Fuente
Валентин Романенко | Стратегія: як будувати бізнес на даних, а не на відчуттях.P.s.1: Якщо ...
503 Vistas/Alcance
2026-03-04 17:16
Mensaje №640
Стратегія: як будувати бізнес на даних, а не на відчуттях.P.s.1: Якщо ви вперше потрапили на мій канал - прочитайте для початку мій невеликий маніфест нижче.Стратегія - як багато сенсу в цьому слові і як мало підприємців дійсно розуміють, що воно означає.Нещодавно, перед лекцією на курсі Інструкція, я запитав учасників: як вони думають, що таке стратегія?У відповідь я почув: план зростання, цілі, завдання - все, що завгодно. Але так ніхто і не зміг сформулювати, що це за дивний звір.І хоч про стратегію говорять, про стратегію думають, стратегію хочуть - на практиці, більшість її не те що ніколи не робили, навіть в очі свої не бачили. Це підтверджують численні консалтингові дослідження, які показують, що 70% малого та середнього бізнесу не мають навіть плану на найближчі півроку.Вони ж стверджують, що ви вважаєте стратегію чимось дуже нудним і властивим великим корпораціям. Куди простіше просто робити: запускати рекламу, наймати людей, будувати таблички - адже результат відразу відчутний. А щось досліджувати, аналізувати, планувати - нудьга. І тут я не можу не погодитися. Стратегія здалеку дійсно така. Поки не розумієш всієї її суті.Поки не спробуєш її зробити і не побачиш, що насправді - це унікальний інструмент, який може допомогти не обісратися.На жаль, підприємці розуміють це занадто пізно. Коли доведеться переробляти все, що будувалося роками неправильно, тому що будувалося на відчуттях, на тому, як «бачилося». На «мені так здавалося».Стратеги називають це галюцинаціями. А я називаю це дурістю.Адже в сучасному світі, в якому одна криза змінює іншу, коли кожна ніша конкурентніша ніж будь-коли, де ціна помилки зростає щодня - дурість не використовувати все те, що вже було придумано за вас десятки років тому, щоб ви не відтирали штани від... ну ви зрозуміли.Як людина, яка за останні кілька років написала більше 50 бізнес/маркетингових стратегій, з упевненістю можу сказати, що хочете ви того чи ні - ви рано чи пізно прийдете до стратегії. Від цього не втекти, все одно доведеться вивчити всі ці складні фреймворки, філософські підходи, споживача, ринок... тільки якісно. Я-кі-сно.Але якщо ви вже відчуваєте, що сьогодні не виходить як раніше, але не розумієте чому - я знаю, як допомогти: подивіться лекцію зі стратегування з мого курсу Інструкція, закріплену вище до цього посту. Після цього ви зрозумієте, що вам робити далі. Попереджаю відразу - буде боляче, неприємно і, швидше за все, виявиться, що доведеться змінювати більше, ніж хотілося б, особливо якщо ви будете робити це заднім числом.Але в цьому і полягає вся суть стратегічного підходу.При цьому, я вірю, що ви впораєтеся. Адже між: витратити 2 години на лекцію або закритися через декілька місяців, для мене вибір здається очевидним. Удачі.
P.s.2: А якщо хочете дізнатися подробиці про Інструкцію та потрапити до нас у закриту групу - пишіть сюди @vs_romanenko