Fuente
Поетична майстерня Паші Броського 🪶 | Шановні колеги-поети!Є до вас розмова.Як ви вважаєте, в чому запорука ...
56 Vistas/Alcance
2025-01-23 18:15
Mensaje №4901
🤔Шановні колеги-поети!Є до вас розмова.Як ви вважаєте, в чому запорука професіоналізму в написанні віршів?Правильно — в знанні теорії (хоча б мінімальної) та регулярній практиці.Що мається на увазі під «знанням теорії»? Це основи віршування: рими, ритми, стилістика, образність, художні засоби тощо.Практика — і в Африці практика: пишемо, видаляємо, знову пишемо, коригуємо, відкладаємо на час, повертаємось до твору, або одразу пишемо все «чьотінько», без звернення до колег по цеху, щоб ті подивились зі сторони на вашу писанину, і думаємо, що ми — невʼ*бєнні митці.Ні, коти, так не буде. Ми всі пишемо, і дуже часто є заручниками самих себе. Бо наша гордість не дає нам тверезо подивитись на власну творчість з боку.Що для цього треба робити? Як мінімум, звернутись по допомогу до інших поетів (найкращим порадником буде саме той поет, який не є вашим другом чи кєнтухою), бо замість влучних порад ви отримаєте порцію лестощів і слів типу: «Всьо у тебе харашо, нікого не слухай! Ми — митці, кожен пише, як хоче, ми і є мистецтво!» і так далі…🤥Воно вам треба?Гадаю, що ні.Бо будете не розвиватися, а стояти на місці, а може навіть деградувати у віршуванні.Поете, я розумію, що гордість — ще та сука, і не дає тобі змоги попросити критику або пораду в інших.Будь ласка, засунь ту гордість в одне місце і берись за перо.А потім йди за порадою. За поглядом з боку.І вже потім, коли ти дійсно виростеш у своїй майстерності, гордість за самого себе буде доречною.Запорадою можете звернутись в чати критики:Літфлібустьєри ,Танок Саламандр, або до конктретного автора, який є для вас прикладом.