Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Free React For Beginners
Añadido 06 dic. 2025

Free React For Beginners

@reactbeginners
Número de suscriptores: 3 145
Fotos: 231
Videos: 5
Enlaces: 387
Descripción:
💻 Про #React та #frontend та #веб розробку 🧑‍🎓 Для початківців і не тільки 👉 https://www.youtube.com/@reactdev
Fuente

Free React For Beginners | Часта помилка початківців з мережевими запитами - ігнорування процесу ...

Logotipo de la comunidad de telegram - Free React For Beginners Free React For Beginners @reactbeginners
3 320 Vistas/Alcance 2025-06-24 08:22 Mensaje №743
Часта помилка початківців з мережевими запитами - ігнорування процесу завантаження та відсутність обробки помилок. В чому суть. Поки ви розробляєте веб сторінку, у вас все добре. Сервер у вас десь поруч, не навантажений, всі запити проходять майже миттєво і завжди успішно. На проді ситуація геть інша. Ваш клієнт може бути в іншій країні, а сервер буде завантажений, або просто недоступний з різних причин. В результаті - користувач тицяє кнопку, а нічого не відбувається. За кулісами запит то пішов, але користувач про це не знає. І тицяє ще раз. А потім іще... Це погано, і на щастя зараз майже всі відображають індикацію завантаження. Але є але - часто забувають про обробку помилок. В результаті - користувач бачить вічний лоадер та заблокований UI. А перезавантажити сторінку - втратити форму яку користувач заповнював декільки хвилин. Або, якщо все зовсім погано, корзину яку він набирав... Щастя це не додає. Другий момент - загальний loader який блокує геть весь екран, хоча заблокувати потрібно, наприклад, лише кнопку submit, або якийсь конкретний віджет. Звісно, нам так простіше - але, заблоковано має бути лише мінімально необхідна частина UI. Це дозволить продовжити роботу зі сторінкою поки користувач чекає на результат.Тому, коли ви проектуєте щось з мережевими запитами - починайте з помилок. Замість fetch зробіть throw і подивіться як реагує ваш UI. І чи ок вам така реакція. Сповільніть інтернет через Google Developer Tools і вам одразу стане зрозуміло що не так.