушка с дедушкой. Вот от чего волосы дыбом стоят. Я не понимаю, как можно быть настолько бессовестными, кончеными, нечувствительными, без малейшей капли эмпатии, тварями, тупо убивающими свой народ от которого зависит их же благосостояние. Высшая форма социальной дегенерации. Высшая.