Fuente
PROкачка HR | Звільнення: як НЕ треба комунікувати Звільнення – це завжди болісно. І...
868 Vistas/Alcance
2026-06-12 08:20
Mensaje №1101
❌ Звільнення: як НЕ треба комунікувати Звільнення – це завжди болісно. І хоча універсального рецепта, як правильно повідомити цю новину, не існує, експерти сходяться в одному: фокус завжди має бути на співробітниках, а не на керівництві.Нещодавно натрапили на статтю, де розбирали помилки в комунікації під час скорочень (на прикладі нещодавніх масових звільнень у Wix). Коучиня з комунікацій Дебора Грейсон Рігель виділила 4 головні «НЕ»:1️⃣ НЕ прирівнюйте свій намір до того, як його сприймутьВи можете керуватися найкращими спонуканнями, але ефект може бути найгіршим. Будьте готові до того, що ваші слова можуть зрозуміти неправильно.2️⃣ НЕ робіть анонс без попереднього фідбекуОбов'язково покажіть текст повідомлення людям з різним бекграундом та стилем спілкування. Сторонній погляд допоможе уникнути двозначностей та недоречностей.3️⃣ НЕ забувайте про тих, хто залишаєтьсяСкорочення – це стрес не лише для тих, хто йде, а й для тих, хто продовжує працювати. У них може виникнути "провина вцілілого" та тривога за власне майбутнє.4️⃣ НЕ робіть HR або керівництво центром історіїНайгірше, що можна сказати: «Мені так важко, я втрачаю друзів»» У цей момент нікого не хвилюють ваші почуття. Цим діліться вдома. Уся увага має бути прикута до тих, кого звільняють. Якщо вже й говорити про себе, то лише в контексті: «Я засмучений(а), але це ніщо порівняно з тим, що відчувають люди, які йдуть».Звільнення – це перевірка на емпатію та лідерство. А як ви вважаєте, що найважливіше в комунікації під час скорочень?