Fuente
Рак online | Велике Транспортне Коло повертається! (хоча воно нікуди і не зникало)О...
4 590 Vistas/Alcance
2023-06-15 13:18
Mensaje №954
Велике Транспортне Коло повертається! (хоча воно нікуди і не зникало)Офіс Трансформації опублікував повний звіт по проекту розвитку швидкісного громадського транспорту Києва на наступні 20 років "Велике Транспортне Коло" (ВТК).Звіт отут - https://transformation.org.ua/blog/velyke-transportne-kolo.Основна мета проекту - показати дієву альтернативу пострядянським автомобілецентричним трендам і генпланам. Адже усе ВТК разом з кількома перегонами метро і рухомим складом коштує як вся Подільсько-Вигурівська лінія метро - 76 млрд грн або 2 млрд доларів по теперішньому курсу.Це 16 магістральних маршрутів (коридорів) через все місто, де з'явиться сучасний громадський транспорт і перекладуть застарілі мережі. Загальний пасажиропотік - 1,6 млн пасажирів на день - як у довоєнному метро.Економія часу киян, що виражена в грошах - близько 5 млрд грн на рік. Вартість всього проекту - до 80 млрд грн. Окупність - 14 років.Всього було проаналізовано основні 33 транспортні коридори.НайНЕочевиднішим для мене був напівкільцевий маршрут Оболонь - Виноградар - Нивки - Відрадний - Аеропорт - Деміївка - Либідська, але він вистрілив.А от розчарував маршрут Академмістечко - вул. Святошинська - Борщагівка - Київ-Волинський - Севастопольська площа, який не виправдав очікувань і ми від нього відмовились(Обов'язково прочитайте звіт по ВТК - він написаний доступною мовою, але лаконічно. Звісно пост-фактум ще багато чого можна було б додати, але то вже перфекціонізм) І карта гарна -можна надрукувати і повісити над робочим столом.А тепер про цілі - ВТК має стати основою для нового генплану Києва. Те, що зараз там є - в контексті транспорту не витримує жодної критики. Варіант, який публікувався у 2020 році, в цьому контексті ідейно відповідає свому наступнику, який розсилали по департаментам вже у 2023 році. Якщо генплан пройде повз ВТК - це ще надцять років на дні, поки хтось не ініціює розробку нового документу.Суспільний запит виникне коли людина з умовної Рембази побачить у звіті по ВТК маршрут зі свого дому до роботи і зручну пересадку при поїздці до друзів і запевнить себе, що так дійсно можна, якщо не витрачати кошти на всіляку дурню.Тому прошу ознайомитись з документом і розповсюдити його - важливо, щоб про такі речі дізналось якомога більше людей.А також приходьте в неділю на Київський Форум Сталої Мобільності 2023 - розповім про ВТК і поточні проблеми громадського транспорту Києва трохи більше.